silviča
10.08.11,12:28
Dobry den prajem, potrebovala by som poradit, jeden nas klient potrebuje podat dodatocne danove priznanie za rok 2010, kde povodne hospodaril so stratou, ale dodatocne bol vycisleny kladny hospodarsky vysledok (chyba v uctovnictve). Kedze bude aj otvarat uctovne knihy a mat opravenu suvahu aj vysledovku, ake mu hrozia sankcie zo strany danoveho uradu? je mozne ze mu vyrubia pokutu vo vyske 3% z celkovej sumy majetku? dakujem
Majka
12.09.11,21:20
dobry vecer,
tato zadana otazka by aj mna zaujimala, nakolko tiez musim robit dodatocne DP a douctovat interny doklad do decembra, zmeni sa HV a teda bude aj ina danova povinnost. Podavam dadatocne DP, vykazy, Hlasenie, Q.Prehlad. Viete mi prosim vas niekto povedat kde si najdem sadzobnik pokut DU? kalkulacka na stranke DR nefunguje. Dakujem.
a_je_to
12.09.11,22:33
Dobry den prajem, potrebovala by som poradit, jeden nas klient potrebuje podat dodatocne danove priznanie za rok 2010, kde povodne hospodaril so stratou, ale dodatocne bol vycisleny kladny hospodarsky vysledok (chyba v uctovnictve). Kedze bude aj otvarat uctovne knihy a mat opravenu suvahu aj vysledovku, ake mu hrozia sankcie zo strany danoveho uradu? je mozne ze mu vyrubia pokutu vo vyske 3% z celkovej sumy majetku? dakujem

Pre podanie dodatočného priznania nie je potrebné otvárať účtovné knihy, ani robiť opravené účtovné výkazy. Rozdiely sa zaúčtujú do bežného roka, náklady na 429, výnosy na 428 a o tieto hodnoty sa opraví aj pôvodné priznanie. Pokutu daňový úrad za dodatočné priznanie nevyrubuje, iba ak nejaký úrok z omeškania za rozdiel v dani. Pokutu DÚ vyrúbi spravidla vtedy, keď na závažné nedostatky príde vlastným zisťovaním a ak nedokáže kvôli zle vedenému účtovníctvu vyčísliť rozdiel v dani.