Wolvi
06.08.11,09:55
Ahojte,
prosím o radu (alebo skôr o vaše skúsenosti) s kúpou SUV....
Cenový strop mám zhruba 22 000 Eur, nemusí byť nové môže byť aj jazdené (max 2 roky). Nie som odborník v tejto oblasti (mám vytipovaných zopár modelov) a nerád by som investoval do niečoho, čo budem neskôr ľutovať...

Viem, že auto je mŕtva investícia, ale ho potrebujeme a s rodinkou sme sa zhodli na tom, hoci už trend SUV je dávno za nami, že predsa auto tohto typu bude pre nás najvýhodnejšie...

Takže ako uvažujem ja, ako laik:

YETI, CAPTIVA, ANTARA, QASHQAI, MURANO - nechceme, bez urážky je to čisto len vec vkusu...

DUSTER - v tej cene aj nový, strašne slabé spracovanie interiéru a neviem čo mám čakať po motorickej stránke...

SPORTAGE - nemám skúsenosti s KIOU vôbec

TOUAREG - počul som, že sa veľmi kradnú a páčia sa mi len tie novšie modely a tie nie sú v tejto cene pre mňa dostupné

HONDA - neviem koľko je tam možností (typov CRV), ale som počul, že sú veľmi dobre spracované

VOLVO XC 60 - dobré, pekné - no drahé

LAND ROVER - sa mi pozdáva, no opáť netuším čo mám čakať po motorickej stránke a ako je to s náhradnými dielmi

HUINDAI IX35 - mám obavu o kvalitu spracovania, neviem

OUTLANDER - dobré, no zdá sa mi malé

KUGA - čítal som nejakú recenziu kde ho zvozili pod zem, takže...

ASX - tiež je dosť malý

RAV 4 - Toyota je kvalitná na spracovanie, nepoznám

Schválne som nepísal o Mercedesoch, BMW a Porsche (na počudovanie aj to sa dá :-) ) je to iná kategória a nehodlám platiť 300 - 500 ročne poistné...
A ďakujem ani Hummer H3 nechcem, papá 20 litrov...
Motor by mal byť Diesel 4x4 s čo najmenšou spotrebou a čo najspoľahlivejší.

Vopred Vám všetkým ďakujem za odborné rady a pripomienky.

PS: Už som uvažoval aj nad dovozom z USA - nejaké obrovské SUV, no tam sú strašne veľké objemy motorov a to by som nezvládol...

PS2: Keby bolo po mojom, tak by vyhrala LADA NIVA s LPG, ale to by nebol komfort, ktorý si moja rodinka vyžaduje :mee:...
lujza.j
06.08.11,19:37
ja by som volila QASHQAI alebo MURANO;)
alessi
06.08.11,19:56
Kia sportage mam odskúšané celkom sa dá. Honda som počul že sú kvalitné auta problém je cena náhradných dielov. Dizajnom sa mi páči Quashqai.
Ale čo sa týka komfortu tak jednoznačne TOYOTA. To je priestranne pohodlne v kozi ... A super jazdné vlastnosti oveľa lepšie ako Kia
Wolvi
06.08.11,20:33
Prepáč lujza.j, ale ako žena by si mohla vedieť, že ak sa raz žene tieto modely nepáčia, tak je tu zbytočné o tom diskutovať...
:-)
lujza.j
07.08.11,17:18
načo sa omlúvaš, keď som dostala "neužitočné", tak som si nevšimla že toto sa ti tieto nepááááči. tvoje prachy tvoja vec!!!!!za 11r viem o Nissanoch viac než dosť!!!!
duves
07.08.11,17:35
DUSTER - v tej cene aj nový, strašne slabé spracovanie interiéru a neviem čo mám čakať po motorickej stránke...
Motory su slabšie, ale čakacia doba na auto je velmi dlha.
http://auto.sme.sk/c/6004428/duster-mohol-vyzerat-ako-moderny-renault-4-pozrite-si-prototypy.html
A inak
TOP 20 NA SLOVENSKU

