marleau
09.08.11,22:46
Tak toto,čo sa deje vo svete teraz,bude mať ďalekosiahlejšie následky ako na prvý pohľad vyzerá.
Napadlo by niekoho pred 10-15 rokmi,že "vyspelý Západ" bude mať takéto problémy?
Máte nejaký postreh,čo stojí za zmienku?
V čom vidíte problém a ako sa dá vyriešiť?
Popravde,bojím sa staroby,ak dožijem....
video1983
09.08.11,21:18
a ake problemy ma vyspely zapad?

je leto deti su doma, tak vyvadzaju, dali sa do kopy cez FB lebo soc. siete su "in" a hraju sa na to kto si viac dovoli.
Never vsetkemu co vidis v mediach, krmia nas tym len co chcu aby sme vedeli. Su to chudobne stvrte nieco podobne ako u nas cigani, len na inom stupni inteligencie! Vyzera to zle , ano ale len preto ze anglicki policajti vobec nie su zvyknuti na taketo problemy. Preto aj povolali kamosov zo Sev. Irska kde s tym maju vacsie skusenosti. app. kto kde ako a preco to zacal? vyjadril sa niekto? preco sa rabuje preco sa tam biju palia atd? aky maju dovod? jednoducho nemaju co robit a vyuzili ubohost anglickej policie. Ale isto sem napise vela ludi o tom ako sa to vsetko zacina :D protesty rabovania socialne nepokoje a ako to uz niekto predpovedal :D napr. americky pastor David Wilkerson
duves
10.08.11,03:10
a ake problemy ma vyspely zapad?

je leto deti su doma, tak vyvadzaju, dali sa do kopy cez FB lebo soc. siete su "in" a hraju sa na to kto si viac dovoli.
Never vsetkemu co vidis v mediach, krmia nas tym len co chcu aby sme vedeli. Su to chudobne stvrte nieco podobne ako u nas cigani, len na inom stupni inteligencie! Vyzera to zle , ano ale len preto ze anglicki policajti vobec nie su zvyknuti na taketo problemy. Preto aj povolali kamosov zo Sev. Irska kde s tym maju vacsie skusenosti. app. kto kde ako a preco to zacal? vyjadril sa niekto? preco sa rabuje preco sa tam biju palia atd? aky maju dovod? jednoducho nemaju co robit a vyuzili ubohost anglickej policie. Ale isto sem napise vela ludi o tom ako sa to vsetko zacina :D protesty rabovania socialne nepokoje a ako to uz niekto predpovedal :D napr. americky pastor David Wilkerson
Nesuhlasim, že ide o banalne vytržnictvo: http://www.porada.sk/1819562-post106.html

Čaša sa naplnila, zberá sa úroda. Čo kapitalizmus zasial, teraz treba zožať.
Letko
10.08.11,03:31
Mňa sa priamo problémy Európy nedotkli. Stále zarábam rovnako, byt a strava ma vychádza tiež na rovnako, jablká a huby tiež rastú rovnako. Ako už bolo napísané v druhom príspevku - Never vsetkemu co vidis v mediach, krmia nas tym len co chcu aby sme vedeli a všetko to môže byť v reáli úplne inak, či to už bolo Nórsko, Líbya, Anglicko, USA. Ide len o udržiavanie strachu.
marleau
10.08.11,06:12
a ake problemy ma vyspely zapad?

je leto deti su doma, tak vyvadzaju, dali sa do kopy cez FB lebo soc. siete su "in" a hraju sa na to kto si viac dovoli.
Never vsetkemu co vidis v mediach, krmia nas tym len co chcu aby sme vedeli. Su to chudobne stvrte nieco podobne ako u nas cigani, len na inom stupni inteligencie! Vyzera to zle , ano ale len preto ze anglicki policajti vobec nie su zvyknuti na taketo problemy. Preto aj povolali kamosov zo Sev. Irska kde s tym maju vacsie skusenosti. app. kto kde ako a preco to zacal? vyjadril sa niekto? preco sa rabuje preco sa tam biju palia atd? aky maju dovod? jednoducho nemaju co robit a vyuzili ubohost anglickej policie. Ale isto sem napise vela ludi o tom ako sa to vsetko zacina :D protesty rabovania socialne nepokoje a ako to uz niekto predpovedal :D napr. americky pastor David Wilkerson
Kdeže!
Ani November 89 nebol o študentoch a hercoch,oni boli na to iba použití (zneužití).
Monika Kováčová
10.08.11,06:22
ja si kladiem otázku: Čo rodičia tých detí? Nevedia, že nie sú v noci doma? ...
Letko
10.08.11,06:38
ja si kladiem otázku: Čo rodičia tých detí? Nevedia, že nie sú v noci doma? ...

Rodičia to majú v paži. V UK sa nežije ako u nás, kde deti ostávajú pri rodičoch aj po ukončení strednej školy. Tam sa deti osamostatňujú aj v sedemnástke.
Monika Kováčová
10.08.11,06:40
to sa mi nechce veriť... vraj zatkli aj jedenásťročné dieťa... je tam veľa štrnásťročných... tak ako? Aj 11 a 14 žijú sami? Bez rodičov?
Letko
10.08.11,06:46
Tak to je tak ako keď u nás také deti kradnú zemiaky. Keď som bol v Manchestri, býval som vo štvrti, kde po nociach chodili deti okolo 14 rokov s palicami v rukách a bili cudzincov. Stretol som jedného litovčana, ktorý utekal bosý a zbitý pred takouto bandou. Veľa šancí v takomto prípade nemáš, keď sa na teba vrhne skupina výrastkov s palicami.
zk24
10.08.11,06:48
Kvitujem Britom ze vedia strajkovat, bojovat za vsetko, a protestovat. Tentokrat to vsak robia nanajvys primitívnym sposobom.

Tym ze budu bit, zabijat, okradat a nicit sukromny majetok nic nedosiahnu. Nastavat ich do rady a kazdemu riadnu cez hubu. Frackovia, ktori nevedia ako sa zabavit cez prazdniny
Monika Kováčová
10.08.11,06:50
Tak potom ide o dlhodobý problém, ktorý kompetentní doposiaľ ignorovali? A nemá nič spoločné s poklesom akcií na burzách a následnou krízou, áno?
Ide o problém detí, ktoré vyrastajú v neúplných rodinách, bez pocitu bezpečia a súdržnosti v rodine? Či?
zk24
10.08.11,06:55
Tento protest podla mna nema nic spolocne s krizou, ani burzami.

Ludia sa zacali burit po tom ako policia neopravnene zastrelila mladeho Cernocha, s tym ze povedali ze po nich strielal. Vysledky analyzy potvrdili ze nestrielal a policia ho odstrelila nepravom. Toto mal byt spustac vsetkych protestov voci policii...

Podrobnosti neviem. Sledujem to "jednym okom".
Letko
10.08.11,06:55
Myslím, že môžem s tebou len súhlasiť. Sú to po väčšine živly, ktorým sa nechce pracovať a tam sú iné sociálne benefity ako u nás.
marleau
10.08.11,07:01
Neviem teda,za čo štrajkujú deti.a ten černoch až tak nevinne zabitý určite nebol.To by polícia konala aj teraz ináč.Tá háveď len teraz využíva situáciu,majú zámienku,tak robia to,čo robia.A nedivil by som sa,keby boli za tým vyššie kruhy.
Letko
10.08.11,07:09
Keď štrajkujem, nekradnem tovar z obchodov. Je to len využitie situácie.
marleau
10.08.11,07:19
Ono sa to rýchlo rozšíri aj do ostatnej Európy a až potom zistíme,že za tým nebol jeden zastrelený černoch.
Neviem,ako si vysvetľujete tie tzv. konšpiračné teórie,ale keď 9 z 10 bodov sa naplní a aj ten jeden je ešte nedokončený,tak to už nie je len teória.
Prečo sme sa nikdy nedozvedeli o revolúcii na Islande,kde vyhnali všetkých bankárov,znárodnili všetko,čo sa dalo a už druhý rok si ľud vládne a začínajú prosperovať?A to pred 2 rokmi boli úplne na dne.Prečo nám to naše médiá (ale aj tie zahraničné) tajili a taja doteraz?Žeby sa pár "vyvolených" bálo,že sa im prekazia megalomanské sny a usporiadaní sveta?Náhodou by ostatný svet videl,ako jednoducho sa dá z krízy dostať?
Ale áno,PRETO!!!!
srska
10.08.11,07:23
Ono sa to rýchlo rozšíri aj do ostatnej Európy a až potom zistíme,že za tým nebol jeden zastrelený černoch.
Neviem,ako si vysvetľujete tie tzv. konšpiračné teórie,ale keď 9 z 10 bodov sa naplní a aj ten jeden je ešte nedokončený,tak to už nie je len teória.
Prečo sme sa nikdy nedozvedeli o revolúcii na Islande,kde vyhnali všetkých bankárov,znárodnili všetko,čo sa dalo a už druhý rok si ľud vládne a začínajú prosperovať?A to pred 2 rokmi boli úplne na dne.Prečo nám to naše médiá (ale aj tie zahraničné) tajili a taja doteraz?Žeby sa pár "vyvolených" bálo,že sa im prekazia megalomanské sny a usporiadaní sveta?Náhodou by ostatný svet videl,ako jednoducho sa dá z krízy dostať?
Ale áno,PRETO!!!!neboj, príde aj na ostatných - je to len otázka času.
Pikoška
10.08.11,07:28
Mňa sa priamo problémy Európy nedotkli. Stále zarábam rovnako, byt a strava ma vychádza tiež na rovnako, jablká a huby tiež rastú rovnako. Ako už bolo napísané v druhom príspevku - Never vsetkemu co vidis v mediach, krmia nas tym len co chcu aby sme vedeli a všetko to môže byť v reáli úplne inak, či to už bolo Nórsko, Líbya, Anglicko, USA. Ide len o udržiavanie strachu.No, ak bývaš v Ríši divov zlatej Alenky, tak v tom prípade máš pravdu. Ja teda nezarábam rovnako, lebo robiť sa mi už nechce, teda vlastne nevládzem, ale byt a strava ma už dávno nevychádza rovnako, vychádza ma viac a brutálne viac. Lebo ja na rozdiel od Teba žijem na Slovensku. Ak budeš mať hríby nazberané naviac zavolaj, kúpim.;)
marleau
10.08.11,07:32
No, ak bývaš v Ríši divov zlatej Alenky, tak v tom prípade máš pravdu. Ja teda nezarábam rovnako, lebo robiť sa mi už nechce, teda vlastne nevládzem, ale byt a strava ma už dávno nevychádza rovnako, vychádza ma viac a brutálne viac. Lebo ja na rozdiel od Teba žijem na Slovensku. Ak budeš mať hríby nazberané naviac zavolaj, kúpim.;)
mimotemyNechajte aj medveďom čosi,nech nám nechodia hodovať do kurína....:):)
duves
10.08.11,09:54
Tak to je tak ako keď u nás také deti kradnú zemiaky. Keď som bol v Manchestri, býval som vo štvrti, kde po nociach chodili deti okolo 14 rokov s palicami v rukách a bili cudzincov. Stretol som jedného litovčana, ktorý utekal bosý a zbitý pred takouto bandou. Veľa šancí v takomto prípade nemáš, keď sa na teba vrhne skupina výrastkov s palicami.
Mna len prekvapuje, ža takto mimochodom sa dozviem(e) take veci, pričom nam zapad od novembra 89 hovoril, že to mame robiť ako u nich. Takže ako?
video1983
10.08.11,09:56
niekto tu spomenul ze sa to rozsiri aj k nam :D :D musim sa len smiat !

pretoze Slovac ano aj ty co to citas, je narod ktory si neha aj srat na hlavu ,radsej sklopi usi da dole zrak a ide si po svojom. Nikdy tu na slovensku nezazijeme straj alebo nejaky protest ako vidite v TV v Spanielsku alebo v inych krajinach.
duves
10.08.11,09:59
Tento protest podla mna nema nic spolocne s krizou, ani burzami.

Ludia sa zacali burit po tom ako policia neopravnene zastrelila mladeho Cernocha, s tym ze povedali ze po nich strielal. Vysledky analyzy potvrdili ze nestrielal a policia ho odstrelila nepravom. Toto mal byt spustac vsetkych protestov voci policii...

Podrobnosti neviem. Sledujem to "jednym okom".
Takže akože farební prisťahovalci protestuju proti vražde černocha? Vieš, že existuju aj ine informacie?
Alebo tie keci o o tom, že to robia tlupy sociek? Sprostosť!

Rabování v Anglii nezpůsobilo přistěhovalectví
Charakteristickým rysem britské demokracie je, že vás úřady a ostatní lidí nechají naprosto na pokoji. Nikdo se o vás nezajímá a nikdo na vás nevyvíjí tlak, jak byste se měli chovat. V takové situaci samozřejmě vyroste generace bez hodnot, případně jen s komerčními konzumními hodnotami.

Ale velkou otázkou zůstává, nakolik jsou všechny tyto úvahy vůbec relevantní k nynějším nepokojům v Anglii. Potíž totiž je, že když v úterý stanula před soudem první stovka násilníků, ukázalo se, že to vůbec nejsou deprivovaní jedinci z anglické underclass - že jsou to i univerzitně vzdělaní mladí lidé, osoby, které mají slušná středostavovská zaměstnání.
http://www.blisty.cz/art/59718.html
duves
10.08.11,10:04
Ono sa to rýchlo rozšíri aj do ostatnej Európy a až potom zistíme,že za tým nebol jeden zastrelený černoch.
Neviem,ako si vysvetľujete tie tzv. konšpiračné teórie,ale keď 9 z 10 bodov sa naplní a aj ten jeden je ešte nedokončený,tak to už nie je len teória.
Prečo sme sa nikdy nedozvedeli o revolúcii na Islande,kde vyhnali všetkých bankárov,znárodnili všetko,čo sa dalo a už druhý rok si ľud vládne a začínajú prosperovať?A to pred 2 rokmi boli úplne na dne.Prečo nám to naše médiá (ale aj tie zahraničné) tajili a taja doteraz?Žeby sa pár "vyvolených" bálo,že sa im prekazia megalomanské sny a usporiadaní sveta?Náhodou by ostatný svet videl,ako jednoducho sa dá z krízy dostať?
Ale áno,PRETO!!!!
marleau, pači sa mi ako píšeš. A to je aj prípad Líbie. Arabske bankarstvo zakazuje urok, interest, lichvu. Líbia okrem toho odmietla vyvoz ropy na úver. V Iraku bola intervevncia len preto, že Saddam chcel platiť za ropu eurami a nie dolarmi. Tak si korporati spoza mora išli ponho. Dolar padne, ma padnuť, no je na to program.
video1983
10.08.11,10:13
marleau, pači sa mi ako píšeš. A to je aj prípad Líbie. Arabske bankarstvo zakazuje urok, interest, lichvu. Líbia okrem toho odmietla vyvoz ropy na úver. V Iraku bola intervevncia len preto, že Saddam chcel platiť za ropu eurami a nie dolarmi. Tak si korporati spoza mora išli ponho. Dolar padne, ma padnuť, no je na to program.


zarucene informacie :D:D:D
trisestri
10.08.11,10:31
A neviem prečo máme prispievat aj Čechom,Poliakom,Madarom ked tuším oni neprispeli na Euroval a nie sú v eurozone-to už aj tak nemá zmysel sa zadlžovat,lebo už aj ten kto požičia sa neúmerne zadlží a to zbytočne-je treba prestat odkladat riešenie týchto problemov,lebo to iba predražuje konečný účet a zhoršuje možné riešenia situácie-vyzerá to na nejaký komplot proti únii,ved USA,majú vyššiu zadlženost a stále ju navyšujú a nepadajú tak na hubu ako EU.
duves
10.08.11,10:44
Niektorí nevedia pozadie dlhovej krízy, tak ešte raz ako to robia američania


1. Kedysi dávno v jednej dedinke v Indii jeden muž oznámil dedinčanom, že kúpi opice každú za $10.

2. Dedinčania vedeli, že v okolí je mnoho opíc, odišli do lesa a začali ich chytať.

3. Muž kúpil tisíce opíc za sľúbenú cenu $10. Ako sa znížil počet opíc v prírode, dedinčania nepokračovali v ich úsilí. Na to muž oznámil, že bude kupovať opice po $20. Toto znova vyburcovalo dedinčanov a opäť začali chytať opice.

4. Čoskoro na to sa výskyt opíc ešte znížil a ľudia sa vrátili späť na svoje farmy. Muž zvýšil ponuku na $25, ale aj tak bolo veľmi ťažké chytiť opicu.

5. Teraz muž oznámil, že bude kupovať opice za $50 za kus a pretože musí odísť do mesta bude ho zastupovať jeho asistent, ktorý bude v jeho mene nakupovať opice.

6. Keďže muž nebol prítomný asistent povedal dedinčanom: "Pozrite na všetky tieto opice v klietke, ktoré muž kúpil. Ja vám ich predám za $35 a keď sa muž vráti z mesta vy mu ich môžete predať späť za $50 ako včera muž oznámil.

7. Dedinčania dali dokopy všetky svoje úspory a kúpili všetky opice.

8. Po tomto dedinčania už nikdy nestretli ani muža ani jeho asistenta, iba opice boli všade okolo ako na začiatku.


Vítajte na Wall Street!
jar88
10.08.11,11:19
Niektorí nevedia pozadie dlhovej krízy, tak ešte raz ako to robia američania

Vítajte na Wall Street!
Veď ty si vlastne len popísal, ako sa robí základný, jednoduchý tunel.
No a ten funguje len na sprostých a neinformovaných hlupákov.
------------------------
Normálne mysliaceho, priemerne inteligentného a neosprosteného človeka, takto nedobehneš ani náhodou.
Darina1234
10.08.11,11:22
Ja tm čechom zavidím ... nedali si svoju korunu, len nam chybalo EURO
tom_i
10.08.11,11:31
ja si kladiem otázku: Čo rodičia tých detí? Nevedia, že nie sú v noci doma? ...
By si sa čudoval koľko slovenských rodičov (a nie len tých z chudobných či neprispôsobivých rodín) nevie čo robia jeho ratolesti po 22hej hodine. Toť nedávno som s takými sopliakmi robila poriadok a to majú tiež 13, boli sme s manželom všetko len nie mladý páni a to nehovorím o tej vodke v džúse čo chlentali. Takže by som sa vôbec nečudovala keby niečo také vzniklo u nás v hociktorom meste - tu nejde o hlad ani o chudobu, toto je už anarchia a nerešpektovanie akýchkoľvek noriem a zákonov.
tom_i
10.08.11,11:36
Ja tm čechom zavidím ... nedali si svoju korunu, len nam chybalo EURO
Darinka keby nebolo to € niekto by visel za niečo v prievane medzi dverami.
JAJA11
10.08.11,11:37
Veď ty si vlastne len popísal, ako sa robí základný, jednoduchý tunel.
No a ten funguje len na sprostých a neinformovaných hlupákov.
------------------------
Normálne mysliaceho, priemerne inteligentného a neosprosteného človeka, takto nedobehneš ani náhodou.

Myslíš? :o Celá Európska únia a vláda vo všetkých štátoch je o tom, niekto tu využíva svoje postavenie a získava peniaze tých, ktorí tomu nerozumejú, ale aj tých, ktorým je jasné o čo ide, ale ak nechcú aby ich zastrelili, tak sú ticho :mee:
Darina1234
10.08.11,11:38
A teraz visime MY
JAJA11
10.08.11,11:44
Ja tm čechom zavidím ... nedali si svoju korunu, len nam chybalo EURO

A v čom sú na tom lepšie Češi ako my? Len v jednom, keď padne Euro, tak nebudú musieť vydávať celú novú menu, len dotlačia viac bankoviek a mincí, lebo hodnota českej koruny bude tam, kde Euro. Previazanosť ekonomík všetkých Európskych štátov je taká veľká, že to ani tým, ktorí neprešli na Euro, nepomôže :o
rudopp
10.08.11,11:46
By si sa čudoval koľko slovenských rodičov (a nie len tých z chudobných či neprispôsobivých rodín) nevie čo robia jeho ratolesti po 22hej hodine. Toť nedávno som s takými sopliakmi robila poriadok a to majú tiež 13, boli sme s manželom všetko len nie mladý páni a to nehovorím o tej vodke v džúse čo chlentali. Takže by som sa vôbec nečudovala keby niečo také vzniklo u nás v hociktorom meste - tu nejde o hlad ani o chudobu, toto je už anarchia a nerešpektovanie akýchkoľvek noriem a zákonov.

Nechcem provokovať, ale vôbec by som na nich nefrfľal.
(deti od 1-21 rokov IBA skúšajú, čo si môžu dovoliť )
A týmto ich 30-40 roční rodičia dovolia toto :) .
rudopp
10.08.11,11:48
A v čom sú na tom lepšie Češi ako my? Len v jednom, keď padne Euro, tak nebudú musieť vydávať celú novú menu, len dotlačia viac bankoviek a mincí, lebo hodnota českej koruny bude tam, kde Euro. Previazanosť ekonomík všetkých Európskych štátov je taká veľká, že to ani tým, ktorí neprešli na Euro, nepomôže :o

Máš nejakú špinavú krištáľovú guľu :D:D:D
(monumentálne je to asi 24 : 1 )
JAJA11
10.08.11,11:50
Najväčší problém nie je v tom či je tu socializmus alebo kapitalizmus. Základnou bunkou spoločnosti je rodina. Ak je však chorá základná bunka, potom je choré všetko. Dnes je rodina na poslednom mieste, mladí, ktorí si dnes založia rodinu sú pre okolie smiešny. :mee:
Kde má mladý človek naučiť sa žiť v rodine, naučiť sa ctiť si rodičov, starých rodičov, ľudí okolo seba. Dnes je prvoradé hlavne si nahrabať pre seba a často aj cez mŕtvoly. :mee:
JAJA11
10.08.11,11:52
Máš nejakú špinavú krištáľovú guľu :D:D:D
(monumentálne je to asi 24 : 1 )

áno, momentálne je tak, ale to platí už rok a EURO odvtedy oslabilo viac ako o 0,5 CZK ;)
JAJA11
10.08.11,12:05
A neviem prečo máme prispievat aj Čechom,Poliakom,Madarom ked tuším oni neprispeli na Euroval a nie sú v eurozone-to už aj tak nemá zmysel sa zadlžovat,lebo už aj ten kto požičia sa neúmerne zadlží a to zbytočne-je treba prestat odkladat riešenie týchto problemov,lebo to iba predražuje konečný účet a zhoršuje možné riešenia situácie-vyzerá to na nejaký komplot proti únii,ved USA,majú vyššiu zadlženost a stále ju navyšujú a nepadajú tak na hubu ako EU.

