Amy26
08.08.11,11:14
V roku 2010 som si vzala spotrebny uver z banky,kde som sa omeskala o 3 splatky.Tieto splatky mi v banke nedovolili doplatit a posunuli ma na pravnicku firmu,kde mi oznamili,ze uver musim vyplatit.Dohodli sme sa na splatkach,ktore som splacala,avsak dva mesiace som splatky nezaplatila.Pred mesiacom som sa snazila dovolat do firmy,nikto mi tam neberie,pisala som e-maily,ale zial,nic.

Ako mam dalej postupovat?

Obavam sa exekutora

Vdaka
BXLmiami
08.08.11,09:23
Obávaš sa správne.Ale ak máš ručiteľa,tak práve má problém ručiteľ.
Chobot
08.08.11,09:24
V roku 2010 som si vzala spotrebny uver z banky,kde som sa omeskala o 3 splatky.Tieto splatky mi v banke nedovolili doplatit a posunuli ma na pravnicku firmu,kde mi oznamili,ze uver musim vyplatit.Dohodli sme sa na splatkach,ktore som splacala,avsak dva mesiace som splatky nezaplatila.Pred mesiacom som sa snazila dovolat do firmy,nikto mi tam neberie,pisala som e-maily,ale zial,nic.

Ako mam dalej postupovat?

Obavam sa exekutora

Vdaka

Tvoje obavy sú veľmi opodstatnené. Môžeš čakať, že sa čoskoro ozve exekútor.

Dostala si 2 šance splatiť dlh - prvý krát riadnymi splátkami úveru - porušila si to. Druhý krát pri splácaní tej vymáhačskej firme - znovu si to porušila. Neviem, akú radu chceš od nás...

Prečo by sa tá firma mala s tebou baviť, keď tie splátky si už neuhradila a to v období 2 mesiacov!!!
Amy26
08.08.11,09:30
Ale ja nemam absolutne ziaden majetok.Co mam ocakavat?Strhavanie z uctu?

mam trvaly pobyt v rodicovskom dome.
bubkoch
08.08.11,09:33
Ale ja nemam absolutne ziaden majetok.Co mam ocakavat?Strhavanie z uctu?

mam trvaly pobyt v rodicovskom dome.

tak si prave vyrobila problem rodicom ... a dost velky
Amy26
08.08.11,09:35
Ako mam postupovat?

Neviem sa do tej firmy dovolat.

Vobec neviem co mam urobit.

Chcela som to vyplatit komplet cele.
bubkoch
08.08.11,09:39
Ako mam postupovat?

Neviem sa do tej firmy dovolat.

Vobec neviem co mam urobit.

Chcela som to vyplatit komplet cele.

no vsak to vyplat, co ti v tom brani ? splatky si posielala na nejaky ucet nie ? tak tam posli zvysok a mas pokoj, alebo doplat chybajuce 2 splatky a splacaj dalej ... doteraz sa ti nikto neozval, riesis neexistujuci problem
zk24
08.08.11,09:41
Suhlasim. Ved ked mas financie na to splacat to, tak preco to nesplacas? Doplat co meskas a splacaj...
Amy26
08.08.11,09:47
Ano,vdaka.Chcem to vyplatit kompletne cele,len sa obavam,ci mi to este uznaju.

Suma bola 1000 €.
Amy26
08.08.11,09:51
Momentalne som volala,stale mi to tam nikto neberie.
bubkoch
08.08.11,10:04
Ano,vdaka.Chcem to vyplatit kompletne cele,len sa obavam,ci mi to este uznaju.

Suma bola 1000 €.

a co ako ti maju uznat alebo neuznat preboha ? to si myslis ze ti tie peniaze poslu naspat s tym ze ich idu vymahat cez exekutora, lebo si meskala 2 mesiace ?
a naco tam vobec volas ? sa chces spytat ci mozes platit dalej ?
moje nervy ...
JankaO
08.08.11,10:05
Nevolaj, zaplať. Pravdepodobne to postúpili na vymáhanie exekútorom, čo nejaký čas trvá, pričom ak celú dlžnú čiastku splatíš čo najskôr k exekúcii nemusí ani dôjsť. Telefonicky nič nevybavíš.
Amy26
08.08.11,10:06
Ale ja to vyplatim cele a o tyzden mi zaklope na dvere exekutor?
Amy26
08.08.11,10:07
Ja som len chcela zistit,ci je vobec mozne to este vyplatit.
JankaO
08.08.11,10:07
Budeš mať potvrdenie o zaplatení dlhu a exekúcia bude zastavená vzhľadom na splnenie povinnosti, no poplatky exekútorovi budeš musieť zaplatiť, preto zaplať čím skôr.
Amy26
08.08.11,10:09
Velmi sa bojim,ze pojdu po majetku rodicov,ja nemam absolutne sajnu ako to prebieha,som strasne vystresovana.
bubkoch
08.08.11,10:10
Ale ja to vyplatim cele a o tyzden mi zaklope na dvere exekutor?