Najpredávanejšie autá za 1. polrok 2011

1. Škoda Octavia – 3 273 kusov.
2. Škoda Fabia – 2 560
3. Kia Sportage – 1 022
4. Suzuki SX 4 – 899
5. VW Golf – 761
6. Kia cee'd – 713
7. Dacia Duster – 673
8. VW Polo – 649
9. Renault Thalia – 585
10. Hyundai ix35 – 546
11. Hyundai i30 – 544
12. Opel Astra – 522
13. Peugeot 207 – 507
14. Škoda Roomster – 499
15. Renault Fluence – 489
16. Seat Ibiza – 468
17. Ford Fiesta – 451
18. VW Passat – 424
19. Ford Focus – 421
20. Škoda Superb – 416
lujza.j
07.08.11,18:41
Motory su slabšie, ale čakacia doba na auto je velmi dlha.
http://auto.sme.sk/c/6004428/duster-mohol-vyzerat-ako-moderny-renault-4-pozrite-si-prototypy.html
A inak
TOP 20 NA SLOVENSKU

Najpredávanejšie autá za 1. polrok 2011

1. Škoda Octavia – 3 273 kusov.
2. Škoda Fabia – 2 560
3. Kia Sportage – 1 022
4. Suzuki SX 4 – 899
5. VW Golf – 761
6. Kia cee'd – 713
7. Dacia Duster – 673
8. VW Polo – 649
9. Renault Thalia – 585
10. Hyundai ix35 – 546
11. Hyundai i30 – 544
12. Opel Astra – 522
13. Peugeot 207 – 507
14. Škoda Roomster – 499
15. Renault Fluence – 489
16. Seat Ibiza – 468
17. Ford Fiesta – 451
18. VW Passat – 424
19. Ford Focus – 421
20. Škoda Superb – 416

Segment cenovo dostupných SUV má nového kráľa. Je ním Kia Sportage (1 022 ks). Za ňou sa drží Dacia Duster (673 ks), Hyundai ix35 (546 ks), Nissan Qashqai (386 ks) a Škoda Yeti (366 ks). Z kategórie SUV sa tradične dobre predávajú prémiové značky Audi A5 (102 ks), Q7 (40 ks), BMW X1 (80 ks), X3 (141 ks), X5 (199 ks), X6 (163 ks) a Mercedes-Benz GLK (76 ks) a ML (127 ks).
z :http://zavolantom.autozor.sk/2011/07/25/predaje-1-polrok-2011/
buchač
07.08.11,18:50
Ahojte,
prosím o radu (alebo skôr o vaše skúsenosti) s kúpou SUV....
Cenový strop mám zhruba 22 000 Eur, nemusí byť nové môže byť aj jazdené (max 2 roky). Nie som odborník v tejto oblasti (mám vytipovaných zopár modelov) a nerád by som investoval do niečoho, čo budem neskôr ľutovať...

Viem, že auto je mŕtva investícia, ale ho potrebujeme a s rodinkou sme sa zhodli na tom, hoci už trend SUV je dávno za nami, že predsa auto tohto typu bude pre nás najvýhodnejšie...

Takže ako uvažujem ja, ako laik:

YETI, CAPTIVA, ANTARA, QASHQAI, MURANO - nechceme, bez urážky je to čisto len vec vkusu...

DUSTER - v tej cene aj nový, strašne slabé spracovanie interiéru a neviem čo mám čakať po motorickej stránke...

SPORTAGE - nemám skúsenosti s KIOU vôbec

TOUAREG - počul som, že sa veľmi kradnú a páčia sa mi len tie novšie modely a tie nie sú v tejto cene pre mňa dostupné

HONDA - neviem koľko je tam možností (typov CRV), ale som počul, že sú veľmi dobre spracované

VOLVO XC 60 - dobré, pekné - no drahé

LAND ROVER - sa mi pozdáva, no opáť netuším čo mám čakať po motorickej stránke a ako je to s náhradnými dielmi

HUINDAI IX35 - mám obavu o kvalitu spracovania, neviem

OUTLANDER - dobré, no zdá sa mi malé

KUGA - čítal som nejakú recenziu kde ho zvozili pod zem, takže...

