devil811
10.08.11,17:51
Dobry den mal som poistenu nehnutelnost vo Wustenrote a v july mi vyprsal rok a poslali mi dalsi sek teda na dalsi rok.Kedze som so rozhodol zmluvu zrusit poslal som vypoved a sek nezaplatil. Odpovedou mi bolo ze podla obcianskeho zakonika zmluvu mozem zrusit iba znova o rok so 6 tyznovou vypovednou lehotou. chcel by som sa opytat ako postupovat ked chcem tu zmluvu zrusit. Som ochotny zaplatit tych 6 tyznov ale neviem ci je to mozne takto ukoncit. Dakujem za rady.
arizona
10.08.11,16:15
Pozri si zmluvu, tam by si mala mat napisane podmienky ...
bubkoch
10.08.11,16:16
nezaplatenim poistneho poistovna po istej lehote vyplnenej vyzvami na zaplatenie zrusi ... poistne do zaniku poistenia budes musiet zaplatit
bubkoch
10.08.11,16:18
občiansky zakonnik:

§ 801
(1) Poistenie zanikne aj tak, že poistné za prvé poistné obdobie alebo jednorazové poistné nebolo zaplatené do troch mesiacov odo dňa jeho splatnosti.

(2) Poistenie zanikne aj tak, že poistné za ďalšie poistné obdobie nebolo zaplatené do jedného mesiaca odo dňa doručenia výzvy poisťovateľa na jeho zaplatenie, ak nebolo poistné zaplatené pred doručením tejto výzvy. Výzva poisťovateľa obsahuje upozornenie, že poistenie zanikne, ak nebude zaplatené. To isté platí, ak bola zaplatená len časť poistného.

§ 803
(1) Poistiteľ má právo na poistné za dobu do zániku poistenia.
Andyke
10.08.11,16:19
zk24
10.08.11,16:24
§ 800

(1) Poistenie, pri ktorom je dojednané bežné poistné, zanikne výpoveďou ku koncu poistného obdobia; výpoveď sa musí dať aspoň šesť týždňov pred jeho uplynutím.


Skusaju to na teba najprv tymto sposobom....