betka84
10.08.11,11:57
Prosím jeden moj známy ma problem, stalo sa mu, ze uhradil DPH pod nespravnym variabilnym symbolom, na jeho smolu prave na firmu ktorá ma voci DU dlh.
DU mu nechce priradit platbu pod jeho VS...a ze nech zaplati znova, lebo oni to nechaju naparovane na tej firme ktora mala dlh.Mali ste uz niekto podobny problem???Ako to riesit?dakujem vsetkym..nechcem verit ye toto je mozne!!!!!
kn-alka
10.08.11,09:59
oficiáne poslať list - žiadosť o preúčtovanie mylnej platby z VS: .......... na VS: .............. .
Tweety
10.08.11,09:59
Prosím jeden moj známy ma problem, stalo sa mu, ze uhradil DPH pod nespravnym variabilnym symbolom, na jeho smolu prave na firmu ktorá ma voci DU dlh.
DU mu nechce priradit platbu pod jeho VS...a ze nech zaplati znova, lebo oni to nechaju naparovane na tej firme ktora mala dlh.Mali ste uz niekto podobny problem???Ako to riesit?dakujem vsetkym..nechcem verit ye toto je mozne!!!!!
AK je to tiež jeho firma je to OK. Dlh sa mu skráti, ale dph musí zaplatiť znova.
betka84
10.08.11,10:02
praveze to je uplne cudzia firma...a DU je uplne neochotný uz im ponukal ze ziska list od tej dotycnej firmy ze chcu preuctovat tu uhradu pod iny VS ..nic nechcu akceptovat
kn-alka
10.08.11,10:03
Ak aj je to iná firma s tým istým konateľom, aj tak sú to dva rôzne subjekty, DÚ by takto nemal postupovať. Ak oficiálne podám žiadosť o preúčtovanie platby, DÚ musí reagovať. Nie?
tictac7
10.08.11,10:03
stretla som sa s tým. No a zhrniem to tak - na Slovensku je možné všetko. Neostáva Ti nič iné, len zohnať firmu, ktorej patrí ten VS a oni musia požiadať, aby tú platbu DÚ preúčtoval na VS toho Tvojho známeho. Ak je to však nejaký d...l, tak si nepomôže, ale musí zaplatiť ešte raz....
kn-alka
10.08.11,10:03
neexistuje, že nechcú!!! MUSIA!!!
betka84
10.08.11,10:04
no podla nich nie, vobec ich nezaujima odkial to prislo,a on stou druhou firmou nema nic spolocne....hrozne a nejedna sa o malu sumu
Zita5
10.08.11,10:05
oficiáne poslať list - žiadosť o preúčtovanie mylnej platby z VS: .......... na VS: .............. .

A k listu priložiť aj fotokópiu bankového výpisu .
betka84
10.08.11,10:07
prave som volala na DU inde, a ze oni to beru tak ze ta firma darovala tie peniaze tejto firme....
COZE??????to je nezmysel
srska
10.08.11,10:09
no podla nich nie, vobec ich nezaujima odkial to prislo,a on stou druhou firmou nema nic spolocne....hrozne a nejedna sa o malu sumusprávca dane má pravdu - platí §58 ods. 6 zákona č.511/1992 Zb.
Zita5
10.08.11,10:10
Jedná sa o veľkú sumu ?
betka84
10.08.11,10:16
hrozne ma to stve aj za neho, lebo je to neskutoven nefer zaplatit znova..a niekomu on vyrovna podlznosti
betka84
10.08.11,10:16
3000€
betka84
10.08.11,10:18
bože strašný zákon...co si počať???
IVETA N
10.08.11,10:18
....., DÚ by takto nemal postupovať. Ak oficiálne podám žiadosť o preúčtovanie platby, DÚ musí reagovať. Nie?

A ešte by som na základe odpovede na oficiálny list podala aj sťažnosť na postup daňového úradu . Keby takémuto omylu prišlo v banke a nedajbože by si tie peniaze použila, tak by ťa ešte aj stíhali.Pre nich neplatia zákony?

