jan.ka
10.08.11,10:19
Hromadné zľavy sa stali novým trendom nakupovania na internete. V poslednej dobe vznikajú stále noví prevádzkovatelia tzv. kolektívnych zliav. V súčasnosti je okolo 20 prevádzkovateľov skupinových zliav, ktorí agregujú ponuky okolo 70tich portálov poskytujúcich zľavy. Jedná sa o zaujímavú možnosť ako ušetriť kupujúcim ich peniaze. Aký je princíp hromadných zliav a prečo sú tak obľúbené ?

Hromadné nakupovanie cez web je dobré v tom, že sa poskytujú vysoké zľavy kupujúcim v obmedzenom časovom horizonte a po uplynutí tejto doby už ich kúpiť nemôžete. Určite sa pýtate, prečo by ste mali zľavy vôbec kupovať ? Odpoveď je jednoduchá. Rádovo sa jedná o desiatky, niekedy aj o stovky kusov zliav a preto je predom dohodnutá špeciálna zľava, ktorá je veľmi výhodná. Aké ponuky kolektívnych zliav môžete nakupovať ?

Medzi najobľúbenejšie hromadné zľavy patria rôzne gastronomické špeciality. Návštevy reštaurácií s hromadnou zľavou a teda až s 90 % zľavou na rôzne pochúťky sú lákavé. Tiež sa tu často objavujú wellness pobyty, zážitky alebo masáže. Aktivity, za ktoré by ste v inom prípade zaplatili veľa peňazí sa teraz stávajú omnoho atraktívnejšie.

Hromadné zľavy sú ponúkané teraz aj v menších mestách. Doteraz sa zľavových ponúk sústredilo v okolí najväčších miest, ako Bratislava, Košice, Trnava, Trenčín ale postupne sa prešlo do iných miest ako Prešov, Žilina, či Dubnica nad Váhom.


Máte skúsenosti s hromadným nakupovaním na Slovensku ?
misstka
10.08.11,08:21
podobná téma je aj tu http://www.porada.sk/t172575-zlavove-kupony.html
tam som písala aj svoju skúsenosť :)
marleau
10.08.11,08:21
Dať zľavu 50,60,70 alebo 90 percent znamená povedať ti do ksichtu:doteraz som okrádal,dnes predám na réžiu.
iv@n
10.08.11,12:25
ked sa nudím tak pozriem nejaký zľavový agregátor, ale v našich končinách sa ťažko hladá niečo užitočné. samé masáže, bylinkové zábaly, ubytovanie a jedlo. To šibrinkovanie s číslami ako zľavy 70pct je smiešne, reálne som zatial videl celkom slušnú zľavu v Subway, kde dali 50pct dole na menu. Ked som hladal napríklad ubytovanie pre rodinu niekam na výlet zabehnúť tak tie ceny ma teda neoslovili - oháňať sa 60pct zľavou a pritom ma noc vyjde na 50-100 eur mi príde vcelku dosť, za tie sumy mám ubytovanie na francúzskej rivére.
Gina Er
10.08.11,12:38
Dať zľavu 50,60,70 alebo 90 percent znamená povedať ti do ksichtu:doteraz som okrádal,dnes predám na réžiu.
