snugi
07.08.11,23:10
Planujem si zalozit zivnost v zneni. tlmocenie, preklady a vyucba jazyka ale neviem moc ako na to. Chcem poziadat o prispevok z UP. Do stredy potrebujem vypracovany podnikatelsky plan. Nevie mi niekto z vas poradit?
Dakujem :)
pepsikova
07.08.11,21:19
..podmienkou pre príspevok z ÚP je 3-mesačná evidencia ...ÚP robí školenie pre budúcich podnikateľov..a tam ti dajú info, o čom má ten plán byť...vzorov je tu dosť...
..a to nejako rýchlo napreduješ, keď do stredy musíš mať podnikateľský plán a ešte len ideš žiadať o príspevok...žiadosť sa podáva prvá a potom školenie a potom plán..
snugi
08.08.11,17:50
Ahoj .Dakujem a velmi pekne za odpoved. No neviem presne ale u nas to ide tak rychlo. mala som tam s chlapikom stetko len raz a teraz mu mam do stredy doniest pod. plan. To zatial len akoze. potom mi povie co tam mam dobre a co zle. na skolenie nepojdem, budem sa to ucit sama cez internet. V septembri ma nahlasi na preskusanie pred komisiu.
Consultix
10.08.11,17:49
Zaroven nezabudaj na to, ze prekladatelstvo, tlmocnictvo a vyucovanie cudzich jazykov je viazana zivnost a je podmienana:
- dokončené štúdium príslušných jazykov na vysokej škole alebo vysvedčenie o zložení štátnej jazykovej skúšky alebo
- preukázanie aspoň 10-ročného pobytu v štáte s úradným jazykom, ktorý sa má vyučovať, prekladať alebo tlmočiť
veronikasad
10.08.11,17:58
Ahoj .Dakujem a velmi pekne za odpoved. No neviem presne ale u nas to ide tak rychlo. mala som tam s chlapikom stetko len raz a teraz mu mam do stredy doniest pod. plan. To zatial len akoze. potom mi povie co tam mam dobre a co zle. na skolenie nepojdem, budem sa to ucit sama cez internet. V septembri ma nahlasi na preskusanie pred komisiu.
Ako dlho si evidovaná na UP ?