ASX - tiež je dosť malý

RAV 4 - Toyota je kvalitná na spracovanie, nepoznám

Schválne som nepísal o Mercedesoch, BMW a Porsche (na počudovanie aj to sa dá :-) ) je to iná kategória a nehodlám platiť 300 - 500 ročne poistné...
A ďakujem ani Hummer H3 nechcem, papá 20 litrov...
Motor by mal byť Diesel 4x4 s čo najmenšou spotrebou a čo najspoľahlivejší.

Vopred Vám všetkým ďakujem za odborné rady a pripomienky.

PS: Už som uvažoval aj nad dovozom z USA - nejaké obrovské SUV, no tam sú strašne veľké objemy motorov a to by som nezvládol...

PS2: Keby bolo po mojom, tak by vyhrala LADA NIVA s LPG, ale to by nebol komfort, ktorý si moja rodinka vyžaduje :mee:...


ja by som volila QASHQAI alebo MURANO;)


súhlasím užitočné (1), zábavné (0), mimotémy (0), neužitočné (1), nevhodné (0)

Wolvi ...keď si taký laik , ako sám vravíš , tak prečo kua " odborne " hodnotíš ????

Pýtal si sa ???
Pýtal ...
Dostal si odpoveď ???
Dostal ...
Ešte aj k tomu svojemu výberumáš nejaké poznámky ...


Z toho TOP rebríčka by som si asi tak 2 - 3 vozy vedel hádam vybrať ...


NEEXISTUJE vozidlo , kde by si sa snúbili všetky motorické , karosárske alebo aj vnútorné vybavenie spolu s palivom v jeden celok .................
Také auto ešte nevyrobili .......a dlho nevyrobia .....
Wolvi
07.08.11,21:22
OUwouwou, tak to tu nestíham oči otvárať!!!
Preboha, čo ste tu za ľudia? Mafia?

1.x som chcel radu, tak som šiel na "serióznu" stránku, kde by mali byť ľudia vzdelaní a tým nemám na mysli priamo odborne na moju otázku, ale takí čo poradia v snahe pomôcť...
Čakal som odpovede typu:

Ja mám Dustera a som spokojný...
Mám Kiu a raz sa mi niečo pokazilo, ale inak je to ok...
Odporúčam ti toto a toto rozhodne neber...

Snažil som sa popísať podstatu veci podrobne, tak ako ich vidím ja LAIK, BEZ odborného hodnotenia (ako píše buchač, rád by som vedel kde si to vyčítal v mojom príspevku...). A inak som sa pýtal, odpovede som dostal a k môjmu výberu mám poznámky na ozrejmenie toho ako to vidím ja! A chcel som aby ma niekto skúsený vyviedol z omylu alebo utvrdil v tom, čo si myslím...
Ako som sa napríklad dozvedel, že LAND ROVER FREELANDER má veľmi poruchové prevodovky - toto som čakal a nie, že sa tu budeš do mňa navážať!

Duves mi stiahol rebríček predajnosti, ďakujem, no ten poznám, šlo mi hlavne o osobné skúsenosti a poznatky (štatistika predaja neukazuje na spoľahlivosť, skôr popularitu a cenové možnosti).

Čo sa týka lujza.j, teba neučili čítať????
Jasne som napísal o ktoré modely NEMÁM ZÁUJEM a ešte som aj vysvetlil, že je to osobné stanovisko a PRETO som ohodnotil tvoj príspevok ako neužitočný - bolo to bez zaujatosti, čisto vecné hodnotenie toho čo si napísala.
A tvoja reakcia? Začneš sa tu vyplakávať, že si dostala hodnotenie, neužitočné. No vidím, že 1DARA ti hneď fúkala ranku na duši, že som si dovolil napísať čo si myslím (pravdepodobne si teraz všetky tvoje "priateľky" na mne vyskúšajú svoj prstoklad a pošlú ma niekam...
To, že tu človek NESMIE ohodnotiť, takú skúsenú poradáčku ako "neužitočné" mi admin zabudol povedať, vieš?