Iveta N
PS:
ako som sa dočítala tak ano ale ako si inak .....
veronikasad
10.08.11,10:20
bože strašný zákon...co si počať???
vie aspoň komu "pomohol" ?
kn-alka
10.08.11,10:20
správca dane má pravdu - platí §58 ods. 6 zákona č.511/1992 Zb.


vidím a nemôžem uveriť, to si kto vymyslel? tí hore už fakt nie sú normálny. Ja viem, že za chyby sa platí, ale keď omylom pri prevode napíšem jednu číslicu môjho DIČ nesprávne a mám smolu, že také naozaj existuje, tak nemám právo pýtať peniaze späť?
mimotemy Bodaj by sa to stalo nejakému poslancovi pri platení svojej miliónovej dane.... to by bol hneď pozmeňovací návrh na stole!! :D
srska
10.08.11,10:22
vidím a nemôžem uveriť, to si kto vymyslel? tí hore už fakt nie sú normálny. Ja viem, že za chyby sa platí, ale keď omylom pri prevode napíšem jednu číslicu môjho DIČ nesprávne a mám smolu, že také naozaj existuje, tak nemám právo pýtať peniaze späť?
mimotemy Bodaj by sa to stalo nejakému poslancovi pri platení svojej miliónovej dane.... to by bol hneď pozmeňovací návrh na stole!! :Dmimotemyja ich tiež nemám rád ale litera nepustí
IVETA N
10.08.11,10:22
správca dane má pravdu - platí §58 ods. 6 zákona č.511/1992 Zb.


tak to je otras to sa môže iba na SLOVENSKU...:eek::eek::eek::eek::eek::eek::eek:


IVETA N
betka84
10.08.11,10:22
horšie je že DU posutpuje evidentne správne, ďakujem srska :/ je to velmi zly zakon...neviem,co by som robila na jeho mieste
Zita5
10.08.11,10:23
Môj syn má na daňovom úrade údajne preplatok na dani zo závislej činnosti a už dva roky vysvetľujeme daňovému úradu , že to musí byť omyl , nakoľko syn nemá zamestnancov a nikdy z jeho účtu taká platba neodišla ! A nie a nie sa dohodnúť .

Čo si o tom myslieť ? No jedine že to bol rovnaký omyl ako spravil Váš známy, alebo chyba správkyne dane, ktorá platbu nesprávne priradila .
Tweety
10.08.11,10:24
horšie je že DU posutpuje evidentne správne, ďakujem srska :/ je to velmi zly zakon...neviem,co by som robila na jeho mieste
Ostáva asi jediné, navštíviť firmu, ktorej takto pomohol v splátke dlhu, a žiadať svoju pohľ. späť.
Tweety
10.08.11,10:25
Môj syn má na daňovom úrade údajne preplatok na dani zo závislej činnosti a už dva roky vysvetľujeme daňovému úradu , že to musí byť omyl , nakoľko syn nemá zamestnancov a nikdy z jeho účtu taká platba neodišla ! A nie a nie sa dohodnúť .

Čo si o tom myslieť ? No jedine že to bol rovnaký omyl ako spravil Váš známy, alebo chyba správkyne dane, ktorá platbu nesprávne priradila .
Zitka, tak ho žiadajte späť.:)
srska
10.08.11,10:25
horšie je že DU posutpuje evidentne správne, ďakujem srska :/ je to velmi zly zakon...neviem,co by som robila na jeho miestezaplatiť ešte raz + vymáhať to čo bolo zaplatené prvýkrát. dôkazov je dosť.
Andyke
10.08.11,10:34
Mali sme podobný prípad. Cudzia firma uhradila daň z MV pod naším VS, mali sme tam vysoký preplatok (kvôli ich platbe). Potom nás navštívili a podpisovali sme im papier, že súhlasíme s preúčtovaním tej ich čiastky na iný VS. Zrejme takto to mali dohodnuté so správcom dane.
zk24
10.08.11,18:39
To sa mi snad sniva. Ja totalne zasnem, normalne som ostala vytocena po precitani tejto temy.

Ked pracovnicka vracia po danovych priznaniach preplatky a spravi preklep a omylom to posle inam, tak pochybujem ze mi to na druhy den posle znova.

Akoze nezvyknem nadavat, ale toto je totalna <> a chujovina v jednom, previazane mašlou.
srska
10.08.11,18:42
To sa mi snad sniva. Ja totalne zasnem, normalne som ostala vytocena po precitani tejto temy.

Ked pracovnicka vracia po danovych priznaniach preplatky a spravi preklep a omylom to posle inam, tak pochybujem ze mi to na druhy den posle znova.

Akoze nezvyknem nadavat, ale toto je totalna <> a chujovina v jednom, previazane mašlou.majú šťastie v nešťastí, že ten subjekt má nedoplatok a nie preplatok
zk24
10.08.11,18:46
majú šťastie v nešťastí, že ten subjekt má nedoplatok a nie preplatok

akoze to je trosku vysoka "pokuta" za preklep....
ked mi pride na bankovy ucet platba, ktora nebola myslena pre mna, a nepriznam to, este budem stihana za obohacovanie sa.

Normalne mi je na grc, a to este ani dru tycinky netlacim