jamborova
06.08.11,05:01
Ahojte,ja by som vás poprosila o vaše rady a skúsenosti.Cestujeme do BG autom v nočných hodinách.To že dieta má sediet v auto sedačke mi je úplne jasné,ale,,,,ak spinkajú v noci dovolíte im nech sa na zadnom sedadle natiahnu,alebo striktne len v sedačke?:(
pivko
06.08.11,03:14
Ja nosím sedačku v kufri a Kubo má na zadnom sedadle na spanie letisko. Do HR nikdy nebol problem aj keď to videli Maďarskí a Chorvátski colníci.
Dáša_
06.08.11,04:49
My chodievame celú noc do talianska a nikdy sme nedovolili ani na chviľu vyliezť zo sedačky. Ani nie tak kvôli predpisom, ale bez sedačky nejdeme ani doma. Ani na kúsku.
220870
06.08.11,04:58
V Srbsku sú sedčaky tuším neni povinné.Aj u nás pokuty za to síce sú ale nieje to nič nezaplatiteľné.
rudopp
06.08.11,05:03
My chodievame celú noc do talianska a nikdy sme nedovolili ani na chviľu vyliezť zo sedačky. Ani nie tak kvôli predpisom, ale bez sedačky nejdeme ani doma. Ani na kúsku.

Ja som naše deti viezol z (ehemalige DDR) 16 hodín (2 hodiny prestávok) bez sedačiek asi 1100 km.

Dnes sa tá istá dcéra ide pos..ť, ak veziem krpcov 500 m bez sedačky, alebo pripútania :D.
aktaK
06.08.11,05:04
ale tu predsa nejde o pokuty, ale o bezpecnost detí, či?
rudopp
06.08.11,05:17
ale tu predsa nejde o pokuty, ale o bezpecnost detí, či?

Tá je na 99% na šoférovi.

Pokiaľ "nevie " jazdiť, toľko na koľko má - - nepomôžu ani sedačky, ani airbagy.
Dáša_
06.08.11,05:32
Tá je na 99% na šoférovi.

Pokiaľ "nevie " jazdiť, toľko na koľko má - - nepomôžu ani sedačky, ani airbagy.


Problém nie je to, či ty vieš jazdiť bezpečne. Problém je, či napríklad niekto nenarazí do teba, nevytlačí ťa z cesty... Či nebudeš musieť prudko zabrzdiť. Ja som mala dva strety s autami na ceste a v oboch prípadoch to zavinila druhá strana. Raz do mna nabúralo auto v protismere - a to môžem jazdiť ako koľvek, tomu sa nedalo zabrániť - vedľa cesty bol vysoký kamenný plot.

Kedysi, ked bola ešte DDR tak aj počet aut bol oveľa nižší, hustota premávky sa nedá porovnávať. Nehovoriac o silných autách s nevybúrenými šoférmi...

Vpredu ťa chránia airbagy, ale ležiac na sedačke....

Naviac, keď deťom povolíš raz bez sedačky, tak budú chcieť aj nabudúce.

Ale po pravde, je to na každého voľbe...
220870
06.08.11,05:41
Moje mačiatko by nesadlo do auta bez sedačky.To je jej a ona je na to pyšná ,že nikto iný takú vymoženosť nemá.Tak som ju to naučil.Vydržala v tom sedieť celú cestu do Grécka a späť cca 16 hod.Nikto ju nenútil.Ale sú deti ktoré v tom nevydržia a majú celú cetu vrieskať a otravovať tak potom je otázne či im to povoliť ,preto ,aby mal šofér kľud a mohol sa sústrediť na cestu a riadenie auta ,alebo má byť nervózny zo ničenými neravami sledovať či sa deti samé neodopnú a nie cetu a situáciu na nej.Zadné sedadlá sú z môjho pohľadu oveľa bezpečnejšie a pás pri prudkom náraze skôr decku odtrhne hlavu ako ho ochráni.
rudopp
06.08.11,05:51
Problém nie je to, či ty vieš jazdiť bezpečne. Problém je, či napríklad niekto nenarazí do teba, nevytlačí ťa z cesty... Či nebudeš musieť prudko zabrzdiť. Ja som mala dva strety s autami na ceste a v oboch prípadoch to zavinila druhá strana. Raz do mna nabúralo auto v protismere - a to môžem jazdiť ako koľvek, tomu sa nedalo zabrániť - vedľa cesty bol vysoký kamenný plot.

Kedysi, ked bola ešte DDR tak aj počet aut bol oveľa nižší, hustota premávky sa nedá porovnávať. Nehovoriac o silných autách s nevybúrenými šoférmi...

Vpredu ťa chránia airbagy, ale ležiac na sedačke....

Naviac, keď deťom povolíš raz bez sedačky, tak budú chcieť aj nabudúce.

Ale po pravde, je to na každého voľbe...

úúúúúúúúúúúúúúúúúplne inak jazdím sám (sb odporúča : Zabi sa sám :D ) a úplne inak s sb (povolené +10 km/hod), alebo krpcami.

PS
A mám trošku odľahčené Enduro = brzdy také, že sa ti mozog pohne v hlave :D:D:D .
jamborova
06.08.11,17:17
Dakujem vám pekne.Náš malý vie tiež,že páni policajti nám vezmú euráše :mad: ked nebude v autosedačke.Ale ja by som ho predsa len na chvíľu uložila na sedadlá nech sa natiahne,ale až ked prejdeme Madarsko- Srbské hranice.Manžel prechadzal teto hranice pred 3 dnami a arogancia colníkov nemala hraníc.:mad:
220870
06.08.11,17:42
.Nechcem uražať žiadneho sk maďara ale.Vždy keď som prekračoval maďarské hranice tak arogancia HU colníkov nemala hraníc.HU colníci sú obyčajná sprostá chamraď.
jamborova
06.08.11,17:56
No ved práve ,auto mu prevrátili na ruby ,so slovami ,,a slivovicu nemáš?,,čo k tomu dodať.