Ďakujem, senior member alessi, ako jediný reagoval na to čo som sa pýtal.

Inak som sklamaný, z úrovne príspevkov, čakal som viac a nie "azeťáckych pubertiakov z pokecu". Dnes sa už solídne fórum asi nenosí - som už asi staromódny.
anto
08.08.11,07:11
Veľmi zaujímavá otázka.: Ťažko sa rozhodnúť, ktoré auto SUV. Každé SÚV ma vyššiu spotrebu ako auto s náhonom na jednu nápravu. Zásadne kupujem v Nemecku jazdené autá, našiel som tam Toyotu RAV4 za 14000 €, trojročná, 52000,00 km, s poplatkami a dovozom vyšla na 15000,€, auto zabehnuté, bez chyby, plná spokojnosť. Nová by ma stála 24000,00 €. Zaťovi som tam tiež kúpil jazdenú Hondu CRV, stála vtedy 300000 Sk, už ju má 5 rokov a nechce ju vymeniť. Majú dve deti a plne im postačuje. Pritom som si mohol dovoliť kúpiť nové autá.
Čo je dôležité.: poruchovosť. Nemecká TUV uverejňuje poruchovosť áut po určitej dobe používania. Na prvých miestach sa pravidelne umiestňujú japonské autá po piatich a viac rokoch používania, nemecké auta sú za nimi. Toyota medzi prvými, Honda taktiež.
Wolvi
08.08.11,08:02
Anto, ten rebríček TUV poznám, no mám dojem, že som tam nevidel ani jeden SUV model... OMYL, sorry!
Práve som si pozrel najnovší TUV report a je tam tebou spomínaná Toyota RAV4 na 9. mieste (najlepšie umiestnené SUV) do 50000 km má uvedenú 2,80 % poruchovosť.
O tej spotrebe, viem a rátam s tým, no aj z tohto segmentu sa dá zvoliť to menšie "zlo".
Ide mi o bezpečie rodiny, keď dnes ťa zostrelí na ceste hocijaký nezodpovedný vodič a pri našich zákonoch sa ešte z toho aj ľahko vylíže, tak chcem mať aspoň konštrukčne výhodu pevnejšieho a väčšieho auta (ak ma nedá dolu kamión alebo Hummer).
Viem, že sa autá nosia z vonku no osobne nepoznám nikoho, kto by mi vedel v tomto poradiť (kam ísť, kedy,...).
Ďakujem ti za radu, pouvažujem nad tým...
ludmilla
08.08.11,08:57
Mám Hyundai (ale Santa FE) som veľmi spokojná, je to už druhý kus, myslím si, že IX35 nebude o nič horšie. Mali sme strach z tejto značky, ale zatiaľ môžem len pochváliť.
Peterko70
08.08.11,09:09
Odporucam pockat na novu mazdu CX-5. Ale ta bude stat s lepsiou vybavou tipujem okolo 25 tis. € Plus minus...
buchač
08.08.11,10:47
OUwouwou, tak to tu nestíham oči otvárať!!!
Preboha, čo ste tu za ľudia? Mafia?
...pre Boha ...????.....mafia .........ľudia utekajte ....
1.x som chcel radu, tak som šiel na "serióznu" stránku, kde by mali byť ľudia vzdelaní a tým nemám na mysli priamo odborne na moju otázku, ale takí čo poradia v snahe pomôcť...
...snaha býva ...no nie je vždy akceptovaná ...
Čakal som odpovede typu:

Ja mám Dustera a som spokojný...
Mám Kiu a raz sa mi niečo pokazilo, ale inak je to ok...
Odporúčam ti toto a toto rozhodne neber...
...takéto názory sú len prázdne drísty ....