a podľa Teba má dávať stále takéto nízke ceny? a z čoho má žiť? platiť odvody,nájom,dane? z čoho má platiť zamestnancov?
Ice dive
10.08.11,12:48
podľa mňa je to celé len finta na ľudí, že kupujte, lebo je to lacné...
a ľudia nakupujú lebo si myslia, že majú niečo kvalitné a ušetria kopec peňazí...
vlastná skúsenosť... manželka objavila za jednom takomto webe, že prehrávanie z VHS na DVD, 50 % zľava 5 € kazeta... pozreli sme stránku inzerenta, kde štandardne tuto službu ponúkal za 7 € t.j. síce zľavu dal, ale len na oko prezentoval 50 % btw. tie kazety prehráva už pomaly 2 mesiace... tak dúfam, že o ne neprídeme...
myslím, že veľa predajcov má umelo nadsadené takto ceny, aby mohli dávať dvojciferné zľavy v % na čo ľudia v súčasnosti letia...
iv@n
10.08.11,13:10
a podľa Teba má dávať stále takéto nízke ceny? a z čoho má žiť? platiť odvody,nájom,dane? z čoho má platiť zamestnancov?
ak chápem ten koncept dobre, tak by to malo fungovať tak, že teraz obetuješ zisk, prípadne ideš do mínusu a dúfaš, že zákazník sa vráti a utratí viac.
bohužial podla toho čo som vysledoval zatial ponuky to vyzerá u nás skôr tak, že vymyslíme si nezmyselne vysokú cenu a z tej dáme 50pct zľavu. a ked si človek pozrie bežnú ponuku, tak zistí že tá zľava má do uvádzanej hodne daleko.
trisestri
10.08.11,13:13
všade dokoola všímam že sú zlavy,taký ošuchaný marketingový trik,lebo ešte stále ludí sa na to chytá namiesto kalkulačky a logiky.
Gina Er
10.08.11,13:17
ak chápem ten koncept dobre, tak by to malo fungovať tak, že teraz obetuješ zisk, prípadne ideš do mínusu a dúfaš, že zákazník sa vráti a utratí viac.
bohužial podla toho čo som vysledoval zatial ponuky to vyzerá u nás skôr tak, že vymyslíme si nezmyselne vysokú cenu a z tej dáme 50pct zľavu. a ked si človek pozrie bežnú ponuku, tak zistí že tá zľava má do uvádzanej hodne daleko.
treba si u danej firmy pozrieť cenník.....ak zistíš,že nadsadili,aby mohli dať akože zľavu,tak si urobíš hodnotenie tej firmy sám a asi to nebude nič pekné.
Napr.moja neter robí masáže a vyjadrila sa tak,že stále platí rovnaký cenník,ceny nenavyšovali,lebo si nechcú kaziť meno.Nezarobia na tom nič,idú skôr do mínusu,ale berú to ako reklamu...
Stanislav 1975
10.08.11,13:32
Dať zľavu 50,60,70 alebo 90 percent znamená povedať ti do ksichtu:doteraz som okrádal,dnes predám na réžiu.

