NADEJKA
17.01.06,08:20
Milí poraďáci,
už som tak zo všetkého domotaná,že potrebujem vašu pomoc.
Mzdy za december, vyplatené v januári, idú do prehladu za december aj s dátumom úhrady v januári.To mi je snáď jasné.

Ale čo dohody o vykonaní práce?Práca vykonaná v decembri,dohoda podpísaná v decembri, vyplatená v januári,daň sa odvádza za december či január? Do prehladu idú v roku 2005 v decembri alebo až teraz v januári?

Prosím pomožte.
Srdečná vďaka.
Velettka
17.01.06,07:23
Ak bola DoVP za december vyplatená v januári tak dan sa odvádza za december a ide do prehladu za 4.Q.2005
Tweety
17.01.06,07:24
Milí poraďáci,
už som tak zo všetkého domotaná,že potrebujem vašu pomoc.
Mzdy za december, vyplatené v januári, idú do prehladu za december aj s dátumom úhrady v januári.To mi je snáď jasné.
Ale čo dohody o vykonaní práce?Práca vykonaná v decembri,dohoda podpísaná v decembri, vyplatená v januári,daň sa odvádza za december či január? Do prehladu idú v roku 2005 v decembri alebo až teraz v januári?
Prosím pomožte.
Srdečná vďaka.
Ak bola dohoda za prácu v decembri a dokonca aj vyplatená, tak patrí do decembra. Prečo by nemala?;)
NADEJKA
17.01.06,07:53
Ďakujem pekne za odpovede.
Takže si to zopakujem,dohody vystavené a podpísané v decembri,vyplatené v januári.Daň sa odvádza za december a ide aj
do prehľadu za IV.Q.2005.Dań odvedená teraz v januári,ale zapíše sa tam? Je to tak správne?
Tweety
17.01.06,07:57
Ak to ak
Ďakujem pekne za odpovede.
Takže si to zopakujem,dohody vystavené a podpísané v decembri,vyplatené v januári.Daň sa odvádza za december a ide aj
do prehľadu za IV.Q.2005.Dań odvedená teraz v januári,ale zapíše sa tam? Je to tak správne?
Takto je to správne.:eek:
alaval
17.01.06,09:11
Mzdy aj dohody za december vyplatené do 31.1.06 sa uvádzajú do príjmov roku 2005. Takže do prehľadu aj hlásenia ich treba uvádzať do obdobia ktorého patria aj keď boli vypalatené v januári.