Zelkaem
10.08.11,11:37
Mám účet v banke (flexiúčet) a potrebujem si otvoriť nový účet na podnikanie tak, aby som používala ten istý internetbanking k obidvom účtom. Zároveň sa chcem spýtať, či budem platiť poplatky za vedenie účtu za obidva účty? Alebo mi poraďte kde si môžem založiť 2 účty a platiť len jeden poplatok?
Zelkaem
10.08.11,09:47
Nemá nikto taký účet? Neexistuje?
ekopo
10.08.11,10:01
flexiúčet je osobný účet
flexibiznis je účet zriadený na podnikanie
keďže každý účet je samostatný, aj poplatky sa platia samostatne....
cez internetbanking vidíš oba účty....a spravuješ ktorý chceš
derek191919
10.08.11,10:33
Ja mam tiež dva učty, ale v ČSOB. Obidva sú nahlásené ako študentské účty, čiže jeden mám zadarmo a ten druhý študentský využívam na podnikanie a ten mám za 2 eura mesačne, kedže podla obchodních podmienok nemozem mať dva študentské účty zadarmo. Cez internet banking vidim obidva účty a tiež si len prepínam, je tam to isté heslo. Študentský účet v ČSOB je do 28 rokov a po predložení štúdia. Ak niesi študent, tak tam majú účet za 4 eura mesačne, čiže dva účty by si platila spolu 8 euro, ale tiež niesu na podnikanie, ale iba na osobné účely.
stiby2
10.08.11,10:40
ale tiež niesu na podnikanie, ale iba na osobné účely.

danova legislativa neuklada povinnost mat tzv. "podnikatelsky" ucet. Ale je dobre mat na podnikanie osobitny ucet, t.j. oddeleny od sukromnych platieb a pod.

Podnikatelsky ucet si vymysleli banky, aby mohli stanovit vyssie poplatky ;(
derek191919
10.08.11,10:58
danova legislativa neuklada povinnost mat tzv. "podnikatelsky" ucet. Ale je dobre mat na podnikanie osobitny ucet, t.j. oddeleny od sukromnych platieb a pod.

Podnikatelsky ucet si vymysleli banky, aby mohli stanovit vyssie poplatky ;(

No hej legislativa to neuklada to máš pravdu. Ale v obchodných podmienkach pri zakladaní účtu je napísané, že sa môže účet používať iba na osobné účely, ale tak nejako to ignorujem, snáď na to neprídu...
alessi
10.08.11,12:10
Tatrab ponúka dva účty za polovicu čiže á 2.50. A pokojne môže byť jeden podnikatelsky
JAJA11
10.08.11,12:15
No hej legislativa to neuklada to máš pravdu. Ale v obchodných podmienkach pri zakladaní účtu je napísané, že sa môže účet používať iba na osobné účely, ale tak nejako to ignorujem, snáď na to neprídu...

Pokiaľ je na účte malý obrat, tak nemá zmysel zakladať účet na podnikanie. Naozaj je neseriózne od banky, že vyžaduje vyššie poplatky len za to, že niekto má živnosť. .... :o Ve´D keď budem mať obrat 10.000 EUR za mesiac a kopec položiek na účte, tak nech si dajú zaplatiť. Ale ak je tam pár položiek, tak je to nespravodlivé...
derek191919
10.08.11,12:22
Tatrab ponúka dva účty za polovicu čiže á 2.50. A pokojne môže byť jeden podnikatelsky

Jeden za 2,5 alebo obidva účty za 2,5 ? A sú tam nejaké iné podmienky ešte ako minimalny obrat, minimalny zostatok a pod?
alessi
10.08.11,13:52
oni maju systém že normalne maš účet za 5 €. aj podnikateľský je za 5 euro. ale ked maš dva účty tak za každý platíš polovicu. pokiaľ maš debetnú kartu, a zaplatíš ňou apsoň 10 krát(osobný na sto pro podnikateľský neviem) tak maš zase polovicu dole. platí to ked tam maš ty a ak má tam ešte tvoja manžel/ka tak ešte dalšia polovica dole.
tatrabanka - minimalny zostatok 0 €, pokiaľ pravidelne aspoň 6 mesiacov ti dôjde výplata, takj ti vypočítajú povolené prečerpanie
s tým že maš v tarabanke na osobnom aj sporiaci podúčet - teoreticky neviem ako by sa to dalo zariadiť, že si otvoriš osobný účet so sporiacim a ten sporiaci využívaš ako osobné financie a normlany ako podnikateľský. Vtedy máš inet banking na jendo prihlásenie.

podnikateľský účet neviem, pri založení sro plánujem určite otvoriť účet v TB
ivustek
10.07.12,10:48
Mám založený osobný účet v Sl. sporitelni a mám nejaký balík za cca 5€ mesačne. Mám asi 10 trvalých príkazov, robím aj prevodné príkazy, platím kartou. Vo VUB však existuje za takú cenu tiež flexiúčet, ktorý okrem toho, čo ponúka SLSP má v balíčku aj Poistenie platieb (http://www.porada.sk/osobne-financie/poistenie/poistenie-depozitnym-produktom/poistenie-platieb/)- počas dlhšej práceneschopnosti následkom choroby, alebo úrazu Vám poisťovňa vyplatí 166 Eur priamo na Váš Flexiúčet na pokrytie bežných mesačných výdavkov.
A tak uvažujem o zmene banky.
Manžel mojej sesternice má tento flexiúčet, a platí z neho rôzne trvalé príkazy cca 200€ mesačne. Vlani na jeseň vážne ochorel a bol 6 mesiacov na PN. Po ukončení PN zašli do banky s potvrdeniami a vyplatili im na účet 996€/166€x6mesiacov/. Podmienka PN - 30dní.
Máte s tým niekto skúsenosť?