Snažil som sa popísať podstatu veci podrobne, tak ako ich vidím ja LAIK, BEZ odborného hodnotenia (ako píše buchač, rád by som vedel kde si to vyčítal v mojom príspevku...).
....čítaj tie svoje komentáre za jednotlivými vozidlami ....
A inak som sa pýtal, odpovede som dostal a k môjmu výberu mám poznámky na ozrejmenie toho ako to vidím ja! A chcel som aby ma niekto skúsený vyviedol z omylu alebo utvrdil v tom, čo si myslím...
Ako som sa napríklad dozvedel, že LAND ROVER FREELANDER má veľmi poruchové prevodovky - toto som čakal a nie, že sa tu budeš do mňa navážať!

Duves mi stiahol rebríček predajnosti, ďakujem, no ten poznám, šlo mi hlavne o osobné skúsenosti a poznatky (štatistika predaja neukazuje na spoľahlivosť, skôr popularitu a cenové možnosti).

Čo sa týka lujza.j, teba neučili čítať????
Jasne som napísal o ktoré modely NEMÁM ZÁUJEM a ešte som aj vysvetlil, že je to osobné stanovisko a PRETO som ohodnotil tvoj príspevok ako neužitočný - bolo to bez zaujatosti, čisto vecné hodnotenie toho čo si napísala.
A tvoja reakcia? Začneš sa tu vyplakávať, že si dostala hodnotenie, neužitočné. No vidím, že 1DARA ti hneď fúkala ranku na duši, že som si dovolil napísať čo si myslím (pravdepodobne si teraz všetky tvoje "priateľky" na mne vyskúšajú svoj prstoklad a pošlú ma niekam...
To, že tu človek NESMIE ohodnotiť, takú skúsenú poradáčku ako "neužitočné" mi admin zabudol povedať, vieš?
...ale môžeš , všetko môžeš :rolleyes: ...........ešte aj vtipy sa tu niektorým nepáčia ...ohodnotia ako neužitočne ,respektíve mimo témy ...:---:D
Ďakujem, senior member alessi, ako jediný reagoval na to čo som sa pýtal.

Inak som sklamaný, z úrovne príspevkov, čakal som viac a nie "azeťáckych pubertiakov z pokecu". Dnes sa už solídne fórum asi nenosí - som už asi staromódny.
Ocinko...ak chceš odbornejšie fórum , tak sa inde vyber ...tam by si možno dostal (dostaneš ) aj iné názory ...a určite budú tvrdšie , ak zadrieš takýto príspevok ...:---:D
http://forum.autoforum.cz/


OUwouwou, tak to tu nestíham oči otvárať!!!............radšej ich len privriem , zatvárať ešte nemienim ...:cool:


Inak som sklamaný, z úrovne príspevkov, čakal som viac....
...a ja z tej úvodnej otázky..........hoci nikde otáznik nevidím ...:confused:
...a rady a pripomienky ????...pri tak veĺkom rozsahu vozidiel je to o držku ,radšej ho zúž ...a poriadne ...aspoň o tretinu - štvrtinu ...
Wolvi
08.08.11,11:33
Odporucam pockat na novu mazdu CX-5. Ale ta bude stat s lepsiou vybavou tipujem okolo 25 tis. € Plus minus...

Naozaj tento crossover vyzerá veľmi sľubne, no sa obávam, že bude veľkostne niečo ako ASX a to je malé...
k-a-t-k-a
08.08.11,11:40
Ja mám KIU Sportage a som s ňou velmi spokojná, keby som si mala znova kúpiť auto tak len toto.
buchač
08.08.11,13:27
Ahojte,
prosím o radu (alebo skôr o vaše skúsenosti) s kúpou SUV....
Cenový strop mám zhruba 22 000 Eur, nemusí byť nové môže byť aj jazdené (max 2 roky). Nie som odborník v tejto oblasti (mám vytipovaných zopár modelov) a nerád by som investoval do niečoho, čo budem neskôr ľutovať...

Viem, že auto je mŕtva investícia, ale ho potrebujeme a s rodinkou sme sa zhodli na tom, hoci už trend SUV je dávno za nami, že predsa auto tohto typu bude pre nás najvýhodnejšie...