tak ho pozves dnu, urobis mu kavicku, usmejes sa na neho a ukazes mu vypis z uctu ... on dopije kavičku, zazela pekny den a odíde ...

ovsem musis zaplatit skor ako dostanes upovedomenie o zacati exekucie
JankaO
08.08.11,10:10
Ja som len chcela zistit,ci je vobec mozne to este vyplatit.
Svoj dlh musíš splatiť, či už to bude dobrovoľne alebo prostredníctvom exekútora... takže radšej dobrovoľne a čo najskôr.
GabiZ
08.08.11,10:11
Velmi sa bojim,ze pojdu po majetku rodicov,ja nemam absolutne sajnu ako to prebieha,som strasne vystresovana.


Práve preto to treba zaplatiť čo najskôr a ak máš možnosť, tak celý dlh naraz, ako si písala. Ako ti bolo poradené, čím skôr, tým lepšie, lebo ti vzniknú ďalšie náklady za exekútora a budeš tam, kde si teraz, s ďalším dlhom na krku.
Amy26
08.08.11,10:12
Dakujem za rady.Zatial mi absolutne nic neprislo.Ziadna posta.
Braňo
08.08.11,10:14
Si strašne vystresovaná, ale problém rieš racionálne. Zaplať čo najskôr dlžnú sumu. Poradili Ti tu už dosť. Exekútor je posledná možnosť, ktorá bude použitá. Tým, že sa budeš báť a stresovať, problém neriešiš.
Braňo
08.08.11,10:15
Dakujem za rady.Zatial mi absolutne nic neprislo.Ziadna posta.


A mám rád takéto hlúpe postupy, viem, že mám dlh, ale neprišla mi poukážka alebo alebo dlžná suma, preto som nemohla zaplatiť.
Amy26
08.08.11,10:15
Ano,mam obavy,ze pojdu po majetku rodicov.Len z toho mam obavy.
video1983
08.08.11,10:17
tak tu nesed a tahaj to zaplatit , rady si dostala tak vypni PC a sup sup
arizona
08.08.11,10:18
Velmi sa bojim,ze pojdu po majetku rodicov,ja nemam absolutne sajnu ako to prebieha,som strasne vystresovana.
Rodicom ich majetok zobrat nemozu,ani im siahnut na ucty, ci nieco podobne.Toho sa neboj.
Ale ak natrafis na nejakeho "hyperaktivneho"exekutora,tak budete musiet nejako preukazat, ze je to vyslovne ich majetok a nie tvoj.../napr.elektronika,ci nieco cennejsie v dome/

Len to co najskor vyplat,ak je to mozne a neoddaluj. Lahsie sa Ti bude neskor vyjednavat,ak uz mas zaplatene. To, ze ti nik neberie telefony,lebo si sa chcela dohodnut Ti nik neuzna,ved ucet,kde mas peniaze poslat predsa vies.
Braňo
08.08.11,10:18
to akože si fakt tak naivná, že budeš čakať kým ti niečo nepríde a dovtedy dlh nevyrovnáš, aj napriek tomu, že máš peniaze, alebo sa mi to len zdá?
Amy26
08.08.11,10:22
Nie,nemala som peniaze na zaplatenie.Momentalne peniaze mam a chcem to vyplatit co najskor a cele.
GabiZ
08.08.11,10:28
Nie,nemala som peniaze na zaplatenie.Momentalne peniaze mam a chcem to vyplatit co najskor a cele.


Tak to urob a nečakaj, kým sa ti niekto ozve. Zbytočne strácaš čas telefonovaním, ako Arizona podotkla, toto ti potom ako výhovorka nepomôže. Zaplať a máš pokoj.
arizona
08.08.11,10:28
Ale ja nemam absolutne ziaden majetok.Co mam ocakavat?Strhavanie z uctu?
Ak pracujes, mozu ti dat exekuciu na plat,alebo zablokovat ucet

mam trvaly pobyt v rodicovskom dome.


Ako mam postupovat?

Neviem sa do tej firmy dovolat.

Vobec neviem co mam urobit. Zaplatit

Chcela som to vyplatit komplet cele.


Ja som len chcela zistit,ci je vobec mozne to este vyplatit.
Samozrejme, zaplat co naskor, aby sa Ti suma riadne nenavysila

v texte
Amy26
08.08.11,10:34
Ano,pracujem.

