romana97
10.08.11,09:31
Ahojte poradaci,
zalozila som si sro (2 spolocnici). Chceli by sme sa stat platcami DPH.
Potrebovala by som od vas poradit, ake tlaciva mam vyplnit a odovzdat na DU na dobrovolnu registraciu pre DPH. Dopatrala som sa len k ziadosti pre registraciu DPH, ale tam su len moznosti podla § 4, § 7 a § 7a... a my ani jeden tych dovodov nesplname.
velmi pekne dakujem
Romana
zk24
10.08.11,07:35
je to podla § 4 - dobrovolna registracia

V prilohe najdes vsetky potrebne dokumenty a otazky ktore treba zodpovedat.
evina
10.08.11,07:36
Ahojte poradaci,
zalozila som si sro (2 spolocnici). Chceli by sme sa stat platcami DPH.
Potrebovala by som od vas poradit, ake tlaciva mam vyplnit a odovzdat na DU na dobrovolnu registraciu pre DPH. Dopatrala som sa len k ziadosti pre registraciu DPH, ale tam su len moznosti podla § 4, § 7 a § 7a... a my ani jeden tych dovodov nesplname.
velmi pekne dakujem
Romana
Pozri si prvú vetu odseku 4 paragrafu 4. Tam máš uvedenú možnosť dobrovoľnej registrácie a DÚ j Ťa povinný do 30 dní registrovať. Vyplníš normálnu žiadosť o reistráciu a uvedieš tento paragraf. Nájdeš ju na stránke www.drsr.sk.
DÚ nad rámec zákona často žiadajú doloženie ekonomickej činnosti faktúrami alebo nájomnou zmluvou, ale zo zákona Ti nesmú registráciu odmietnuť. Nájdeš tu o tom viacero príspevkov, ak si dáš do lišty hľadať - registrácia DPH.
srska
10.08.11,07:37
Ahojte poradaci,
zalozila som si sro (2 spolocnici). Chceli by sme sa stat platcami DPH.
Potrebovala by som od vas poradit, ake tlaciva mam vyplnit a odovzdat na DU na dobrovolnu registraciu pre DPH. Dopatrala som sa len k ziadosti pre registraciu DPH, ale tam su len moznosti podla § 4, § 7 a § 7a... a my ani jeden tych dovodov nesplname.
velmi pekne dakujem
Romana
podľa §4 ods. 4 zákona 222/2004

1. žiadosť - http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danovy_subjekt/dph_po_1_5_2004/data/zoregto.pdf
+ vyplniť dotazník
dobrovoľnú registráciu ti môžu zamietnuť
- preveruje sa kritérium - či žiadateľ je zdaniteľnou osobou + správca dane využíva: §2 ods. 2+3 511/1992
romana97
10.08.11,07:40
velmi pekne vam vsetkym dakujem :)
ste skveli
Consultix
10.08.11,17:37
Pozri si prvú vetu odseku 4 paragrafu 4. Tam máš uvedenú možnosť dobrovoľnej registrácie a DÚ j Ťa povinný do 30 dní registrovať.
DÚ nad rámec zákona často žiadajú doloženie ekonomickej činnosti faktúrami alebo nájomnou zmluvou, ale zo zákona Ti nesmú registráciu odmietnuť.

Nechcem namietat Tvoj nazor, ale hadam si davaju pozor a nad ramec si nedovoluju. Inou otazkou je samozrejme vyklad zakona...
Ale k veci: Narok na dobrovolnu registraciu mas v pripade, ak splnas podmienku ekonomickej cinnosti - tu definuje §2 ods. 2 ZoDPH. Kamenom urazu je prave to, co DU akceptuje ako ekonomicku cinnost. Odkedy sa sprisnili tieto podmienky, tak sa na to prihliada dost prisne. Na zaklade skusenosti poslednej doby nestaci uz jedna vystavena faktura, ale pracovnici DU si casto vyzaduju dokumenty, ze ma firma prevadzku, pripadne ze ma zamestananca, alebo ze ma nejake (najlepsie) dlhodobe zmluvy uzavrete.
Ak by si si s tym nevedela poradit, tak mi napis kludne spravu :)
Economic
11.08.11,10:57
podľa §4 ods. 4 zákona 222/2004

