LadislavM
08.08.11,17:59
Dobry den,
Bol som prijaty na dobu urcitu od 1.5.2011 do 31.4.2011.Pred uplynutim skusobnej doby si ma veduci zavolal a predlozil Dohodu o zmene dojednanych prac.podmienok podla parag.54 ZP,v ktorej sa meni prac.zmluva od 1.8.2011 na dobu urcitu do 31.12.2011.Ostatne ustanovenia PZ znenim tejto dohody zostavaju nedotknute a v plnom rozsahu a ucinnosti.
Ja som zmluvu neriesil a podpisal.Dodatocne som sa dozvedel,ze som to nemal podpisat,kedze podla nej bezi druha skusobna doba,cim je dodatok PZ protizakonny.Vie mi niekto povedat,do akej miery som v prave...co mozem v takomto pripade robit?Je dodatok neplatny,i ked som ho podpisal?
Dakujem za radu
S pozdravom Ladislav
veronikasad
08.08.11,16:02
V dodatku je uvedená nová skúšobná doba ? Inak - tie dátumy mi nejako nesedia. kedy si podpisoval dodatok a dokedy mal trvať pracovný pomer na dobu určitú..
LadislavM
08.08.11,17:45
Ony mi chceli skratit dobu pracovnej zmluvy,ale uviedli tam aj jej zaciatok(1.8.),ktory vsak uz bol v povodnej PZ(1.5.)
veronikasad
08.08.11,19:13
Ony mi chceli skratit dobu pracovnej zmluvy,ale uviedli tam aj jej zaciatok(1.8.),ktory vsak uz bol v povodnej PZ(1.5.)
Naozaj ide o dodatok ? Nepodpisoval si novú pracovnú zmluvu, v ktorej máš nanovo skúšobnú dobu ?
LadislavM
09.08.11,15:19
Ide o dodatok k PZ...uz tri mesiace som tam pracoval.Teraz to vyzera akokeby som mal druhu skusobnu,co je hlupost.Len ja som to podpisal a teraz neviem,do akej miery je to platne?
veronikasad
09.08.11,15:21
Ide o dodatok k PZ...uz tri mesiace som tam pracoval.Teraz to vyzera akokeby som mal druhu skusobnu,co je hlupost.Len ja som to podpisal a teraz neviem,do akej miery je to platne?
Skúšobná doba sa nedá dodatočne meniť. Aj keď si to podpísal - ak je to tak ako píšeš - tento bod je neplatný.

Napíš presnú citáciu Dodatku k PZ
rodina1
09.08.11,15:23
Ide o dodatok k PZ...uz tri mesiace som tam pracoval.Teraz to vyzera akokeby som mal druhu skusobnu,co je hlupost.Len ja som to podpisal a teraz neviem,do akej miery je to platne?
Ak dodatok k PZ, ktorá nadobudla účinnosť od 1. 5., a týmto dodatkom sa s účinnosťou od 1. 8. zmenila pôvodná PZ v platnosti doby, aj keď by v tomto dodatku bola skúšobná doba, tak tento dodatok je v tomto smere neplatný, nakoľko v dodatku už nemôže byť určená skúšobná doba.
suzliky
09.08.11,15:58
Dobry den,
Bol som prijaty na dobu urcitu od 1.5.2011 do 31.4.2011 (asi to malo byť do 30.4.2012, teda na rok?)(.Pred uplynutim skusobnej doby si ma veduci zavolal a predlozil Dohodu o zmene dojednanych prac.podmienok podla parag.54 ZP,v ktorej sa meni prac.zmluva od 1.8.2011 (tým podľa mňa bolo myslené, že zmena dojednaných podmienok je platná od 1.8.2011 a nie že tvoj pracovný pomer sa začína od 1.8.2011, táto dohoda je len dodatkom k pôvodnej PZ, nie novou PZ) na dobu urcitu do 31.12.2011.Ostatne ustanovenia PZ znenim tejto dohody zostavaju nedotknute a v plnom rozsahu a ucinnosti.
Ja som zmluvu neriesil a podpisal.Dodatocne som sa dozvedel,ze som to nemal podpisat,kedze podla nej bezi druha skusobna doba,cim je dodatok PZ protizakonny.Vie mi niekto povedat,do akej miery som v prave...co mozem v takomto pripade robit?Je dodatok neplatny,i ked som ho podpisal?
Dakujem za radu
S pozdravom Ladislav

Bolo by potrebné tú dohodu vidieť, ale myslím, že len došlo k tomu, že si podpísal dodatok k pracovnej zmluve, ktorým sa mení, v tvojom prípade skracuje trvanie doby určitej. Zákonník práce hovoí iba o tom, koľko krát je možné pracovný pomer na dobu určitú predĺžiť, o jeho skrátení konkrétne nehovorí, ale ani to nezakazuje a je to možné urobiť presne tak, ako sa to stalo v tvojom prípade, podľa paragrafu 54.
Pre teba je dôležité to, že už určite nie si v súšobnej dobe, aj keby si to podpísal, je to neplatné. Bolo to priamo v texte dohody, že od 1.8. 2011 vzniká nová skúšobná doba?
Tú dohodu o zmene pracovných podnienok si podísať nemusel, je potebný súhlas oboch strán, ale keďže si bol v tom čase v skúšobnej dobe, zamestnávateľ by to asi riešil skončením PP a to už je na individuálnom uvážení, ako sa zachovať.
LadislavM
04.10.11,00:24
dobry den,mozem vam preposlat elektronicky obe zmluvy? ps:uz prijali miesto mna ineho a potrebujem sa cim skor zariadit, vdaka