tatkab
09.08.11,19:38
Milí poradcovia, iste sa to tu už písalo, ale neviem u vás ešte dobre hľadať. Dostala som predžalobnú upomienku od nejakej obskúrnej advokátskej kancelárie. List poslaný obyčajnou poštou na adresu, kde 11 rokov nebývam. Do 15 dní mám zaplatiť dlžné poistné z r. 1999. /poistné 13 Eur, poplatok z omeškania 121,12 eur/. Bola to poisťovňa Perspektíva, ktorá skrachovala a ZH kredit sa stal po postúpení pohľadávky jej majiteľom. Nemám už žiadne doklady z tohoto obdobia, odchádzala som do cudziny a pochybujem, že som nechala nejaké nedoplatky. Za tie roky som nedostala od Perspektívy a jej nasledovníkov ani riadok o tom, že by som bola niečo dlžná. Pošta sa stratiť nemohla, na adrese bývajú rodičia a sestra. Mám také tušenie, že je to podvod, niekto sa dostal k databáze poistencov a teraz skúša, či niekto zaplatí alebo nie. Viete mi poradiť, čo s tým? Ďakujem.
DankaLala
26.10.11,09:25
môj oco dostal tiež tento list v októbri 2010, za tri mesiace dlhoval 38,21 eur a po "úrokoch z omeškania" je to dlžoba 420 eur!!! Som presvedčená, že ide o podvod, môj oco dokonca nikdy v tejto poisťovni ani poistený nebol, ale my to musíme dokazovať....len čo robia zbytočné starosti ľuďom...aj podľa môjho názoru ide o podvod.