Marleau, ja by som nepovedal,že na réžiu,ale ešte stále na tom zarobí...:)
Stanislav 1975
10.08.11,13:34
podľa mňa je to celé len finta na ľudí, že kupujte, lebo je to lacné...
a ľudia nakupujú lebo si myslia, že majú niečo kvalitné a ušetria kopec peňazí...
vlastná skúsenosť... manželka objavila za jednom takomto webe, že prehrávanie z VHS na DVD, 50 % zľava 5 € kazeta... pozreli sme stránku inzerenta, kde štandardne tuto službu ponúkal za 7 € t.j. síce zľavu dal, ale len na oko prezentoval 50 % btw. tie kazety prehráva už pomaly 2 mesiace... tak dúfam, že o ne neprídeme...
myslím, že veľa predajcov má umelo nadsadené takto ceny, aby mohli dávať dvojciferné zľavy v % na čo ľudia v súčasnosti letia...

Ja som si tiež všimol,že sa tam klame s východzími cenami...
marleau
10.08.11,14:25
a podľa Teba má dávať stále takéto nízke ceny? a z čoho má žiť? platiť odvody,nájom,dane? z čoho má platiť zamestnancov?
Ja keď staviam dom (a to ho aj vyrobím a zmontujem,nie len predám - teda nejde len o obchod),tak nemám maržu na žiadnu zľavu.Ja keby som dal 70% zľavu,tak 65% ide z mojho vrecka.
Gina Er
10.08.11,14:32
Ja keď staviam dom (a to ho aj vyrobím a zmontujem,nie len predám - teda nejde len o obchod),tak nemám maržu na žiadnu zľavu.Ja keby som dal 70% zľavu,tak 65% ide z mojho vrecka.
Ty máš maržu 5%? no ale Tvojich 5% z vyrobenia a postavenia domu je ďaleko viac ako napr.50% pri káve za 2eurá,takže to nemôžeš porovnávať.
marleau
10.08.11,14:47
Ty máš maržu 5%? no ale Tvojich 5% z vyrobenia a postavenia domu je ďaleko viac ako napr.50% pri káve za 2eurá,takže to nemôžeš porovnávať.
Mojou filozofiou je dať zákazníkovi najnižšiu možnú cenu hneď na začiatku.Ja nepotrebujem bohatnúť ani okrádať.Keby som urobil cenovú ponuku na 100.000,- eur a potom by som mu dal zľavu a výsledná cena by bola 91.000,-eur,znamenalo by to,že povodne som chcel zákazníka okradnúť o 9.000,- eur.Toto nikdy neurobím.Maximálne možem použiť na prianie zákazníka lacnejší materiál,no ten musí spĺňať všetky normy.Keby mne to chcel niekto urobiť,tak do obchodu s ním nejdem,pretože (nechcem nikoho uraziť) hlupáka poteší zľava,ale mňa sklame prístup.
Gina Er
10.08.11,16:39
hlupáka poteší zľava,ale mňa sklame prístup.
nepovažujem sa za hlupaňu,vyberám si len tie zľavy,ktoré sú naozaj ZĽAVY
marleau
10.08.11,16:47
Veď pri oblečení do nejakých 10-15% sa dá pouvažovať,ale 70-90%???
Gina Er
10.08.11,17:15
Veď pri oblečení do nejakých 10-15% sa dá pouvažovať,ale 70-90%???
no minule tu niekto písal,že na obuv si nahadzuje minimálne 100%........
zalobaba
10.08.11,17:22
no minule tu niekto písal,že na obuv si nahadzuje minimálne 100%........

čože obuv....keby sme len tušili, koľko obyčajných maličkostí v potravinách je aj na 300 % :D
video1983
10.08.11,17:30
uprimne? detske vecicky kupene zo zahranicia hromadne sa u nas na svk predavaju o 100-250% drahsie!!!
pavol54
10.08.11,17:44
nepovažujem sa za hlupaňu,vyberám si len tie zľavy,ktoré sú naozaj ZĽAVY
zľavy sú pre občasných konečných spotrebiteľov, ktorí nemajú prehľad o relevantných cenách. Ak môj odberateľ povie že dá na môj tovar zľavu tak mi behá mráz po chrbte lebo viem že ma ošklbe o tú istú hodnotu. Ale nedodaj mu.
pavol54
10.08.11,17:46
čože obuv....keby sme len tušili, koľko obyčajných maličkostí v potravinách je aj na 300 % :D
Tak menuj tie potraviny:
marleau
10.08.11,18:29
no minule tu niekto písal,že na obuv si nahadzuje minimálne 100%........


Nebola myslená marža,ale zľava.
marleau
12.08.11,19:17
Ty máš maržu 5%? no ale Tvojich 5% z vyrobenia a postavenia domu je ďaleko viac ako napr.50% pri káve za 2eurá,takže to nemôžeš porovnávať.
Ja dom staviam tri mesiace,on za tú dobu predá 1000 tričiek.
majos22
14.08.11,18:23
ja zľavám už akosi neverím. je za tým vždy háčik a nejako ma neoslovujú. beriem to tak, že zľavou končí jedna akcia a za ňou príde ešte väčšia. A ak sa to nepredá so zľavou, tak to obchod zabalí ako nepredajné.
Hazard77
04.09.11,09:41
Spájam sa s týmto názorom. Sú to väčšinou zľavy, ktoré momentálne nepotrebujem a využívam ich len málokedy.
myara
04.09.11,09:42
ja zľavám už akosi neverím. je za tým vždy háčik a nejako ma neoslovujú. beriem to tak, že zľavou končí jedna akcia a za ňou príde ešte väčšia. A ak sa to nepredá so zľavou, tak to obchod zabalí ako nepredajné.
nie je v tom ziadny hacik, aspon vo vacsine pripadov, osobne nemam ziadnu negativnu skusenost, a to som ich vyuzila skoro 20x
buchač
04.09.11,09:54
Tak menuj tie potraviny:

...rum , borovička , gin , vodka , slivovica .....:---:D
misoft
04.09.11,12:34
1., 2. a 5. = rýdzo slovenské pochutiny - a také drahé. Tie by mali dávať za polovicu :D:D:D
pavol54
04.09.11,13:06
...rum , borovička , gin , vodka , slivovica .....:---:D
to ti trvalo od 10.8., to si ich všetky kúpil a spotreboval? V tom prípade je ten čas na odpoveď v norme.
mato650
08.09.11,09:49
ja zlavy vyuzivam casto ale vzdy si pozriem ci sa to naozaj oplati a ci povodna cena nie je nadhodnotena...a ci vobec danu sluzbu/vec potrebujem
KEJKA
08.09.11,10:36
vždy je pôvodná cena nadhodnotená, zatiaľ som sa s opakom nestretla. Reálna zľava mi vychádza 25% a menej.
Ale aj tak sa to oplatí.
myara
08.09.11,14:38
vždy je pôvodná cena nadhodnotená, zatiaľ som sa s opakom nestretla. Reálna zľava mi vychádza 25% a menej.
Ale aj tak sa to oplatí.
nesuhlasim, ze je to tak vzdy, napr. teraz som si kupila kupon na grilovanu rybu za 4,10 E, a povodna cena je naozaj 8,20 E, lebo okolo restauracie, ktora tuto zlavu dala chodim kazdy den
alebo som si kupila polrocne predplatne na Miau, a poskytnuta zlava presne sedi na 50% z povodnej ceny, ktora je mi znama, kedze viem, kolko stoji jedno cislo
dalsi priklad poukazka do Billy v hodnote 20 E, ktoru som kupila za 12 E
ale co sa tyka pobytov, tak tam sa samozrejme cena nadhodnotit da
Jana_
01.03.12,11:25
Pozor na ZZZzlavy.sk!!

Na tomto serveri som si zakupila zlavovy kupon za 50.- EUR. Skor ako som ho zacala cerpat, majitel ponukajuci sluzbu (10 masazi) skrachoval. 20.1.2012 som sa obratila na server s prosbou o vrateni penazi. V svojich podmienkach garantuju - ak by nahodou doslo k problemom na strane partnera, peniaze vam vratime ihned...
Vratenie penazi prislubili, dokonca garantovali najneskorsi termin vratenia (15.2.2012) ale do dnesneho dna (1.3.2012) peniaze na ucte nemam.
Poradte mi, prosim, akym sposobom mam peniaze od servera za nevykonane sluzby vymahat? Trestnym oznamenim?
milan.brezko
14.04.12,05:59
odporucam precitat si zaujimavy clanok na adrese http://hnonline.sk/slovensko/c1-55287920-ako-sa-v-zlavach-nestratit. Ja casto vyuzivam zlavy, ale kupujem najma na zlavedna a zlavomate, pripadne aj na schopcity. Ked som mal problem s jednym zlavovym portalom, obratil som sa na X (http://www.odpadnes.sk)XXXXX a oni mi to pomohli vyriesit
Heni
14.04.12,06:00
milan, a v každom svojom príspevku budeš chváliť ten portal? lebo ak hej, tak je to spam ako vyšitý...
KoxXxo
14.04.12,06:11
Majiteľ musí predsa pochváliť.
milan.brezko
14.04.12,06:19
vyjadrujem len svoj nazor, nakoniec si mozes vzdy vybrat. ja vyuzivam zlavy relativne casto, takze sa potrebujem orientovat, nakoniec povazujem to za zaujimavy pre mna prinosny vyvoj na trhu. keby este vacsina poskytovatelov pochopila ze som si kupil 100% sluzbu za polovicu a nie 50% sluzbu za polovicu, tak by som bol este spokojnejsi. preto kupujem len meratelne sluzby a tovary, overene hotely a pod.
KEJKA
14.04.12,06:22
tých 50 a viac percent zľava je vždy humbug. Tiež si to prerátam na ceny toho istého zariadenia, resp. predajne a vychádza to reálne na 20-25%. Prípadne je to naozaj cena menšieho rozsahu.
Napriek tomu využívam zľavy, aj 20% je viac než nula. Len ten humbug okolo ma uráža.
Heni
14.04.12,06:35
presne tak, súhlasím s Kejkou...
nedávno ma na zľavovom portáli zaujali tričká... už neviem presne, ale tiež cca 50% zľava...
cez portál stáli 5,85 eur, a napriamo cez www-stránku tých tričiek bola cena 5,84 eur, t.j. ešte o 1 cent lacnejšie ako cez zľavy :---