Bardejovska
10.08.11,17:24
Po rodičoch na dedine vlastním pozemok, kde niekedy stal rodičovský dom, ktorý už schátral. Žije tam asi 15 ľudí. Obdržala som od starostu list, že obecnému úradu dlhujem zaplatenie dane z nehnuteľnosti za 11 rokov. Ale ja som za tých 11 rokov neobdržala od neho žiadný výmer ani inú výzvu na zaplatenie dane obci. Ani tento rok mi neposlal výmer, len list, ktorým, má vyzýva k zaplateniu dane so spätnou platnosťou za 11 rokov a keď túto sumu nezaplatím tak to postúpi exekutorovi. Má právo žiadať odomňa zaplatenie dane za 11 rokov? /Ide o starostu, ktorý si tam bačuje podľa svojho, žijú tam len ľudia, ktorí už doslovne dožívajú a on je starostom len z núdze!/
video1983
10.08.11,15:30
a kto to tam byva??? 15 ludi?
arizona
10.08.11,16:13
U nas danove vymery roznasaju pracovnici OU osobne , do domu.
Neviem, alo to funguje u vas, mozno tie vymery naozaj niekto preberal.

Za platenie dani za nehnutelnosti zodpoveda majitel nehnutelnosti.

... je divne, ze sa ozvali az po 11. rokoch
Bardejovska
11.08.11,04:54
aj u nás v meste to tak je. V januári máme už v rukách výmer. Ale on mi 11 rokov neposlal nič. A teraz chce všetko naraz. Ide mi o to či má nárok za tie roky dozadu. Dozvedela som sa, že obecný majetok už má v rukách exekútor.
stefania71
11.08.11,06:00
Ohľadne obdobia za aké môže obec dorubovať daň sa dozvieš viac v zákone o správe daní č.511/1992, §45. Keď neposlali za 11 rokov vôbec výmer, podľa môjho názoru môžu daň vyrubiť najviac za posledných 5 rokov, treba oponovať týmto zákonom.