martm001
10.08.11,13:33
Ahojte, potreboval by som poradit - Mam firemne auto - dodavku do 3,5t, mam ho nahlasene na DU, z blockov PHL si uplatnujem dph na vstupe, vediem evidenciu jazd v Alfe. Ako je to s pouzivanim auta na firemne ucely, jazdy mam v suvislosti s nakupom tovaru, s rozvozom tovaru, obchodne rokovania. Nakup a rozvoz sa da skontrolovat podla faktur, potrebujem nejako zdokladovat ze som bol niekde na obchodnom rokovani, alebo staci aby sedeli km a blocky (stav tachom., miesto a cas tankovania)?
A treba okrem knihy jazd viest i tzv. stazky?
Vopred dakujem za odpoved.
zk24
10.08.11,11:44
Ahojte, potreboval by som poradit - Mam firemne auto - dodavku do 3,5t, mam ho nahlasene na DU, z blockov PHL si uplatnujem dph na vstupe, vediem evidenciu jazd v Alfe. Ako je to s pouzivanim auta na firemne ucely, jazdy mam v suvislosti s nakupom tovaru, s rozvozom tovaru, obchodne rokovania. Nakup a rozvoz sa da skontrolovat podla faktur, potrebujem nejako zdokladovat ze som bol niekde na obchodnom rokovani, alebo staci aby sedeli km a blocky (stav tachom., miesto a cas tankovania)?
A treba okrem knihy jazd viest i tzv. stazky?
Vopred dakujem za odpoved.

Nie vzdy sa to da dolozit nejakym konkretnym blockom alebo cosi. Nie vzdy musis nieco kupit. Ja do poznamky pisem v knihe jazd nazov obchodneho partnera u ktoreho klient bol, pripadne konkretne meno s kym rokoval.
martm001
10.08.11,13:52
ok, a co tie stazky, dodavka do 3,5 t je zrejme uz nakladnym vozidlom, treba ich robit ked sa rozvaza tovar?