J.O.N.K.A
09.08.11,07:28
Dobrý deň,
chcem sa Vás spýtať či si môžem ako firma uplatniť nižšiu sadzbu cestovných náhrad za prac. cestu, napríklad, že by som zamestnancovi nevyplácala plnú výšku ako stanovuje zákon(3,80 € 5,70 € 8,80 €), ale nižšiu. Ak áno uveďte, prosím, aké su možnosti. Viem, že v ČR sa to dá. Ďakujem Vám veľmi pekne.
Tweety
09.08.11,05:30
Dobrý deň,
chcem sa Vás spýtať či si môžem ako firma uplatniť nižšiu sadzbu cestovných náhrad za prac. cestu, napríklad, že by som zamestnancovi nevyplácala plnú výšku ako stanovuje zákon(3,80 € 5,70 € 8,80 €), ale nižšiu. Ak áno uveďte, prosím, aké su možnosti. Viem, že v ČR sa to dá. Ďakujem Vám veľmi pekne.
Neviem, či je to váš prípad.
§5 Zákon o CN
(5) So zamestnancom, ktorému častá zmena pracoviska vyplýva z osobitnej povahy povolania, možno v pracovnej zmluve alebo v dohode o práci vykonávanej mimo pracovného pomeru dohodnúť odchylne od tohto zákona podmienky na poskytovanie stravného, ako aj nižšie sumy stravného, najviac však o 25 % z ustanovenej sumy stravného; suma stravného sa zaokrúhli na celé koruny nahor.
J.O.N.K.A
09.08.11,06:18
Áno, náš zamestnanec je obchodný zástupca, čiže je dennodenne mimo sídla firmy. Som veľmi rada, že sa to dá uplatniť. Takže keby mi náhodou prišla kontrola a uvideli by iné sadzby na CP tak sa nič nedeje, áno? Ešte raz Vám ďakujem za rýchlu odpoveď.