Takže ako uvažujem ja, ako laik:

YETI, CAPTIVA, ANTARA, QASHQAI, MURANO - nechceme, bez urážky je to čisto len vec vkusu...
...malé....o ničom
DUSTER - v tej cene aj nový, strašne slabé spracovanie interiéru a neviem čo mám čakať po motorickej stránke...
...na svoju kubatúru solídnosť ...ale je to francúz.............ale vyzerá na rumuna pekne ... ...
SPORTAGE - nemám skúsenosti s KIOU vôbec
...ani ja .......ale páči sa mi ...
TOUAREG - počul som, že sa veľmi kradnú a páčia sa mi len tie novšie modely a tie nie sú v tejto cene pre mňa dostupné
...každé auto sa kradne.......cena sa dá poriešiť u predajcu ...
HONDA - neviem koľko je tam možností (typov CRV), ale som počul, že sú veľmi dobre spracované...
Počuť , vidieť .........a jazdiť .....ajajáááj...
...stačí si len príslušnú stránku nájsť ...všetky typy :
http://auto.honda.sk/modely/cr-v/technicke-udaje.html
VOLVO XC 60 - dobré, pekné - no drahé
...šak to ....nie každý je premiér............ale nechcel by som ho ...
LAND ROVER - sa mi pozdáva, no opáť netuším čo mám čakať po motorickej stránke a ako je to s náhradnými dielmi
...motorická stránka ???......jak v Titanicu.....pláva z jednej strany na druhú ...
HUINDAI IX35 - mám obavu o kvalitu spracovania, neviem
...maďari ho vyrábajú ....
OUTLANDER - dobré, no zdá sa mi malé

KUGA - čítal som nejakú recenziu kde ho zvozili pod zem, takže...

ASX - tiež je dosť malý

RAV 4 - Toyota je kvalitná na spracovanie, nepoznám
...tieto štyri ani nespomínam ...pre dvoch auto ?????.....aj keď má štyri sedadlá ....:confused:
Schválne som nepísal o Mercedesoch, BMW a Porsche (na počudovanie aj to sa dá :-) ) je to iná kategória a nehodlám platiť 300 - 500 ročne poistné...
A ďakujem ani Hummer H3 nechcem, papá 20 litrov...
Motor by mal byť Diesel 4x4 s čo najmenšou spotrebou a čo najspoľahlivejší.

Vopred Vám všetkým ďakujem za odborné rady a pripomienky.

PS: Už som uvažoval aj nad dovozom z USA - nejaké obrovské SUV, no tam sú strašne veľké objemy motorov a to by som nezvládol...

PS2: Keby bolo po mojom, tak by vyhrala LADA NIVA s LPG, ale to by nebol komfort, ktorý si moja rodinka vyžaduje :mee:...

http://skypeemoticons.net/wp-content/uploads/2010/01/Skype-emoticons-41-whew.gif http://skypeemoticons.net/wp-content/uploads/2010/01/Skype-emoticons-41-whew.gif http://skypeemoticons.net/wp-content/uploads/2010/01/Skype-emoticons-41-whew.gif

...ozaj ,na doplnenie ...

Hentie typy vozidiel sa hodia všade inde , len nie do mesta ...( viď reklama QASHQAI - pre mesto stvorený ....he , trt a nie pre mesto ....)...

Auto ...a trendové ???...pekný to potom koníček ...auto sa predsa vyberá podľa toho , na aký účel bude slúžiť ...
Keď si spomínal bezpečnosť rodiny , tak to je iná kategória a nie SUV ...
buchač
08.08.11,13:30
Anto, ten rebríček TUV poznám, no mám dojem, že som tam nevidel ani jeden SUV model... OMYL, sorry!
Práve som si pozrel najnovší TUV report a je tam tebou spomínaná Toyota RAV4 na 9. mieste (najlepšie umiestnené SUV) do 50000 km má uvedenú 2,80 % poruchovosť.
O tej spotrebe, viem a rátam s tým, no aj z tohto segmentu sa dá zvoliť to menšie "zlo".
Ide mi o bezpečie rodiny, keď dnes ťa zostrelí na ceste hocijaký nezodpovedný vodič a pri našich zákonoch sa ešte z toho aj ľahko vylíže, tak chcem mať aspoň konštrukčne výhodu pevnejšieho a väčšieho auta (ak ma nedá dolu kamión alebo Hummer).
Viem, že sa autá nosia z vonku no osobne nepoznám nikoho, kto by mi vedel v tomto poradiť (kam ísť, kedy,...).
Ďakujem ti za radu, pouvažujem nad tým...

