Dantess
06.08.11,12:11
Zdravím Vás. Máte niekto skúsenosti s PPC google, ale nie Adwords, ale s bannermi ? Koľko tam v priemere stojí preklik ? Funguje to rovnako ako adwords, len namiesto textu pridám banner ? Dík
Podnikanie
07.08.11,06:58
Áno, je to o výbere. Bannery majú také isté rozmery ako textové odkazy, takže si stačí vybrať buď zobrazovanie iba banerov, alebo iba textových odkazov, alebo zobrazovanie aj aj(na jednej ploche). Cena za baner by mala byť rovnaká ako za odkaz.
peter007
19.08.11,08:01
Ja práve testujem nasadenie reklamných bannerov na Slovensku a v Českej republike a porovnavam efektivitu s klasickou textovou PPC reklamou pre www.BiznisWeb.sk - systém na tvorbu www stránok a tvorbu internetových obchodov.

Meriate konverzie? Ja ako konverziu meriam vytvorenie testovacieho webu. Vy pri bežnom eshope budete merať najskôr konkrétny nákup s hodnotou objednávky.

Čo ma prekvapilo že cena za konverziu - vytvorenie testovacieho webu - je pri bannerovej reklame na Slovensku o dosť nižšia (cca 30%) ako pri bežnej textovej reklame. To som nečakal, keďže cielenie oproti klasickej textovej reklame je horšie, resp.my cielime na 4 kategórie záujmov návštevníkov. Asi je to ešte diera na trhu. Naopak v Českej republike je cena za konverziu 2,5 násobne vyššia.