1. žiadosť - http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danovy_subjekt/dph_po_1_5_2004/data/zoregto.pdf
+ vyplniť dotazník
dobrovoľnú registráciu ti môžu zamietnuť
- preveruje sa kritérium - či žiadateľ je zdaniteľnou osobou + správca dane využíva: §2 ods. 2+3 511/1992


Ja by som každému doporučila veľmi jednoduchý podnikateľský zámer doložiť, čo najviac dokladov, ako faktúr, zmluvu s obchodnými partnermi... Čím viac, tým lepšie. A dôležitý argument podľa mňa je, že keď nemáš postavenie ako platiteľ dane DPH máš nevýhodu oproti partnerom, ktorí sú platitelia DPH.
jacekova
12.08.11,11:07
Ja by som každému doporučila veľmi jednoduchý podnikateľský zámer doložiť, čo najviac dokladov, ako faktúr, zmluvu s obchodnými partnermi... Čím viac, tým lepšie. A dôležitý argument podľa mňa je, že keď nemáš postavenie ako platiteľ dane DPH máš nevýhodu oproti partnerom, ktorí sú platitelia DPH.

a ako by mal vyzerať ten podn.zámer? nejaká 1-stranová sloh.práca, že potrebuju byť platci lebo to vyžadujú ich obchodní partneri?
alebo to stačí napísať len do toho dotazníku 1 vetou?
Economic
12.08.11,13:28
a ako by mal vyzerať ten podn.zámer? nejaká 1-stranová sloh.práca, že potrebuju byť platci lebo to vyžadujú ich obchodní partneri?
alebo to stačí napísať len do toho dotazníku 1 vetou?

Do toho dotazníka sa mne konkrétne nezmestí napísať to všetko, čo by som chcela. Takže to robím takto. Na to ma naviedol DÚ, ktorý trval na predložení takého zámeru. A mne sa to celkom zapáčilo. Pretože tam môžem popísať svoje overené rozumy.
veronikasad
12.08.11,13:35
Do toho dotazníka sa mne konkrétne nezmestí napísať to všetko, čo by som chcela. Takže to robím takto. Na to ma naviedol DÚ, ktorý trval na predložení takého zámeru. A mne sa to celkom zapáčilo. Pretože tam môžem popísať svoje overené rozumy.
Dnes mi na podatelni DU strčili ten dotazník aj v prípade, ak som sa informovala o registráciu v zmysle § 7a. Je ho naozaj nutné tiež vyplňať ?
Economic
12.08.11,13:37
Dnes mi na podatelni DU strčili ten dotazník aj v prípade, ak som sa informovala o registráciu v zmysle § 7a. Je ho naozaj nutné tiež vyplňať ?

A povedala si im že chceš registráciu pre 7a ? Ak nie, tak si mohli myslieť, že ide o dobrovoľnú registráciu a preto Ti ho dali do rúk.
No čo poradiť, vyplň a hotovo. Budeš sa s nimi naťahovať ?
veronikasad
12.08.11,13:43
A povedala si im že chceš registráciu pre 7a ? Ak nie, tak si mohli myslieť, že ide o dobrovoľnú registráciu a preto Ti ho dali do rúk.
No čo poradiť, vyplň a hotovo. Budeš sa s nimi naťahovať ?
Povedala som im, lebo som sa pýtala, či mám na túto registráciu použiť rovnaké tlačivo ako na dobrovolnú.
Economic
12.08.11,13:48
Povedala som im, lebo som sa pýtala, či mám na túto registráciu použiť rovnaké tlačivo ako na dobrovolnú.

Podľa mňa ku klasickej žiadosti o DPH v Tvojom prípade podľa a/ to nie je treba. Len pri dobrovoľnej registrácii.

Pretože tam máš zrejme uvedené toto :
Dotazník k žiadosti o dobrovoľnú registráciu pre daň z pridanej hodnoty
veronikasad
12.08.11,13:51
Podľa mňa ku klasickej žiadosti o DPH v Tvojom prípade podľa a/ to nie je treba. Len pri dobrovoľnej registrácii.

