Gabika83
09.08.11,17:45
Dobrý deň,
chcem radu.
Momentálne je moja hrubá mzda od 1.8.2009 800 eur (zamestnanec). Chystám sa podnikať (s príspevkom od UP) a zároveň na materskú. Ako mám zladiť UP, podnikanie a matersku tak, aby som z toho "dostala" čo najviac peňazí. Počula som, že ak si budem niekde doplácať, môžem mať z UP až 1100 eur. Zároveň ak si budem doplácať tak aj materskú môžem mať väčšiu. Neviem, či ale budem mať na vyššiu materskú nárok aj keď budem na UP. Musím platiť odvody ak budem na materskej? Pls. ako to mám zladiť tak, aby som mala najvyššiu čiastku z UP, získala podporu na podnikanie a závoroveň mala najvyššiu materskú aká je možná. ďakujem za pomoc.
Xanti
09.08.11,16:00
No vieš radšej ostan zamestnanec, z takým príjmom budeš mať slušnú materskú.

Chystajú sa obrovské zmeny, takže asi sa to priplácanie zruší. A mať minimálnu materskú alebo len rodičovský no ... radšej ostaň zamestnaná.
veronikasad
09.08.11,16:06
Dobrý deň,
chcem radu.
Momentálne je moja hrubá mzda od 1.8.2009 800 eur (zamestnanec). Chystám sa podnikať (s príspevkom od UP) a zároveň na materskú. Ako mám zladiť UP, podnikanie a matersku tak, aby som z toho "dostala" čo najviac peňazí. Počula som, že ak si budem niekde doplácať, môžem mať z UP až 1100 eur. Zároveň ak si budem doplácať tak aj materskú môžem mať väčšiu. Neviem, či ale budem mať na vyššiu materskú nárok aj keď budem na UP. Musím platiť odvody ak budem na materskej? Pls. ako to mám zladiť tak, aby som mala najvyššiu čiastku z UP, získala podporu na podnikanie a závoroveň mala najvyššiu materskú aká je možná. ďakujem za pomoc.podnikať s príspevkom UP môžeš len ako uchádzač o zamestnanie (s ukončeným pracovným pomerom).
Ako začínajúci živnostník by si neplatila povinné odvody do SP, DNP by si musela platiť z maxima.

To všetko platí v roku 2011 - čo bude v roku 2012 ...
zk24
15.08.11,12:07
Ahojte,

nechcem zakladat novu temu, tak sa spytam tu:

K datumu 15.8.2011 doslo k podpisu zmluvy o prevode obchodnych podielov v s.r.o., a podaniu Navrhu na zmenu zapisovanych udajov v s.r.o do Obchodneho registra.

Nadobudatel je momentalne evidovany na UP. Kedze novy spolocnik sa podla mojich informacii povazuje uz za szco a teda nemoze byt evidovany na UP, tak ho musim odhlasit z UP a nahlasit do ZP.

Potrebovala by som sa spytat:
1) Ake ma povinnosti voci UP? Pripadne ake doklady k tomu treba?
2) Dokedy sa musi odhlasit z evidencie?
3) Odhlasuje sa k datumu podpisu zmluvy (15.8.2011) alebo k datumu zapisu zmien do OR?

Dakujem.