Treba dvíhať dane, poplatky a čo ja viem čo ešte, veď pre tých našich politikov a europolitikov treba nazbierať dosť peňazí, veď vykonávajú vysoko zodpovednú prácu. :--- Škoda, že ich potom patrične nemôžeme postihnúť, keď sa zistí, že tá ich práca bola na "starú belu" :o
marjankaj
10.08.11,12:07
Budúcnosť Európy?:confused::eek:
Po nejakom čase sa spojí s Afrikou. Pekná perspektíva. Zanikne Stredozemné more aj Jadran. Budeme to mať trochu ďalej k moru.
No ja sa toho už nedožijem.
Alebo o akú budúcnosť ide?:rolleyes:
jar88
10.08.11,12:09
A v čom sú na tom lepšie Češi ako my? Len v jednom, keď padne Euro, tak nebudú musieť vydávať celú novú menu, len dotlačia viac bankoviek a mincí, lebo hodnota českej koruny bude tam, kde Euro. Previazanosť ekonomík všetkých Európskych štátov je taká veľká, že to ani tým, ktorí neprešli na Euro, nepomôže :o
Prečo si myslíš, že padne Euro ? (alebo, čo pod tým pádom Eura myslíš)
Poznáš nejaký skutočný dôvod ?
--------------------------------
Veď to Euro je len platidlo.
jar88
10.08.11,12:13
Budúcnosť Európy?:confused::eek:
Po nejakom čase sa spojí s Afrikou. Pekná perspektíva. Zanikne Stredozemné more aj Jadran. Budeme to mať trochu ďalej k moru.
No ja sa toho už nedožijem.
Alebo o akú budúcnosť ide?:rolleyes:
Asi o penzie, alebo dôchodky a starobince. Zadávateľ je asi zvedavý, či si má odkladať do prvého, druhého a aj do tretieho piliera a či si má založiť aj vlastný pilier, aby na staré kolená neskapal.
Darina1234
10.08.11,12:15
Ja neviem, ozaj ako to je v skutočnosti, lem mi neda pokoj myšlienka, či tie deti su nielen podstrčene do toho a podstata je niekde inde
jar88
10.08.11,12:17
Myslíš? :o Celá Európska únia a vláda vo všetkých štátoch je o tom, niekto tu využíva svoje postavenie a získava peniaze tých, ktorí tomu nerozumejú, ale aj tých, ktorým je jasné o čo ide, ale ak nechcú aby ich zastrelili, tak sú ticho :mee:
Koho tým niekto myslíš?
Kto by ich zastrelil - skús to napísať jasnejšie.
marjankaj
10.08.11,12:17
Asi o penzie, alebo dôchodky a starobince. Zadávateľ je asi zvedavý, či si má odkladať do prvého, druhého a aj do tretieho piliera a či si má založiť aj vlastný pilier, aby na staré kolená neskapal.

Tak to sa môže tešiť. Európa tu bude ešte dlho, ak teda sem nespadne nejaký asteroid.:D A aj tak všetci skapeme. Keď nie od hladu, tak sa postará naše zdravotníctvo.:eek:
marjankaj
10.08.11,12:22
Koho tým niekto myslíš?
Kto by ich zastrelil - skús to napísať jasnejšie.

Prečo vznikla nežná revolúcia? Vraj zabili študenta Martina Šmída. A už to išlo.:eek:
jar88
10.08.11,12:28
Tak to sa môže tešiť. Európa tu bude ešte dlho, ak teda sem nespadne nejaký asteroid.:D A aj tak všetci skapeme. Keď nie od hladu, tak sa postará naše zdravotníctvo.:eek:
No na to naše zdravotníctvo by som až tak nenadával.
Mám pocit, že je na vysokej úrovni a dokonca aj veľmi lacné.
Skús sa informovať u svojho lekára. Je to napísané na každom letáku, ktorý sa pribaľuje k liekom.
--------------------------------
1. spýtaj sa, čo ti vie zabezpečiť za stovku, čo za dve, čo za päť stovák čo za tisícku a tak ďalej.
2. následne si to over v Rakúsku a budeš doma. :D
-----------------------------------------------------
Naši sú svetová jednotka. Jednoducho špička. To čo ti naši dajú za stovku, to v Nemecku nedostaneš ani za tisícku.:---
duves
10.08.11,12:37
ja si v rakusku overim plat pozicie, ktoru robím tu a budem vedieť kolko bije
marjankaj
10.08.11,12:39
No na to naše zdravotníctvo by som až tak nenadával.
Mám pocit, že je na vysokej úrovni a dokonca aj veľmi lacné.
Skús sa informovať u svojho lekára. Je to napísané na každom letáku, ktorý sa pribaľuje k liekom.
--------------------------------
1. spýtaj sa, čo ti vie zabezpečiť za stovku, čo za dve, čo za päť stovák čo za tisícku a tak ďalej.
2. následne si to over v Rakúsku a budeš doma. :D
-----------------------------------------------------
Naši sú svetová jednotka. Jednoducho špička. To čo ti naši dajú za stovku, to v Nemecku nedostaneš ani za tisícku.:---

Veď ja nenadávam.
Ale vraj sa chystajú na jeseň odísť a posledný zhasne.:eek:
rudopp
10.08.11,12:46
Najväčší problém nie je v tom či je tu socializmus alebo kapitalizmus. Základnou bunkou spoločnosti je rodina. Ak je však chorá základná bunka, potom je choré všetko. Dnes je rodina na poslednom mieste, mladí, ktorí si dnes založia rodinu sú pre okolie smiešny. :mee:
Kde má mladý človek naučiť sa žiť v rodine, naučiť sa ctiť si rodičov, starých rodičov, ľudí okolo seba. Dnes je prvoradé hlavne si nahrabať pre seba a často aj cez mŕtvoly. :mee:

Zas tí rodičia
rudopp
10.08.11,12:47
áno, momentálne je tak, ale to platí už rok a EURO odvtedy oslabilo viac ako o 0,5 CZK ;)

Malá násobilka : 24 je 48 krát viac ako 0,5 :D:D:D .
rudopp
10.08.11,12:50
Prečo vznikla nežná revolúcia? Vraj zabili študenta Martina Šmída. A už to išlo.:eek:

Ale nooooooooo

A v stredoeurópskych štátoch okolo - nič nebolo ?????????
rudopp
10.08.11,12:51
Veď ja nenadávam.
Ale vraj sa chystajú na jeseň odísť a posledný zhasne.:eek:

Radi prídu Ukrajinci.
marleau
10.08.11,14:22
Ako funguje dlh:
Je zamračený deň v malom prímorskom mestečku v Grécku - v krajine zmietanej finančnou krízou, prší, ulice sú ako vymetené. Časy sú zlé, každý má dlhy a všetci žijú na pôžičku. Jedného dňa sa v mestečku zjaví nemecký turista a zastaví pri malom hotelíku. Požiada majiteľa, aby mu ukázal izby, možno by si jednu prenajal... Majiteľ mu dá kľúče od niekoľkých izieb a vypýta si 100 Euro kauciu. Vtedy to začne: 1. Akonáhle potenciálny návštevník zmizne na schodisku, zoberie hoteliér 100 Euro a uteká k susedovi - mäsiarovi, aby zaplatil dlh za mäso 2. Mäsiar so stoeurovkou beží na dolný koniec dediny a zaplatí farmárovi na miestnom statku za dobytok 3. Farmár sa ponáhľa zaplatiť splátku za krmivo a prenájom políčka na miestnom roľníckom družstve 4. Predseda družstva zoberie 100 Euro, beží do krčmy a zaplatí sekeru, 5. Krčmár zaplatí "radodajke", ktorá mu dovtedy dávala na dlh 6. "Radodajka" uteká naspäť do hotelíka a zaplatí účet za izbu, do ktorej chodila "pracovať"* * 7. Hoteliér položí bankovku na recepčný pult. V tom momente zíde dolu po schodoch nádejný hosť, povie že sa mu žiadna izba nepáčila, zoberie si svojich 100 Euro a odíde z mesta i z Grécka... => nikto nič nevyrobil => nikto nič nezarobil* => všetci zúčastnení sa zbavili svojich dlhov a s veľkým optimizmom sa pozerajú do budúcnosti ............a teraz už viete ako funguje záchranný balík EU............

Zdroj: internet
Braňo
10.08.11,14:30
Ako funguje dlh:
Je zamračený deň v malom prímorskom mestečku v Grécku - v krajine zmietanej finančnou krízou, prší, ulice sú ako vymetené. Časy sú zlé, každý má dlhy a všetci žijú na pôžičku. Jedného dňa sa v mestečku zjaví nemecký turista a zastaví pri malom hotelíku. Požiada majiteľa, aby mu ukázal izby, možno by si jednu prenajal... Majiteľ mu dá kľúče od niekoľkých izieb a vypýta si 100 Euro kauciu. Vtedy to začne: 1. Akonáhle potenciálny návštevník zmizne na schodisku, zoberie hoteliér 100 Euro a uteká k susedovi - mäsiarovi, aby zaplatil dlh za mäso 2. Mäsiar so stoeurovkou beží na dolný koniec dediny a zaplatí farmárovi na miestnom statku za dobytok 3. Farmár sa ponáhľa zaplatiť splátku za krmivo a prenájom políčka na miestnom roľníckom družstve 4. Predseda družstva zoberie 100 Euro, beží do krčmy a zaplatí sekeru, 5. Krčmár zaplatí "radodajke", ktorá mu dovtedy dávala na dlh 6. "Radodajka" uteká naspäť do hotelíka a zaplatí účet za izbu, do ktorej chodila "pracovať"* * 7. Hoteliér položí bankovku na recepčný pult. V tom momente zíde dolu po schodoch nádejný hosť, povie že sa mu žiadna izba nepáčila, zoberie si svojich 100 Euro a odíde z mesta i z Grécka... => nikto nič nevyrobil => nikto nič nezarobil* => všetci zúčastnení sa zbavili svojich dlhov a s veľkým optimizmom sa pozerajú do budúcnosti ............a teraz už viete ako funguje záchranný balík EU............

Zdroj: internet

Takto to nefunguje! Zabudol si na úrok a hlavne na fakt, že Grécko nemá na splatenie peniaze.
marleau
10.08.11,14:36
marleau
10.08.11,14:38
Takto to nefunguje! Zabudol si na úrok a hlavne na fakt, že Grécko nemá na splatenie peniaze.
Úrok = úžera,istina je dávno splatená.Tie banky,ktorým sa ÚDAJNE dlhuje,tie peniaze aj tak nemajú kryté.Nič by som im nedal.
marleau
10.08.11,14:51
Prečo vznikla nežná revolúcia? Vraj zabili študenta Martina Šmída. A už to išlo.:eek:
Toto,ako ja všetky tie revolúcie a zmeny boli naplánované ešte vtedy,keď ani jeden z nás nežil.Za kapitalizmom stojí tá istá skupina ľudí ako za socializmom.
pavol54
10.08.11,14:51
Myslím, že môžem s tebou len súhlasiť. Sú to po väčšine živly, ktorým sa nechce pracovať a tam sú iné sociálne benefity ako u nás.
Neviem čo robí Kaddáfí prečo tých vzbúrencov v Londýne nepodporuje, už by sa tam mohla ukončiť tyrania. Veď to je také jednoduché zamiešať sa do vnútorných vecí iného štátu. to sú v kocke mediálne útoky na Lýbiu a teraz pre Britániu to neplatí?
marleau
10.08.11,14:57
Neviem čo robí Kaddáfí prečo tých vzbúrencov v Londýne nepodporuje, už by sa tam mohla ukončiť tyrania. Veď to je také jednoduché zamiešať sa do vnútorných vecí iného štátu. to sú v kocke mediálne útoky na Lýbiu a teraz pre Britániu to neplatí?
Kaddáfi je jeden z mála rozumných ľudí na čele nejakého štátu.
durisovad
10.08.11,14:58
Preco riesime buducnost sveta, ked nie sme prezidentmi zemegule? Nase nazory aj tak zaujimaju len nas a nikto kompetentny sa nimi nezapodieva.
duves
10.08.11,15:16
http://www.osud.cz/islandska-cesta-zafungovala-ale-masmedia-utajuji-obcanum-ostatnich-zemi
Banky treba zoštátniť. Peniaze su krvou ekonomiky a vlastnictvo tejto krvi je u nas v cudzích rukách.
marleau
10.08.11,15:16
Preco riesime buducnost sveta, ked nie sme prezidentmi zemegule? Nase nazory aj tak zaujimaju len nas a nikto kompetentny sa nimi nezapodieva.
Prečo?Človek bez názoru je ako človek bez rozumu.Ja si napríklad rád rozšírim svoj obzor a poznatky iných.Aby sa nám to pri ďalších voľbách zas nevrátilo ako bumerang...
marleau
10.08.11,15:21
Banky treba zoštátniť. Peniaze su krvou ekonomiky a vlastnictvo tejto krvi je u nas v cudzích rukách.
Tých riešení by bolo habadej.Napríklad naša podpriemerka povie,že štát je zlý vlastník.Ale vládnuť v ňom chce.Ak vie na plyne,teplej vode,elektrike,našom zdraví a iných strategických komoditách ryžovať tzv. zahraničný investor,prečo to nevieme robiť my sami a zisk by ostal tu doma v podobe lacnejších cien???Stačí dosadiť pár schopných ľudí,ktorých verím na Slovensku máme a je to!
Ja viem,že takto by za sprostredkovanie nenatieklo určitým vlastizradcom niekoľko miliónov na ich účty,ale čo je mňa po ich pažravosti??
rudopp
10.08.11,15:23
Tých riešení by bolo habadej.Napríklad naša podpriemerka povie,že štát je zlý vlastník.Ale vládnuť v ňom chce.Ak vie na plyne,teplej vode,elektrike,našom zdraví a iných strategických komoditách ryžovať tzv. zahraničný investor,prečo to nevieme robiť my sami a zisk by ostal tu doma v podobe lacnejších cien???Stačí dosadiť pár schopných ľudí,ktorých verím na Slovensku máme a je to!
Ja viem,že takto by za sprostredkovanie nenatieklo určitým vlastizradcom niekoľko miliónov na ich účty,ale čo je mňa po ich pažravosti??

Taký Ducký

plyn klesol
a po zmenkách aj on
srska
10.08.11,15:25
Toto,ako ja všetky tie revolúcie a zmeny boli naplánované ešte vtedy,keď ani jeden z nás nežil.Za kapitalizmom stojí tá istá skupina ľudí ako za socializmom.naplánované a chvíľu rozumne riadené - ale potom začal všade na východe klondike a trvá dodnes
rudopp
10.08.11,15:27
Toto,ako ja všetky tie revolúcie a zmeny boli naplánované ešte vtedy,keď ani jeden z nás nežil.Za kapitalizmom stojí tá istá skupina ľudí ako za socializmom.

Píš láskavo za seba = "keď som nežil"

U nás zväčša áno - ale to nie je chyby systému, ale nedostatok a nedôslednosť občianskej statočnosti.
rudopp
10.08.11,15:28
Kaddáfi je jeden z mála rozumných ľudí na čele nejakého štátu.

Lebo sa učil u Castra a ten u Lenina :D:D:D:D .
marleau
10.08.11,15:28
Píš láskavo za seba = "keď som nežil"

U nás zväčša áno - ale to nie je chyby systému, ale nedostatok a nedôslednosť občianskej statočnosti.
Ty si žil okolo roku 1890???
rudopp
10.08.11,15:31
Kaddáfi je jeden z mála rozumných ľudí na čele nejakého štátu.

Ak si to myslel tak, že Líbie, tak možno.

Ak si to myslel tak, že na svete, tak škoda mlčať.
marleau
10.08.11,15:36
Ak si to myslel tak, že Líbie, tak možno.

Ak si to myslel tak, že na svete, tak škoda mlčať.
Vyvetli.
rudopp
10.08.11,15:36
Ty si žil okolo roku 1890???

Vráť sa do školy na Dejiny MRH.

Ešte ani v 1915 Lenin nevedel či niečo bude.

A ak tvrdíš, že v roku 1890 už plánovali rok 1980 , tak si daj zmerať IQ.

A ak ako môj dedko tvrdíš, že za všetkým sú židia (riadia Ameriku aj Rusko) tak si xenofobik spred 50 rokov.

PS
Len aby nezačali riadiť Čínu :D:D:D:D:D .
rudopp
10.08.11,15:38
Vyvetli.

Škoda sviniam perly hádzať.
durisovad
10.08.11,15:43
Prečo?Človek bez názoru je ako človek bez rozumu.Ja si napríklad rád rozšírim svoj obzor a poznatky iných.Aby sa nám to pri ďalších voľbách zas nevrátilo ako bumerang...
A po ktorych volbach bolo lepsie?
Lucia Červenková
10.08.11,16:38
mozno bude niekoho zaujimat clanok Slovaka, co zije v Anglicku:

http://cesinestpasunblog.blogspot.com/2011/08/ako-sa-zije-v-anglicku-dnes.html
duves
10.08.11,16:39
A po ktorych volbach bolo lepsie?
Vtedy, až ludia zvolia konečne palice a kyjaky na tych blbov v parlamente a vo vlade.
duves
10.08.11,16:41
mozno bude niekoho zaujimat clanok Slovaka, co zije v Anglicku:

http://cesinestpasunblog.blogspot.com/2011/08/ako-sa-zije-v-anglicku-dnes.html
Aj britske listy priniesli o tom info.
day
10.08.11,16:52
grecko a ostatne krajiny nechat skrachovat, vyhodit z EU, banky ktore im poskytlu uvery nechat skrachovat. skrachovanym statom, ked chcu nechat im €, ako v Ciernej Hore, po splneni podmienok min 3 roky moznost vratit do unie. EU - prisnejsie kontroly, ako ktory stat hospodari. jednoducho ako v kazdej poriadnej rodine, ked to prestrelim, musim si pritiahnut opasok. a vsetko bude OK :)

... a tych malych sprostych anglicanov zbit, exemplarne potrestat a vsetko bude OK

http://www.youtube.com/watch?v=uZyQcHrsk2U
marleau
10.08.11,18:28
Vráť sa do školy na Dejiny MRH.

Ešte ani v 1915 Lenin nevedel či niečo bude.

A ak tvrdíš, že v roku 1890 už plánovali rok 1980 , tak si daj zmerať IQ.

A ak ako môj dedko tvrdíš, že za všetkým sú židia (riadia Ameriku aj Rusko) tak si xenofobik spred 50 rokov.

PS
Len aby nezačali riadiť Čínu :D:D:D:D:D .
V škole nič nevedia v dejepise,čo je za tým.Tak ako nás učili o hladomore na Ukrajine 1932-33?Že som sa to musel dozvedieť odinakiaľ?
marleau
10.08.11,19:21
jar88
11.08.11,08:37
Hlavne tie Stanekove táraninky sú odpoveď, kam smeruje EU.
Lebo takých Stanekov tu máme mraky a stále sa kotia ďalší. Socialisti musia vykapať, inak vyžerú celý svet.
trisestri
11.08.11,08:46
Hlavne tie Stanekove táraninky sú odpoveď, kam smeruje EU.
Lebo takých Stanekov tu máme mraky a stále sa kotia ďalší. Socialisti musia vykapať, inak vyžerú celý svet.

Ved si k ním donedávna sam patril,ale to po odhodení stranickej knižky hned zabudol-to kapitalisti nezožerú nič,len tie biliony dolarov sa nehadzali ludom,ale nalievali do nenasytných húb finančnáho sektora-najviac zadlžená krajina sveta je USA,tam ich tažko obvinovat z toho že sú socialisti,kdežto severské krajiny nejak nikto nemusí zachranovat./revolúcia bola príliš nežná,alebo skor si ju sami štb,režirovali/
jar88
11.08.11,09:22
Ved si k ním donedávna sam patril,ale to po odhodení stranickej knižky hned zabudol-to kapitalisti nezožerú nič,len tie biliony dolarov sa nehadzali ludom,ale nalievali do nenasytných húb finančnáho sektora-najviac zadlžená krajina sveta je USA,tam ich tažko obvinovat z toho že sú socialisti,kdežto severské krajiny nejak nikto nemusí zachranovat./revolúcia bola príliš nežná,alebo skor si ju sami štb,režirovali/
Škoda reagovať, keď ma spájaš s komunistami.
Som zarytý antikomunista, odjakživa a za každú cenu.
(nevolil som ich ani za totality a ani vtedy, keď si pre mňa prišli s otázkou, prečo som si nesplnil občiansku povinnosť (a to som mal už dve malé deti a svokru))
marleau
11.08.11,09:33
Na teba je škoda reagovať,ty pre peniaze urobíš asi všetko.Peniaze majú podľa teba najväčšiu hodnotu,hlavne tie tvoje.
duves
11.08.11,10:32
"Je naivní myslet si, že kdosi někde na vrcholu moci se zasazuje o štěstí a blaho spoluobčanů. Ne proto, že by v čele stáli jenom cynikové, to vůbec ne – ti bývají upřímně přesvědčeni o tom, že čestně slouží své vlasti. Jenže ve skutečnosti, když už se u té moci ocitnou, zůstávají ve svém jednání bezmocní. Struktura totiž nutí všechny, jak řadové elementy, tak lídry, aby mimoděk jednali v jejím zájmu. Vše se děje samo sebou, poněvadž struktura se sama organizuje.
Míníte-li elementy přinutit pracovat pro strukturu, musíte je umístit do jediného informačního prostoru: do hromadných sdělovacích prostředků, na Internet, do spolku. Dostanou-li se lidé do takového prostoru, sami se zaženou do buněk. Až na to, že se jim zdá, že jsou ve svých motivech i jednání samostatní. Zčásti jsou, to ano, ovšem jen zčásti. Jde o to, že energeticko-informační struktura nutí člověka chtít právě to, co vyhovuje jí. Pokud se nehodláte změnit v loutku, musíte odlišovat prostě zprávy jakožto objektivní fakta a záměrné interpretace, které se vám někdo snaží vnutit s určitým cílem. Podívejme se na tragédii v Beslanu z pohledu dvou výše zmíněných procesů. Z obou hledisek byli lidé využiti jako kanonenfutr v konfliktu dvou struktur v opozici. Bitvu potřebovala obě kyvadla, jelikož z ní čerpají energii a realizují záměr vyhladit jedna druhou."
ZDROJ: Vadim Zeland - Ovlivňovaní reality, tvorba skutečnosti http://www.martinus.sk/?uItem=41094
duves
11.08.11,10:40
Hlavne tie Stanekove táraninky sú odpoveď, kam smeruje EU.
Lebo takých Stanekov tu máme mraky a stále sa kotia ďalší. Socialisti musia vykapať, inak vyžerú celý svet.
Svet vyžerú nenažranci, čo im nestačí dom, lebo im treba 2. Čo im nestačí jedna jachta, lebo treba aj druhu. Čo im nestačí jedno auto, lebo treba dalšie, na vikend zvlašť a zvlasť na nakupy. Maju jeden žaludok, 2 ruky, 2 nohy, no ich spotreba je za 10-20 ludi. Tak takí ohrozuju svet.
Nandrolon
11.08.11,10:53
duves, ich spotreba je častokrát aj 100-200 násobná...
žiaľ, peniaze sa už z obehu stiahli do súkromných rúk, kde ostávajú umrtvené v bankách, zlate atď. a potom je kríza pretože chýbajú v obehu, bežní ľudia šetria na všetkom, teda obchodníci už nemajú pre koho vo veľkom vyrábať.
Nedávno bol kdesi článok, neviem či v HN, že:
95 % majetku vlastní 5 % obyvateľstva
5 % majetku vlastní 95 % obyvateľstva
... pokiaľ sa zisk z produkcie bude dávať do vrecka jednotlivcom a na ľudí, ktorí ho priamo tvoria sa zvysoka serie, tým pádom nestúpne spotreba, lebo tieto peniaze sú zväčša umrtvené vo vreckách pár jednotlivcov, ktorí ich do obehu nepúšťajú.
duves
11.08.11,11:04
Som zarytý antikomunista, odjakživa a za každú cenu.

Kedže obdivuješ velku krajina spoza mlaky. Netvrd, že nie, pozname sa už nejaky ten piatok. Tak nam povedz ty zaryty antikomunista, kto priviedol ameriku do zkazy. Banky, tie americke vlastnia snád komunisti, alebo nenažraný socialisti? Kto je tu nenažrany? Ten, čo vychadza z vyplaty do vyplaty, mulčí za pasom za 400, či 500 evry? Ukčeblb!
JAJA11
11.08.11,11:16
Nenažranosť tých horných 10.000 sa neustále zvyšuje. Stále platí, čím viac máš, tým viac budeš chcieť. :o
Pán Rusko, keď išiel do volieb, tak tvrdil, že on už milióny má, že on nemusí kradnúť. A vieme ako fungoval :o
A vôbec nezáleží, či sú tam komunisti, socialisti, kapitalisti, každý chce zbohatnúť. Horšie je, že socialisti sa snažia dostať k moci tým, že sľúbia naobyčajnejším ľuďom odrobinky (20 a 50 korunáčky) a pod, ale rozkrádajú rovnako, ako pravičiari, ktorí sa tvária, že zachránia ekonomiku, šetria a budujú, ale znovu len pre to, aby mali z čoho bohatnúť... A my im vo voľbách robíme krovie, hádame sa medzi sebou, koho voliť, ale nič sa nevyrieši, všetko je stále rovnaké pre tých dole ... :mee:
JankaO
11.08.11,11:24
Ja tomu hovorím "syndróm nenacicaných komárov". Každé 4 roky priletia nové húfy bažiacich po koristi a bez ohľadu na farbu majú všetci rovnakú chuť. A kolobeh sa opakuje...
jar88
11.08.11,11:33
Kedže obdivuješ velku krajina spoza mlaky. Netvrd, že nie, pozname sa už nejaky ten piatok. Tak nam povedz ty zaryty antikomunista, kto priviedol ameriku do zkazy. Banky, tie americke vlastnia snád komunisti, alebo nenažraný socialisti? Kto je tu nenažrany? Ten, čo vychadza z vyplaty do vyplaty, mulčí za pasom za 400, či 500 evry? Ukčeblb!
Máš to trošku popletené.
Ja neobdivujem Ameriku a ich spôsob života.
Ja len uznávam princíp trhu a súkromné vlastníctvo.
---------------------------------------------------
Ako si prišiel k záveru, že niekto priviedol Ameriku do skazy? Ty si myslíš, že Amerika je v skaze? Veď majú všetko čo potrebujú.
--------------------------------------------------
No a k tomu, že kto je nenažratý, mám len jedno.
Nenažratí sú hlavne tí, čo makajú za 500 či 400 € za pásom, a tí čo pracujú za prepážkou za 550 € a nadávajú, že v AT pracujú za 2500 €.
-------------------------------------------------------------
Tí, čo majú v bankách miliardy, tí nie sú nenažratí, tí majú plné bruchá a pritom na to nespotrebujú ani promile svojich ziskov. Pritom všetky svoje peniaze ponúkajú prostredníctvom bánk, hlavne tým nenažrancom hladným, za minimálne percento (3 až 3,5 % na rok). To znamená za 0,009589 % na deň. Vlastne zadarmo.
100 € za 96 centov a 500 € za 4,80 € (pritom za 30 dní 143 € štátu nestačí z tvojej mesačnej mzdy) Alebo chceš povedať, že štátu platíš menej ako 143 € mesačne?
jar88
11.08.11,11:39
Na teba je škoda reagovať,ty pre peniaze urobíš asi všetko.Peniaze majú podľa teba najväčšiu hodnotu,hlavne tie tvoje.
A teba čo trápi moje? Mal by si sa postarať o svoje, alebo čakáš polovicu z mojich?
Ja som z nich už najmenej polovicu štátu dal, ty sa postaraj, aby ti z nej dali tvoj podiel, ak si myslíš že ti patrí.:D:D:D:D:D:D
JAJA11
11.08.11,11:50
Najväčším nenažrancom je štát a tí, ktorí ho riadia. Zákonmi si zabezpečia prísun peňazí, ktorí opatrne rozdelia na základnú potrebu štátu, aby úplne neskolaboval a zvyšok si rozdelia sebe a svojim súkmeňovcom cez " transparentné výberové konania" :o A že ho neustále viac zadlžujú, to nikoho nezaujíma. A takto funguje celý svet. Štáty dlžia veľké peniaze a nič sa nedeje, naopak, ešte viac im požičiavame. Vrátane bánk, v ktorých by mali sedieť rozumní bankári, ktorí vedia spočítať, že ten štát na vrátenie nebude mať. Lenže požičiavajú peniaze niekoho iného a požičiavajú na vysoký úrok. Viac ich nezaujíma. Veria, že ich nenechajú zbankrotovať, veď sú tam peniaze tých obyčajných ľudí a to predsa štát nemôže nechať padnúť.
A obyčajný človek, ak si zoberie úver a nespláca ho, tak mu už nik nepožičia, zoberú mu jeho majetok a do konca života je chudák, nemal si požičať . :o
Pokiaľ budeme voliť strany, ktoré si tam potom dohodia svojich ľudí, ktorí budú konať tak ako im strana nakáže, tak sa nič nezmení. Mali by sme začať voliť ľudí, ktorí sú slušní, majú niečo v hlave a hlavne, ak niekto spraví krivotu, tak to nezakrývať, ale zobrať ho na plnú zodpovednosť. Treba voliť ľudí, ktorí nie sú nikomu zaviazaní, nemajú žiadne podlžnosti, nie sú vydierateľní. Dnes tam hore tých slušných by sme mohli zrátať na prstoch jednej ruky... :o
duves
11.08.11,12:00
Nenažranosť tých horných 10.000 sa neustále zvyšuje. Stále platí, čím viac máš, tým viac budeš chcieť. :o
Pán Rusko, keď išiel do volieb, tak tvrdil, že on už milióny má, že on nemusí kradnúť. A vieme ako fungoval :o
A vôbec nezáleží, či sú tam komunisti, socialisti, kapitalisti, každý chce zbohatnúť. Horšie je, že socialisti sa snažia dostať k moci tým, že sľúbia naobyčajnejším ľuďom odrobinky (20 a 50 korunáčky) a pod, ale rozkrádajú rovnako, ako pravičiari, ktorí sa tvária, že zachránia ekonomiku, šetria a budujú, ale znovu len pre to, aby mali z čoho bohatnúť... A my im vo voľbách robíme krovie, hádame sa medzi sebou, koho voliť, ale nič sa nevyrieši, všetko je stále rovnaké pre tých dole ... :mee:
Revoluce je revoluce je revoluce
http://www.blisty.cz/art/59040.html

Podle některých (mně sympatických) historiků je to s revolucí takto - revoluce mění od základu život všech obyvatel, všech bez rozdílu, ne jenom nějaké jednoprocentní menšiny.

My v Evropě jsme ovšem přeborníky na revoluce, vybral jsem z Wikipedie několik těch nejznámějších: Nizozemská revoluce (1648), Slavná revoluce (Anglie 1688), Americká revoluce (1775 - 1783), Velká francouzská revoluce (1789 - 1799), Červencová revoluce (Francie 1830), Belgická revoluce (1830), Republikánská revoluce (Portugalsko 1910), Únorová revoluce (Rusko 1917), Říjnová revoluce (Rusko 1917), Listopadová revoluce (Německo 1918), Španělská revoluce (1936)…
V tom starém pravém slova smyslu to vlastně revoluce nebyly, u nich se přece nic nezměnilo mimo toho, že moc politická se přesunula od jedněch nositelů moci, od feudálů, k druhým, k buržoasii, kapitalistům, partajní a byrokratické nomenklatuře, na život 99 % obyvatel to nemělo skoro žádný vliv, a když tak pouze mizivý.
duves
11.08.11,12:18
Tí, čo majú v bankách miliardy, tí nie sú nenažratí, tí majú plné bruchá a pritom na to nespotrebujú ani promile svojich ziskov. Pritom všetky svoje peniaze ponúkajú prostredníctvom bánk, hlavne tým nenažrancom hladným, za minimálne percento (3 až 3,5 % na rok). To znamená za 0,009589 % na deň. Vlastne zadarmo.
100 € za 96 centov a 500 € za 4,80 € (pritom za 30 dní 143 € štátu nestačí z tvojej mesačnej mzdy) Alebo chceš povedať, že štátu platíš menej ako 143 € mesačne?
...no dobre a teraz tú našu o snehulienke a 7 trpazlíkoch: Za 7 horami, za 7 dolami, tam kde sa piesok lial a voda sypala.....atd.
Oliwa
11.08.11,12:38
Tak toto,čo sa deje vo svete teraz,bude mať ďalekosiahlejšie následky ako na prvý pohľad vyzerá.
Napadlo by niekoho pred 10-15 rokmi,že "vyspelý Západ" bude mať takéto problémy?
Máte nejaký postreh,čo stojí za zmienku?
V čom vidíte problém a ako sa dá vyriešiť?
Popravde,bojím sa staroby,ak dožijem....

Mňa osobne šokovali včera snímky, na ktorej bezradne stála na rušnej ulici uprostred dňa úplne nahá žena v stredných rokoch a pri nej policajt... Na druhej fotografii si polonahý mladý muž pokorne zobliekal nohavice a pred ním stál iný muž s jeho zvrškami a čakal na ne... To kam sme dospeli? Toto je akože civilizovaná krajina a 21. storočie? Si predstavte, že dnes pôjdete z práce a pod vyhrážkami či hrozbou zabitím dopadnete tak isto, ako títo dvaja... Akoby to ani nebola tá istá krajina, ktorá pred pár mesiacmi žila rozprávkovou svadbou svojho princa... Dve odvrátené tváre našej súčasnosti. Rovnako ako na tom videu, čo sem dal day... Človek by si myslel, že v tom ruksaku hľadali papierové vreckovky pre toho krvácajúceho chlapca, ale nie, ten grázel ešte okradne zraneného rovesníka, či nebodaj mladšieho... A tie rabovačky? Keď Japonsko zápasilo o prežitie po zemetrasení, z obchodov ako prvé zmizli voda a základné potraviny, ale o rabovaní nebolo ani chýru, ani slychu... V Anglicku rabujú elektroniku a rozbíjajú výklady... Kým si taký Jamie Olivier mohol otvoriť reštauráciu v Birminghame, tak nejaký čas zrejme strávil za sporákom... Na rozdiel od výrastkov, ktorí mu ju bezdôvodne zdemolovali...
jar88
11.08.11,12:45
...no dobre a teraz tú našu o snehulienke a 7 trpazlíkoch: Za 7 horami, za 7 dolami, tam kde sa piesok lial a voda sypala.....atd.
Ak je to pre teba o snehulienke, kúp si kalkulačku.
Ja ťa nepresviedčam, len ti píšem, ako to je.
---------------------------------------------------
Vlastne na základe tvojich tvrdení, že 5% bohatých vlastní 95% peňazí, ale majú len jeden žalúdok a určite nedokážu skonzumovať 20 krát viac, ako ja, chudák.
--------
Pritom sam priznám, že zjesť 1,5 kg pečeného plecka, celú knedľu a pol hrnca dusenej kapusty nemám problém a večer sa obzerám, či bude aj niečo na večeru. Rád by som videl toho nenažranca, ktorý by dokázal zožrať 20 krát toľko čo ja.:D:D:D
----------------------------------------------------------------
No a k tomu voda sa sypala a t.d.
Zvládnem aj 2kg pečeného bôčiku, celý chleba (900 gr) a plo pohára horčice.
(mám 80 Kg a 56 rokov)
tom_i
11.08.11,14:04
jar88 ale to o tých 5% nás učili už pred peknými rôčkami na škole dokonca sa tvrdí že 3% svetového bohatstva by stačili na potlačenie hladomoru, ale niekomu takýto stav vyhovuje a svet potrebuje testovacie králiky
buchač
11.08.11,14:19
Veď ty si vlastne len popísal, ako sa robí základný, jednoduchý tunel.
No a ten funguje len na sprostých a neinformovaných hlupákov.
------------------------
Normálne mysliaceho, priemerne inteligentného a neosprosteného človeka, takto nedobehneš ani náhodou.

VIVAT Slovakia .....:rolleyes:
duves
11.08.11,15:00
No a k tomu, že kto je nenažratý, mám len jedno.
Nenažratí sú hlavne tí, čo makajú za 500 či 400 € za pásom, a tí čo pracujú za prepážkou za 550 € a nadávajú, že v AT pracujú za 2500 €.

Takže podla teba u nas montažnici vo volkswagene ba dostavaju 600€ preto, lebo 3/4 pracovnej doby preflakaju, prefajčia, pomotkaju sa po fabrike. Za to nemeckí montažnici dostanu 2400€ za to, že makaju ako fredky, dokonca ani na zachod nechodia, nejedia, nepiju a robia nadčasy.
Je tak?
duves
11.08.11,15:18
Hnutí “Záruka” nabírá sílu (http://laitman.cz/2011/08/10/hnuti-zaruka-nabira-silu/)


po celém Izraeli prošly masové manifestace s požadavkem sociální spravedlnosti. Centrální dění se odehrávalo v Tel Avivu kde se na ulici sešlo statisíce lidí, skoro na všech fotkách a video záznamech, které uveřejnily televizní stanice, je vidět transparenty hnutí „Záruka“. Několik tisíc účastníků neslo transparenty s výzvou ke spravedlnosti, ke spojení bez ohledu na politické názory. A jako samozřejmost i ke vzájemné záruce jako k vyšší hodnotě. Mimo jiné byl zorganizován přímý přenos z místa manifestace pomocí radia a internetu. Hnutí „Záruka“ bylo založeno hnutím „Kabala le-am“, jejímž cílem je spojení národa, v souladu s požadavkem nové doby, kdy se lidstvo musí stát sjednoceným. Už dnes se téma vzájemné záruky, které jsme vyslovili, živě projednává v izraelských médiích a ve společnosti. „Záruka“ nabírá sílu!
trisestri
12.08.11,08:35
Máš to trošku popletené.
Ja neobdivujem Ameriku a ich spôsob života.
Ja len uznávam princíp trhu a súkromné vlastníctvo.
---------------------------------------------------
Ako si prišiel k záveru, že niekto priviedol Ameriku do skazy? Ty si myslíš, že Amerika je v skaze? Veď majú všetko čo potrebujú.
--------------------------------------------------
No a k tomu, že kto je nenažratý, mám len jedno.
Nenažratí sú hlavne tí, čo makajú za 500 či 400 € za pásom, a tí čo pracujú za prepážkou za 550 € a nadávajú, že v AT pracujú za 2500 €.
-------------------------------------------------------------
Tí, čo majú v bankách miliardy, tí nie sú nenažratí, tí majú plné bruchá a pritom na to nespotrebujú ani promile svojich ziskov. Pritom všetky svoje peniaze ponúkajú prostredníctvom bánk, hlavne tým nenažrancom hladným, za minimálne percento (3 až 3,5 % na rok). To znamená za 0,009589 % na deň. Vlastne zadarmo.
100 € za 96 centov a 500 € za 4,80 € (pritom za 30 dní 143 € štátu nestačí z tvojej mesačnej mzdy) Alebo chceš povedať, že štátu platíš menej ako 143 € mesačne?

Ak neprovokuješ tak tvoje tvrdenia su úplne smiešné,na jednej strane uznaváš trh,na druhej strane napišeš taký blud,že bankari požičiavajú svoje peniaze za smiešný úrok,tak po
a/to nie sú ich peniaze,sú to peniaze vkladatelov,ktorým oni ponukajú úplne smiešný úrok nejaké desatinny percenta za mesiac
b/v naších bankách je prebytok zdrojov,preto úroky klesli a tie peniaze im niekto vráti spät,takže žiadný dobrý bankar nerozdáva peniaze darebakom zo svojho ako tu blaboliš,ak by dopyt po zdrojoch prevyšoval ponuku úroky podla toho narastú/skor je otázka prečo tak nanucujú spotrebné úvery a velmi nechcú požičiavat živnostníkom?/
c/však aj pri tých mizerných úrokoch,majú obrovský nárast zisku,chceš oblbnút ludí,lebo si myslíš že nevedia ako sa točia peniaze a ako pri tej mase aj pri malom promile úrokov sa zhodnocujú,tým že ich objem je v obehu a každú minútu sa tým pádom zaraba /100 mld plus 0,0845% a plus a plus ......../
Amerika ma všetko čo potrebuje a aj zadlženost cez 16 bilionov dolárov a to nikomu nič nerozdávali,majú slobodu a liberalný trh a neviem čo ešte,možno celá únia nemá dokopy taký dlh./nemali ani komunistov ani socialistov a severské krajiny nemusí nikto zachranovat aj napriek štedrému socialnému systému./
EU nie je socialistická,ona je byrokratická a v tom je ten problém,takisto ako problémom Grecka neboli socialisti,ale korupcia,bordel,šafárenie ktoré sa rozmohlo vdaka zlyhaniu nastrojov demokracie,ani Fico nie je lavica,okrem lavicovej retoriky nemá nič lavicové v realizacii politickej moci,je to iba populista v rukách zaujmových skupín.Ved zo zadlžením majú problém krajiny kde vládlo rozličné spektrum.
A nakoniec perlička,ak by som chcel byt populistom,tak sa opýtam aké dlhy malo bývale ČSSR,? a prečo boli Tuzexy?
marleau
12.08.11,09:36
By ma zaujímalo,čím majú tie banky tie peniaze kryté.
Nandrolon
12.08.11,09:44
myslíš súkromné komerčné banky? prečo by ich mali mať kryté, však oni ich neemitujú len majú svoje aktíva a pasíva a s tým hospodária tak ako každý iný podnik....
marleau
12.08.11,09:53
myslíš súkromné komerčné banky? prečo by ich mali mať kryté, však oni ich neemitujú len majú svoje aktíva a pasíva a s tým hospodária tak ako každý iný podnik....
Myslím tie,čo požičiavajú celému svetu,tie úžernícke.
video1983
12.08.11,09:59
no už ničím :D za chvilu bude z 1€ na papieri realnych len 50 centov!
katalóg
12.08.11,10:17
Preco riesime buducnost sveta, ked nie sme prezidentmi zemegule? Nase nazory aj tak zaujimaju len nas a nikto kompetentny sa nimi nezapodieva.


Budúcnosť vytvárame všetci v prítomnosti.
Zapodieva.
jar88
12.08.11,10:22
Budúcnosť vytvárame všetci v prítomnosti.
Zapodieva.


Krásne si to vystihol. K+ 100 bodov
katalóg
12.08.11,10:22
Napadlo bežného človeka si uvedomiť túto jednoduchú matematiku a ju rozložiť do súvislostí?
USA má 308,745 538mil. obyvateľov.(odhad, sčítanie 2010).
(http://sk.wikipedia.org/wiki/Chorv%C3%A1tsko)
Európska únia má približne 496 miliónov obyvateľov, čo je tretia najväčšia populácia na svete po (http://sk.wikipedia.org/wiki/Chorv%C3%A1tsko)Číne (http://sk.wikipedia.org/wiki/%C4%8C%C3%ADna) (1 306 mil.) a Indii (http://sk.wikipedia.org/wiki/India) (1 080 mil.).
Kandidátske krajiny: Chorvátsko, Island,Turecko, Macedónsko. Švajčiari a Nóri v referendách nesúhlasili so vstupom do EÚ po prihlásení svojich krajín.
jar88
12.08.11,10:27
Myslím tie,čo požičiavajú celému svetu,tie úžernícke.
Ktoré úžernícke máš na mysli?
Tie za 0,0025 centov na rok a dolár?
marleau
12.08.11,10:28
marleau
12.08.11,10:30
Vyzývam administrátora,aby doplnil ďalšiu možnosť hodnotenia príspevkov o "smiešne",pretože neviem relevantne reagovať na diskutujúceho s nickom jar88.Ďakujem.
Nandrolon
12.08.11,10:34
však dole máš "zábavné" to je hádam to isté...
marjankaj
12.08.11,10:37
Vyzývam administrátora,aby doplnil ďalšiu možnosť hodnotenia príspevkov o "smiešne",pretože neviem relevantne reagovať na diskutujúceho s nickom jar88.Ďakujem.

Že by sme išli štrajkovať, aby si nás všimol?:---
jar88
12.08.11,10:41
Vyzývam administrátora,aby doplnil ďalšiu možnosť hodnotenia príspevkov o "smiešne",pretože neviem relevantne reagovať na diskutujúceho s nickom jar88.Ďakujem.
Ty si stratil mapu, alebo nevieš, kde je sever?
-------------------------------------------
Ak budeš pozerať také videa, ako je to, čo si sem pricapil (peniaze ako dlh) zblázniš sa. Nerob to, lebo sa z toho už nedostaneš.
-------------------------------------------
Stlač to s nápisom "zábavné". Všetci to pochopia.
marleau
12.08.11,10:41
zábavné vtedy,keď s tým súhlasíš.
marleau
12.08.11,10:42
Ty si stratil mapu, alebo nevieš, kde je sever?
-------------------------------------------
Ak budeš pozerať také videa, ako je to, čo si sem pricapil (peniaze ako dlh) zblázniš sa. Nerob to, lebo sa z toho už nedostaneš.
Mňa ty nepoučuj.
jar88
12.08.11,10:53
Mňa ty nepoučuj.
Dobre, ja som si myslel, že ťa zaujímalo to krytie, ale keď nechceš odo mňa, tak sa popýtaj duvesa. Jemu som to vysvetlil už pred rokom a potom už pár mesiacov dal pokoj.
---------------------------------
Možno už zabudol ako vyzerá mapa, kde je sever a načo sa používa buzola a tak ho zase posielajú od čerta k diablovi. No a tak už nerozmýšľa nad smerom, ale beží kam ho okoloidúci ženú.
---------------------------------
Chápeš?
to musíte ísť tam na horný koniec.
Né né, né tam, ale poza cinter.
A čo si sprostý? to treba cez mostek, za cinterom by sa straceu, chumajko.
duves
12.08.11,11:32
Ty si stratil mapu, alebo nevieš, kde je sever?
-------------------------------------------
Ak budeš pozerať také videa, ako je to, čo si sem pricapil (peniaze ako dlh) zblázniš sa. Nerob to, lebo sa z toho už nedostaneš.
-------------------------------------------
Stlač to s nápisom "zábavné". Všetci to pochopia.
Jardo, kto je vedla a smiešny si ty. Nečítaš, tak nevieš. Miesto sedenia za tanierom a konzumacie kila pliecka s kapustou sa finančne vzdelavaj.

http://finweb.hnonline.sk/c3-52548000-kP0000_d-akciova-burka-zasiahne-kazdeho-span-class-koment-komentar-span

Hyperinflácia za dverami
Veľký vplyv môžu mať samotné kroky, ktoré podnikajú centrálne banky i vlády k tomu, aby sa situácia upokojila. Tlačenie prázdnych peňazí zatiaľ vedie k rallye o cenu zlata, investori vytvárajú bubliny na komoditných trhoch. Lenže obrovské množstvo peňazí, ktoré je potrebné k odkupu dlhopisov zadlžených krajín, nemusí stiahnuť len finančné trhy. Vo chvíli, keď sa dostanú do reálnej ekonomiky, je tu inflácia so všetkými negatívami s ňou spojenými. Menová politika centrálnych bánk je zatiaľ nastavená na podporu rastu a nepočíta so zvyšovaním cenových hladín. Vo chvíli, kedy by došlo k tlaku na ceny, k rastu úrokov, zdražie aj cena štátnych dlhov a centrálne banky opäť spustia rotačky a pošlú do systému ďalšie peniaze. Nekonečný cyklus viedol v histórii k hyperinflácii, ktorej skrotenie bude okrem iného znamenať značné spomalenie ekonomického rastu so všetkými negatívami, ktorá ho sprevádzajú.
jar88
12.08.11,13:24
Jardo, kto je vedla a smiešny si ty. Nečítaš, tak nevieš. Miesto sedenia za tanierom a konzumacie kila pliecka s kapustou sa finančne vzdelavaj.

http://finweb.hnonline.sk/c3-52548000-kP0000_d-akciova-burka-zasiahne-kazdeho-span-class-koment-komentar-span
Duves,
až mi vysvetlíš, ako sa tie "prázdne peniaze" dostanú do reálnej ekonomiky sklopím uši a začnem študovať politickú ekonómiu.:---
duves
12.08.11,17:31
Duves,
až mi vysvetlíš, ako sa tie "prázdne peniaze" dostanú do reálnej ekonomiky sklopím uši a začnem študovať politickú ekonómiu.:---
Mam strašne silne presvedčenie, že už sme sa na tu temu bavili. A ak si to nepamätaš, tak to zrejme nie je pre teba dôležite.
video1983
12.08.11,17:53
uz sa vie ako tie nepokoje v Anglicku zacali !!! tu je video!

http://www.mojevideo.sk/video/f9f7/uz_sa_vie_ako_zacali_nepokoje_v_anglicku.html
Bastian
12.08.11,18:32
Banky treba zoštátniť.
Takže si ešte stále myslíš, že niečo môže lepšie fungovať bez majiteľa?



Peniaze su krvou ekonomiky a vlastnictvo tejto krvi je u nas v cudzích rukách.
Lepšie v cudzích ako v žiadnych...
marleau
12.08.11,19:11
Ako bez majiteľa,keď štátne?Sme rovno pri probléme privatizácia.
Ak niekto povie,že štát je zlý vlastník,tak nemá morálne právo sedieť v jeho vedúcej funkcii,už vonkoncom nie v premiérskom kresle,pretože jeho úlohou by malo byť dosadiť do strategických podnikov (predmet privatizácie) tých najschopnejších ľudí,ktorých tam možme dať.Nech mi nikto nevraví,že na Slovensku takých nemáme.Určite máme,keď možu byť v súkromnej sfére,rovnako možu byť aj v štátnej.Ale aký pán,taký sluha...
Prečo by zisk z týchto podnikov mal ísť do zahraničia,keď može ostať doma v podobe lacnejšej elektriny,tepla alebo plynu???Ja viem,lebo zahraničný pánko dá všimné a čo ma po ľuďoch,ale o tom teraz nepíšem.
Rovnako je to aj s bankami a zdravotnými poisťovňami - kapitola sam o sebe.Nech sa na mňa nikto nehnevá,ale aby niekto nekresťansky bohatol z našich peňazí,ktoré si skladáme na časy chorob a dochodkov a pritom som si musel priniesť do nemocnice aj teplomer,tak to je čo?
Nielen banky,aj zdravotné poisťovne by som zoštátnil,jednu štátnu,so schopným vedením,ktoré bude pod kontrolou.
Najprv zbiera podpisy proti samostatnosti Slovenska a teraz mu che vládnuť,rozumej bačovať ... tak by som ju nakopal...
Len najsprostejší gazda si predá (rozumej daruje) jedinú kravu,ktorá ho živí a potom si u suseda draho kúpi namiesto mlieka srvátku....
Ešte upresním,že nie som tzv. ficovolič.
jar88
13.08.11,03:30
Mam strašne silne presvedčenie, že už sme sa na tu temu bavili. A ak si to nepamätaš, tak to zrejme nie je pre teba dôležite.
Na tom, že sme sa o tom nalievaní peňazí bavili, sa zhodneme,
ale nikdy si nevysvetlil, čo si pod tým pojmom predstavuješ.
----------------------------------------------------------
Otázka stojí tak,
ako sa tie nekryté peniaze (natlačené zo vzduchu - ako rád uvádzaš) dostanú do reálnej ekonomiky.
----------------------------------------------------------
Na túto otázku si nikdy nedokázal odpovedať.
A je to logické, že nevieš lebo také nalievanie je nemožné. Taký pojem v ekonomike nemáme. Je to čisto populistická fráza.
-----------------------------------------------------------
Až sa ti podarí popísať, ako sa peniaze dostávajú z tlačiarne k užívateľovi, potom sa môžeme ďalej baviť o peniazoch. Zatiaľ mám pocit, že ani nevieš načo vlastne slúžia a akú funkciu v spoločnosti plnia.
duves
13.08.11,05:51
----------------------------------------------------------
Otázka stojí tak,
ako sa tie nekryté peniaze (natlačené zo vzduchu - ako rád uvádzaš) dostanú do reálnej ekonomiky.
----------------------------------------------------------
Na túto otázku si nikdy nedokázal odpovedať.

Tvoj problem je hlavne o tom, že ty ani neveriš, že niečo take existuje.
A aby som si to potvrdil, prosím ta, napíš teda ty spravnu verziu, ako peniaze v ekonomike vznikaju a čím su kryte.
pavol54
13.08.11,06:07
Takže si ešte stále myslíš, že niečo môže lepšie fungovať bez majiteľa?



Lepšie v cudzích ako v žiadnych...
Ak moja firma je zlá a nedobre funguje tak som zodpovedný ja, a ja som zlý manager a nemôžem tvrdiť že moji zamestnanci sú zlí pracovníci a vlastníci.
Ak strana získa mandát riadiť štát teda nielen kecy ale riadiť aj majetok štátu teda ak to nefunguje je zlá strana a jej najvyšší ktorý ju riadi. Teda nie šát je zlý vlastník ale politická strana je zlý manager a tú treba ihneď vymeniť.
marleau
13.08.11,06:10
jar88
Máš to v tom videu,ale ja som si už zvykol,že "modromil" pozerá na krutú pravdu s opovrhnutím.
odpoveď je:asi tak,ako aj falošné,obchodovaním.
jar88
13.08.11,06:15
Tvoj problem je hlavne o tom, že ty ani neveriš, že niečo take existuje.
A aby som si to potvrdil, prosím ta, napíš teda ty spravnu verziu, ako peniaze v ekonomike vznikaju a čím su kryte.
Na tom sme sa predsa už tiež zhodli.
Ale pripomeniem.
Peniaze sú kryté len našou vierou. Vierou, každého človeka, že si za ne kúpi to, čo uzná za vhodné - za potrebné. Každý z nás verí, že za včera vykonanú prácu dostane peniaze a zajtra, či za mesiac, si za tie peniaze nakúpi.
------------------------------------------
Peniaze neslúžia, alebo skôr nie sú určené na uchovávanie hodnôt, peniaze sú na sprostredkovanie výmeny. Pritom je zaužívané, že je možné, na určitú dobu v nich uchovať aj predpokladané hodnoty. Ale nie je to ich hlavná funkcia.
A ešte ti musím pripomenúť, že peniaze majú aj cenu a tou je úrok.
Nie kurz, ako sa domnievajú niektorí trti - analytici.:D
---------------------------------------------------
Tak že ešte raz - ako sa dostanú peniaze do reálnej ekonomiky? Ako ich tam chceš nalievať?
Ja ti následne napíšem, kde presne tie peniaze skončia.
marleau
13.08.11,06:22
Áá,uznávaný ekonóm je tu,hneď sa spýtam:
Všetky štáty sú zadĺžené,KOMU to vlastne všetko dlhujú??
jar88
13.08.11,06:45
Áá,uznávaný ekonóm je tu,hneď sa spýtam:
Všetky štáty sú zadĺžené,KOMU to vlastne všetko dlhujú??
Veď si to zisti, nie je to tajné.
Trošku hlúpa otázka.
--------------------------------------------
Radšej si polož otázku,
prečo štát neponúka svoje dlhopisy občanom.
Napríklad o jedno percento lacnejšie, ako bankám.:--- (alebo aj o jedno percento drahšie, ako bankám)
-----------------------------------------------------
Za to, čo si ľudia ušetria, by si štát mohol budovať mosty, železnice, diaľnice a podobne. Zároveň by mu vznikali príjmy z mýta a železničných poplatkov na plnenie záväzkov voči dôchodkom.
marleau
13.08.11,06:48
Chcem to čítať z tvojho príspevku.No schválne,či potom vygúglim to isté.
stormcatcher
13.08.11,06:54
Na tom sme sa predsa už tiež zhodli.
Ale pripomeniem.
Peniaze sú kryté len našou vierou. Vierou, každého človeka, že si za ne kúpi to, čo uzná za vhodné - za potrebné. Každý z nás verí, že za včera vykonanú prácu dostane peniaze a zajtra, či za mesiac, si za tie peniaze nakúpi.
------------------------------------------
Peniaze neslúžia, alebo skôr nie sú určené na uchovávanie hodnôt, peniaze sú na sprostredkovanie výmeny. Pritom je zaužívané, že je možné, na určitú dobu v nich uchovať aj predpokladané hodnoty. Ale nie je to ich hlavná funkcia.
A ešte ti musím pripomenúť, že peniaze majú aj cenu a tou je úrok. /*čím vyšší úrok, tým viac znehodnotené peniaze*/
Nie kurz, ako sa domnievajú niektorí trti - analytici.:D
---------------------------------------------------
Tak že ešte raz - ako sa dostanú peniaze do reálnej ekonomiky? Ako ich tam chceš nalievať? /*robia to banky. každá pôžička zbrusu nové peniaze*/
Ja ti následne napíšem, kde presne tie peniaze skončia.
to je ten najjednoduchší spôsob
jar88
13.08.11,07:16
to je ten najjednoduchší spôsob
Pôvodca textu príspevku: jar88 http://www.porada.sk/images/buttons/viewpost.gif (http://www.porada.sk/174341-buducnost-europy-post1823327.html#post1823327)
Na tom sme sa predsa už tiež zhodli.
Ale pripomeniem.
Peniaze sú kryté len našou vierou. Vierou, každého človeka, že si za ne kúpi to, čo uzná za vhodné - za potrebné. Každý z nás verí, že za včera vykonanú prácu dostane peniaze a zajtra, či za mesiac, si za tie peniaze nakúpi.
------------------------------------------
Peniaze neslúžia, alebo skôr nie sú určené na uchovávanie hodnôt, peniaze sú na sprostredkovanie výmeny. Pritom je zaužívané, že je možné, na určitú dobu v nich uchovať aj predpokladané hodnoty. Ale nie je to ich hlavná funkcia.
A ešte ti musím pripomenúť, že peniaze majú aj cenu a tou je úrok. /*čím vyšší úrok, tým viac znehodnotené peniaze*/
Nie kurz, ako sa domnievajú niektorí trti - analytici.:D
---------------------------------------------------
Tak že ešte raz - ako sa dostanú peniaze do reálnej ekonomiky? Ako ich tam chceš nalievať? /*robia to banky. každá pôžička zbrusu nové peniaze*/
Ja ti následne napíšem, kde presne tie peniaze skončia.

Píšeš, že každá pôžička, zbrusu nové peniaze.
Ale,
aj to má svoje hranice, je to znova len viera ľudí, vôľa ľudí a možnosť ľudí.
Týmto spôsobom je možné do ekonomiky naliať len limitované množstvo peňazí. To nie je bezbrehé nalievanie peňazí. Ani Fed nie je schopný naliať viac, ako je trh schopný zobrať.
----------------------------------------------
Čím vyšší úrok, tým drahšie peniaze a tým asi aj hodnotnejšie peniaze.
Ty tvrdíš opak - je to vlastne len tvoja fráza.
Gapo
13.08.11,07:20
Tak toto,čo sa deje vo svete teraz,bude mať ďalekosiahlejšie následky ako na prvý pohľad vyzerá.
Napadlo by niekoho pred 10-15 rokmi,že "vyspelý Západ" bude mať takéto problémy?
Máte nejaký postreh,čo stojí za zmienku?
V čom vidíte problém a ako sa dá vyriešiť?
Popravde,bojím sa staroby,ak dožijem....
Však ešte pred prevratom sa hovorilo, že zhnitý kapitalizmus ;):D
Tak a konečne sa to vyvrbilo,kapitalizmus je krok späť vo vývoji spoločnosti, inak to nemôže ani dopadnúť.:cool:
duves
13.08.11,07:41
Na tom sme sa predsa už tiež zhodli.
Ale pripomeniem.
Peniaze sú kryté len našou vierou. Vierou, každého človeka, že si za ne kúpi to, čo uzná za vhodné - za potrebné. Každý z nás verí, že za včera vykonanú prácu dostane peniaze a zajtra, či za mesiac, si za tie peniaze nakúpi.
------------------------------------------
Peniaze neslúžia, alebo skôr nie sú určené na uchovávanie hodnôt, peniaze sú na sprostredkovanie výmeny. Pritom je zaužívané, že je možné, na určitú dobu v nich uchovať aj predpokladané hodnoty. Ale nie je to ich hlavná funkcia.
A ešte ti musím pripomenúť, že peniaze majú aj cenu a tou je úrok.
Nie kurz, ako sa domnievajú niektorí trti - analytici.:D
---------------------------------------------------
Tak že ešte raz - ako sa dostanú peniaze do reálnej ekonomiky? Ako ich tam chceš nalievať?
Ja ti následne napíšem, kde presne tie peniaze skončia.
Nenapísal si tvoju verziu, ako vznikaju. Kedze tvrdiš, že si pamätaš vela (kolko to maš rokov? 57?), tak vieš, že mzda za sociku bola 2500 netto, ked sme snnočili s korunou v roku 2008, aky bol priemer? 21 tisic korun? Takže kde sa tam tie peniaze vzali? A potom ak na to prídeš, mi povedz, aky malo vyznam urobiť z ceny rohlika 30 halierov v roku 1989 na 3 koruny v roku 1989 (možno 2 koruny, aby som teda nenadsadzoval).
Čo je konkretne za tym naliatím a zdvihnutím cenovej urovne z 30 halierov na 2 koruny? Aky činiteľ?
duves
13.08.11,07:46
Peniaze neslúžia, alebo skôr nie sú určené na uchovávanie hodnôt, peniaze sú na sprostredkovanie výmeny
Apropo, to je prave to, na čom sa zhodneme. Peniaze maju služiť na to, aby si si obstaral veci dennej potreby, A spravne, nemaju a nesmú služiť na uchovanie trvalej hodnoty. No podla všetkeho sa svet zblaznil, všetci chcu mat vela peňazí a to dajako nejde sklbiť s tym, že produktivita zostava rovnaka a množstvo peňazí narastá. Ak tam vznika nepomer, vraví sa tomu inflácia, ktora sa delí na viac úrovní. Ta najhoršia je hyperinflácia. A teraz sa vrat a pozri si tie moje linky, alebo rovno sem?
http://finweb.hnonline.sk/c3-52484950-kP0000_d-system-papierovych-mien-skolabuje-span-class-koment-komentar-dna-span

Peniaze a dlh

V súčasnom globálnom peňažnom systéme existuje iba jedna forma peňazí, na ktorej záleží – základné peniaze (http://www.inclick.sk/returns/redirect.php?goto=821&pr=0.14&w_id=1305&tstamp=1313225106&pid=1170&cd=9f9c10383fd0804234993da9933bd0ae&f=1) (M0). Sú to peniaze v obehu a rezervy bánk v centrálnej banke. Všetky ostatné peňažné agregáty (M1, M2, M3) sú iba požiadavky na základné peniaze – požiadavka, ktorá nemôže byť splnená, pretože sa peniaze nedajú z bankového systému vytiahnuť, pokiaľ sa nevytvoria základné peniaze. (Pozn. ostatné peniaze M1, M2.. sú vklady na bežných účtoch, termínované vklady, peňažné fondy a ostatné elektronické peniaze). Keď si skombinujeme všetky peňažné agregáty v USA, základné peniaze (M0) tvoria 18,7% všetkých peňažných agregátov. 81% úspor denominovaných v dolári nie sú nič iné ako systémovým dlhom.
Myslíme si, že trhy veľmi zle interpretujú najpravdepodobnejší ekonomický výsledok – zníženie pomeru dlhu k základným peniazom, ktorý (http://www.inclick.sk/returns/redirect.php?goto=1127&pr=0.17&w_id=544&tstamp=1313225106&pid=1170&cd=0b694a87ef78c6eb6341b8be75cd4665&f=1) sa v USA momentálne nachádza na úrovni 26:1.


Inflácia a aktíva

Politici si zatiaľ vyberali pri riešení problémov zvyšovanie úverových peňazí miesto zvyšovania základných peňazí. Zvyšovaním úverov totižto rastú ceny aktív, pričom zvyšovaním základných peňazí rastú ceny základných tovarov. Rastúca inflácia sa tak prenášala najmä do cien aktív, kedy všetky dlhodobé aktíva (dlhopisy, akcie) prinášali síce pozitívne nominálne výnosy, no reálne výnosy sú dlhodobo negatívne kvôli neustálej strate kúpnej sily peňazí. Avšak čas, kedy politici budú môcť pokračovať v zvyšovaní úverových peňazí na úkor základných peňazí končí.
trisestri
13.08.11,08:01
Veď si to zisti, nie je to tajné.
Trošku hlúpa otázka.
--------------------------------------------
Radšej si polož otázku,
prečo štát neponúka svoje dlhopisy občanom.
Napríklad o jedno percento lacnejšie, ako bankám.:--- (alebo aj o jedno percento drahšie, ako bankám)
-----------------------------------------------------
Za to, čo si ľudia ušetria, by si štát mohol budovať mosty, železnice, diaľnice a podobne. Zároveň by mu vznikali príjmy z mýta a železničných poplatkov na plnenie záväzkov voči dôchodkom.

No odpoved na túto otázku by aj mna zaujímala,kedže požičky štátu od občanov by boli výhodne pre obidve strany.
duves
13.08.11,08:18
No odpoved na túto otázku by aj mna zaujímala,kedže požičky štátu od občanov by boli výhodne pre obidve strany.
A kedže to nefunguje, dohadzovačsku funkciu robia sukromne banky, za maržu. Banky su zahraničné. Takto zisky, resp. marže očistene od nakladov a daní tečú von do zapadnej europy.
stormcatcher
13.08.11,09:19
Čím vyšší úrok, tým drahšie peniaze a tým asi aj hodnotnejšie peniaze.
Ty tvrdíš opak - je to vlastne len tvoja fráza.

http://fun-online.skg.sk/wap/book/img/rit.gif http://fun-online.skg.sk/wap/book/img/raptors.gif http://www.clicksmilies.com/s1106/travesmilies/smilie_daumenneg.gif http://d.jahho.cz/g/smajlici/vlajky/flaggen16.gif
pavol54
13.08.11,13:23
No odpoved na túto otázku by aj mna zaujímala,kedže požičky štátu od občanov by boli výhodne pre obidve strany.
Lebo Slovensko nie je Česko. a prečo sa ponáhľal štát rýchlo vyplatiť každému jeho dlhopis? aby sa mohol zadlžiť a tým musel predať majetok štátu, ktorý ako zlý hospodár vlastnil. No ale keby sa nič nepredalo načo by bol sprostredkovateľ a od sprostredkovateľa provízie pre politickú stranu? a KTORÚ ŽE TO?
Bastian
13.08.11,14:20
Ak moja firma je zlá a nedobre funguje tak som zodpovedný ja, a ja som zlý manager a nemôžem tvrdiť že moji zamestnanci sú zlí pracovníci a vlastníci.
Ak strana získa mandát riadiť štát teda nielen kecy ale riadiť aj majetok štátu teda ak to nefunguje je zlá strana a jej najvyšší ktorý ju riadi. Teda nie šát je zlý vlastník ale politická strana je zlý manager a tú treba ihneď vymeniť.

Ty s čím počítaš, že sa nájde strana, ktorá bude zložená z anjelov??? Ktorá nesiahne na spoločný majetok? Prečo by to robili, však vidia, že ľudia si to nechajú. Stačia vždy nejaké pekné nové pesničky pred voľbami.

Ja by som bol radšej, keby mali možnosť "kontrolovať" čo najmenej. Oveľa menej peňazí by mizlo v čiernej diere... Zamysli sa nad tým, či v politike existuje nejaká zodpovednosť. Však sú ešte sú chránení imunitou... pre každý prípad.
tetrisss
13.08.11,14:46
Nuz po pohlade dozadu, si myslim, ze zistime, ze niet za aku stranu vymenit. Vsetci pozeraju na svoj prospech a cim viac obohatit svojich privrzencov.
pavol54
13.08.11,15:09
Ty s čím počítaš, že sa nájde strana, ktorá bude zložená z anjelov??? Ktorá nesiahne na spoločný majetok? Prečo by to robili, však vidia, že ľudia si to nechajú. Stačia vždy nejaké pekné nové pesničky pred voľbami.

Ja by som bol radšej, keby mali možnosť "kontrolovať" čo najmenej. Oveľa menej peňazí by mizlo v čiernej diere... Zamysli sa nad tým, či v politike existuje nejaká zodpovednosť. Však sú ešte sú chránení imunitou... pre každý prípad.
V cudzine Júlia "pašlá" ku katru. Kto by u nás prijal zákon ktorí by zaviedol trestnú zodpovednosť za úmyselné alebo nedbalostné pochybenia politika alebo ministra po skončení ich mandátu.
jar88
13.08.11,15:53
Nuz po pohlade dozadu, si myslim, ze zistime, ze niet za aku stranu vymenit. Vsetci pozeraju na svoj prospech a cim viac obohatit svojich privrzencov.
Dobrý postreh.
Najzákladnejšia a najprirodzenejšia ľudská vlastnosť je sústavné hľadanie výhod. Preto je taký pokrok. Teda v prípade, ak je človek slobodný a môže konať.
jar88
13.08.11,16:22
Apropo, to je prave to, na čom sa zhodneme. Peniaze maju služiť na to, aby si si obstaral veci dennej potreby, A spravne, nemaju a nesmú služiť na uchovanie trvalej hodnoty. No podla všetkeho sa svet zblaznil, všetci chcu mat vela peňazí a to dajako nejde sklbiť s tym, že produktivita zostava rovnaka a množstvo peňazí narastá. Ak tam vznika nepomer, vraví sa tomu inflácia, ktora sa delí na viac úrovní. Ta najhoršia je hyperinflácia. A teraz sa vrat a pozri si tie moje linky, alebo rovno sem?
http://finweb.hnonline.sk/c3-52484950-kP0000_d-system-papierovych-mien-skolabuje-span-class-koment-komentar-dna-span
Tak že ak sa zhodneme, že peniaze sú kryté našou vierou, tak sa zhodneme aj na tom, že ani nemusia byť kryté tovarom, alebo dokonca zlatom. Jednoducho veríme, že sú to peniaze.
No a ak sa zhodneme, že sme a chceme byť slobodní, slobodní aj v rozhodovaní a aj v rozhodovaní kedy svoje peniaze minieme a naskytne sa nám možnosť kúpiť si niečo aj neskôr a zhodou okolností nám kúpna sila peňazí neklesá, nechápem prečo by sme nesmeli využívať ich schopnosť zachovávania hodnoty.
-----------------------------------------
No a k tej produktivite a množstvu peňazí.
Myslím, že produktivita naopak stále stúpa. Je to nesporný fakt.
No a peniaze za tu produktivitu naopak klesajú. Preto nemáme takú infláciu.
----------------------------------------------------------------------
Tak že v tom máme nejakú chybu. Neustále pribúdajú peniaze (tvrdíš to v súvislosti s Fedom) a inflácia sa stále nekoná a nekoná.
Nebude to preto, že je viac tovaru a služieb, ako peňazí?:---
jar88
13.08.11,16:25
V cudzine Júlia "pašlá" ku katru. Kto by u nás prijal zákon ktorí by zaviedol trestnú zodpovednosť za úmyselné alebo nedbalostné pochybenia politika alebo ministra po skončení ich mandátu.
Asi nedostala amnestiu. Nemajú tam Mečiara.
duves
13.08.11,16:41
Neustále pribúdajú peniaze (tvrdíš to v súvislosti s Fedom) a inflácia sa stále nekoná a nekoná.
Nebude to preto, že je viac tovaru a služieb, ako peňazí?:---
Už som myslel, že ťa osvietilo, no žial nie.
Peniaze, ktore sposobia inflaciu su akumulovane v aktivach. Aktiva=rozumej všetko to, čo sposobuje zhodnotenie - rozne fondy, akcie, nehnutelnosti, komodity (napr.ropa), zlato. A ich cena stále stupa. V okamžiku zosypania finančného systemu postavenom na dôvere, a zvlášť, ked to pochopia ostatní a budu chcieť svoje aktíva premeniť na peniaze, nastane prúser, (alebo slovensky prieser). Za tie peniaze nebude dost tovaru a ako vravíš spravne, trh to vyrieši tak, že všetko bude excelentne hyperinflačne rásť.
Že ty si nečítal ten članok, komentar od Ronalda Ižipa?
Tak ešte raz:"Všetky ostatné peňažné agregáty (M1, M2, M3) sú iba požiadavky na základné peniaze – požiadavka, ktorá nemôže byť splnená, pretože sa peniaze nedajú z bankového systému vytiahnuť, pokiaľ sa nevytvoria základné peniaze."
duves
13.08.11,17:24
A rast obeživa, čo sme ho poznali doposial, bol predsa založeny na raste produktivity. Je koniec.
Konec růstu, aneb Kniha o tom, o čem jste se nechtěli dočíst
http://www.blisty.cz/art/59734.html

"Světový ekonomický systém je koneckonců z větší části držen pohromadě přesvědčením a vírou, že bude pokračovat v růstu", konstatuje Richard Heinberg v pasáži své kontroverzní knihy, kde se přiznává, že měl jisté pochybnosti o tom, zda ji vůbec publikovat. Vždyť přece - někdo může namítnout - svou prognózou sám pokračování ekonomického růstu (aspoň na chvilku, ještě!) podkopává. Jenže vlády už po vypuknutí současné ekonomické krize dostaly k dispozici spoustu zatraceně vydluženého času, který využily pouze k tomu, aby se vyhýbaly řešení skutečně důležitých problémů, konstatuje autor. Je tedy lepší s předstihem upozornit alespoň jednotlivce a komunity ochotné už nyní naslouchat, uvažovat a adaptovat se na to, co nás - podle všeho - čeká a nemine: Definitivní konec globálního ekonomického růstu.
jar88
13.08.11,17:29
Už som myslel, že ťa osvietilo, no žial nie.
Peniaze, ktore sposobia inflaciu su akumulovane v aktivach. Aktiva=rozumej všetko to, čo sposobuje zhodnotenie - rozne fondy, akcie, nehnutelnosti, komodity (napr.ropa), zlato. A ich cena stále stupa. V okamžiku zosypania finančného systemu postavenom na dôvere, a zvlášť, ked to pochopia ostatní a budu chcieť svoje aktíva premeniť na peniaze, nastane prúser, (alebo slovensky prieser). Za tie peniaze nebude dost tovaru a ako vravíš spravne, trh to vyrieši tak, že všetko bude excelentne hyperinflačne rásť.
Že ty si nečítal ten članok, komentar od Ronalda Ižipa?
Tak ešte raz:"Všetky ostatné peňažné agregáty (M1, M2, M3) sú iba požiadavky na základné peniaze – požiadavka, ktorá nemôže byť splnená, pretože sa peniaze nedajú z bankového systému vytiahnuť, pokiaľ sa nevytvoria základné peniaze."
Jeho omyl a aj iných, je v tom, že do svojich teórií zavádzajú a zaplietajú napríklad aj také myšlienky, že v okamžiku zosypania atd, no a to z podstaty voľného trhu nastať nemôže.
No a rovnako aj teoretizovať nad rôznou formou peňazí, je choré. Sú len peniaze. Či už sú v elektronickej forme, alebo v hotovosti, či sú čierne, alebo legálne, sú to vždy peniaze.
----------------------------------------------
Alebo máš pocit, že tie peniaze čo máš v peňaženke sú skutočné a tie čo ti zamestnávateľ posiela na účet, sú akési neskutočné?
jar88
13.08.11,17:54
A rast obeživa, čo sme ho poznali doposial, bol predsa založeny na raste produktivity. Je koniec.
Konec růstu, aneb Kniha o tom, o čem jste se nechtěli dočíst
http://www.blisty.cz/art/59734.html
Presne to, čo sem neustále vlepuješ sú choré hlúposti.
----------------------------------------------------
Vždy je tam nejaká chorá myšlienka a všetko sa to neustále okolo nej motá.
Aj tu si vlepil "koniec rastu" a dokonca aj koniec rastu globálnej ekonomiky. To nemá ako nastať, ale aj keby nastal skutočný pokles, nič by sa nestalo. Doslova nič.
----------------------------
Aj keby klesla ťažba uhlia na desatinu a spotreba elektriny na dvadsatinu a ropy na štvrtinu, nič sa nestane.
Nič sa nestane, ak sa začne používať menej cementu, ocele, pšenice a trebárs aj bavlny. Rast kvantity sa neustále nahrádza kvalitou a finančné vyjadrenie je úplne irelevantné. Koniec rastu nie je koniec sveta!
---------------------------------------------------------
Do dnes som si vždy prečítal odkazy na ktoré si poukazoval, ale vždy to boli len také bludy.
Raz sme si to už prebrali a v niektorých tebou uvádzaných odkazoch sú bludy aj v každom riadku. Jednoducho neskutočné.
Prvý, ktorý som nečítal, je ten posledný a asi ho ani čítať nebudem. Predpokladám, že to bude znova len strata času.
duves
13.08.11,18:20
. Koniec rastu nie je koniec sveta!
---------------------------------------------------------

Jasne, na tom sa zhodneme. Bude zmena. Nie koniec sveta.
Petra Nová
13.08.11,18:53
Len jednu poznámočku, inak sa do témy nebudem miešať. Napriek tomu, že najmenej v dvadsiatich témach som čítala v rôznej obdobe to isté, poctivo čítam aj po dvadsiaty prvý raz.
Nesmierne poučné.

Krútim však hlavou nad tým, ako je možné, že tí najaktívnejší, čo ozaj vedia čo a ako s ekonomikou, nie sú ešte náčelníkmi svetovej, európskej, alebo aspoň tej slovenskej.

Ach tá slovenská mentalita a skromnosť!!!;)
jar88
13.08.11,19:05
Jasne, na tom sa zhodneme. Bude zmena. Nie koniec sveta.
To ako že, zanikne trhová ekonomika, zanikne kapitalizmus, prestane fungovať trh a začnú sa prideľovať peniaze, (základný príjem) zrušia sa úroky a peniaze nebudú mať cenu, len ich budeš musieť do konca roku minúť a každý bude pracovať, a každý bude chcieť pracovať len tak, lebo sa mu chce.
---------------------------------------------------------------
Skončí individualizmus a túžba mať niečo lepšie a viac. Stratí sa vzťah k rodine a zanikne láska a všetci budú poctiví...

Duves a ty mi ešte niečo porozprávaj o Snehulienke a o Alenke v ríši divov.
------------------------------------------------------------------------
Jasné, že musí prísť zmena, ale iná, ako ta, ktorú si predstavuješ. Peniaze a trh dokope ľudí k morálke a k návratu k skutočným ľudským hodnotám.
vcielkaisr
13.08.11,19:06
Bude ako nebolo alebo nebude tak ako bolo,všetko sa ukľudní a karavana pojde ďalej.
jar88
14.08.11,02:31
OMYL NAŠEJ DOBY – ekonomika
Naša ekonomika (sociálne a ekologicky orientovaná trhová ekonomika), ako je definovaná v našej ústave, by mala byť trhová a hlavne funkčná, ak pod ekonomikou myslíme hospodárstvo. Trh

Nebudem sa pýtať či to tak je, alebo nie je, ale rovno skonštatujem, že nie je tržná a nefunguje. Je to tak a je to nevyvrátiteľný fakt, je tu kríza. Rečičky, že ľudia za ňu nemôžu a že za ňu môže trh a imperialisti a amerika a banky a podobne a že vznikla v USA, sú len rečičky. Kríza, ktorá vznikla v Amerike, je v Amerike a je to ich kríza.

Naša finančná a hospodárska kríza je tu u nás a vznikla tu u nás. Sami sme si ju spôsobili, popieraním ekonomických zákonitostí trhu, rovnako ako Francúzko, Nemecko a ostatné krajiny EU. My sme na viac prešli z totálne riadenej ekonomiky na systém ekonomiky EU, ktorá je totálne riadená dotáciami a závislá na odvodoch a daniach.

Každá produkcia na Slovensku je natoľko zaťažená daňami a rôznymi odvodmi, že nie je schopná zarobiť ani na vlastnú existenciu výroby. Nič sa nám neoplatí vyrábať, ani pestovať, lebo lacnejšie a ľahšie, je požičať si peniaze a doviesť si ten tovar zo zahraničia. Dokonca aj zo zámoria, ako je Čína, Kanada, Mexiko, USA a podobne. Každý tovar, ktorý kúpite mimo EU zaplatíte vo svetových cenách a doveziete na Slovensko bez dane a odvodov. Na Slovensku zaplatíte len smiešne clo, dopravu, prípadne poplatok za dovoznú kvótu.
Následne, rovnako ako pri vlastnej výrobe, zaplatíte 19 % DPH, prípadné spotrebné dane a 19 % daň zo zisku.

Všeobecne platí, že čím viac ľudskej práce výrobok obsahuje, tým viac sa na ňom pri dovoze do EU zarobí a tým viac sa oplatí ho dovážať. Naopak platí, čím viac práce výrobok vyrobený v EU obsahuje, tým je drahší a tým viac sa neoplatí ho vyrábať.

Ľudská práca v EU a aj na Slovensku, je zaťažená na 60 % daňou a odvodmi a zároveň je tým obmedzená naša vlastná kúpna sila. Preto si nevieme zaplatiť vlastné potreby zo mzdy. To čo nám na našej kúpnej sile chýba, si musíme požičať a následne splácať. Je to absurdné, ale naša práca generuje dlh a inde vo svete zisk, zisk ktorý následne splácame aj my.

Náš štát pomocou daní a odvodov sťahuje z trhu 70 % peňazí a za ne umiestňuje na trh svoje služby. Tieto služby, štát nakupuje predražené v priemere o 100 %. Tým sa stávajú štátne zákazky neskutočne ziskové a ten zisk sa neoplatí investovať do inej hospodárskej činnosti. Po získaní zisku zo štátnej zákazky, zrazu znova platia trhové pravidlá a zisk sa ukladá do bánk a na burzu cenných papierov. Ako dopadajú peniaze na burzách, vidíme.

Naozaj si myslíte, že žijeme v Americkej kríze a nie v našej? Naozaj si myslíte, že za to môže Amerika a nie my?
Nandrolon
14.08.11,05:41
jar88- prepáč, musel som dať "zábavné", myslel som na túto tvoju vetu: "Jasné, že musí prísť zmena, ale iná, ako ta, ktorú si predstavuješ. Peniaze a trh dokope ľudí k morálke a k návratu k skutočným ľudským hodnotám."
- ľudí na tomto svete nedokope k morálke a k návratu k skutočným ľudským hodnotám NIČ !!

- stačí sa pozrieť na túto vyrastajúcu generáciu a generácie predtým a jej vzťah k podľa mňa najdôležitejšej hodnote a to je "rodina"...

- 4 z 5-tich žijú na divoko, *ebe sa to všetko medzi sebou ako v českých seriáloch, "každý s každým trtká o sto šesť", o nič sa nestarajú, nič ich nezaujíma iba pohodlie vlastnej rite...

- a kde sú tu tie hodnoty???, hovorím nič nikoho nide nedokope, možno ešte tak 3-tia svetová, pred tou má už každý rešpekt /to je podľa mňa vec, čo aj z histórie sa vždy vyznačuje s určitou "pokorou"/, teda títo čo ani nevedia čo je vojna by ten rešpekt dostali až po nejakých tých "začiatkoch vojny" a rešpekt by sa prejavil že by si 99 % týchto ľudí muselo ihneď prať trenky, lebo by boli dosraté...
pavol54
14.08.11,07:34
Jediné čo spoľahlivo fungovalo, funguje a bude fungovať je strach z toho že "za nesprávne konanie budem potrestaný" Všimni si že celými ľudskými dejinami bol v konaní človeka hlavný brzdiaci element strach veď aj tzv najvyspelejšia krajina nezvládla rabovačky lebo neexistencia strachu z odplaty nezabrzdí nejaké pudové konanie a konanie hnané davovou psychózou. Naopak moc, peniaze, majetok a túžba po nich vždy odblokovávali akékoľvek zábrany.
jar88
14.08.11,08:22
jar88- prepáč, musel som dať "zábavné", myslel som na túto tvoju vetu: "Jasné, že musí prísť zmena, ale iná, ako ta, ktorú si predstavuješ. Peniaze a trh dokope ľudí k morálke a k návratu k skutočným ľudským hodnotám."
- ľudí na tomto svete nedokope k morálke a k návratu k skutočným ľudským hodnotám NIČ !!

- stačí sa pozrieť na túto vyrastajúcu generáciu a generácie predtým a jej vzťah k podľa mňa najdôležitejšej hodnote a to je "rodina"...

- 4 z 5-tich žijú na divoko, *ebe sa to všetko medzi sebou ako v českých seriáloch, "každý s každým trtká o sto šesť", o nič sa nestarajú, nič ich nezaujíma iba pohodlie vlastnej rite...

- a kde sú tu tie hodnoty???, hovorím nič nikoho nide nedokope, možno ešte tak 3-tia svetová, pred tou má už každý rešpekt /to je podľa mňa vec, čo aj z histórie sa vždy vyznačuje s určitou "pokorou"/, teda títo čo ani nevedia čo je vojna by ten rešpekt dostali až po nejakých tých "začiatkoch vojny" a rešpekt by sa prejavil že by si 99 % týchto ľudí muselo ihneď prať trenky, lebo by boli dosraté...
Trochu ti nerozumiem,
možno si prehliadol odstavec, kde som sa vyjadril aj o návrate k rodine.
"Skončí individualizmus a túžba mať niečo lepšie a viac. Stratí sa vzťah k rodine a zanikne láska a všetci budú poctiví..."

-------------------------------------------
Naviac môj názor na rodinu som vyjadril aj v téme o rodine.
-----
Od rodiny čo najďalej!
Až príliš často sa stretávam s týmto názorom a vraj je to normálne. Nepripadá vám to choré?



Ja si naopak myslím, že rodina by mala držať pokope a čím je rodina bližšie, tým by to malo byť lepšie. Aspoň z ekonomickej stránky by to malo mať nesporné výhody. Napríklad viac generačné rodiny by si vedeli ľahšie pomôcť s opatrovaním detí a tiež s doopatrovaním starých. Odpadlo by nám tým neskutočné množstvo starostí, ako tie zbytočné problémy riešiť.

Nemuseli by sme špekulovať, prečo zaťko málo zarába, prečo si nevesta hľadá škôlku, prečo dedo nemá na lieky, prečo má svokra taký malý dôchodok, že nemá na nájom a podobné neriešiteľné prečo.

Aspoň mne to pripadá logické, ale životná realita, mi to vždy vyvráti. Mladí musia žiť za každú cenu sami, lebo so starými pod jednou strechou sa nedá.

Napríklad sú ľudia, ktorí tvrdia, že rodina im rozvrátila manželstvo, alebo bratia, ktorých rozdelí spoločný dvor, či dokonca spoločný plot. Niektorým stačí aj spor, kto sa menej staral o mamu a spoločné dedičstvo.

Viete niekto, kde sú príčiny a prečo je to tak? Čo treba urobiť, alebo odstrániť, čoho sa vyvarovať, aby sa nemusela rodina pre dobré vzťahy rozchádzať?
marleau
14.08.11,08:40
Zbytočne sa hádate,stále to bude o nenažratosti pár jedincov.Kým nebude vládnuť rozum,dobre nebude.Načo je ekonomika,keď slúži len darebákom?
trisestri
14.08.11,08:43
Tu už nepomože nič,kde kvitne sebectvo,invidualizmus,gay parady, konzum, neschonost tolerancie a kompromisu,ale aj štýl bývania-byty sú malé a chýbajú dvojgeneračné domy alebo byty-teraz už pomaly dvojice v manželstve tažko spolunaživajú a nieto ešte dva rsp.tri generácie.A príčiny,no to by sme museli hladat v historii odpoved na otázku či rodina žila pohromade preto že vtedy boli také podmienky alebo preto že tak to cítili a chceli tak žit./vid román Tapakovci/
Ale v minulosti bolo ovela viac rodinnej súdržnosti ako teraz,ale tak skoro sa to nezmení a obzvalašt v dobe ked narasta počet rodiných tragedii-ak sa ludia nenaučia tolerancii,vzajomnému rešpektu a kompromisu ako aj nesebeckému spravaniu a akceptovaniu vzajomných hodnot tak spolužitie viacgeneračných rodín nie je realne,ved dnes sa častokrát nevedia ani na jedalničku dohodnút, vyvarajú sa 3-4 jedla a potom sa vyhadzuje a mrha,lebo každý chce niečo iné a potom sa nestiha alebo nevládze dojest./poznám od sestrinej rodiny a susedov/
Tradične fungovanie rodiny a dobré vztahy v nej sú vzácnost dnešnej doby./a ešte aj televizia vo filmoch,reláciach,serialoch podporuje promiskuitu, neveru, invidualizmus atd,raz išiel seriál hoci natočený za komunistov a preto dost ideologický,ale celkom dobré v nom bola vykreslená rodinná sudržnost v podobe sklarského majstra Cirkla a jeho rodiny-Synové a dcery Jakuba Sklaŕe-také diela bez ideologického podtextu chýbaju./
euro-peter
14.08.11,09:59
Však nemôžu byť všetci bohatí, musia byť aj chudobní, aby som sa mal dobre či?
tetrisss
14.08.11,13:39
Nuz my slovaci radi o sebe prehlasujeme, ake mame uzasne vztahy v rodine a ze sme rodinne zalozeni, ale staci sa pozriet do slovenskej literatury, nuz to rodinne spoluzitie bolo mozno zato take pevne, lebo inak by to nebolo mozne, ale ze by z toho boli vsetci nejaki az velmi vysmiati, asi to tak nebolo. Ja si osobne myslim, ze je normalne, ze dospele deti ziju samostatne, vsak preto este nemusia kaslat na svojich rodicov a ostatnych pribuznych. Deti nie su majetkom rodicov a maju pravo zit samostatne, v tom nie je omyl dnesnej doby. Druha vec je majetkova roznorodost nasej spolocnosti, za 23 rokov tu nastali take ohromne rozdiely, ktore nie su normalne vysvetlitelne a jedinym snom mladych ludi je mat kopu penazi a vobec im nezalezi ako k nim pridu a potom to tak vyzera, dnes sa solidnou pracou da zit, ale neda sa z nej zbohatnut, az na nejake male vynimky /len mozno, ja taku vynimku nepoznam/, no a ti mladi ludia chcu byt bohati a tak odhadzuju vsetky zabrany, aby sa tym bohacom vyrovnali. Vsetka moralka je zhmotnena v mamone, no tu suhlasim, ze dobrovolne sa nik nezmeni. Neviem si pedstavit, ze by ludia dnes zvolili cloveka, ktory by im vysvetloval, ze maju byt poctivi a slusni, ze sa maju obmedzit v materialnych statkoch atd.
duves
14.08.11,16:10
...., ako je možné, že tí najaktívnejší, čo ozaj vedia čo a ako s ekonomikou, nie sú ešte náčelníkmi svetovej, európskej, alebo aspoň tej slovenskej.


http://www.porada.sk/1823693-post153.html
Jardo sa tomu stale brani. On ešte počka, až to naši priekopníci uplne zlikviduju, vyhrnie si rukavy a naaplikuje prave nefalšovene trhove hospodarstvo ( s 1000 a 1 výnimkou.)
Ono totižto sa lahšie stavia na zrucanine, lebo to to každy pochopí, než by to mal opravovať ešte teraz.
Ja stale vravim, kamošom z for, čo chcu teraz netrpezlivo likvidovať svetovu buržoaziu: Netreba, ona sa zklikviduje sama. Ved inak by po sebe nezanechavali tú spúšť po sebe vo forme upadku trhov, obrovskej nezamestnanosti a vysokej inflacie. Alebo sa mýlim?:D
duves
14.08.11,16:23
Ľudská práca v EU a aj na Slovensku, je zaťažená na 60 % daňou a odvodmi a zároveň je tým obmedzená naša vlastná kúpna sila.
Osobne navrhujem zrušiť daň z príjmu a zdaniť spotrebu a kapital. Kto je nenažrany a potrebuje dom s 20 izbami, salonmi, bazenom, mať 5 SUV-ečiek, tak to je extra nenažranosť s nedoziernymi nasledkami na životne prostredie. Pričom životne prostredie ma zdroje iba v obmedzenej kapacite.

Jardo, a kde je teda chyba? Kto chodí do číny, či azie voziť kapital, presuvať montažne fabriky zo strednej europy do azie? To je jedno, ale mame pravo požadovať riešenie, od politikov, ktorí su legitimne volení. Pýtam sa: požadujeme to? Robia to tak? Každy z nich ma x poradcov, každy poslanec ma poradcu. Čo vlastne rieši taketo obrovske sukolie politickej elity našej (susednej) krajiny, ked vlastne odovzdavaju pravidelne daný štat po 4 rokoch v horšej situacii ako ju prevzali?
čo ich zaujima okrem zabaviek, polovačiek, jebačiek, chlastačiek a žraníc?
Petra Nová
14.08.11,17:09
http://www.porada.sk/1823693-post153.html
Jardo sa tomu stale brani. On ešte počka, až to naši priekopníci uplne zlikviduju, vyhrnie si rukavy a naaplikuje prave nefalšovene trhove hospodarstvo ( s 1000 a 1 výnimkou.)
Ono totižto sa lahšie stavia na zrucanine, lebo to to každy pochopí, než by to mal opravovať ešte teraz.
Ja stale vravim, kamošom z for, čo chcu teraz netrpezlivo likvidovať svetovu buržoaziu: Netreba, ona sa zklikviduje sama. Ved inak by po sebe nezanechavali tú spúšť po sebe vo forme upadku trhov, obrovskej nezamestnanosti a vysokej inflacie. Alebo sa mýlim?:D

:D


Súhlasím s Tebou, dokonca aj s jarou88. Zmena bude! Ide o to, aká?!:confused:

Ukázalo sa, že po dvadsiatich dvoch rokoch tá predchádzajúca zmena nestačí. Rovnováha sveta sa narušila, zostal jeden politický systém, ktorý generuje bohatstvo pre úzku skupinu ľudí. Nemusí súperiť s nikým, a teda brať ohľad na širšie skupiny obyvateľstva. Každý ekonóm zhodne tvrdí, že lepšie už bolo. A stav, keď je zbedačovaný čoraz širší okruh európskej a svetovej populácie, nie je donekonečna udržateľný. A ako najúčinnejšie východisko zo svetovej krízy sa ukázal ozbrojený konflikt, aj v mene tých najpochybnejších ideí. Už teraz sa derú k moci tí, ktorí majú na všetko jednoduché riešenia a poznajú vinníka tejto mizérie. Zatiaľ sa ešte len nadýchavajú, ale príde čas, keď začnú konať. A potom Pán Boh ochraňuj Európu a svet s ňou! Obávam sa, aby tou "zmenou", ktorá všetko vyrieši, nebola vojna!

Že je to veľmi zjednodušená vízia budúcnosti(aj európskej)? Áno je, len ten leitmotiv a jeho zakončenie sa mi zdá veľmi pravdepodobné.:(
vcielkaisr
14.08.11,17:15
:D


Súhlasím s Tebou, dokonca aj s jarou88. Zmena bude! Ide o to, aká?!:confused:

Ukázalo sa, že po dvadsiatich dvoch rokoch tá predchádzajúca zmena nestačí. Rovnováha sveta sa narušila, zostal jeden politický systém, ktorý generuje bohatstvo pre úzku skupinu ľudí. Nemusí súperiť s nikým, a teda brať ohľad na širšie skupiny obyvateľstva. Každý ekonóm zhodne tvrdí, že lepšie už bolo. A stav, keď je zbedačovaný čoraz širší okruh európskej a svetovej populácie, nie je donekonečna udržateľný. A ako najúčinnejšie východisko zo svetovej krízy sa ukázal ozbrojený konflikt, aj v mene tých najpochybnejších ideí. Už teraz sa derú k moci tí, ktorí majú na všetko jednoduché riešenia a poznajú vinníka tejto mizérie. Zatiaľ sa ešte len nadýchavajú, ale príde čas, keď začnú konať. A potom Pán Boh ochraňuj Európu a svet s ňou! Obávam sa, aby tou „zmenou“, ktorá všetko vyrieši, nebola vojna!

Že je to veľmi zjednodušená vízia videnia budúcnosti(aj európskej)? Áno je, len ten leitmotiv a jeho zakončenie sa mi zdá veľmi pravdepodobné.:(

Neviem či vojna,skor niečo horšie a to občianske nepokoje a vnútorne konflikty ala Veľká Británia ale v oveľa horšiom prevedení kde už nikto si nebude istý ničím a ktokoĺvek kdekoľvek bude ohrozený na zdravi,živote a majetku,budem rada ak sa mýlim.
Nandrolon
14.08.11,17:29
duves: áno, treba zaťažiť spotrebu, ale ak by to spočívalo iba navýšením DPH, tak by si zase všetci platcovia DPH iba mastili kapsy.
Prečo by mal zamestnanec čapovať naftu vrátane DPH keď každý živnostník ju má lacnejšiu o 20 %, a takisto si vyváža vlastnú riť, teda vlastne zabezpečuje príjem?
Niekto môže namietať, že zamestnanec môže chodiť do práce MHD. To ale môže každý, aj živnostník/podnikateľ.
tetrisss
14.08.11,17:31
Ked rozmyslam o "svetlej buducnosti" modernej spolocnosti, tak vzdy ma napadne jeden z filmov sci-fi , ked mesta su vyludnene, po prazdnych, spinavych uliciach fuka vietor a zenie pred sebou stare noviny a prehanaju sa po nich podivne individua na ozbrojenych motorkach a zvysok normalnej populacie zije v podzemi a trpi na vselijake degenerativne ochorenia vyplyvajuce z nedostatku jedla, svetla a vody. Dufam, ze to neuvidim v priamom prenose... Ale co nase milovane deti? co sme im to dovolili pripravit za buducnost?
stormcatcher
14.08.11,17:36
Neviem či vojna,skor niečo horšie a to občianske nepokoje a vnútorne konflikty ala Veľká Británia ale v oveľa horšiom prevedení kde už nikto si nebude istý ničím a ktokoĺvek kdekoľvek bude ohrozený na zdravi,živote a majetku,budem rada ak sa mýlim.
skôr sa nemýliš ako mýliš...
tetrisss
14.08.11,17:40
to Nadrolon o tomto pekne pise Kiyosaki v knihe Bohaty a chudy tata, ze dane boli zavedene za ucelom zmykania ludi, ktori normalne pracuju, u nas to nie je este take vypukle, ale pokial to mozem posudit z americkych filmov, tak ti bohati odpisuju z dani vela veci a s dph je to podobne.
pavol54
14.08.11,18:03
Ked rozmyslam o "svetlej buducnosti" modernej spolocnosti, tak vzdy ma napadne jeden z filmov sci-fi , ked mesta su vyludnene, po prazdnych, spinavych uliciach fuka vietor a zenie pred sebou stare noviny a prehanaju sa po nich podivne individua na ozbrojenych motorkach a zvysok normalnej populacie zije v podzemi a trpi na vselijake degenerativne ochorenia vyplyvajuce z nedostatku jedla, svetla a vody. Dufam, ze to neuvidim v priamom prenose... Ale co nase milovane deti? co sme im to dovolili pripravit za buducnost?
Kult násilia sa presadil, trénning a masáž mozgu prebieha v televízii v ktorúkoľvek hodinu, po počiatočnom zábehu sa už máli tak sa dopĺňa hrami a potom naostro v uliciach potrebuješ ešte nejaký sci fi?
tetrisss
14.08.11,18:07
Tak asi to bude aj horsie, podla vsetkeho.
duves
14.08.11,18:07
Bývalý ředitel Agrokombinátu Slušovice František Čuba.
Rozhovor pre "MF DNES"

Slušovice versus Baťa
Říkal jste, že družstvo za celou svou historii vyloučilo pouze dva lidi. Jaký jste na ně vytvářeli tlak, aby dobře pracovali?
Jde o motivaci lidí. Vycházeli jsme z toho, že člověku se od přírody nechce pracovat. K práci musí být donucen neboli aktivizován. Proto jsme stanovili šest aktivizačních faktorů, třeba existenční, seberealizační nebo faktor strachu.

To zní skoro jako hesla od firmy Baťa. Inspirovali jste se tam?
Systém řízení podniku u Baťů jsem začal studovat až zpětně, když se mě na to lidi ptali. Fungoval trochu jinak. Baťova škola práce třeba produkovala víc lidí, než mohla pracoviště podniku přijmout. Ročně přišli k jedné výrobní lince, u níž pracovalo 30 lidí, čtyři noví zaměstnanci. A jejich šéf musel přemýšlet, koho vyhodí. Oni to věděli, měli strach a makali.

To byl faktor strachu?
Ano, ale my jsme jich měli víc než Baťa. Třeba faktor seberealizace jsme využívali u hlavních pracovníků. Byli bodovaní od jedné do pěti za různé úseky své činnosti. Od hospodářských výsledků až po péči o družstevníky. A kdo dostal celkem méně než tři body, byl přeřazen do nižší funkční a platové kategorie. Kdo získal víc než 4,5 bodu, byl naopak povýšen.

Takže každý ve Slušovicích mohl povýšit?
A každý nový vedoucí musel taky projít tři až šest pracovišť během půl roku, aby ukázal své schopnosti. I když byl vysokoškolák, tak nejprve pracoval manuálně. Šlo o to, aby se osvědčil. A také aby pronikl mezi dělníky a věděl potom jak s nimi jednat.

Jaké faktory se používají dnes ve firmách?
V současné době se používá hlavně faktor strachu: obava o práci. A faktor hmotného ocenění, který je ale tak špatně konstruován, že málo ovlivňuje práci lidí.

cely članok: http://www.danubka.sk/sk/clanky---ine/slusovice--cuba-rozhovor-mf
Nandrolon
15.08.11,04:01
Tetriss, tú knihu som síce nečítal, ale kto fakt používa hlavu na rozmýšľanie, tak vie že ak by nebola chudoba, nebola by ani bohatá vrstva, pretože jedno bez druhého nemôže nikdy a nikde existovať.
Ten film si myslel asi "Demolition man" - je to stará dobrá klasika.
rudopp
15.08.11,04:10
Nuz my slovaci radi o sebe prehlasujeme, ake mame uzasne vztahy v rodine a ze sme rodinne zalozeni, ale staci sa pozriet do slovenskej literatury, nuz to rodinne spoluzitie bolo mozno zato take pevne, lebo inak by to nebolo mozne, ale ze by z toho boli vsetci nejaki az velmi vysmiati, asi to tak nebolo. Ja si osobne myslim, ze je normalne, ze dospele deti ziju samostatne, vsak preto este nemusia kaslat na svojich rodicov a ostatnych pribuznych. Deti nie su majetkom rodicov a maju pravo zit samostatne, v tom nie je omyl dnesnej doby. Druha vec je majetkova roznorodost nasej spolocnosti, za 23 rokov tu nastali take ohromne rozdiely, ktore nie su normalne vysvetlitelne a jedinym snom mladych ludi je mat kopu penazi a vobec im nezalezi ako k nim pridu a potom to tak vyzera, dnes sa solidnou pracou da zit, ale neda sa z nej zbohatnut, az na nejake male vynimky /len mozno, ja taku vynimku nepoznam/, no a ti mladi ludia chcu byt bohati a tak odhadzuju vsetky zabrany, aby sa tym bohacom vyrovnali. Vsetka moralka je zhmotnena v mamone, no tu suhlasim, ze dobrovolne sa nik nezmeni. Neviem si pedstavit, ze by ludia dnes zvolili cloveka, ktory by im vysvetloval, ze maju byt poctivi a slusni, ze sa maju obmedzit v materialnych statkoch atd.

Ak ich rodičia vychovali k - - nemali zabudnúť na !!!!!!!!!!!!!!!!!
Indeed
15.08.11,06:40
Jardo, kto je vedla a smiešny si ty. Nečítaš, tak nevieš. Miesto sedenia za tanierom a konzumacie kila pliecka s kapustou sa finančne vzdelavaj.

http://finweb.hnonline.sk/c3-52548000-kP0000_d-akciova-burka-zasiahne-kazdeho-span-class-koment-komentar-span


To bolo DOBRÉ .:D

Až som spadol zo stoličky, a krče mám v bruchu, čo ma tak natrias od smiechu .

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
miklosh
15.08.11,06:50
téma na dlho...
katalóg
15.08.11,07:09
Ked rozmyslam o "svetlej buducnosti" modernej spolocnosti, tak vzdy ma napadne jeden z filmov sci-fi , ked mesta su vyludnene, po prazdnych, spinavych uliciach fuka vietor a zenie pred sebou stare noviny a prehanaju sa po nich podivne individua na ozbrojenych motorkach a zvysok normalnej populacie zije v podzemi a trpi na vselijake degenerativne ochorenia vyplyvajuce z nedostatku jedla, svetla a vody. Dufam, ze to neuvidim v priamom prenose... Ale co nase milovane deti? co sme im to dovolili pripravit za buducnost?



redakce (redakce%28at%29wmmagazin.cz) | 14. 08. 2011 | Politika (http://www.wmmagazin.cz/search.php?rsvelikost=prehled&rstext=all-phpRS-all&rstema=61)
"Dejme starší lidi do vězení a zločince do domovů důchodců! Následující nápad pochází z Německa, ale naše reálie se zase tolik neliší.

http://www.wmmagazin.cz/UserFiles/Image/wm_magazin/neotistene/11_08-neco-pro-starsi1.jpg
Dejme starší lidi do vězení a zločince do domovů důchodců!

Následkem toho: by naši senioři měli denně přístup ke sprše, volný čas, procházky, léky, pravidelné zdravotní a stomatologické kontroly.
Měli by nárok na kolečková křesla atd.
Dostávali by peníze, místo aby za ubytování platili.
Navíc by měli nárok na trvalý kamerový dohled, v případě pomoci by se jim tedy dostalo okamžité pomoci.
Jejich postele by byly dvakrát týdně převlékány, jejich prádlo a oblečení by jim bylo pravidelně práno a žehleno.
Každých 20 minut by měli návštěvu dozorce a jídlo by dostávali až na pokoj.
Měli by zvláštní místnost, ve které by přijímali návštěvy své rodiny. Měli by přístup do knihovny, tělocvičny, k fyzické i psychické terapii a také do bazénu a dokonce právo na další bezplatné vzdělávání.
Na žádost by byly legálně bezplatně k dispozici pyžama, boty, pantofle a další pomůcky.

Soukromé pokoje pro všechny s vlastní venkovní plochou obklopené velkorysou zahradou.
Každý senior by měl právo na vlastní počítač, televizi, rádio a neomezené telefonování.
Existovala by ředitelská rada, která by vyslechla a řešila stížnosti, dohled by musel dodržovat kodex chování!


Zločinci by dostávali většinou studené, v lepším případě vlažné jídlo, byli by osamocení a bez dohledu.
Světla by se vypínala ve 20 hodin, měli by nárok na jednu koupel týdně (pokud vůbec!). Žili by v malém pokojíku a platili za to 2000 € měsíčně, bez naděje se z toho dostat živí!
A konečně by byla spravedlnost pro všechny! "
jar88
15.08.11,09:40
Pekná myšlienka "katalóg".
Konečne by bola na svete ta sociálna spravodlivosť.
--------------------------------------------------
Ešte by sa oplatilo porozmýšľať koľko by to stálo a kto by na to dal peniaze.
-------------------------------------------------------------------------
Porovnaj počet zločincov a počet dôchodcov.
Možno nebudem ďaleko, ak odhadnem 200:1 až 500:1 :D
Nandrolon
15.08.11,09:46
zločincov postrieľať a hneď bude viac peňazí na dôchodcov.
katalóg
15.08.11,10:38
Pekná myšlienka "katalóg".
Konečne by bola na svete ta sociálna spravodlivosť.
--------------------------------------------------
Ešte by sa oplatilo porozmýšľať koľko by to stálo a kto by na to dal peniaze.
-------------------------------------------------------------------------
Porovnaj počet zločincov a počet dôchodcov.
Možno nebudem ďaleko, ak odhadnem 200:1 až 500:1 :D
Ide o morálny rozmer. A nie matematiku.
.
Renáta Kľačanská bola možno aj pred viac ako desiatimi rokmi hosťom Nočnej pyramídy v SRo. Bola pozvaná na prezentáciu Švédska spolu s ďalšou dvadsiatkou novinárov z Európy. Po jednom, dvoch z každej krajiny. Mali možnosť vidieť celý prierez švédskeho systému.
O.i. i väznice. Dodnes si pamätám výrok, že máloktoré naše dieťa má zariadenú detskú izbu tak, ako sú vybavené cely. S nábytkom IKEA. Atď. Nebolo vidno, že sa nachádzajú vo väznici.

"Humanizovať" áno, ale do akej miery a na koho úkor.
.
Prosperitu krajiny dokážete odvodiť zo spôsobu, akým zaobchádza so starými.
rabín Nachman z Braclavi
jar88
15.08.11,10:46
zločincov postrieľať a hneď bude viac peňazí na dôchodcov.
Myslím, že postrieľať zločincov, by Nemeckým dôchodkom veľa nepomohlo.
------------------------------------------------------------
Jedným z najhlavnejších dôvodov, prečo sa Nemci snažia držať v EU sú penzisti. Lepšie povedané, terajšia finančná náročnosť vyplácať staršie (vysoké) penzie. Až vymrú starý dôchodcovia, zostanú im už len tí zjednotení Nemci s menšími penziami a potom ich už v EU nič neudrží.
-----------------------------------------------------------
Nemci majú na krku asi 20.000.000 penzistov.
Ak by sa im chcelo užívať si dôchodok u nás, alebo v Česku, bol by to pre našincov dobrý biznis. Len potom by sme mali, zas plnú hubu rečí, že nás majú za otrokov.:cool:
Nandrolon
15.08.11,10:52
ja som skôr myslieť že postrieľať našich zločincov a to by už hádam pomohlo našim dôchodcom + vykonať "konečné riešenie cigánskej otázky :-)))
jar88
15.08.11,11:10
ja som skôr myslieť že postrieľať našich zločincov a to by už hádam pomohlo našim dôchodcom + vykonať "konečné riešenie cigánskej otázky :-)))
Cigánov cez zákon nikto nevyrieši.
A za ďalšie,
málo kto si na slovensku uvedomuje, že je to vlastne 500.000 penzistov, ktorí nikdy nič neplatili a nikdy platiť nebudú.
Ale najdôležitejšie na tom je, že normálny penzista berie penziu 5 až 15 rokov a cigáň asi 10 krát dlhšie. To je vlastne to isté, ako keby ich bolo 5.000.000 kusov.:---
Nandrolon
15.08.11,11:12
cigánov nikto nevyrieši kvôli tomu že ich nikto riešiť nechce, nakoľko sú z nich všetci vysratí. Tým "nikto" myslím takmer celú EU.
- že sa nedajú riešiť cez zákon ?
- odobrať im všetky mimoriadne dávky, tvrdo ich trestať, a hlavne detské prídavky a aj rodičovský príspevok obmedziť na minimálny vek matky a 3-4 deti najviac, a sú vyriešení.
Pri nepokojoch a demonštráciách vydať príkaz na použitie ostrého streliva v Sa vz.58
jar88
15.08.11,11:25
Asi tu dnes končím.
Prajem pekný deň.
tetrisss
15.08.11,11:35
Je pravda, ze ani jedna vlada od revolucie nenasla odvahu riesit cigansku otazku, nema na to odvahu a ani asi skutocne efektivne napady, ale uz by to niekto zodpovedny konecne mal urobit. Zijem na uzemi, kde je pocetna ciganska komunita, nastastie este celkom slusna oproti vychodu, ale aj tak vidim, ze pomaly ani jeden clen tejto komunity nepracuje, zeny vobec a ci maju 15 alebo 50 su tehotne, neviem z coho tieto rodiny ziju, lebo tie socialky dnes uz nie su bohvieco, deti su mile a sikovne, kym nepridu do puberty, potom su uz stratene, musime sa vykaslat na starych, ti su uz strateni, ale deti by sme mohli vzdelavat a spasit od tej strasnej beznadeje a chudoby. Otazkou je ale, co tymto ludom dame robit, vsetci tu nadavame, ze nic nerobia, ale ani biela komunita nema prace nazvys a ciganov zamestnat nikto nechce, je to zacarovany kruh. Terajsie navrhy vlady maju aj racionalne jadro, ale nulovu vykonatelnost. Obce predsa nemozu suplovat komplexne riesenie tohto problemu. Nemaju na to ani peniaze ani napady. Ja, napr. by som zakazala polnohospodarom pouzivat tie drahe tazke stroje, ktore aj tak nicia podu a ked by som ako stat im to aj zaplatila, tak kazdemu motyku a cely den rob, ziadne ludske prava bez povinnosti.
Petra Nová
15.08.11,11:44
Cigánov cez zákon nikto nevyrieši.
A za ďalšie,
málo kto si na slovensku uvedomuje, že je to vlastne 500.000 penzistov, ktorí nikdy nič neplatili a nikdy platiť nebudú.
Ale najdôležitejšie na tom je, že normálny penzista berie penziu 5 až 15 rokov a cigáň asi 10 krát dlhšie. To je vlastne to isté, ako keby ich bolo 5.000.000 kusov.:---
Týmto si mi poriadne zdvihol adrenalín. Píšeš toľko, že si už asi ani neuvedomuješ čo. Prirovnávať dôchodcov k cigáňom , ktorí celý život dreli a platili štátu nemalé peniaze, a naviac mali to šťastie, že sa dožili penzie , aj keď len pár rokov( ako moja matka), tak to je zvrátené uvažovanie od ľudí, ktorí všade boli a všetko vedia.:eek:
trisestri
15.08.11,11:57
Teraz dali do pripomienkového konania návrh na bezplatnú sterilizaciu a antikoncepciu pre tých neprisobivých a okažite sa proti tomu spustila petícia,ja by som každému aktivistovi dal jednú 30 člennú rodinu do susedstva a každému aspon 6 neprisobivých za susedov, kto ten blud podpíše a jasné že protestujú aj fararkovia a Kdháci,farizeji ktorý nevedia dat recept na riešenie chudoby a kriminality,konajú proti soc.solidarite,ale falošne idú obhajovat pseudoidologiu že treba plodit deti bez ohladu na vytvorené podmienky/pritom je antikoncepcia aj sterilizácia u krestanských rodín bežná,ved inak by nemali po 2-3 deti/Ale jasné samotné bezplatné poskytovanie týchto antikoncepčných metod nepostačujú,treba obmedzit poberanie rodinných prídavkov a príspevkov po 3 dieta a od 4 danový bonus-chceš viac detí,tak sa aj ty staraj o ich obživu-ved nie je možné aby tu neúmerne narastala populacia neprisposobivých a je to aj tým že robenie detí je ich hlavná živnost-zaujimavé že do určitej doby tak plodný neboli.Ako by to asi teraz dopadlo v Ćíne,ak by neobmedzili plodnost?
buchač
15.08.11,11:58
Cigánov cez zákon nikto nevyrieši.
A za ďalšie,
málo kto si na slovensku uvedomuje, že je to vlastne 500.000 penzistov, ktorí nikdy nič neplatili a nikdy platiť nebudú.
Myslel tým cigánov .....
Ale najdôležitejšie na tom je, že normálny penzista berie penziu 5 až 15 rokov a cigáň asi 10 krát dlhšie. To je vlastne to isté, ako keby ich bolo 5.000.000 kusov.:---


Týmto si mi poriadne zdvihol adrenalín. Píšeš toľko, že si už asi ani neuvedomuješ čo. Prirovnávať dôchodcov k cigáňom , ktorí celý život dreli a platili štátu nemalé peniaze, a naviac mali to šťastie, že sa dožili penzie , aj keď len pár rokov( ako moja matka), tak to je zvrátené uvažovanie od ľudí, ktorí všade boli a všetko vedia.:eek:
...to červené je dôležité .......to vystihuje pointu ...teda aspoň tak to chápem aj ja ...
Petra Nová
15.08.11,12:03
...to červené je dôležité .......to vystihuje pointu ...teda aspoň tak to chápem aj ja ...

Dôležité??? Pre koho?
My sme len málokedy mali zhodný názor na veci dôležité.:cool:
buchač
15.08.11,12:04
Teraz dali do pripomienkového konania návrh na bezplatnú sterilizaciu a antikoncepciu pre tých neprisobivých a okažite sa proti tomu spustila petícia,ja by som každému aktivistovi dal jednú 30 člennú rodinu do susedstva a každému aspon 6 neprisobivých za susedov, kto ten blud podpíše a jasné že protestujú aj fararkovia a Kdháci,farizeji ktorý nevedia dat recept na riešenie chudoby a kriminality,konajú proti soc.solidarite,ale falošne idú obhajovat pseudoidologiu že treba plodit deti bez ohladu na vytvorené podmienky/pritom je antikoncepcia aj sterilizácia u krestanských rodín bežná,ved inak by nemali po 2-3 deti/Ale jasné samotné bezplatné poskytovanie týchto antikoncepčných metod nepostačujú,treba obmedzit poberanie rodinných prídavkov a príspevkov po 3 dieta a od 4 danový bonus-chceš viac detí,tak sa aj ty staraj o ich obživu-ved nie je možné aby tu neúmerne narastala populacia neprisposobivých a je to aj tým že robenie detí je ich hlavná živnost-zaujimavé že do určitej doby tak plodný neboli.Ako by to asi teraz dopadlo v Ćíne,ak by neobmedzili plodnost?
...mám za to ,že plodnosť ostala aj naďalej ........;)

Len vláda tvrdo zmenila podmienky na podporu rodín s jedným dieťaťom ....


Čína se (cituji) snaží přelidnění řešit nikoli válkami, ale regulací porodnosti: za druhé dítě se různými formami velmi tvrdě platí, takže pouze lidé nejschopnější mívají více než jednoho "bezplatného" následovníka. Pokud se manželům narodí druhé dítě, hradí státu náklady ve výši jednorázového poplatku přibližně 1000 € a na toto dítě nedostávají rodinné přídavky. Pokud ovšem má takový rodič sourozence, který vůbec dítě nemá, právo na druhé dítě na něho přechází.
jar88
15.08.11,12:08
Týmto si mi poriadne zdvihol adrenalín. Píšeš toľko, že si už asi ani neuvedomuješ čo. Prirovnávať dôchodcov k cigáňom , ktorí celý život dreli a platili štátu nemalé peniaze, a naviac mali to šťastie, že sa dožili penzie , aj keď len pár rokov( ako moja matka), tak to je zvrátené uvažovanie od ľudí, ktorí všade boli a všetko vedia.:eek:
Petruška,
ja si tu už pripadám, ako ten bača z reklamy.
----------------------------------------------
Kúpili sme všetko, čo sme mali?:)
Nie, len to čo sme nemali.:eek:
----------------------------------------------
Buchač to pochopil, tak ako to bolo napísané. Klobúk dole, že sa mu to stalo aj u mňa.
buchač
15.08.11,12:12
...to červené je dôležité .......to vystihuje pointu ...teda aspoň tak to chápem aj ja ...


Dôležité??? Pre koho?
My sme len málokedy mali zhodný názor na veci dôležité.:cool:
...a je to dôležité ???????
Pre mňa v tejto chvíli teda nie ...;)


Petra Nová

Týmto si mi poriadne zdvihol adrenalín.
...



...ukludni adrenalín ...neslovíčkar , nie sme v súdnej sieni , ale prečítaj si to červené v kľude ešte raz ....

jar88

málo kto si na slovensku uvedomuje, že je to vlastne 500.000 penzistov, ktorí nikdy nič neplatili a nikdy platiť nebudú.

Tým myslel tým cigánov .....a nie ostatných dôchodcov ...
buchač
15.08.11,12:15
Petruška,
ja si tu už pripadám, ako ten bača z reklamy.
----------------------------------------------
Kúpili sme všetko, čo sme mali?:)
Nie, len to čo sme nemali.:eek:
----------------------------------------------
Buchač to pochopil, tak ako to bolo napísané. Klobúk dole, že sa mu to stalo aj u mňa.

...raz som sa už vyjadril ...ak si dobre pamätám ...nereagujem predsa ;):cool:
Paula
15.08.11,12:22
Tak toto,čo sa deje vo svete teraz,bude mať ďalekosiahlejšie následky ako na prvý pohľad vyzerá.
Napadlo by niekoho pred 10-15 rokmi,že "vyspelý Západ" bude mať takéto problémy?
Máte nejaký postreh,čo stojí za zmienku?
V čom vidíte problém a ako sa dá vyriešiť?
Popravde,bojím sa staroby,ak dožijem....


Číta tu niekto aj názov témy a prvé otázky v nej ? Akosi sa Európa "scvrkla" ;).
rudopp
15.08.11,12:47
Cigánov cez zákon nikto nevyrieši.
A za ďalšie,
málo kto si na slovensku uvedomuje, že je to vlastne 500.000 penzistov, ktorí nikdy nič neplatili a nikdy platiť nebudú.
Ale najdôležitejšie na tom je, že normálny penzista berie penziu 5 až 15 rokov a cigáň asi 10 krát dlhšie. To je vlastne to isté, ako keby ich bolo 5.000.000 kusov.:---

= 50 až 150 rokov (no a ja som ešte ani 100 ročného nevidel):D
rudopp
15.08.11,12:49
Je pravda, ze ani jedna vlada od revolucie nenasla odvahu riesit cigansku otazku, nema na to odvahu a ani asi skutocne efektivne napady, ale uz by to niekto zodpovedny konecne mal urobit. Zijem na uzemi, kde je pocetna ciganska komunita, nastastie este celkom slusna oproti vychodu, ale aj tak vidim, ze pomaly ani jeden clen tejto komunity nepracuje, zeny vobec a ci maju 15 alebo 50 su tehotne, neviem z coho tieto rodiny ziju, lebo tie socialky dnes uz nie su bohvieco, deti su mile a sikovne, kym nepridu do puberty, potom su uz stratene, musime sa vykaslat na starych, ti su uz strateni, ale deti by sme mohli vzdelavat a spasit od tej strasnej beznadeje a chudoby. Otazkou je ale, co tymto ludom dame robit, vsetci tu nadavame, ze nic nerobia, ale ani biela komunita nema prace nazvys a ciganov zamestnat nikto nechce, je to zacarovany kruh. Terajsie navrhy vlady maju aj racionalne jadro, ale nulovu vykonatelnost. Obce predsa nemozu suplovat komplexne riesenie tohto problemu. Nemaju na to ani peniaze ani napady. Ja, napr. by som zakazala polnohospodarom pouzivat tie drahe tazke stroje, ktore aj tak nicia podu a ked by som ako stat im to aj zaplatila, tak kazdemu motyku a cely den rob, ziadne ludske prava bez povinnosti.

Takto to vyzerá, keď sa žena z domácnosti začne miešať do odborných vecí :D:D:D:D:D
jar88
15.08.11,13:06
= 50 až 150 rokov (no a ja som ešte ani 100 ročného nevidel):D
Načo tak zložito?
Veď stačilo povedať, že nám chutí.:---
--------------------------------------------
Dalo by sa povedať, že niektorí naši dôchodcovia si užijú dôchodok aj dva roky. Ty by si z toho dokázal vydedukovať, alebo jednoducho vypočítať (2x10=20rokov) a následne zareagovať, že to by som chcel vidieť tých cigáňov, čo kapú v dvadsiatke?
----------------------------------------------
Nemáš to nejaké polámané? Či rozbité?
Takto to vyzerá, keď sa Chlap z Porady, začne miešať do odborných vecí
Petra Nová
15.08.11,13:51
Petruška,
ja si tu už pripadám, ako ten bača z reklamy.
----------------------------------------------
Kúpili sme všetko, čo sme mali?:)
Nie, len to čo sme nemali.:eek:
----------------------------------------------
Buchač to pochopil, tak ako to bolo napísané. Klobúk dole, že sa mu to stalo aj u mňa.

Kurnik, keď mi Ty až tak pekne, tak by som najradšej nepísala, ako si ja tu pripadám.

Keď si zaspomínal na baču, tak v súvislosti s touto témou aj ja zaspomínam na rýmovanú múdrosť mojej mamy: "...pošli teľa ... vybaví ti veľa!"

To, že buchač ťa pochopil, znamená asi toľko, koľko pre slona poštípanie ovadom.
tetrisss
15.08.11,13:58
Takto to vyzerá, keď sa žena z domácnosti začne miešať do odborných vecí :D:D:D:D:D

Je to sice smiesne, ale aspon by mali co robit, ty muz z prace.:---
Petra Nová
15.08.11,14:02
...ukludni adrenalín ...neslovíčkar , nie sme v súdnej sieni , ale prečítaj si to červené v kľude ešte raz ....

Z dnešného dňa asi najviac potrebujem, aby si upokojoval môj adrenalín:rolleyes:

jar88
Tým myslel tým cigánov .....a nie ostatných dôchodcov ...

A najmenej potrebujem to, aby si mi vysvetľoval, koho jar myslel, či nemyslel.
Už len samotné prirovnanie cigánov k dôchodcom (v akejkoľvek súvislosti) je pre mňa presne také, ako som napísala. A čo mi to u už len chceš vysvetlovať?! Vysvetľuj tomu, kto to potrebuje!:cool:
pavol54
15.08.11,14:19
Asi tu dnes končím.
Prajem pekný deň.
Dnes alebo odchádzaš ako srska?
pavol54
15.08.11,14:22
Je pravda, ze ani jedna vlada od revolucie nenasla odvahu riesit cigansku otazku, nema na to odvahu a ani asi skutocne efektivne napady, ale uz by to niekto zodpovedny konecne mal urobit. Zijem na uzemi, kde je pocetna ciganska komunita, nastastie este celkom slusna oproti vychodu, ale aj tak vidim, ze pomaly ani jeden clen tejto komunity nepracuje, zeny vobec a ci maju 15 alebo 50 su tehotne, neviem z coho tieto rodiny ziju, lebo tie socialky dnes uz nie su bohvieco, deti su mile a sikovne, kym nepridu do puberty, potom su uz stratene, musime sa vykaslat na starych, ti su uz strateni, ale deti by sme mohli vzdelavat a spasit od tej strasnej beznadeje a chudoby. Otazkou je ale, co tymto ludom dame robit, vsetci tu nadavame, ze nic nerobia, ale ani biela komunita nema prace nazvys a ciganov zamestnat nikto nechce, je to zacarovany kruh. Terajsie navrhy vlady maju aj racionalne jadro, ale nulovu vykonatelnost. Obce predsa nemozu suplovat komplexne riesenie tohto problemu. Nemaju na to ani peniaze ani napady. Ja, napr. by som zakazala polnohospodarom pouzivat tie drahe tazke stroje, ktore aj tak nicia podu a ked by som ako stat im to aj zaplatila, tak kazdemu motyku a cely den rob, ziadne ludske prava bez povinnosti.
Ale najprv ich naučiť rozoznávať rastliny lebo za tou motykou by veľa neostalo.
buchač
15.08.11,14:33
Z dnešného dňa asi najviac potrebujem, aby si upokojoval môj adrenalín:rolleyes:

A najmenej potrebujem to, aby si mi vysvetľoval, koho jar myslel, či nemyslel.
...už len to TY mi tam chýba ...
Už len samotné prirovnanie cigánov k dôchodcom (v akejkoľvek súvislosti) je pre mňa presne také, ako som napísala. A čo mi to u už len chceš vysvetlovať?!
detto
Vysvetľuj tomu, kto to potrebuje!:cool:
mimotemy

...že pardóóón .........žeby erupcie na slnku boli ( hádam nemusím vysvetľovať akékoľvek súvislosti ...)....či ...??? :rolleyes:
jar88
15.08.11,14:35
Kurnik, keď mi Ty až tak pekne, tak by som najradšej nepísala, ako si ja tu pripadám.

Keď si zaspomínal na baču, tak v súvislosti s touto témou aj ja zaspomínam na rýmovanú múdrosť mojej mamy: "...pošli teľa ... vybaví ti veľa!"

To, že buchač ťa pochopil, znamená asi toľko, koľko pre slona poštípanie ovadom.
A s kým by si radšej išla do obchodu na nákupy?
S bačom, alebo valachom?
--------------------------------------------------
Alebo inak, vedela by si sa múdro rozhodnúť, či nakupovať podľa baču, alebo podľa valacha?
Len mi nepíš, že si tam pošleš teľa.
Petra Nová
15.08.11,14:46
A s kým by si radšej išla do obchodu na nákupy?
S bačom, alebo valachom?
--------------------------------------------------
Alebo inak, vedela by si sa múdro rozhodnúť, či nakupovať podľa baču, alebo podľa valacha?
Len mi nepíš, že si tam pošleš teľa.

Prečo sa ma pýtaš, či by som išla na nákup radšej s bačom, či s valachom?

Keby som si mala možnosť vybrať, išla by som tam s aj ,aj. Prvý by kúpil čo treba, druhý, čo netreba. Veď aj to, čo dnes netreba, už zajtra môže byť potrebné.

Radšej neposielam nikoho nikde, lebo nie vždy vieš, či nie je teľa.;)
duves
15.08.11,15:25
Jedine riešenie buducnosti europy je cesta po vzoru islandu


Islandský model, který ukazuje, že politici musí mít strach z reakce lidí, pakliže nebudou jednat ve prospěch nich. Ne ale strach o život ale o svoji kariéru.
Toto je stručná historie islandské revoluce: odstoupení celé vlády, znárodňování bank, obecné referendum, uvěznění odpovědných lidí za krizi a přepsání ústavy přímo občany.


Ale přesto všechno se islandská revoluce šíří po celé Evropě. Postavila se tomuto zkorumpovanému a neudržitelnému systému a dává světu lekci z opravdové demokracie. Po celém světě bude známa a oceňována, dříve nebo později, a to navzdory vládě politických a ekonomických elit, které zapříčinily celosvětovou krizi. Touha po svobodě nezná hranic!



Čítajte viac: http://dolezite.sk/Hold_Islandu_aneb_fakta_o_revoluci_ktera_nastartov ala_n_146.html#ixzz1V7DIp7oi
jar88
16.08.11,08:01
Jedine riešenie buducnosti europy je cesta po vzoru islandu
Aká že cesta? Aký že vzor?
Cesta k prosperite, či do chudoby?
--------------------------------------
Vážiť si cudzí majetok, alebo aspoň rešpektovať vlastníctvo a nekradnúť, to je cesta pre Európu.
Ak si niekedy čítal chartu OSN o práve národov, asi si ju nepochopil. Ak si náhodou aj niekedy čítal aj listinu základný ľudských práv a slobôd, asi si ju nepochopil. Inak si nedokážem vysvetliť tvoju náklonnosť k rôznym špekuláciám zámienkam, ako tých bohatých, spravodlivo pripraviť o ich majetok. Ako zdôvodniť, že vlastne im nepatrí, lebo - lebo atd.
------------------------------------------
Vždy to bude len násilie a krádež, jednoducho povedané zlodejstvo. Môžeš to nazývať ako chceš, znárodnením, národnooslobodzovacím bojom, spravodlivou spoločnosťou a podobne, ale ak nezabezpečíš vlastníctvo a slobodu jednotlivca, vždy to skrachuje.
duves
16.08.11,08:49
Vždy to bude len násilie a krádež, jednoducho povedané zlodejstvo. Môžeš to nazývať ako chceš, znárodnením, národnooslobodzovacím bojom, spravodlivou spoločnosťou a podobne, ale ak nezabezpečíš vlastníctvo a slobodu jednotlivca, vždy to skrachuje.
Veru! Zlodejstvo a kradeže priebiehaju. Z potu a krvi ľudu sa pomaly, potichúčku vyváža kapitalik.
jar88
16.08.11,09:41
Veru! Zlodejstvo a kradeže priebiehaju. Z potu a krvi ľudu sa pomaly, potichúčku vyváža kapitalik.
A ty sa im čuduješ?
Každý, kto vie počítať, si svoj zisk nechá zdaniť tam, kde to má výhodnejšie.
Ty by si to robil inak?:---
------------------------
No a ďalší fakt, ktorý má nezanedbateľnú váhu, je právna bezpečnosť.
Snáď by si si nechcel ukladať zdanené peniaze na Islande?:---
-------------------------
Každá minca má dve strany, to však neplatí pri socializme. Ten ťa nakope do gúl raz sprava a druhý krát zľava a vždy to bolí rovnako.:D
marleau
16.08.11,09:52
Kapitalizmus ťa tresne len raz,priamo zvrchu a smrteľne.
jar88
16.08.11,09:56
Kapitalizmus ťa tresne len raz,priamo zvrchu a smrteľne.
Ha - ha - ha (a teba?)
-----------------------
Či ty už máš potom?
-------------------------------
Ale dosť srandy.
asi vám budem musieť vážne napísať, ako to s tou Európou bolo je a bude.
Bude to dlhé, ale poučné čítanie.
trisestri
16.08.11,10:47
Ale také zlé to až nie je-ak áno chcem vedieť tie krajiny a kontinenty kde sa lepšie žije./Afrika,Azia z výnimkou Japonska to určite nebudú/
duves
16.08.11,11:04
...... to však neplatí pri socializme. Ten ťa nakope do gúl raz sprava a druhý krát zľava a vždy to bolí rovnako.:D
A ty si sa vtedy, ked socik chcel kopnuť do gúl, prave zohol. Takže gule si to neodniesli, iba tvoja hlava. :---:D
duves
16.08.11,11:05
Šarišské slivky

Raňajkovala som za štyridsať centov. Bez chleba, syra, salámy, párkov, cereálnych HaHa sušienok, kávy, mlieka a jogurtov plných kúskov čokolády.

Kilo šarišských zrelých sliviek od babičky na trhu. Nič viac.

Zatiaľ čo hladný tretí svet pestuje obilie pre naše prasce, Konzum stále šaškuje v kabáte chudoby
Smrkajúc sleduje na novom LCD televízore [made in China] africké deti, ktoré mu šijú na nohy novú jarnú kolekciu. Pojedá pri tom taliansku pizzu XXL, zapíja ju vychladeným francúzskym vínom. Večer si dopraje horúci kúpeľ, pričuchne k vôni Beckhama a Celine Dion, zaľahne na zdravotný matrac a plný výčitiek kričí do nebies:
„Živorím, nevládzem, daj mi VIAC!"
Opona padá. Nik netlieska.
A klauni naďalej hrajú svoju vlastnú ilúziu. Oni sú predsa obete.

Mám rada slivky.
Neplytvajú surovinovými a energetickými zdrojmi, neznehodnotila ich pečať umelej výroby, nepáchnu krvopotením lacnej pracovnej sily a utrpením zvierat.
Nie je v nich SMRŤ, je v nich LÁSKA.
Vyrobil ich pre nás Stvoriteľ s pomocou zeme, vody, vzduchu a slnka.

Máme na výber. Môžme (sa) meniť.


Čítajte viac: http://evaorinakova.blog.sme.sk/c/272855/Sarisske-slivky.html#ixzz1VC1BxBgl
katalóg
16.08.11,11:17
A tiež odporúčam Malachov Totální detoxikace, ako ho má ona uvedeného v rubrike na blogu: Čo práve čítam.
Petra Nová
16.08.11,11:20
Jedine riešenie buducnosti europy je cesta po vzoru islandu
Čo to som čítala o Islande, lenže sú to všetko informácie z rokov 2009 a 2010. V roku 2010 na Islande vyčíňali dve sopky. Grímsvötn a ľudová revolúcia. Prvá sa upokojila, ako dopadla druhá, to na Slovensku málokto tuší.:cool: Čo je nové na Islande v roku 2011??? Prijali novú ústavu? Akým štátom je Island podľa novej ústavy? Boli tam už voľby? To by ma teda zaujímalo.

Asi by bolo najlepšie vybrať sa rovno na Island a zistiť na mieste samom.;) Nuž ale, mesiacom august tam končí turistická sezóna, a aj sopka hrozí, tak čo by som tam robila?:confused:
marleau
16.08.11,11:27
Ľudia majú aj tak u zadku nejaké makroekonomické ukazovatele,ktorými Ivan M. tal rád odborne vysvetľuje s perom medzi prstami,ako je nám dobre.Pre ľudí je smerodajná kúpyschopnosť,aktuálna možnosť zamestnať sa,zarobiť adekvátne vzdelaniu a vynaloženej námahe v práci a nie nejaké čísla,percentá,porovnania s Papuou Novou Guineou a iné bláboly ekonomických analytikov vo veku 21 rokov.
Petra Nová
16.08.11,11:28
Ale dosť srandy.
asi vám budem musieť vážne napísať, ako to s tou Európou bolo je a bude.
Bude to dlhé, ale poučné čítanie.

Mám aj návrh. Založ novú tému: Minulosť a budúcnosť Európy podľa jar88, aby sa to neplietlo.
rudopp
16.08.11,11:53
Je to sice smiesne, ale aspon by mali co robit, ty muz z prace.:---

Špeciálne pre menej chápavých :
"žena z domácnosti" NIE je myslené ako povolanie
ale ako odbornosť.
Takisto som mohol napísať, že :
odbornosť získal čítaním odbornej literatúry (odstupňované / z rýchlika, ktorý ani nezastavil )

PS1
A preto žena, že pomerne malá časť (ale sú - - kedysi nejaký Ľudo btu bol) chlapom takto verejne (ale vnútorne úúúúúúúúplne presvedčených ) hlása BLUDY.
PS2
A je to smutné, lebo kopa sa nájde, čo tomu uverí.
rudopp
16.08.11,11:55
mimotemy

...že pardóóón .........žeby erupcie na slnku boli ( hádam nemusím vysvetľovať akékoľvek súvislosti ...)....či ...??? :rolleyes:

Alebo tie úúúúúúúúúplne špeciálne (videjkove) niekomu chýbajú a potom takto píše.
rudopp
16.08.11,11:56
Aká že cesta? Aký že vzor?
Cesta k prosperite, či do chudoby?
--------------------------------------
Vážiť si cudzí majetok, alebo aspoň rešpektovať vlastníctvo a nekradnúť, to je cesta pre Európu.
Ak si niekedy čítal chartu OSN o práve národov, asi si ju nepochopil. Ak si náhodou aj niekedy čítal aj listinu základný ľudských práv a slobôd, asi si ju nepochopil. Inak si nedokážem vysvetliť tvoju náklonnosť k rôznym špekuláciám zámienkam, ako tých bohatých, spravodlivo pripraviť o ich majetok. Ako zdôvodniť, že vlastne im nepatrí, lebo - lebo atd.
------------------------------------------
Vždy to bude len násilie a krádež, jednoducho povedané zlodejstvo. Môžeš to nazývať ako chceš, znárodnením, národnooslobodzovacím bojom, spravodlivou spoločnosťou a podobne, ale ak nezabezpečíš vlastníctvo a slobodu jednotlivca, vždy to skrachuje.

arizáciou (Jánošíkom)
jar88
16.08.11,11:57
Mám aj návrh. Založ novú tému: Minulosť a budúcnosť Európy podľa jar88, aby sa to neplietlo.
Veď to je samozrejmé, že to bude samostatná téma.
Len by som ťa poprosil, či by si nevedela navrhnúť nejaký iný názov.
Minulosť a budúcnosť Európy a dokonca podľa jar88
mi pripadá trochu dlhé a zároveň mi tam chýba zmienka o socialistickej prítomnosti a morálnej biedy EU.
-----------------------------------------
Za každý rozumný návrh ti budem vďačný.
rudopp
16.08.11,11:58
Kapitalizmus ťa tresne len raz,priamo zvrchu a smrteľne.

Noooooooooo

Teba síce nie smrteľne, ale je to znateľné :D
rudopp
16.08.11,11:59
Ha - ha - ha (a teba?)
-----------------------
Či ty už máš potom?
-------------------------------
Ale dosť srandy.
asi vám budem musieť vážne napísať, ako to s tou Európou bolo je a bude.
Bude to dlhé, ale poučné čítanie.

Kto by ti to čítal ?
rudopp
16.08.11,12:03
Ľudia majú aj tak u zadku nejaké makroekonomické ukazovatele,ktorými Ivan M. tal rád odborne vysvetľuje s perom medzi prstami,ako je nám dobre.Pre ľudí je smerodajná kúpyschopnosť,aktuálna možnosť zamestnať sa,zarobiť adekvátne vzdelaniu a vynaloženej námahe v práci a nie nejaké čísla,percentá,porovnania s Papuou Novou Guineou a iné bláboly ekonomických analytikov vo veku 21 rokov.

Tak prečo potom píšeš ty ???????????????????????????????????????
(s názormi ako 14 a pol ročný)
rudopp
16.08.11,12:07
Mám aj návrh. Založ novú tému: Minulosť a budúcnosť Európy podľa jar88, aby sa to neplietlo.

1, najslávnejšia bola doteraz : jar68
2, a ak sa to ujme, tak aj : leto98 / jeseň18 / zima48 (menovite február:D )
3, učebnicu dejepisu
Petra Nová
16.08.11,12:19
1. Veď to je samozrejmé, že to bude samostatná téma.
Len by som ťa poprosil, či by si nevedela navrhnúť nejaký iný názov.
Minulosť a budúcnosť Európy a dokonca podľa jar88
2. mi pripadá trochu dlhé a zároveň mi tam chýba zmienka o 3. socialistickej prítomnosti a morálnej biedy EU.
-----------------------------------------
Za každý rozumný návrh ti budem vďačný.
1. To som len pre istotu, ak by Ťa napadlo písať o tom v tejto téme.

2. Že dlhé? Ale výstižné. Si však majster v názvoch tém, určite si poradíš.;)

3. O to mám najmenšiu obavu. Celú biedu a socializmus EU podrobne rozoberieš v téme. O tom vôbec nepochybujem. Možno aj americkú demokraciu.:---

Nepochybujem, že to bude rozumné čítanie.
duves
16.08.11,14:11
arizáciou (Jánošíkom)
Zlodejinou podla Mik-Loža
pavol54
16.08.11,14:23
Ha - ha - ha (a teba?)
-----------------------
Či ty už máš potom?
-------------------------------
Ale dosť srandy.
asi vám budem musieť vážne napísať, ako to s tou Európou bolo je a bude.
Bude to dlhé, ale poučné čítanie.
Seknime si: Nová Sybila alebo nový Nostradamus prišli medzi nás
trisestri
16.08.11,15:34
Ale nedozvedel som sa či ste za navyšenie Eurovalu alebo nie-inak nazývat zlodejstvom legitímne vyberanie daní ktoré je tu od stredoveku je dobrá šupa,možme sa tak baviť o tom ako sa s ními naklada,ale inde už pár takých politikov skončilo v base čo sa im lepilo na prsty a inak nielen údajne socialistická Europa ma dane,ale aj niekoho vysnívana tvrdo kapitalistická USA,kde mnohý naši podvodníci by skončili v base,lebo tam na rozdiel od naších akože socialistov idú velmi ostro po neplatičoch a podvodníkov na daniach. Neviem ak sa niekomu tak strašne hnusí Europa a tak strašne zbožnuje USA,prečo si nesplní svoj sen a neodstahuje sa,asi preto že mu tu až tak zlé nie je,moj kamarát odišiel odvážne po pade dvojičiek,má tam firmu a nemá sa zlé,ale sám sa smeje na naivných,ktorý si myslia že tam je dokonalý raj a bezbrehá sloboda-áno EU treba menit z byrokratickej na viac slobodnú,z dodačnej na viac konkurenčnú a ako aj prehodnotit imigračnú a benefitnú politiku niektorých krajín-ale stále je obstojným miestom pre život a záleži na tom či jej občania dotlača politikov k tomu aby taka aj zostala.
rudopp
16.08.11,15:43
Zlodejinou podla Mik-Loža

Nerozumiem tvojej logike :
Frfleš na úplne najmenšieho zlodeja a okrem toho - teraz nikto nevyrába KAPITÁLOTVORNÚ vrstvu (videl som osobne jednu zmluvu - - verím, že aj ostatné boli také).
rudopp
16.08.11,15:45
Ale nedozvedel som sa či ste za navyšenie Eurovalu alebo nie-inak nazývat zlodejstvom legitímne vyberanie daní ktoré je tu od stredoveku je dobrá šupa,možme sa tak baviť o tom ako sa s ními naklada,ale inde už pár takých politikov skončilo v base čo sa im lepilo na prsty a inak nielen údajne socialistická Europa ma dane,ale aj niekoho vysnívana tvrdo kapitalistická USA,kde mnohý naši podvodníci by skončili v base,lebo tam na rozdiel od naších akože socialistov idú velmi ostro po neplatičoch a podvodníkov na daniach. Neviem ak sa niekomu tak strašne hnusí Europa a tak strašne zbožnuje USA,prečo si nesplní svoj sen a neodstahuje sa,asi preto že mu tu až tak zlé nie je,moj kamarát odišiel odvážne po pade dvojičiek,má tam firmu a nemá sa zlé,ale sám sa smeje na naivných,ktorý si myslia že tam je dokonalý raj a bezbrehá sloboda-áno EU treba menit z byrokratickej na viac slobodnú,z dodačnej na viac konkurenčnú a ako aj prehodnotit imigračnú a benefitnú politiku niektorých krajín-ale stále je obstojným miestom pre život a záleži na tom či jej občania dotlača politikov k tomu aby taka aj zostala.

Veď to

A ty by si nechcel lepšiu ??? :D:D:D
duves
16.08.11,15:49
Nerozumiem tvojej logike :
Frfleš na úplne najmenšieho zlodeja a okrem toho - teraz nikto nevyrába KAPITÁLOTVORNÚ vrstvu (videl som osobne jednu zmluvu - - verím, že aj ostatné boli také).
Pre mna nie je doležite, či si ten zbojnik nejako prilepšil, ale to, že pomohol ozbíjať TATOKRAJINU.
rudopp
16.08.11,15:57
Pre mna nie je doležite, či si ten zbojnik nejako prilepšil, ale to, že pomohol ozbíjať TATOKRAJINU.

Odhadujem, že vedome Lenon pomohol najviac.
(ani síce neschopnosť / nevedomosť/naivita nie je kto vie čo (za tie platy) )
duves
16.08.11,16:20
tej ha*zel spustil lavinu grobianstva a arogancie a tí čo ho vystredali na jesen 1998 z toho bicykloveho leta oklamali lud slovenska.
trisestri
16.08.11,16:42
Veď to

A ty by si nechcel lepšiu ??? :D:D:D


A načo,už by som potom nevedel čo od dobroty :D-ale nie pri stave europskej politickej scény to ani nehrozí.
trisestri
16.08.11,16:47
Teraz neviem či sa europský politici inšpirovali tými našimi alebo opačne z tým napadom uzakonit vyrovnaný štátny rozpočet,resp mieru deficitu-len otázka ako a na či úkor to bude a či politické deklaracie sa rozumne aplikujú aj v praxi.
marleau
16.08.11,16:50
Tak prečo potom píšeš ty ???????????????????????????????????????
(s názormi ako 14 a pol ročný)
Ty tu každého osočuješ,reaguješ na každého príspevok,hlavne,že si myslíš,aký si rozumný.
tetrisss
16.08.11,17:11
Aj mne sa zda, ze kritika mu ide, ale to je vsetko... Nuz takych je vela.
trisestri
17.08.11,10:14
duves
17.08.11,10:27
http://www.aktuality.sk/clanok/191876/ekonom-sav-p-stanek-mozno-pride-aj-40-hyperinflacia/

Náš JARDO to bude dementovať. Presne ako konštruktéri Titanicu, ked tvrdili, že Titanic je nepotopitelny.
rudopp
17.08.11,15:32
Ty tu každého osočuješ,reaguješ na každého príspevok,hlavne,že si myslíš,aký si rozumný.

Ja obyčajne reagujem až na hovadiny (nie na nepresné prkotiny).

Takže ak som niektorý tvoj príspevok citoval, daj ho nabudúce pred zverejnením prečítať aspoň žene.
jar88
18.08.11,11:22
Náš JARDO to bude dementovať. Presne ako konštruktéri Titanicu, ked tvrdili, že Titanic je nepotopitelny.
Všimol som si, že ti ten Stanek riadne pohladil dušičku.
Aj ty si si to uvedomil?
Pekne vystihol a popísal problémy, dokonca spomenul aj Regana, nemecké transnacionálne koncerny, ale akosi zabudol na nadnárodné korporácie, aj na svoje vyjadrenia k Urugvajským rokovaniam GAT a tiež zabudol pomenovať, čo sú príčiny a čo následky.
------------------------------------
Možno si ani neuvedomuje, že po príčine príde následok a že ten následok sa časom mení na príčinu s ďalším následkom. A tak ďalej a tak ďalej.
Možno je tou politickou ekonómiou tak deformovaný, že už ani nevie inak rozmýšľať a možno len pochopil, že ak bude prezentovať, že všetko vie dôveryhodne obkecať na socialistickú nôtu, dostane v sociálnej EU lepšie koryto. Možno smeruje ešte vyššie. Trebárs na prezidenta EU.
duves
10.09.11,18:03
ekonom Peter Staněk: Skončili sme jasná správa
jar88
11.09.11,15:48
ekonom Peter Staněk: Skončili sme jasná správa
Teba to stále drží?
-----------------------------
Oddýchni si, lebo sa z toho zblázniš a skončíš aj ty. Ty jasná správa.
:)
duves
11.09.11,16:26
Teba to stále drží?
-----------------------------
Oddýchni si, lebo sa z toho zblázniš a skončíš aj ty. Ty jasná správa.
:)

Čo ma stale drží? Lebo kadečo: fotografovanie, praca, pozeranie dievčatam do výstrihu.
A dokonca aj odpočívam. Dnes to bolo 44 km. Ty odborník.
http://connect.garmin.com/activity/113587083
jar88
11.09.11,17:25
Čo ma stale drží? Lebo kadečo: fotografovanie, praca, pozeranie dievčatam do výstrihu.
A dokonca aj odpočívam. Dnes to bolo 44 km. Ty odborník.
http://connect.garmin.com/activity/113587083
Ty si myslíš, že ťa ten bik a foťák, pred pakárňou zachráni?:confused:
To nemôžeš myslieť vážne.:---
duves
11.09.11,17:34
Ty si myslíš, že ťa ten bik a foťák, pred pakárňou zachráni?:confused:
To nemôžeš myslieť vážne.:---
To neviem, ale viem, že ak prave fotím a bikujem, nemusím sa s tebou naťahovať tu na fóre.