M4t026
07.08.11,00:26
Dobrý deň,

Potreboval by som poradiť. Hodlám sa zorganizovať futbalový turnaj
(česko - slovenský) a neviem ako nájisť vhodného sponzora. Ešte nikdy som to nerobil, neviem ako ho osloviť a podobne.
Hodil by sa mi človek, ktorý s tým už má nejaké skúsenosti.
Za rady vopred ďakujem :)
alessi
06.08.11,22:39
treba zájsť osobne, slušne oblečený, do firiem, ktoré sú v okolí štadiona, zájsť za kompetentnou osobou(dohodnúť si "rande") - čím vyššie tým lepšie
slušne požiadaš a vysvetlíš o čo ti ide. Povieš, že ako protihodnotu dáš urobiť veľkú tabuľu(resp. oni poskytnú a ty len umiestniš na viditeľnom mieste) a sponzorský dar = kúpená reklama. A že na ofiko dokumentoch budú vedení ako sponzori.
Toto zopakuješ dalších 10-15 krat dokým niekoho nepresvedčíš.
Odporučam hovoriť nie o dare ale o platenej reklame(že si zástupca organizátora a že si myslíš, že pre danú firmu by bolo vhodné umiestniť tam reklamu, cena je približne XYZ, a že oni budú ako partneri zápasu ... blá blá blá...) Odporúčam nepýtať ceú sumu napr. 1000 € ale len 100 €. Ide o to, že akcia nemusí mať jedného sponzora. a skôr presvedčíš na platenú reklamu za menšiu sumu, ako hned jedneho za plnu sumu.
M4t026
07.08.11,00:14
No, a nebude problem v tom že som FO a nemám firmu ? lebo v tom prípade niesom zástupca organizátora, ale organizátor :)
rudopp
07.08.11,04:30
No, a nebude problem v tom že som FO a nemám firmu ? lebo v tom prípade niesom zástupca organizátora, ale organizátor :)

A prečo chceš ako fyzická osoba:) organizovať futbalový turnaj ?????????????????????????????????:D
(najmä, keď to nevieššššš:--- )
M4t026
07.08.11,07:51
No myslim, že keby som mal firmu, tak nepotrebujem sponzora, ale zaplatil by som to sám. No chcem ho zorganizovať lebo futbal je moja srdcovka, a zorganizovať ho nie je nič ťažké, len ako FO nemám dosť finančných prostriedkov a pôžičku si na to brať nebudem :D :)
marjankaj
07.08.11,07:58
No myslim, že keby som mal firmu, tak nepotrebujem sponzora, ale zaplatil by som to sám. No chcem ho zorganizovať lebo futbal je moja srdcovka, a zorganizovať ho nie je nič ťažké, len ako FO nemám dosť finančných prostriedkov a pôžičku si na to brať nebudem :D :)

Tak si teda tú firmu založ a máš po probléme.:rolleyes: Stojí to pár EURI.:cool:
alessi
07.08.11,08:29
Organizovanie športových podujatí voľna živnosť 5€ kolok
M4t026
07.08.11,09:29
Keď si založím voľnú živnosť Organizovanie športových podujatí, tak stále možem byť zamestnaný v nejakej inej firme/spoločnosti napriklad NAY Elektrodom ako predavač ?
marjankaj
07.08.11,09:52
Keď si založím voľnú živnosť Organizovanie športových podujatí, tak stále možem byť zamestnaný v nejakej inej firme/spoločnosti napriklad NAY Elektrodom ako predavač ?

No ak to nebudeš organizovať v pracovnom čase, tak by to zamestnáveteľovi vadiť nemalo.:cool:
alessi
07.08.11,11:17
Pokiaľ budeš aj inde robiť tak to máš lepšie lebo prvý rok neplatís ani do sp ani do zp. Keby si len podnikal tak prvý rok platís iba do zp
M4t026
07.08.11,11:24
Takže keď budem mať tu živnosť a budem zamestnaný, tak nemusím platiť ani do SP ani do ZP ale bude to platiť zamestnávatel ? alebo to mam platiť aj ja po roku ?
marjankaj
07.08.11,12:08
Takže keď budem mať tu živnosť a budem zamestnaný, tak nemusím platiť ani do SP ani do ZP ale bude to platiť zamestnávatel ? alebo to mam platiť aj ja po roku ?

To záleží od toho, či a aké budeš mať príjmy z tejto tvojej činnosti.:cool:
M4t026
08.08.11,13:01
No príjmi neviem, lebo mne ide len o to organizovať futbalove turnaje, získať sponzora a to je všetko. Kamoš chce založiť futbalovy klub tak možno časom.