doktor01
10.08.11,19:20
Máme zamestnancov ktorí poberajú príspevok na cestovné z ÚPSVaR. Majiteľ sa rozhodol založiť novú firmu pod novým názvom -s.r.o.(bez akýchkoľvek väzieb na terajšiu firmu). Dnes ma oslovili zamestnanci s otázkou ako to bude stým príspevkom, či teda im bude vyplácaný aj naďalej alebo oň prídu. Volal som na ÚPSVaR ale ani tam mi nevedeli povedať ako to bude v takomto prípade. Vie niekto poradiť?
doktor01
12.08.11,16:12
Nik nevie poradiť?
doktor01
16.08.11,17:09
Máme zamestnancov ktorí poberajú príspevok na cestovné z ÚPSVaR. Majiteľ sa rozhodol založiť novú firmu pod novým názvom -s.r.o.(bez akýchkoľvek väzieb na terajšiu firmu). Dnes ma oslovili zamestnanci s otázkou ako to bude stým príspevkom, či teda im bude vyplácaný aj naďalej alebo oň prídu. Volal som na ÚPSVaR ale ani tam mi nevedeli povedať ako to bude v takomto prípade. Vie niekto poradiť?
Tu je stanovisko ústredia aj pre ostatných:
Ak si občan nevyčerpal príspevok na dochádzku za prácou za všetky mesiace, na ktoré mal nárok a opätovne nebol zaradený do evidencie uchádzačov o zamestnanie má po zmene zamestnávateľa, ktorá sa uskutoční do 30 dní od ukončenia pracovného pomeru, nárok na vyplácanie príspevku na dochádzku za prácou počas zvyšnej doby.
V mesiaci, v ktorom nastal súbeh zamestnávateľov, občan predloží potvrdenia o trvaní pracovného pomeru od všetkých zamestnávateľov u ktorých daný mesiac pracoval (ukončil pracovný pomer/ začal pracovný pomer).

PS: Informácia z UPSVaR bola presne opačná. Zrejme aj niektorí úradníci v tom majú chaos.