mmia
17.01.06,09:28
ahojte, chcela by som sa opytat....
uz sa to tu rozoberalo len neviem najst :-(
medzi zamestnancami mam styroch ktori maju priznany dôchodok tak neplatia na PvN....
ale ukazalo mi to ako chybu.
tusim sa spomynalo ze sa to ma niekde vyznacit? a kde?
dakujem
alušik
17.01.06,08:32
Na vykaze mas pod rodnym cislom zamestnanca policko POISTNÉ NA IP NEPLATÍ. Tam musis dat krizik.:)
matafe
17.01.06,08:34
ahojte, chcela by som sa opytat....
uz sa to tu rozoberalo len neviem najst :-(
medzi zamestnancami mam styroch ktori maju priznany dôchodok tak neplatia na PvN....
ale ukazalo mi to ako chybu.
tusim sa spomynalo ze sa to ma niekde vyznacit? a kde?
dakujem

Dôchodcovia neplatia odvody na invalidné poist. a poistenie v nezamestnanosti. Taktiež za týchto dôchodcov neplatí tieto odvody zamestnávateľ. Vo výkaze u týchto zamestnancov musí byť vyznačená výnimka "L" a vyznačené, že neplatí IP.
mmia
17.01.06,08:42
ale odvody neplati ani zamestnanec, nie? tak "L" alebo krizik??? idem pozret na vykaz :-)
alušik
17.01.06,08:45
Na riadnom tlacive vykazu davas krizik.:) Ta vynimka L je tusim ked to posielas elektronicky. Lenze to mne urobi SW sam.
matafe
17.01.06,08:49
ale odvody neplati ani zamestnanec, nie? tak "L" alebo krizik??? idem pozret na vykaz :-)

Pokiaľ ide iba o papierový výkaz, tam sa iba krížikom vyznačí, že poistné na IP sa neplatí. Pokiaľ výkaz zasielaš elektronicky vo formáte xml(súbor vygenerovaný zo mzdového softvéru), tam by ešte mala byť zapísaná výnimka "L".
mmia
17.01.06,09:58
dakujem k "L" som sa uz dopracovala :-)
ale teraz mi to zase u zamestnanca ktory bol DPN dva tyzdne ukazuje : pocet dni 31 :-((( a v mam ju normalne ako vzdy uvedenu v programe, hmmm.
a na to hlavnom liste, ktory sa nesie na potvrdenie do socpoist mám uvedene PN - 0 :-(