Pretože tam máš zrejme uvedené toto :
Dotazník k žiadosti o dobrovoľnú registráciu pre daň z pridanej hodnoty
Ano, presne ten dotazník mi strčili do ruky.
Prosím ťa, k tej žiadosti o registráciu treba priložiť aj zmluvu o poskytovaní služby so zahraničným partnerom ?
Economic
12.08.11,13:52
Tak ho ani nedokladaj.
Economic
12.08.11,13:55
Ja myslím že nie. Však Ty nebudeš v pozícii klasického platiteľa DPH. To môžu pýtať pri event. kontrole
veronikasad
12.08.11,13:56
Economic, ďakujem z pomoc.
Economic
12.08.11,13:58
Rado sa stalo.... Pekný deň a ešte krajší víkend !
zk24
13.08.11,16:43
Veronika:

Ja som na 7a nedokladovala vobec nic. Iba sme na podatelni odovzdali vyplnene raidne tlacivo - Ziadost o registraciu a poslali nam karticku postou.

naco im je dotaznik, ked nemaju pravo mi zamietnut tuto registraciu, a ani nebudem platca DPH.....

Na BA I. nic, jedno tlacivko do podatelne.
veronikasad
13.08.11,16:45
Zuzka, pred chvílou tu bol klient, vypísali sme základné údaje bez obratu - nech majú radosť ... (cestuje na dovolenku )
evina
15.08.11,10:02
Veronika, podľa §7a si povinná sa registrovať-takže žiadny dotazník. Práve som registrovala jednu firmu - klasické tlačivo na registráciu, len som začiarkla §7a - bez problému.
Economic
15.08.11,10:05
Možno pani, ktorá dávala tlačivo Veronike ju vôbec nepočúvala, že pre akú registráciu prišla, možno za to jej dala aj "buzerák" ako hovorím tej prílohe, či dotazníku.
veronikasad
15.08.11,10:06
Možno pani, ktorá dávala tlačivo Veronike ju vôbec nepočúvala, že pre akú registráciu prišla, možno za to jej dala aj "buzerák" ako hovorím tej prílohe, či dotazníku.
Počúvala, ešte si to overovala u kolegyne ...

Registráciu som dnes odovzdala - v dotázníku som prečiarkla že ide o dobrovolnú registráciu a vyplnila len údaje o žiadatelovi ..
zk24
15.08.11,10:07
Takze na DU ich davaju do kanclov podla rovnakych vedomosti? :D
veronikasad
15.08.11,10:09
Takze na DU ich davaju do kanclov podla rovnakych vedomosti? :D
Ak by išlo o moju registráciu, tak im žiadny dotazník nedám. Ale, klienta, ktorý sa nevie brániť - nechcem aby preháňali ...
Economic
15.08.11,10:15
Asi by som to isté urobila aj ja. nerada sa s daňovákmi naťahujem, keď to nie je treba.
evina
15.08.11,10:17
Podľa zákona o DPH sú povinní registrovať dobrovoľného platiteľa bez čohokoľvek.To, že zákon 511 umožňuje DÚ žiadať čokoľvek nemôže pri dobrovoľnej registrácii v konečnom dôsledku zavážiť. Ie o to, komu sa ako chce diskutovať ako píše Veronika.
Veľmi by ma zaujímalo k čomu je podnikateľský subjekt akým je s.r.o./a aj SZČO napríklad/ založený a zapísaný do OR ak nie za účelom ekonomickej činnosti....;)
Registrovala som asi 3krát dobrovoľných platiteľov a našťastie od nás nikdy nič nechceli....
veronikasad
15.08.11,10:19
Podľa zákona o DPH sú povinní registrovať dobrovoľného platiteľa bez čohokoľvek.To, že zákon 511 umožňuje DÚ žiadať čokoľvek nemôže pri dobrovoľnej registrácii v konečnom dôsledku zavážiť. Ie o to, komu sa ako chce diskutovať ako píše Veronika.
Veľmi by ma zaujímalo k čomu je podnikateľský subjekt akým je s.r.o./a aj SZČO napríklad/ založený a zapísaný do OR ak nie za účelom ekonomickej činnosti....;)
Registrovala som asi 3krát dobrovoľných platiteľov a našťastie od nás nikdy nič nechceli....
Evina, mne sa to tiež teraz stalo prvý raz. Vraj ten dotazník "funguje" od 1.4 t.r.
Žiadne prílohy som k nemu neprikladala (okrem žiadosti a aktuálneho výpisu zo ŽR)
Economic
15.08.11,10:20
Tak to buď rada... V BB II si normálne vyžiadali aj podnikateľský zámer....okrem kopec iných dokladov a ešte aj "ústnu obhajobu" to nazvem... Mňa už daniari asi ničím nemôžu prekvapiť. Naozaj je to vždy o diskusii... Ja sa radšej niekedy prispôsobím tomu čo pýtajú, ako sa hašteriť a presviedčať ich o niečom....
evina
15.08.11,10:25
Nechcem namietat Tvoj nazor, ale hadam si davaju pozor a nad ramec si nedovoluju. Inou otazkou je samozrejme vyklad zakona...
Ale k veci: Narok na dobrovolnu registraciu mas v pripade, ak splnas podmienku ekonomickej cinnosti - tu definuje §2 ods. 2 ZoDPH. Kamenom urazu je prave to, co DU akceptuje ako ekonomicku cinnost. Odkedy sa sprisnili tieto podmienky, tak sa na to prihliada dost prisne. Na zaklade skusenosti poslednej doby nestaci uz jedna vystavena faktura, ale pracovnici DU si casto vyzaduju dokumenty, ze ma firma prevadzku, pripadne ze ma zamestananca, alebo ze ma nejake (najlepsie) dlhodobe zmluvy uzavrete.
Ak by si si s tym nevedela poradit, tak mi napis kludne spravu :)


