dana99
08.08.11,12:07
Prosím, viete mi povedať, čo konkrétne spadá pod finančné oddelenie?

Predpokladám, že pokladňa, banka, ale asi aj majetok?, pohľadávky?, záväzky?, leasing?

Za odpovede vopred ďakujem.
monika74
08.08.11,11:40
no možno tam doplniť aj dane, kontroling, plánovanie a rozpočty, hospodárska správa...... záleží aká ste veľká firma a koľko ľudí potrebujete mať na finančnom oddelení (ak je to oddelenie predpokladám, že ste malá firma, u nás na to máme sekciu s niekoľkými odbormi) a záleží aj od toho aké máte zameranie v rámci podnikania...ak napr. nie ste vo vlastnej budove tak hospodársku správu asi nebude potrebné zriadovať, zrejme len jedného človeka, ktorý zabezpečí styk so správcom budovy...takže chcelo by to trochu viac informácií, aby sa dalo poradiť...možno na inšpiráciu by poslúžilo aj nahliadnutie na http://www.istp.sk/ktp/vyber-smeru/3-ekonomicke-cinnosti.php
dana99
08.08.11,11:47
Ide a a.s. so zahr. účasťou. mám ísť na pohovor, tak som chcela vedieť, čo všetko zahŕňa toto odd..

Vždy som robila komplet agendu JU alebo PU, takže som si to nikdy nejako nedelila.
monika74
08.08.11,12:00
Ide a a.s. so zahr. účasťou. mám ísť na pohovor, tak som chcela vedieť, čo všetko zahŕňa toto odd..

Vždy som robila komplet agendu JU alebo PU, takže som si to nikdy nejako nedelila.

no tak v prvom rade držím palce na pohovore, zrejme hľadajú účtovníka ak si ťa vybrali na pohovor vzhľadom na tvoju doterajšiu prax...ale nevidím problém spýtať sa na pohovore aké predstavy o náplni tvojej práce má tvoj budúci zamestnávateľ...a podľa toho čo ti povedia si vieš aj sama určiť či daný rozsah náplne práce zodpovedá či už tvojim alebo zamestnávateľovym platovým predstavám, teda či mzda/plat je primeraný rozsahu a požiadavkám na danú pozíciu
dana99
08.08.11,12:22
Len som chcela vedieť, čo sa ma tam môžu pýtať. Aby som nezostala zaskočená.

Veľmi pekne všetkým ďakujem.