tibor1000
08.08.11,09:06
Dobry den. Chcel by som Vás poprosiť o pomoc:

SZČO má v majetku zaradený prívesný vozík k automobilu. Vozík je uz dávno odpísaný,SZČO za vozík platí kazdý rok dan z motorových vozidiel.
V technickom preukaze je vozík napísaný na fyzickú osobu,nie na firmu.

Podnikateľ vozik v r. 2011 prestal pouzivat,chce ho vyradit z podnikania. AKo to ma urobit,odpredat ho sebe ako fyzickej osobe-cez fakturu? No vozik nie je v techn.preuk.na ICO firmy,ale na rodne cislo,teda je uz majetok fyzickej osoby
len ho chce vyradit z podnikania

Ako by ste prosim postupovali v takomto pripade?
Dakujem vopred moc
Marína
08.08.11,07:20
tibor1000
08.08.11,07:37
ďakujem krásne,Marína.
nikulik
22.03.12,18:46
Poradili by ste mi prosim, mam v r.2010 v evidencii kratkodobeho majetku nejaky majetok, obstarany v r.2010. Este som nerobila nic s majetkom,nemam s tym skusenosti, teraz uzatvaram rok 2011 a ten majetok kratkodoby mam tam stale. Co s nim? A ak vyradit k akemu datumu? Dali ste tu protokol o vyradeni VZOR, ale môzem ho pouzit aj na majetok kratkodoby ktory som neodpisovala?
emma01
23.03.12,07:00
A prečo ho chceš vyradiť? Je morálne alebo fyzicky opotrebovaný, stratil sa, bol odcudzený, pokazil sa ... Jednoducho ho vyradíš z evidencie, uvedieš dôvod a dátum.
nikulik
26.03.12,10:13
A prečo ho chceš vyradiť? Je morálne alebo fyzicky opotrebovaný, stratil sa, bol odcudzený, pokazil sa ... Jednoducho ho vyradíš z evidencie, uvedieš dôvod a dátum.

Nie ale moze byt v evidencii kratkod.majetku ten majetok aj viac rokov? Ja len ze je kratkodoby, cize by mal byt s dobou pouziteln. do 1 roka nie?