Výklad zákona o DPH je jednoznačný:

§4

(4) Žiadosť o registráciu pre daň môže podať aj zdaniteľná osoba, ktorá nedosiahla obrat podľa odseku 1 alebo 2. Ak sa jeden z účastníkov združenia, ktorý podniká spoločne na základe zmluvy o združení, rozhodne registrovať pre daň pred dosiahnutím obratu podľa odseku 2, sú povinní podať žiadosť o registráciu pre daň všetci účastníci tohto združenia k rovnakému dňu.


(5) Daňový úrad je povinný zdaniteľnú osobu podľa odsekov 1 až 4 registrovať pre daň, vydať jej osvedčenie o registrácii pre daň a prideliť jej identifikačné číslo pre daň najneskôr do 30 dní odo dňa doručenia žiadosti o registráciu pre daň. Dňom uvedeným v osvedčení o registrácii pre daň sa zdaniteľná osoba stáva platiteľom dane (ďalej len platiteľ ); tento deň nesmie byť neskorší ako 31. deň po doručení žiadosti o registráciu pre daň.

(1) Zdaniteľnou osobou je každá osoba, ktorá vykonáva nezávisle akúkoľvek ekonomickú činnosť podľa odseku 2 bez ohľadu na účel alebo výsledky tejto činnosti.

...a zaujímalo by ma, za akým účelom, ak nie za účelom vykonávania ekonomickej činnosti je zriaďovaná a do OR zapísaná spoločnosť s ručením obmedzeným, ktorá je podnikateľským subjektom pre stredné kapitálové podnikanie....
evina
15.08.11,10:27
Evina, mne sa to tiež teraz stalo prvý raz. Vraj ten dotazník "funguje" od 1.4 t.r.
Žiadne prílohy som k nemu neprikladala (okrem žiadosti a aktuálneho výpisu zo ŽR)

No registrovala som už aj po tomto dátume. Ja to posielam poštou a myslím si, že aj preto mám menej problemov :D...ale nežiadali odo mňa nič.
Economic
15.08.11,10:28
Ja súhlasím. Tieto riadky poznám snáď naspamäť, len mudrlanti na DÚ sa toho nie a nie držať a vychádzajú potom s ďalšími argumentami s použitím ďalších legislatívnych zákonov.... miestnym zisťovaním, atď, atď... /patrilo k predchádzajúcemu príspevku s citáciou zákona/
Economic
15.08.11,10:35
Kočky moje, ja som sa práve teraz tak vytešila. Práve mi prešla jedna dobrovoľná DPH pre mojich klientov, ktorých žiadosť som tiež posielala poštou. No boli doložené aj nejaké účtovné doklady, zmluva s francúzskym partnerom ku žiadosti okrem spomínaného dotazníka ! Toľko radosti naraz mimotemy
Consultix
15.08.11,12:23
\


...a zaujímalo by ma, za akým účelom, ak nie za účelom vykonávania ekonomickej činnosti je zriaďovaná a do OR zapísaná spoločnosť s ručením obmedzeným, ktorá je podnikateľským subjektom pre stredné kapitálové podnikanie....


