Superevita
07.08.11,18:25
Dobry den,

mame prenajate nebyrove priesotory na dobu neurcitu s 3 mesacnou vypovednou lehotou. Zaujimalo by ma za akych podmienok je mozne od danej zmluvy odstupit okamzite. V budove, v ktorej mame priestory je pokazena kanalizacia, cize v budove je strasny zapach a prenajimatel aj napriek nasej vyzve s danym problemom nic nerobi, cize si neplni svoje povinnosti prenajimatela, o danej skutocnosti vedel pred nasim nasthavanim a nam ju zatajil. Nasi klienti sa na dany zapach stazuju a kvoli danej skutocnosti o vela klientov prichadzame, preto by sme z priestorov radi odisli okamzite. Dakujeme!
Gina Er
07.08.11,16:46
... o danej skutocnosti vedel pred nasim nasthavanim a nam ju zatajil.
podľa mňa dôvod na okamžitú výpoveď
Mila123
07.08.11,16:52
Dobry den,

mame prenajate nebyrove priesotory na dobu neurcitu s 3 mesacnou vypovednou lehotou. Zaujimalo by ma za akych podmienok je mozne od danej zmluvy odstupit okamzite. V budove, v ktorej mame priestory je pokazena kanalizacia, cize v budove je strasny zapach a prenajimatel aj napriek nasej vyzve s danym problemom nic nerobi, cize si neplni svoje povinnosti prenajimatela, o danej skutocnosti vedel pred nasim nasthavanim a nam ju zatajil. Nasi klienti sa na dany zapach stazuju a kvoli danej skutocnosti o vela klientov prichadzame, preto by sme z priestorov radi odisli okamzite. Dakujeme!
ako máte dohodnutú údržbu prevádzky????
Superevita
07.08.11,17:16
Platim za spravu priestorov, spravca sa tvari, ze tam nesmrdi, ale velmi dobre vie, ze je pokazena kanalizacia. Spravca sa v budove zdrziava vlemi zriedka, platime za spravu 60 eur mesacne ale nerobi sa tam nic.
Mária27
07.08.11,17:52
Zákon 116/1990 o nájme nebytových priestorov

§ 5
Práva a povinnosti prenajímateľa a nájomcu
(1) Ak nie je dohodnuté inak, prenajímateľ je povinný odovzdať nebytový priestor nájomcovi v stave spôsobilom na dohovorené alebo obvyklé užívanie, v tomto stave ho na svoje náklady udržiavať a zabezpečovať riadne plnenie služieb, ktorých poskytovanie je s užívaním nebytového priestoru spojení.
(4) Nájomca je povinný bez zbytočného odkladu oznámiť prenajímateľovi potrebu opráv, ktoré má prenajímateľ urobiť, a umožniť vykonanie týchto i iných nevyhnutných opráv; inak nájomca zodpovedá za škodu, ktorá nesplnením povinnosti vznikla.

Skončenie nájmu
§ 9
(3) Nájomca môže písomne vypovedať zmluvu uzavretú na určitý čas pred uplynutím dojednaného času, ak

a) stratí spôsobilosť prevádzkovať činnosť, na ktorú si nebytový priestor najal;
b) nebytový priestor sa stane bez zavinenia nájomcu nespôsobilý na dohovorené užívanie;
c) prenajímateľ hrubo porušuje svoje povinnosti vyplývajúce z § 5 ods. 1.


Občiansky zákonník
§ 679

(1) Nájomca je oprávnený odstúpiť od zmluvy kedykoľvek, ak bola prenajatá vec odovzdaná v stave nespôsobilom na dohodnuté alebo obvyklé užívanie alebo ak sa stane neskôr - bez toho, aby nájomca porušil svoju povinnosť - nespôsobilou na dohodnuté alebo obvyklé užívanie, ak sa stane neupotrebiteľnou alebo ak sa mu odníme taká časť veci, že by sa tým zmaril účel zmluvy.

(2) Ak sú miestnosti, ktoré boli prenajaté na obývanie alebo na to, aby sa v nich zdržiavali ľudia, zdraviu závadné, má nájomca toto právo aj vtedy, ak o tom vedel pri uzavretí zmluvy. Práva odstúpiť od zmluvy sa nemožno vopred vzdať.
Superevita
07.08.11,17:55
Dakujem velmi pekne, pomohli ste mi, nevedela som, ze takyto zakon existuje!