gizmo22
09.08.11,13:46
Problem som troska popisala v inom mojom prispevku..teraz som prisla na nejake odpovede a chcem si to overit u Vas ,čo sa vyznaju v problematike.
Je možná taka kombinacia..som doma na Materskej ,tym padom evidovana u zamestnavatela,u kt. som robila pred tym. Teraz sa naskytla prilezitost si mozno jednorazovo, mozno prilezitosne zarobit ako podriadeny financny agent..-sprostredkovanie poistneho...Prisli mi papiere z firmy, cez kt. to mam robit.Upozornuju ma na splnenie si povinnosti regist na DU do 30 dni, ZP do 8 dni..zaplatenia dani z primu v marci..
Chcem si overit..co to pre mna znamena.????.len zaplatenie pripadnej dane z prijmu podla §6 zak .č. 595/2003 ak by som mala nejaky zarobok z provizie???
ZP-mam sa tam hlasit : ak som teraz poistenec ,za kt. plati poistne stat, potom co ked ma zmenia na SZCO alebo budem aj sucastne SZCO??? Lebo podla zakona 580/2004 som nasla, ze je mozna kombinacia zamestnanec,SZCO a poist statu §16 ods. 8 ..a ze platim rocne zuctovanie poistneho ak neprekrocim nejaku zarobenu sumu ale tu neviem odhalit aka to je .Mám to chápať tak ,ze ak nieco zarobim potom to vyuctujem v rocnom zuctovani a ak nezarobim nic za rok nemusim platit ZP nic???? dakujem
veronikasad
09.08.11,13:58