Velmi spravne polozena otazka! Ale ako pisala Economic: "nerada sa s daňovákmi naťahujem, keď to nie je treba". Smutnejsie je, ked sa s nimi pustame do boja ohladom vykladu zakona o otazok slovenskeho jazyka, ze ktore slovo vlastne co znamena :eek:
janaGT
13.10.11,06:57
poprosím o radu:
vypisujem žiadosť o registráciu pre DPh podľa §4,
potom r. 25,26,27 nevypisujem ???
a do r. 28 môžem hneď dať že žiadam o zdaň. obdobie kal. mesiac???
zk24
13.10.11,07:01
poprosím o radu:
vypisujem žiadosť o registráciu pre DPh podľa §4,
potom r. 25,26,27 nevypisujem ???
a do r. 28 môžem hneď dať že žiadam o zdaň. obdobie kal. mesiac???

Dobrovoľnú alebo povinnú registráciu?
janaGT
13.10.11,07:05
Dobrovoľnú alebo povinnú registráciu?
dobrovoľnú
zk24
13.10.11,07:09
dobrovoľnú

Ja som pri dobrovolnej vyplnila iba v R24: ANO, v R28 som vybrala zdanovacie obdobie.

Riadky 25,26,27 prazdne. Pri dobrovolnej registracii. Presla nam na prvy krat, bez problemov.
Economic
13.10.11,07:10
dobrovoľnú

Môžeš si teraz vybrať, ktorá je pre teba výhodnejšia ! Či mesačná a či kvartálna.
janaGT
13.10.11,07:25
Ja som pri dobrovolnej vyplnila iba v R24: ANO, v R28 som vybrala zdanovacie obdobie.

Riadky 25,26,27 prazdne. Pri dobrovolnej registracii. Presla nam na prvy krat, bez problemov.

ďakujem a pridávam bodík :)
Economic
13.10.11,07:30
Ďakujem krásne za Tvoj bodík. Ale dnes ma jeden "dobrý bodík" potešil o málilinko viac, a to priamo od DÚ. Mala som kontrolu na DPH a rozdiel zistený správcom oproti DP = 0. Čiže všetko som mala v absolútnom poriadku, čo mi dodalo takú výbornú náladu ! Takéto fakt poteší !!!
janaGT
13.10.11,07:33
Ďakujem krásne za Tvoj bodík. Ale dnes ma jeden "dobrý bodík" potešil o málilinko viac, a to priamo od DÚ. Mala som kontrolu na DPH a rozdiel zistený správcom oproti DP = 0. Čiže všetko som mala v absolútnom poriadku, čo mi dodalo takú výbornú náladu ! Takéto fakt poteší !!!
super, môžeš byť na seba hrdá :)
zk24
13.10.11,07:35
Blahoželám. Si super ;)
Economic
13.10.11,07:39
Ďakujem veľmi krásne všetkým ! Je to príjemné s Vami všetkými sa podeliť o radosť ! Pre mňa je to hlavne o tom, že to čo robím, asi robím dobre. A občas je fajn sa o tom takto presvedčiť aj pri kontrole, teda pri tom najkompetentnejšom článku podnikania ako sú kontrolóri DÚ. Vtedy to má zmysel a dodáva mi to novú pozitívnu silu.
Juras66
19.01.12,17:32
Prosím o radu,
v dotazníku k žiadosti o dobrovoľnú registáciu pre daň z pridanej hodnoty, ktorý som obdržal na DÚ sa v bode č. 2 pýtajú na vzťah k nehnuteľnosti v ktorej máme sídlo. Ponúkajú dve možnosti a to vlastnícky vzťah a nájomný vzťah. Čo mám označiť, ak máme sídlo spoločnosti v nehnuteľnosti na základe súhlasu jej vlastníka bez akéhokoľvek nájmu?
Ďalej, stačí keď ako dokument potvrdzujúci oprávnenosť žiadosti o dobrovoľnú registráciu za platiteľa dane z pridanej hodnoty priložím kópiu zmluvy so zahraničným partnerom?

