Specimen24
06.08.11,14:32
Dobrý deň, mal by som otázku ohľadom dovozu elektronických zariadení z Indie, ktoré by tu boli neskôr predávané prípadne prenajímané užívateľom/firmám.

Našli sme veľmi zaujímavé technologické riešenie - multimediálne elektronické zariadenia, ktoré by sme chceli implementovať a predávať na slovenskom trhu, zariadenia sa budú dať používať predovšetkým na hry a reklamné účely. V zákone som sa dočítal, že reklamné predmety ako také môžu byť oslobodené od dane a cla, dá sa tomu rozumieť tak, že by sa to týkalo aj zariadenia, ktoré bude napríklad premietať reklamu? Asi nie, že?

Tiež ak by nám z Indie poslala firma nejaký testovací kus na odskúšanie, platili by sme daň a clo? Podľa zákona mi vychádza že tiež asi nie.

Osobne si skôr myslím, že dani a clu sa nevyhneme, keďže ide o relatívne drahé zariadenie s cenou okolo 10 000 USD/kus, vedeli by ste mi poradiť, alebo povedať aké budú +/- všetky poplatky (clo, daň) keď dovoz stojí zhruba 1 000 usd. resp. vie mi niekto poradiť aspoň percentuálne sadzby nech si to môžem čo najpresnejšie vyrátať? Priznám sa, že je to prvýkrát čo by sme chceli dovážať z tretích krajín

Všetkým ďakujem :)