...hm ...ale pohľad z druhej strany mi vraví , že aj Ty niekoho potom môžeš s ľahkosťou s takýmto autom niekoho odstreliť.....


mimotemy
Mne ani auto nie je potrebné .........šak som mafián ....;):---:D
Indeed
16.08.11,18:58
To Wolvi :

Choď na špecializovanejšie stránky a diskusie

napr. na www.autobazar.eu

tam najdeš fundovanejšie vyjadrenia a aj recenzie ku jednotlivým modelom

Odmietnuť nejaký model len kvoli tvaru karoserie sa mi nezdá byť moc rozumné...
Helik3
21.06.12,07:12
viac už by som v koži nekúpila... moja skúsenosť
Athena1
27.11.15,15:14
Ahoj ak ti môžem poradiť tak jednoznačne Hyundai ix35 ja som s ním nadmieru spokojná.
Wolvi
27.11.15,16:03
Ahoj, áno aj ja som počul chválu na tento model, budem nad ním uvažovať, keď predám súčasné SUVčko.
misomiso
27.11.15,19:24
Mna fascinuje, ze ludia pred nakupom riesia spotrebu (ktora je pri rovnakej hmotnostnej kategorii dnes vzdy rovnaka bez ohladu na to, ake somariny uvadza vyrobca) , potom povedzme vysku poistky (nevim, ci su az take rozdiely, auta si ja osobne nepoistujem) ale nikto si nezisti ze DPF je na europske premiovky niekde tesne nad 1000 EUR, ale na Japoncov sa splha bezne cez 6.000. Pritom to je investicia, ktora vas caka pomerne skoro, ked zacnete jazdit dlhsie iba po meste (o zimnom obdobi ani nehovoriac). Skuste len tak pre srandu zavolat napr. do Honda servisu...
felix1
28.11.15,07:32
Co tak napriklad BMWx3 za 16800+DPH? Ak s tym neponahlas, pozri obcas na tuto stranku. Pocitaj naklay na dovoz a postavenie na znacky do cca 2000.-EUR podla obsahu motora . Postup pri dovoze si najdes na nete.

http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/auto?isSearchRequest=true&usage=NEW&usage=USED&usageType=PRE_REGISTRATION&makeModelVariant1.makeId=3500&makeModelVariant1.modelId=48&maxPrice=20000&minFirstRegistrationDate=2013-01-01&maxMileage=&ambitCountry=DE&zipcode=
Wolvi
07.12.15,11:30
Dík za tip, no potom ako sa BMW "vzdalo" Slovenska, si nemyslím, že to bude rozumné ísť do tejto značky. (servisovať auto v Rakúsku sa mi naozaj nechce...)
Wolvi
07.12.15,11:48
Pozri sa na toto:
http://www.autorevue.cz/zebricek-ziznivosti-suv-vitez-jezdi-za-156-l100km
a potom sem:
https://autosmile.eu/sk/blog/crossovery-s-najnizsou-spotrebou-palivo-usrkavajuce-suv
Došlo ti?
Myslím, že rozdiel 10 l/100 Km nie je zanedbateľný...
Vo všeobecnosti s tebou súhlasím, spotreba je podobná, ale sú tu extrémy, ktoré som uviedol...
Inak mám č. 10 z tých úsporných :-D
ale idem ju asi predať, viacerí mi odporučili, niečo rozumnejšie...
Len žene sa strašne páči a ešte je aj biela ako na tej fotke.
PS: Čo sa týka poistiek, robím s nimi, takže mám full poistku za 280 EUR/ročne - nie zlé, však?