hurghada
08.08.11,14:42
Ahojte. Potrebovala by som poradiť ohľadom zmeny trvalého bydliska. Som študentka vysokej školy a zatiaľ bývam s rodičmi. Tento mesiac by som sa však chcela presťahovať k babke do iného mesta. Neviem však čo všetko pre to musím obehať. Viem, že sa musím odhlásiť na úrade a prihlásiť potom na úrade v konkretnom meste, vybaviť OP. No počula som, že je potrebné niečo nahlásiť na sociálku či čo. Ide aj o to, že vraj rodičom už nebudú chodiť prídavky, no mali by chodiť mne, či? Ako to vybavovanie dlho trvá? Dik..:)
Gina Er
08.08.11,16:46
a prečo chceš meniť trvalé bydlisko?
Mila123
08.08.11,16:52
a prečo chceš meniť trvalé bydlisko?

asi internát.....a vzdialenosť od bydliska do školy......
Gina Er
08.08.11,16:55
asi internát.....a vzdialenosť od bydliska do školy......
bude bývať u babky....ale kvôli škole predsa nemusí meniť trvalé bydlisko...
Mila123
08.08.11,16:57
bude bývať u babky....ale kvôli škole predsa nemusí meniť trvalé bydlisko...

a čo ti ja viem? či je to tak....mňa to ako prvé napadlo.....
hurghada
08.08.11,17:15
...myslím, že to ani nie je tak dôležité prečo..:)....ale máte pravdu niečo so školou to má spoločne...
Tweety
08.08.11,17:18
...myslím, že to ani nie je tak dôležité prečo..:)....ale máte pravdu niečo so školou to má spoločne... Určite to nie je pre nás dôležité, ale kvôli škole, alebo podnájmu, alebo bývaniu u babky, nemusíš meniť trvalé bydlisko.
Gina Er
08.08.11,17:19
z trvalého bydliska Ťa odhlásia rodičia a na nové Ťa musí prihlásiť majiteľ tej nehnuteľnosti,kde budeš bývať.
Mila123
08.08.11,17:19
...myslím, že to ani nie je tak dôležité prečo..:)....ale máte pravdu niečo so školou to má spoločne...

mimotemy ako vidím, zmením si povolanie,.......za vešticu pôjdem.....
hurghada
08.08.11,17:23
..ja viem, že si nemusím meniť...ide o to že potrebujem kvôli štipendiu..:)