Machta
05.08.11,16:40
Caute,

manzelka pojde na PN (rizikove tehotenstvo), potom na matersku a potom bude dostavat prispevok na starostlivost o dieta. To znamena ze pocas takmer 3.7 roka, nie je povinna platit takmer ziadne odvody.

Chapem spravne ze zakon vravi, ze nie sme povinny, ale ak chceme, tak mozme platit dobrovolne poistenia? ide mi hlavne o dobrovolne poistenie v nezamestnanosti. Radi by sme si ho platili aj ked nemusime, a cheme sa uistit ze je to OK, ze sa potom neskor nebude socialna poistovna tvarit ze sme to nemali platit.
veronikasad
05.08.11,15:06
Caute,

manzelka pojde na PN (rizikove tehotenstvo), potom na matersku a potom bude dostavat prispevok na starostlivost o dieta. To znamena ze pocas takmer 3.7 roka, nie je povinna platit takmer ziadne odvody.

Chapem spravne ze zakon vravi, ze nie sme povinny, ale ak chceme, tak mozme platit dobrovolne poistenia? ide mi hlavne o dobrovolne poistenie v nezamestnanosti. Radi by sme si ho platili aj ked nemusime, a cheme sa uistit ze je to OK, ze sa potom neskor nebude socialna poistovna tvarit ze sme to nemali platit.
Joj Machta, keby sme tak mali zázračnú guľu. Od 1.1.2012 sa pripravuje odvodová reforma, čo parlament schváli, nevie nik.

Za súčasného znenia zákonov by poistenie v nezamestnanosti platiť nemusela. Ak trvá pracovný pomer, počas materskej aj rodičovskej dovolenky trvá aj poistenie v nezamestnanosti (platí do konca roka 2011).
Machta
05.08.11,15:09
ok - nemusela. Ale moze? (moze si platit dobrovolne poistenie v nezamestnanosti pocas materskej?)
veronikasad
05.08.11,15:11
ok - nemusela. Ale moze? (moze si platit dobrovolne poistenie v nezamestnanosti pocas materskej?)
Iba ak si chce zvýšiť dávku v nezamestnanosti, inak to nemá význam. A naozaj nikto nevie čo bude o 3 roky - uažuje sa aj o zrušení dávky v nezamestnanosti.

Trvá jej pracovný pomer ?
video1983
05.08.11,15:13
veronika o zruseni sa neuvazuje len s jej upravou! urcite nie o zruseni
veronikasad
05.08.11,15:15
ak prejde v plnom rozsahu odvodový bonus, tak nikto nevie čo sa bude diať ... Ide o situáciu o tri roky ...
video1983
05.08.11,15:17
ale no nestras ludi, to su len dohady , uz mi to pripomina nasu TV markizu , ked zahlasila ze Wall Street drasticky padá, svet zachvátila druhá vlna paniky - vsetci utekajme a schovajme sa :D
Machta
05.08.11,16:22
pocujte, a chapem spravne § 33 bod 2 (zakona o soc. poist). ze manzelkino dobrovolne poistenie v nezamestnanosti by muselo byt minimalne 270 dni aby sa jej pri PN (rizikove tehotenstvo) vyratavala PN-ka podla dobrovolneho pripoistenia?
Machta
05.08.11,16:22
je bez prace ..
veronikasad
05.08.11,16:28
pocujte, a chapem spravne § 33 bod 2 (zakona o soc. poist). ze manzelkino dobrovolne poistenie v nezamestnanosti by muselo byt minimalne 270 dni aby sa jej pri PN (rizikove tehotenstvo) vyratavala PN-ka podla dobrovolneho pripoistenia?
nechápeš, pretože píšeš o dobrovolnom nemocenskom poistení, z ktorého sa počíta materské. Musí trvať 270 dní, započítava sa do neho aj predch. ukončené poistenie v posledných dvoch rokoch.

Ak je bez práce, počas čerpania rodičovskej dovolenky štát za ňu poistenie v nezamestnanosti platiť nebude.
uzivatelske_meno
05.08.11,16:45
caute,

sme v podobnej situacii, a chceli by sme vediet ci to chapeme spravne
- som nezamestnana a evidovana na urade prace
- pred tym som 2.2 roka pracovala
- od 4.1. si platim dobrovolne nemocenske z maximalneho zakladu
- v septembri by sme chceli otehotniet a asi pojdem na rizikove tehotenstvo

otazky:
- dostanem PN pocas rizikoveho z maximalneho zakladu ?
- dostanem Matersku s maximalneho zakladu?
- kedy sa mam poistit na dobrovolne poistenie v nezamestnanosti aby som ked bude mat dieta 3 roky mohla dostavat maximalnu podporu?
veronikasad
05.08.11,16:57
caute,

sme v podobnej situacii, a chceli by sme vediet ci to chapeme spravne
- som nezamestnana a evidovana na urade prace
- pred tym som 2.2 roka pracovala
- od 4.1. si platim dobrovolne nemocenske z maximalneho zakladu
- v septembri by sme chceli otehotniet a asi pojdem na rizikove tehotenstvo

otazky:
- dostanem PN pocas rizikoveho z maximalneho zakladu ?
- dostanem Matersku s maximalneho zakladu?
- kedy sa mam poistit na dobrovolne poistenie v nezamestnanosti aby som ked bude mat dieta 3 roky mohla dostavat maximalnu podporu?
kedy skončil posledný pracovný pomer ?
uzivatelske_meno
05.08.11,17:05
pracovny pomer skoncil ku 31.1.2011
Katy a R
05.08.11,17:17
caute,

sme v podobnej situacii, a chceli by sme vediet ci to chapeme spravne
- som nezamestnana a evidovana na urade prace
- pred tym som 2.2 roka pracovala
- od 4.1. si platim dobrovolne nemocenske z maximalneho zakladu
- v septembri by sme chceli otehotniet a asi pojdem na rizikove tehotenstvo

otazky:
- dostanem PN pocas rizikoveho z maximalneho zakladu ?
- dostanem Matersku s maximalneho zakladu?
- kedy sa mam poistit na dobrovolne poistenie v nezamestnanosti aby som ked bude mat dieta 3 roky mohla dostavat maximalnu podporu?

no .. keďže nemám poruke tú vešteckú guľu:D .. tak odpovedať si trúfnem len na to, čo prichádza do úvahy tohto roku .. ak by si teraz (alebo do konca roka) išla na PNku ... tak nemocenská dávka by bola celkom slušná - nebude to síce maximum, pretože v januári si mala nejaký:confused: VZ v zamestnaní - tak to ti zníži priemer. za január počítaj len rozdiel maxima a VZ v zamestnaní.

.. čo bude v budúcom roku ... a o tri roky:confused::confused::confused: