Mija33
10.08.11,08:16
Som začínajúci podnikateľ s príspevkom s UP a pri otázke plat alebo mzda mám husiu kožu. Koľko si môže navrhnuť plat alebo koľko mám nárok pri začiatkoch podnikania ak ešte nedosahujem aký-taký zisk a som v úplných začiatkoch. Prosím poradte.
Tweety
10.08.11,06:21
Som začínajúci podnikateľ s príspevkom s UP a pri otázke plat alebo mzda mám husiu kožu. Koľko si môže navrhnuť plat alebo koľko mám nárok pri začiatkoch podnikania ak ešte nedosahujem aký-taký zisk a som v úplných začiatkoch. Prosím poradte.
Podnikateľia nemajú plat, ich príjmom je čistý zisk po zdanení.
rudopp
10.08.11,06:53
Podnikateľia nemajú plat, ich príjmom je čistý zisk po zdanení.

Viac takýchto podnikateľov :D:D:D:D:D .
Nokerla
10.08.11,06:53
ak si fyzicka osoba, tak suhlas s Tweety.....ak s.r.o., tak sa mozes prihlasit a platit do SP, ZP ako zamestnanec nasledne si mozes sam urcit vysku platu (samozrejme ak mas z coho)
rudopp
10.08.11,06:59
ak si fyzicka osoba, tak suhlas s Tweety.....ak s.r.o., tak sa mozes prihlasit a platit do SP, ZP ako zamestnanec nasledne si mozes sam urcit vysku platu (samozrejme ak mas z coho)

Žeby sekol hneď s.r.o. (a k tomu príspevok z UP ) ?

To by sa nás asik nemusel pýtať :).
zk24
10.08.11,07:00
ak si fyzicka osoba, tak suhlas s Tweety.....ak s.r.o., tak sa mozes prihlasit a platit do SP, ZP ako zamestnanec nasledne si mozes sam urcit vysku platu (samozrejme ak mas z coho)

Tipujem, ze kedze ma prispevok z UP ze ide o zivnostnika.
Nokerla
10.08.11,08:21
Žeby sekol hneď s.r.o. (a k tomu príspevok z UP ) ?

To by sa nás asik nemusel pýtať :).

To sa nemusel pytat uz vobec.....zrejme pisatel v tom nema jasno, tak preto ta moja odpoved.
Apropo UP dava prispevok iba zivnostnikom?....zacinajucej s.r.o. nie? Neviem preto sa pytam.
Tweety
10.08.11,08:22
To sa nemusel pytat uz vobec.....zrejme pisatel v tom nema jasno, tak preto ta moja odpoved.
Apropo UP dava prispevok iba zivnostnikom?....zacinajucej s.r.o. nie? Neviem preto sa pytam.
Nie, len živnostníkom.
heja3
10.08.11,08:36
To by som rada vedela, kde to máš uvádzať pre UP? Ak si bol nezamestnaný a teraz ti "odklepli" dotáciu na podnikanie, tak to sú peniaze na rozbeh-investície, nie na tvoj plat. Ty ako živnostník si môžeš brať čistý zisk z podnikania ako osobnú spotrebu - a na konci roka si podáš daňové priznanie z podnikania a zaplatíš daň.
Mija33
10.08.11,09:34
Som živnostník, začínajúci podnikateľ. Dakujem za odpovede, už mám v tom trochu jasnejšie.

Apropo ohľadom daní, takže sa ma týka iba daň z príjmu, ktorú % odvediem štátu podľa zisku v danovom priznaní?
zk24
10.08.11,09:35
Som živnostník, začínajúci podnikateľ. Dakujem za odpovede, už mám v tom trochu jasnejšie.

Apropo ohľadom daní, takže sa ma týka iba daň z príjmu, ktorú % odvediem štátu podľa zisku v danovom priznaní?

Ano. 19% zo základu dane
Tweety
10.08.11,09:35
Som živnostník, začínajúci podnikateľ. Dakujem za odpovede, už mám v tom trochu jasnejšie.

Apropo ohľadom daní, takže sa ma týka iba daň z príjmu, ktorú % odvediem štátu podľa zisku v danovom priznaní?
AK nie si platiteľom dph(čo asi nie), tak zatiaľ len táto.
Zita5
10.08.11,09:39
Som živnostník, začínajúci podnikateľ. Dakujem za odpovede, už mám v tom trochu jasnejšie.

