lenkameggi
09.08.11,07:46
Dobrý deň.
Prosím Vás veľmi pekne, vedel by mi niekto poradiť, ako mám postupovať vo výpočte mzdy, ak zamestnancovi (vo verejnej správe - príspevková organizácia) vznikol nadčas v nedeľu - 7,5 hod. a so zamestnávateľom sa dohodli na čerpaní náhradného voľna?
Pri nadčase mu patrí funkčný plat a pri čerpaní náhradného voľna za nadčas sa mu odratáva funkčný plat?
Nerozumiem § 19 zákona 553/2003 :(:confused::mee: Skúsi mi to niekto vysvetliť?
Ďakujem veľmi pekne!
moska
09.08.11,07:42
nie som mzdár, ale ak má nadčas a preplatí sa mu počet hodín nadčasu tak má preplatené hodiny + príplatok.
Ak si čerpá za nadčas náhradné voľno, tak nadčas sa mu neprepláca a čerpá si to v mesiaci, alebo v nasledujúcom mesiaci a to sa počíta ako keby bol v práci. Nie?
lenkameggi
09.08.11,07:51
:-) áno, presne tak :-) Ďakujem :-) Ďakujem za potvrdenie mojich myšlienok :-)
bruchačik
12.09.11,10:36
A ja by som sa chela opýtať podobnú vec - Pracujem v statnej sfere. Za pracu nadcas, ktoru som vykonavala cez vikend ( celkom 24h) som dostala zaplatene 30% z priemernej mojej mzdy, teda na vyplatnej paske bolo uvedenych 25 eur aj nejake drobne. Postupoval zamestnavatel spravne, ak som nedostala moj priemerny hodinovy zarobok plus tych 30% ale len 30% z mojho prierneho hodinoveho zarobku? Dakujem za odpoved.
moska
13.09.11,04:59
podľa mňa to bol len príplatok, ale asi bola vyplatená aj mzda. Treba to pozrieť poriadne na páske. Nie som mzdárka, ale mala byť podľa mňa vyplatená mzda + príplatok
lenkameggi
16.09.11,12:17
Myslím, že záleží na tom, či ste sa dohodli so zamestnávateľom na náhradnom voľne alebo na preplatenom nadčase. Ak na náhradnom voľne, patrí Vám len 30% príplatok (teda príplatok za prácu v sobotu alebo nedeľu), ak na preplatení nadčasu, tak Vám patrí zvýšenie vašej priemernej mzdy, príplatok za prácu v SaN a ešte príplatok za nadčas v SaN (ten predstavuje 60%).
Dúfam, že som to napísala zrozumiteľne, do tejto problematiky sa len dostávam...