evelien
17.01.06,08:42
Mate prosim niekto skusenosti s uctovanim v zub.technike, s.r.o.? Akosi si neviem dat do suvisu platby prijate od zubarov. Priatel, ktory doteraz pracoval u FO, mi tvrdi, ze niektorym zubarom vystavuju faktury a od niektorych prijimaju peniaze iba na zaklade pokladnicnych dokladov. Moze sa to robit takto i v PU? Ja by som najradsej kazdemu vystavila na konci mesiaca fakturu, v ktorej by som odpocitala to, co uz zaplatili. Ale priatel to tak nechce, lebo ze vraj zubari su jesitni a oni budu robit tak, ako su nauceni. Inymi slovami - raz im vystavim fakturu a potom uz budu odmietat platit v hotovosti. Pri platbe prevodom im to vraj velmi dlho trva.
Kejt
17.01.06,17:21
Popíš mi presne o akú faktúru by išlo a o aké pokladničné doklady.
Johanka
17.01.06,17:30
Však aj faktúru môžu zaplatiť v hotovosti.
Kejt
17.01.06,17:50
Najlepší spôsob vystaviť faktúru spolu s prijímovým dokladom a je to vyriešené.Nemôže sa staať že by ti faktúru neuhradil.
Manual
17.01.06,19:25
Mate prosim niekto skusenosti s uctovanim v zub.technike, s.r.o.? Akosi si neviem dat do suvisu platby prijate od zubarov. Priatel, ktory doteraz pracoval u FO, mi tvrdi, ze niektorym zubarom vystavuju faktury a od niektorych prijimaju peniaze iba na zaklade pokladnicnych dokladov. Moze sa to robit takto i v PU? Ja by som najradsej kazdemu vystavila na konci mesiaca fakturu, v ktorej by som odpocitala to, co uz zaplatili. Ale priatel to tak nechce, lebo ze vraj zubari su jesitni a oni budu robit tak, ako su nauceni. Inymi slovami - raz im vystavim fakturu a potom uz budu odmietat platit v hotovosti. Pri platbe prevodom im to vraj velmi dlho trva.
Kolega robí zubnú techniku a má podobné "problémy" ako ty. Ale on robí JU. Ale to je v podstate jedno. Jeden zubný lekár odmieta prijať fa a za napr. zhotovenú protézu dá len svoj VPD ku ktorému je pripnutý ešte doklad, z ktorého je presne jasné čo sa robilo ktorému pacientovi. V podstate mi to pripadá tak ako keď k bločku z ERP pripneš VPD. Ale prečo nechce prijať faktúru nie je známe... A zubná technika vraví ale aspoň máme prácu...:)
evelien
17.01.06,20:05
to Manual: ano, presne tento problem je. Zubari cely rok platia za stomatoproteticke vyrobky v hotovosti a zubni technici vypisu iba prijmovy doklad. Najlepsie by bolo, keby sa tu nasiel niekto, kto uz zazil v zubnej technike danovu kontrolu. Aspon by mi bolo jasne, ci tie "stitky" - doklad o vykonanej praci akceptuju namiesto faktury, resp. dokladu z ERP.
Johanka
17.01.06,20:21
Ja robím JÚ zubárovi, ale so zubnými technikmi nie je žiadny problém. Dávajú faktúry , na ktorých je uvedené aj číslo štítku. To je asi nejaký región, kde to "odkukali" jeden od druhého.
Zase na druhej strane, kým nie sú platitelia DPH, žiadny predpis ich nenúti robiť faktúry.
evelien
18.01.06,06:15
Fiha, to som nevedela, ze ked nie je platcom DPH, tak nemusi. To by vysvetlovalo, preco ich nevystavuju. Dakujem za rady.