Radsej nech daju exekuciu mne na plat ako nieco rodicom
Amy26
08.08.11,10:40
Vdaka Vam vsetkym za odpovede,prave mi prisiel e-mail od danej spolocnosti,mozem to uhradit v splatkach,co najskor.

Este raz vdaka za rady,hlavne tym,ktori mali so mnou strpenie.
veronikasad
08.08.11,10:44
Ale ja nemam absolutne ziaden majetok.Co mam ocakavat?Strhavanie z uctu?

mam trvaly pobyt v rodicovskom dome.
si zamestnancom ? Výplata ti chodí na účet ?
Amy26
08.08.11,10:47
Ano chodi mi na ucet...ale uz som pisala vyssie.
jozef739
08.08.11,10:54
pokial mas peniaze na ucte tak sa uz budu chciet nabalit vsetci aj exeturor. teraz zacne suma nenormalne rast. pribudne penale za omeskane splatky. z tisic e bude dvetisic . tak sa to robi. hned , ked ti pridu peniaze na ucet ti ich exekutor stiahne. najlepsie by bolo otvorit novy ucet na cudzie meno a tak aby si nebola uvedena ani ako disponet. pokial byvas pri rodicoch nic ti neurobia
Amy26
08.08.11,10:56
Ano,ale ved mne teraz napisali,ze to nie je na exekucii a mam zacat dlh splacat a splatit co najskor na cislo uctu,kam som splatky splacala.Napisal mi aj dlznu sumu a suma sa nenavysila.
arizona
08.08.11,11:06
pokial mas peniaze na ucte tak sa uz budu chciet nabalit vsetci aj exeturor. teraz zacne suma nenormalne rast. pribudne penale za omeskane splatky. z tisic e bude dvetisic . tak sa to robi. hned , ked ti pridu peniaze na ucet ti ich exekutor stiahne. najlepsie by bolo otvorit novy ucet na cudzie meno a tak aby si nebola uvedena ani ako disponet. pokial byvas pri rodicoch nic ti neurobia

mimotemy
To ti ktora banka otvori ucet na cudzie meno ? :eek::confused:
jozef739
08.08.11,11:12
mas priatela alebo niekoho s kym s nie si v pribuzenskom vztahu. nech on otvori ucet a tebe tam budu len peniaze chodit.
Amy26
08.08.11,11:17
A je to potrebne?ved mi povedali,ze na exekucii to nie je.
JankaO
08.08.11,11:19
mas priatela alebo niekoho s kym s nie si v pribuzenskom vztahu. nech on otvori ucet a tebe tam budu len peniaze chodit.
Exekútor môže siahnuť na mzdu ešte pred jej vyplatením, je potom jedno, na aký účet je suma k výplate poukazovaná, lebo naň príde už len zostatok po exekučnej zrážke.
BXLmiami
08.08.11,11:24
Nemá žiadnu cenu tam volať.Okamžite zaplať na ich učet,potvrdenie si odlož,a počkaj si dalej na sumu,ktorú Ti doučtujú.Cim prv zaplatíš,tým bude menšia.
srska
08.08.11,11:25
mas priatela alebo niekoho s kym s nie si v pribuzenskom vztahu. nech on otvori ucet a tebe tam budu len peniaze chodit.zabudni na to - výzva na zrážky zo mzdy príde od exekútora zamestnávateľovi a ten je povinný zrážať + oznámiť výšku mzdy a zrážok;)
exekútori majú na to formulku: príkaz na začatie exekúcie zrážkami zo mzdy povinného - potom je blá, blá, blá a nasleduje: prikazujem platiteľovi mzdy: XZY s.r.o., kartónova 235, 123 45 dolná chamraď vykonávať zrážky zo mzdy povinného: xzy, štátny občan sr, .........
Braňo
09.08.11,09:38
Prečo riešiš exekúciu, zrážky zo mzdy, keď máš na zaplatenie? Pri exekúcii zaplatíš minimálne o 50% viac a môžeš tomu zabrániť, pokiaľ to zaplatíš, ale hneď- nie keď Ti dlh vyráta exekútor.
Mila123
09.08.11,09:41
tak si prave vyrobila problem rodicom ... a dost velky
mňa by zaujímalo, aký problém majú jej rodičia ????
JAJA11
09.08.11,09:45
mas priatela alebo niekoho s kym s nie si v pribuzenskom vztahu. nech on otvori ucet a tebe tam budu len peniaze chodit.

exekúciu strha mamestnávateľ, nie banka, takže účet na cudzie meno nepomôže :o