Ďakujem
Economic
19.01.12,18:06
Však neškrtaj ani jednu kolonku, ale vedľa napíš po slovensky, že máš súhlas vlastníka k zriadeniu sídla v jeho nehnuteľnosti.
Tú zmluvu aj prelož, aby jej rozumeli, ak máš nejaké FA + iné doklady, dolož kópie. Ak máš webovú stránku, uveď adresu : www.xxxxxxxxxxx Čím viac dokladov tým lepšie.
tuta
19.01.12,19:01
tak, tak prilož čo najviac hlavne faktúry, lebo DÚ v poslednej dobe, veľmi rád zamieta žiadosti o dobrovoľnú registráciu, z dôvodu, že nie sú zdaniteľné obchody aspoň u nás.
Economic
19.01.12,19:08
Aj u nás ! /ZV, BB, ZH určite je to tak /
Juras66
19.01.12,19:26
OK, ďakujem za odporúčania. Registovať sa musím, ak nie podľa § 4, tak podľa § 7a určite, keďže budem príjmať a dodávať služby do iného členského štátu.
tuta
19.01.12,19:45
Juras66
20.01.12,08:12
Je možné v priloženej zmluve začierniť údaje ako je cena a pod., respektíve ktoré údaje môžem takto začierniť?
Ďakujem.
Economic
20.01.12,08:26
Je možné v priloženej zmluve začierniť údaje ako je cena a pod., respektíve ktoré údaje môžem takto začierniť?
Ďakujem.


???? To snáď nemyslíš vážne, teraz čo sa pýtaš ?

Začierni celú zmluvu a nežiadaj o DPH !
Juras66
20.01.12,08:38
Heh, tak ma to v slabej chvíľke napadlo, už to radšej nechám tak.
ioanes
08.02.12,11:20
Vďaka Tuta, práve som takého tlačivo potrebovala. Takmer som použila staršie.
ioanes
tuta
08.02.12,12:57
som rada, že Ti pomohlo ;)
sybila3
17.04.12,11:27
a len tak mimochodom na registráciu je nové tlačivo žiadosti

http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danovy_subjekt/tlaciva_danovych_priznani/data/registracia_dph_to.pdf

prosím Vás nájdem aj editovateľné tlačivo niekde? dík
sybila3
18.04.12,08:56
vypisujem to tlačivo ručne nenašla som editovateľné, môžem uviesť miesto podnikania al. prevádzkáreň aj ked je len prenajatá a môžem listom žiadať na túto pevádzkáreň aby zaslali napr. aj tú registráciu dph?r. 27 hlavná činnosť musím uviesť ako priradili SK NACE aj keď teraz je to iná činnosť? a ešte ten obrat, zrátala som všetky vystvené faktúry, pásky z ERP, platbu cez termínál na BU kde som odrátala z tržby poplatok a tieto sumy cez terminál som odrátala z pokladne aby tam neboli 2x?? prosím poradiť, dík
srska
18.04.12,09:05
vypisujem to tlačivo ručne nenašla som editovateľné, môžem uviesť miesto podnikania al. prevádzkáreň aj ked je len prenajatá a môžem listom žiadať na túto pevádzkáreň aby zaslali napr. aj tú registráciu dph?r. 27 hlavná činnosť musím uviesť ako priradili SK NACE aj keď teraz je to iná činnosť? a ešte ten obrat, zrátala som všetky vystvené faktúry, pásky z ERP, platbu cez termínál na BU kde som odrátala z tržby poplatok a tieto sumy cez terminál som odrátala z pokladne aby tam neboli 2x?? prosím poradiť, díkmôžeš žiadať ale nepošlú. sú 2 možnosti: odoslanie na sídlo + osobné prevzatie ružovej karty (doporučujem)
sybila3
18.04.12,09:13
a treba k tej žiadosti napísať listom, že osobné prevzatie kartičky alebo ako ? a k tým ostatným bodom sa mi niekto vyjadrí prosím. už by som to rada poslala. ďakujem
sybila3
19.04.12,07:48
prosím Vás zaratavajú sa do obratu aj výnosy, ktoré sú započítané.
Economic
19.04.12,07:56
prosím Vás zaratavajú sa do obratu aj výnosy, ktoré sú započítané.


