lúcifúk258
08.08.11,14:46
dobry den, pred nastupom na MD som pracovala, v maji 2008 som dostala zmluvu na dobu neurcitu, zaciatkom juna som zacala marodovat a marodovala som az do oktobra kedy som nastupila na MDpo materskej na RD a 10.11.2011 by som mala nastupit do prace, chcem sa spytat kolko dni musim odpracovat aby som mala narok na marodku, kedze som opat tehotna a je to rizikove tehotenstvo,dakujem za kazdu radu
brčko
08.08.11,17:01
nemusíš odpracovať ani den. Nárok na nemocenské budeš mať, ak ti vznikne pn hned prvý den po skončení Rd. Len by som si overila popredu na SP (nie pri okienku ale písomne v poradni soc.poistovni), aká bude v tom prípade výška materského, ak v RO budú len obdobia RD a PN, ktorá bude trvať až do nástupu na md. Aj ked teda podstatné je, či na md nastupuješ v r.2011 alebo 2012. V tom druhom prípade Ti nikto správnu odpoved nezaručí, lebo nové znenie zákonov nikto nepozná. Ak nastupujeaš na md ešte v r.2011, tak by problém byť nemal a materské by sa malo rátať z toho istého denného vym.základu ako nemocesnké (len nemocenské je z toho 55% a materské 60%)