tanicka218
10.08.11,09:57
Dobry den, asi blbo zaradena otazka, ale nenasla som vhodnu skupinu. Vie mi niekto povedat ci sa na sude nieco plati za vyznacenie dolozky vykonatelnosti? v sadzobniku to tusim nie je
zalobaba
10.08.11,08:22
Dobry den, asi blbo zaradena otazka, ale nenasla som vhodnu skupinu. Vie mi niekto povedat ci sa na sude nieco plati za vyznacenie dolozky vykonatelnosti? v sadzobniku to tusim nie je


Žiadny poplatok sa neplatí. Odporúčam však predtým, ako rozsudok, uznesenie, platobný rozkaz a pod. pošleš alebo odnesieš osobne na príslušný súd na vyznačenie doložky právoplatnosti a vykonateľnosti, kontaktovať telefonicky infocentrum príslušného súdu, kde ti povedia, či prílsušný dokument už nadobudol právoplatnosť a vykonateľnosť.
tanicka218
10.08.11,11:28
a este nieco, mam asi 10 platobnych rozkazov, chcem ich dat na exekuciu, platobne rozkazy som uz kazdy 2x prefotila a chcem ich dat overit, tym padom budu tu dolozku vyznacovat na 10 originaloch a 20 kopiach? nevadi to? ja viem ze som radsej mala ist na sud len s tymni originalmi, tam vyznacit dolozku a potom to dat prefotit a potom overit ale tak co uz so mnou ... ked nerozmyslam
zalobaba
10.08.11,14:45
a este nieco, mam asi 10 platobnych rozkazov, chcem ich dat na exekuciu, platobne rozkazy som uz kazdy 2x prefotila a chcem ich dat overit, tym padom budu tu dolozku vyznacovat na 10 originaloch a 20 kopiach? nevadi to? ja viem ze som radsej mala ist na sud len s tymni originalmi, tam vyznacit dolozku a potom to dat prefotit a potom overit ale tak co uz so mnou ... ked nerozmyslam


Doložku právoplatnosti a vykonateľnosti ti súd vyznačí iba na origoši. Každý následne 2x prefotíš a dáš overiť notárovi. Prikladáš ich k návrhu na vykonanie exekúcie. V návrhu si môžeš uplatniť aj poplatok za overenie (copy dokladu od notára tiež prilož k návrhu na vykonanie exekúcie), takže v prípade ak máš napr. 10 rôznych dlžníkov, voči ktorým budeš podávať návrhy na vykonanie exekúcie, odporúčam vyžiadať si od notára 10 dokladov o úhrade.
tanicka218
10.08.11,15:00
no a neni overeny rovnopis brany rovnako ako original
zalobaba
10.08.11,15:08
no a neni overeny rovnopis brany rovnako ako original

Na copy, či už overenú alebo nie, ti súd nevyznačí nič. Načo si to komplikuješ? Život je jednoduchší....:)
tanicka218
10.08.11,15:11
no sak lebo mam zbytocne kopie :-)) dakujem za odpovede
zalobaba
10.08.11,15:22
no sak lebo mam zbytocne kopie :-)) dakujem za odpovede


...čo už, človek sa učí celý život.... tak veľa šťastia pri vymáhaní pohľadávok :o
tanicka218
16.08.11,10:57
a este mam otazku, clovek s tym musi ist osobne aj ked to vydal sud na druhom konci republiky? nerobi sa to tak ze sa to aj posiela? aj ked myslim ze to je dost risk, poslat postou original PR...
zalobaba
16.08.11,12:50
a este mam otazku, clovek s tym musi ist osobne aj ked to vydal sud na druhom konci republiky? nerobi sa to tak ze sa to aj posiela? aj ked myslim ze to je dost risk, poslat postou original PR...


Pozri si moju odpoveď v príspevku č.2, tam máš odpoveď. Samozrejme odporúčam poslať zásielku doporučene + 1. trieda, príp. doporučene s doručenkou. V žiadnom prípade neposielať obyčajnou poštovou zásielkou.