mirkajanco
17.01.06,11:07
Prosím poraďte niekto...som začiatočníčka a začala som pracovať v jednej firme...
Od mája do októbra 2005 boli u nás zamestnaní pracovníci na dohodu.Platila sa za nich úrazovka, boli prihlásení na sociálnej poisťovni. Účtovník k nim neviedol ani mzdový list, nenašla som ani výpočet mzdy (v dohode mali 45 hodín mesačne, 50 Sk/1h), ani výplatné lístky, neexistuje žiadna evidencia o tom, kedy a ako im bola vyplatená mzda.
Prosím poraďte niekto, čo všetko by som mala doplniť...vlastne urobiť od začiatku, pretože okrem Dohody o vykonaní práce a Registračného listu tu nič nie je.. Ako to má byť správne? Veľmi pekne ďakujem...
síra
17.01.06,10:23
Ako spoločenstvo bytov zamestnáívame len dohodárov a pri kontrole nám socialna poisťovňa ,okrem výpaltnej pásky,doporučila viesť aj mzdové listy.Nič iné socialna poisťovňa od nás nežiadala, samozrejme dohodár musí byť prihlásený v soc. poiťovnia mesačne, keď má príjem sa objavuje na mesačných výkazoch.
ajobs
17.01.06,13:16
Prosím poraďte niekto...som začiatočníčka a začala som pracovať v jednej firme...
Od mája do októbra 2005 boli u nás zamestnaní pracovníci na dohodu.Platila sa za nich úrazovka, boli prihlásení na sociálnej poisťovni. Účtovník k nim neviedol ani mzdový list, nenašla som ani výpočet mzdy (v dohode mali 45 hodín mesačne, 50 Sk/1h), ani výplatné lístky, neexistuje žiadna evidencia o tom, kedy a ako im bola vyplatená mzda.
Prosím poraďte niekto, čo všetko by som mala doplniť...vlastne urobiť od začiatku, pretože okrem Dohody o vykonaní práce a Registračného listu tu nič nie je.. Ako to má byť správne? Veľmi pekne ďakujem...

No výplatnú listinu by som určite doplnil (ako potvrdili prevzatie výplaty ?), netreba to vtedy, ak sa im odmena posielala na osobný účet, na čo museli mať ovšem tiež dohodu o zasielaní peňazí na osobný účet.
KON-EKON
18.01.06,11:56
Ak boli prihlásení na soc. poisťovňu, tak máš výkazy a tam máš napísanú hrubú mzdu. Navyše sa musela zaplatiť aj daň. Z toho vrátaš čistú mzdu. Hrubé mínus daň je čisté.