kolka7
09.08.11,09:27
Dobry den, potrebovala by som sa opytat:

sme s.r.o., platca DPH a potrebovala by som vystavit fakturu do Ciech v sume 5000 eur. Mam z tej sumy vycislit dph?Treba do faktury napisat, ze za spravne odvedenie dph zodpoveda prijemca faktury? je potrebne este nieco ine, aby faktury do zahranicia bola spravne napisana? tyka sa sluzby poskytovanej na uzemi CR. Dakujem velmi pekne
KEJKA
09.08.11,07:41
málo informácií.
Komu a aké služby?
Prenos daňovej povinnosti?
Musí tam byť odvolávka, z akého dôvodu je to bez SR_DPH
a ďalšie náležitosti vymenované v Z_DPH.
zk24
09.08.11,07:45
Dolezite je aj vediet, kto je odberatelom - zdanitelna osoba? nezdanitelna osoba?
kolka7
09.08.11,07:58
sluzba sa tyka montaze vytahu, malby a pomocnych prac. miesto dodania su cechy a ceska firma je platcom dph. vycislujem na fakture dph? je nutne tam dat formulaciu ze za spravne odvedenie dane zodpoveda prijemca FA? prosim poradte, velmi pekne dakujem.
Tweety
09.08.11,08:00
sluzba sa tyka montaze vytahu, malby a pomocnych prac. miesto dodania su cechy a ceska firma je platcom dph. vycislujem na fakture dph? je nutne tam dat formulaciu ze za spravne odvedenie dane zodpoveda prijemca FA? prosim poradte, velmi pekne dakujem.
Fa bude bez dane, prenos daň. povinnosti na odberateľa.
kolka7
09.08.11,08:05
dakujem pekne, cize sumu dam normalne len tych 5000 eur, nebudem vycislovat vobec dph a napisem tu formulaciu, ze za odvedenie dane zodpoveda prijemca? rozumiem tomu spravne?
kolka7
09.08.11,10:40
prosim Vas mohli by ste mi odsuhlasit, ci som to pochopila spravne- sme s.r.o.platca dph, vystavujeme fakturu za dodanie sluzby - montaz vytahu + malovanie + pomocne prace . Vystavujeme ju teda bez vycislenej dph? A na fakturu treba uviest vetu ze za odvedenie dane zodpoveda prijemca FAktury? Prosim napiste, ci som to pochopila spravne a ci je k tomu este nieco treba dopisat. Dakujem pekne
Tweety
09.08.11,10:41
prosim Vas mohli by ste mi odsuhlasit, ci som to pochopila spravne- sme s.r.o.platca dph, vystavujeme fakturu za dodanie sluzby - montaz vytahu + malovanie + pomocne prace . Vystavujeme ju teda bez vycislenej dph? A na fakturu treba uviest vetu ze za odvedenie dane zodpoveda prijemca FAktury? Prosim napiste, ci som to pochopila spravne a ci je k tomu este nieco treba dopisat. Dakujem pekne
Pochopila si to správne. Bez dph, s poznámkou.
zk24
09.08.11,10:43
prosim Vas mohli by ste mi odsuhlasit, ci som to pochopila spravne- sme s.r.o.platca dph, vystavujeme fakturu za dodanie sluzby - montaz vytahu + malovanie + pomocne prace . Vystavujeme ju teda bez vycislenej dph? A na fakturu treba uviest vetu ze za odvedenie dane zodpoveda prijemca FAktury? Prosim napiste, ci som to pochopila spravne a ci je k tomu este nieco treba dopisat. Dakujem pekne


Tie suhlasy v prispevku vyssie znamenaju ze suhlasime s tvojim tvrdenim.

I ked formulku ze "za spravne odvedenie dane zodpoveda prijemca faktury" by som pozmenila ze "osobou povinnou platit dan je prijemca sluzby".
janaGT
18.01.12,14:10
poprosím o radu:
slovenská sro. plátca dph vystavuje do čiech fa plátcovi dph v čechách faktúru za percentá z predaja jeho tovaru v našej spoločnosti, mám vystaviť s dph či bez dph?
Ďakujem
zk24
18.01.12,14:32
poprosím o radu:
slovenská sro. plátca dph vystavuje do čiech fa plátcovi dph v čechách faktúru za percentá z predaja jeho tovaru v našej spoločnosti, mám vystaviť s dph či bez dph?
Ďakujem

Ide o nejake sprostredkovanie iba?
janaGT
19.01.12,11:55
nie, nejde o sprostredkovanie ... my predávame jeho výrobky u nás v reštaurácii a potom mu za celý rok fakturujeme 3% z predaného tovaru teda jeho výrobkov