Apropo ohľadom daní, takže sa ma týka iba daň z príjmu, ktorú % odvediem štátu podľa zisku v danovom priznaní?

Ale môže k dani z príjmu pribudnúť aj daň z motorových vozidiel (pri použití súkromného alebo firemného vozidla na podnikanie)a ako tu už bolo spomínané pri naplnení obratu aj daň z pridanej hodnoty .
Mija33
10.08.11,09:54
Zatial mi nehrozí dan z mot.vozidiel nakolko pracujem z domu a obrat /k DPH-čke/ možno dosiahnem až na budúci rok. Takže len dan z prijmu.

A čo Zaklad dane? čoho si týka v mojom prípade ak robím e-shop?
Tweety
10.08.11,09:55
Zatial mi nehrozí dan z mot.vozidiel nakolko pracujem z domu a obrat /k DPH-čke/ možno dosiahnem až na budúci rok. Takže len dan z prijmu.

A čo Zaklad dane? čoho si týka v mojom prípade ak robím e-shop?
ZD to je len tak narýchlo, rozdiel medzi tvojími tržbami a výdavkami.
kn-alka
10.08.11,09:57
Veľmi rýchlo si zaobstaraj riadnu účtovníčku, ktorá ti vysvetlí základné veci!! :)
Mija33
10.08.11,11:21
Ďakujem. Ešte jednu radu poprosím- Overenie správnosti zaúčtovania
Prišla mi Fa z Anglicka na sumu 628 libier /vystavená 14.7/ z účtu mi boli stiahnuté peniažky 714,- eur prepočítaným výmenným kurzom zo dňa 13.7. čas 00:00 /výpis z účtu/. Ako som mala prosím vás zaúčtovať túto Fa, kurzom z 13.7?. Ď
Mija33
26.08.11,19:00
Poradte mi prosím. Dakujem M
heja3
30.08.11,07:46
Nedávaj do tejto otázky ďaľšie otázky, ktoré sa jej netýkajú. Ak chceš odpoveď na svoju otázku, tu ju nedostaneš. Skús hľadať pod inými otázkami určite je to tu rozoberané. Len si zadaj do vyhľadávača kľúčové slová - prijatá faktúra alebo kurz a pod.
Atomer.sk
30.08.11,10:33
pre Mija33: Venuj sa riadne podnikaniu a s tym spojenych milion veci. Vedenie uctovnictva nechaj na uctovnicky. Alebo aj pokazeny zub si "opravis" sama? :-)
Braňo
30.08.11,10:37
Ďakujem. Ešte jednu radu poprosím- Overenie správnosti zaúčtovania
Prišla mi Fa z Anglicka na sumu 628 libier /vystavená 14.7/ z účtu mi boli stiahnuté peniažky 714,- eur prepočítaným výmenným kurzom zo dňa 13.7. čas 00:00 /výpis z účtu/. Ako som mala prosím vás zaúčtovať túto Fa, kurzom z 13.7?. Ď


A z akého dôvodu máš pocit, že nemáš byť už platcom DPH? Minimálne § 7 tam vidím....
Mija33
30.08.11,11:51
Brano, podnikám druhý mesiac a do konca kal.roka také tržby ani nákupy nedosiahnem.
Braňo
30.08.11,12:36
Registrácia podľa § 7 a samozdanenie.
KEJKA
30.08.11,12:55
A z akého dôvodu máš pocit, že nemáš byť už platcom DPH? Minimálne § 7 tam vidím....
prečo? máš na mysli skutočne §7, alebo §7a) ?
§7 - tovar
§7a) - služba
ak ide o službu, súhlasím, je povinnosť registrácie
ak ide o tovar, tak nemusí mať obrat pre povinnú registráciu podľa §7
Mija33
30.08.11,16:28
Prepačte, v mojom prípade ide len o nákup tovarov.
KEJKA
30.08.11,16:42
myslela som si.......
to zn. povinne sa zaregistruješ podľa §7 Z_DPH, ked zistíš, že tvoj najbližší nákup prekročí hranicu cca 13 tis.EUR a to PRED týmto nákupom.
Mija33
30.08.11,16:48
Dakujem, to som si vydýchla. príjemný vecer Monika