medvedov
10.08.11,14:06
Takze

V zahranici v EU kupim tovar za

2000 EUR a chcem s nejkou prirazkou / zvolte sami / predat na Slovensku...

Ako by to vyzeralo s cislami / dane, nedane atd .. /

Ti co pochopili a maju cas vysvetlite

dakujem Tomas
tictac7
10.08.11,12:16
takže takto:
a) si platca DPH:
1. kúpiš v EU bez dane 2000 € - samozdanenie 400 € na vstupe, aj výstupe, takže štátu nedáš nič
2a. predáš za 2500 € + DPH 500 € platcovi DPH - ty budeš mať na výstupe 500, ktoré dáš štátu, on bude mať na vstupe 500, ktoré mu štát vráti (alebo o to menej bude platiť)
2b. predáš za 2500 € + DPH 500 € neplatcovi DPH - ty budeš mať na výstupe 500, ktoré dáš štátu, on z toho nebude mať nič
b) nie si platca DPH - teda aj v EÚ musíš kupovať s DPH a nedeje sa Ti nič. Máš len nevýhodu, pokiaľ si medzičlánok - teda predávaš nejakému platcovi, ktorý potom ďalej predáva platcovi. V tomto prípade ten, ktorému predávaš Ty, príde o daň na vstupe
Stačí takto?
medvedov
10.08.11,22:18
Takze ja ak budem vacsinou ako medziclanok a budem pradavat platcom DPH ... tak asi by bolo lepsie pre vsetky strany aby som bol aj ja platca DPH ... / ak som dobre pochopil a na druhej strane ak sa mi bude darit a presiahnem obrat viac ako cca 50 000 evri ci kolo je ta hranica tak sa musim automaticky prihlasit ako platca DPH /


Len ide o to ze na tych nasich uradoch je paradne.. Lebo ja ked sa hned chcem dat ako platca tak k tomu je taky smiesny dotaznik a az ak splnam rozne stupidne veci az vtedy sa rozhodnu bud alebo.. A tie uradnicky co vedia strasne poradit ako dnes na danovom nemam slov... tak preto to radej riesim tu lebo viem ze sa viac dozviem ...

Tak diky zatial za odpoved :)
marjankaj
10.08.11,23:56
No stručne?
Platca DPH platí a niekedy platia nemu(volá sa to nadmerný odpočet). A vie o tom.

Neplatca DPH platí tiež, jemu však nikto nezaplatí DPH, a často o tom ani nevie.

Inak je to vysvetlené aj v zákone o DPH. Ale tam to nie je ani stručné ani celkom jasné. Aby to bolo celkom jasné, bolo by treba trochu hrubšiu knihu, kde by to vysvetlili. Taká kniha však neexistuje, lebo kým ju stihnú vydať, bola by neaktuálna, lebo zákon stihli už najmenej dvakrát novelizovať.:---
KEJKA
11.08.11,13:32
Takze ja ak budem vacsinou ako medziclanok a budem pradavat platcom DPH ... tak asi by bolo lepsie pre vsetky strany aby som bol aj ja platca DPH ... / ak som dobre pochopil a na druhej strane ak sa mi bude darit a presiahnem obrat viac ako cca 50 000 evri ci kolo je ta hranica tak sa musim automaticky prihlasit ako platca DPH /

Kupuješ z EU, takže pre teba neplatí hranica cca 50 tis. EUR, ale necelých 14 tis. EUR. Pred nákupom tovaru, ktorým splníš túto nižšiu hranicu sa už musíš registrovať podľa §7 - takže vtedy využi možnosť a zaregistruj sa hned podľa §4, ved ekonomickú činnosť preukážeš predajom za tých 13 tis. EUR.