Myslíš vzájomným zápočtom pohľadávok a záväzkov ? Áno. Všetko čo máš účtované na tržbách na 600-ke účte v PÚ za posledných 12 mesiacov idúcich po sebe (nie kalendárny rok)
sybila3
19.04.12,09:29
áno, takže som si narátala vystavené faktúry, príjmy v pokladni cez erp, kde sú aj tržby z terminálu z banky, dúfam, že je to dobre? je nejaký postih ak sa v žiadosti o registráciu uvedie suma a potom tam je ešte niečo doúčtované a nesedí to? dík
Economic
19.04.12,10:06
áno, takže som si narátala vystavené faktúry, príjmy v pokladni cez erp, kde sú aj tržby z terminálu z banky, dúfam, že je to dobre? je nejaký postih ak sa v žiadosti o registráciu uvedie suma a potom tam je ešte niečo doúčtované a nesedí to? dík


Keď sa jedná o registráciu zo zákonnej povinnosti podľa obratu (nie o dobrovoľnú) žiadny problém. V tomto prípade či o 100.- Eur teraz, alebo o mesiac nehrá z môjho pohľadu žiadnu úlohu. Už iba pripomeniem, registráciu urobiť do 20-teho nasledujúci mesiac, ako sa obrat dosiahne.
sybila3
19.04.12,10:13
ide o oneskorenú registráciu, tak zratavam narýchlo ale myslím, že tam mám všetko už to len kontrolujem, treba niečo aj k žiadosti prikladať?
Economic
19.04.12,10:19
ide o oneskorenú registráciu, tak zratavam narýchlo ale myslím, že tam mám všetko už to len kontrolujem, treba niečo aj k žiadosti prikladať?

V tomto prípade stačí iba žiadosť. Netreba žiadne prílohy.
vanessa2
19.04.12,10:24
das len žiadosť,nič iné
sybila3
19.04.12,10:42
ďakujem a viete mi poradiť ako postupovať za prvý Q keď už mal byť platcom ako sa to vyrátava a vlastne aj apríl, či podávam 2 daňové alebo jedno?
Zita5
19.04.12,10:52
u.martina
25.04.12,06:42
Dobry den, ja by som sa chcela spytat. novovzniknuta s.r.o., ktorej hlavnou cinnostou je nakladna doprava, chce ziadat o registraciu pre DPH. teraz neviem, ci mam ziadat podla par. 4, alebo podla par. 7a. prepravu bude na 90% zabezpecovat svedska spedicia, ktorej sa bude aj za prepravu fakturovat. ak je treba sa registrovat podla par. 7a, treba dokladat k ziadosti o registracii aj dotaznik a pripradne predbeznu zmluvu so svedskou spediciou.dakujem
u.martina
25.04.12,09:26
nevie mi prosim niekto poradit? :mee: dakujem
petrako
26.04.12,09:09
Prepac, moja firma uz bola zamietnuta na dobrovolneho platcu DPH.....neviem si s tym poradit. Mas typ?
Economic
26.04.12,09:36
Prepac, moja firma uz bola zamietnuta na dobrovolneho platcu DPH.....neviem si s tym poradit. Mas typ?

Urobiť podnikateľský zámer, doložiť zmluvy, faktúry... čo najviac dokladov tým lepšie. Plusom je aj webová stránka.
srska
26.04.12,09:59
skúmajú aj to v akých spoločnostiach figuruje spoločník(ci) doteraz;)
ada159
06.06.12,11:39
prosim vás, kedysi tu kolovala tabulka pre evidenciu obratu pre registraciu k dph, ako naschvaľ, teraz ju nemôžem nájsť. Pripne ju tu niekto? Dakujem
srska
06.06.12,11:42
prosim vás, kedysi tu kolovala tabulka pre evidenciu obratu pre registraciu k dph, ako naschvaľ, teraz ju nemôžem nájsť. Pripne ju tu niekto? Dakujemdaj do googlu: obrat pre dph
ada159
06.06.12,11:45
dakujem už som našla aj tu. V téme zmena obratu, len ju nemôžem pripojiť.