unidat
08.08.11,06:32
Zdravím Vás, v súvislosti s poslednými udalosťami vo svete by som chcel vedieť Váš názor na sporiace produkty. Mám v TB produkt, kde je aj hotovosť aj podielové fondy. Teraz som viackrát čítal, že ľudia sa zbavujú
PF a prevádzajú ich na hotovosť. Chcem to urobiť aj ja. Čo si o tom myslíte?
Micheallin2003
08.08.11,13:52
Dobry den,

o aky tip PF ide? a ide o pravidelne investovanie napr. na mesacnej baze?
rudopp
08.08.11,17:05
Zdravím Vás, v súvislosti s poslednými udalosťami vo svete by som chcel vedieť Váš názor na sporiace produkty. Mám v TB produkt, kde je aj hotovosť aj podielové fondy. Teraz som viackrát čítal, že ľudia sa zbavujú
PF a prevádzajú ich na hotovosť. Chcem to urobiť aj ja. Čo si o tom myslíte?

Ak tam máš pod 10000 € - vykašli sa na to.
rudopp
08.08.11,17:07
Dobry den,

o aky tip PF ide? a ide o pravidelne investovanie napr. na mesacnej baze?

No ak tipovala PF, tak to ozaj treba preveriť.
Ale ak je ten typ PF dobrý - ponechať.
unidat
08.08.11,17:19
1) TAM-EPF
2) TAM-EDPF

Spolu s hotovosťou cca 15 000 €.
video1983
08.08.11,17:42
1) TAM-EPF
2) TAM-EDPF

Spolu s hotovosťou cca 15 000 €.

rozpis sa trosku,

TAM -EPF Europsky penazny fond?
TAM - EDPF Europsky dlhopisovy plus fond?
od kedy to tam mas?
kolko mas vo fondoch?

ake su vystupne poplatky?
duves
08.08.11,18:09
Zdravím Vás, v súvislosti s poslednými udalosťami vo svete by som chcel vedieť Váš názor na sporiace produkty. Mám v TB produkt, kde je aj hotovosť aj podielové fondy. Teraz som viackrát čítal, že ľudia sa zbavujú
PF a prevádzajú ich na hotovosť. Chcem to urobiť aj ja. Čo si o tom myslíte?
Počuj, nie je to nejaky ofajč? Hotovosť je vtedy, ak to mam doma pod vankušom. Každa ina realita je hra na schovavačku, čo priviedla americku ekonomiku do krachu.



Peniaze a dlh V súčasnom globálnom peňažnom systéme existuje iba jedna forma peňazí, na ktorej záleží – základné peniaze (M0). Sú to peniaze v obehu a rezervy bánk v centrálnej banke. Všetky ostatné peňažné agregáty (M1, M2, M3) sú iba požiadavky na základné peniaze – požiadavka, ktorá nemôže byť splnená, pretože sa peniaze nedajú z bankového systému vytiahnuť, pokiaľ sa nevytvoria základné peniaze. (Pozn. ostatné peniaze M1, M2.. sú vklady na bežných účtoch, termínované vklady, peňažné fondy a ostatné elektronické peniaze). Keď si skombinujeme všetky peňažné agregáty v USA, základné peniaze (M0) tvoria 18,7% všetkých peňažných agregátov. 81% úspor denominovaných v dolári nie sú nič iné ako systémovým dlhom.
Myslíme si, že trhy veľmi zle interpretujú najpravdepodobnejší ekonomický výsledok – zníženie pomeru dlhu k základným peniazom, ktorý sa v USA momentálne nachádza na úrovni 26:1.

http://finweb.hnonline.sk/c3-52484950-kP0000_d-system-papierovych-mien-skolabuje-span-class-koment-komentar-dna-span
holubička1
26.02.12,07:43
Viete mi poradiť ako účtujete v pu o tomto podielovom fonde TAM-EPF, firma zalozila konto 259/221 100000, zaradenie 251/259, v priebehu roka vyberala z tohto konta na pr 20 000 islo to 221/251 z vypisu PF bol vynos z investicie 187,- 251/666 a dan 35,- 341/251, na konci roka prisiel stavovy vypis kde suma bola vysiia ako som mala zostatok podla priebeznych vyberov a uctovala som 251/664, klient by mal v roku 2012 postupne vybrat peniaze ..JE TO SPRAVNE ZAUCTOVANIE PROSIIIMA,,.amoj
rozpis sa trosku,

TAM -EPF Europsky penazny fond?
TAM - EDPF Europsky dlhopisovy plus fond?
od kedy to tam mas?
kolko mas vo fondoch?

ake su vystupne poplatky?
holubička1
26.02.12,07:46
a este otazka ci si strhnutu dan z podielovych listov moze odpocitat v danovom priznani alebo ju mam preuctovat na 591. Dva dni to tu uz studujem a nemozem sa dopatrat prosim poradte mi...:mee:
Economic
26.02.12,08:08
a este otazka ci si strhnutu dan z podielovych listov moze odpocitat v danovom priznani alebo ju mam preuctovat na 591. Dva dni to tu uz studujem a nemozem sa dopatrat prosim poradte mi...:mee:

Strhnutú daň zaúčtovať na 591. Je vysporiadaná.
holubička1
26.02.12,08:24
Strhnutú daň zaúčtovať na 591. Je vysporiadaná.vďaka economic a ešte mi prosim pozri na to zaúčtovanie tých podielových v predchádzajúcom príspevku, robím to prvý krát sa neviem čo s tyým, bola som na školení k dani z príjmov a tam som zostala zaskočná, že daň z podielových listov ostáva na r. 830 ako preddavková tak už fakt neviem, bola som presvedčená o tej 591..
Economic
26.02.12,08:51
vďaka economic a ešte mi prosim pozri na to zaúčtovanie tých podielových v predchádzajúcom príspevku, robím to prvý krát sa neviem čo s tyým, bola som na školení k dani z príjmov a tam som zostala zaskočná, že daň z podielových listov ostáva na r. 830 ako preddavková tak už fakt neviem, bola som presvedčená o tej 591..

Ostatné by malo byť v poriadku.
holubička1
26.02.12,09:02
Vďaka...