martinez
10.08.11,20:18
Ospravedlnujem sa za tuto mozno hlupu temu, ale uvazujem, ze by som presiel zo zamestnaneckeho pomeru uctovnika na podnikanie v oblasti uctovnictva. Nechcem sa tu bavit o tom, kolko si pytat za jednu polozku ale zaujimali by ma skor komplexne informacie o tom, ci ma to uzivi. Teda mam 2 otazky :

1/ Kolko firiem dokaze taky uctovnik zvladnut uctovat na plny uvazok? Viem, ze to zavisi od ich velkosti a poctu dokladov, ci je a ci nie je platitelom DPH, kolko ma zamestnancov a pod. Ale kolko je taky rozumny priemer? Ako je to u Vas ? 5 - 6 mensich sro-ciek ?

2/ Kolko dokazete priblizne brutto vyfakturovat za celomesacne vedenie uctovnictva spolu ? 1000 eur ? 1500 eur ? 2000 eur ?

Viem, ze sa na to neda jednoznacne odpovedat a ze je to ine od pripadu k pripadu. Ale je tu vela z Vas, ktori sa tym zivia a preto by som Vach chcel poprosit, ci by ste sa nepodelili o nejake zakladne info z Vasich podnikatelskych aktivit.

Dakujem za vsetky prispevky.
danushka
10.08.11,18:27
veronikasad
10.08.11,18:29
danuška, martinez nechcel cenník - chce vedieť, kolko si napr. zarobila ty (viem, že nie si účtovníčka) ...
danushka
10.08.11,18:32
dobre ja viem, na co sa martinez pytal Veronicka :D a netvrdim o sebe, ze som uctovnicka, hoci som tuto pracu robila aj na zivnost, lebo si netrufam o sebe nieco take tvrdit ;)
Dáša_
10.08.11,18:32
no neviem, keby mala firma externe platit účtovníkovi 1000-2000€, tak bude možno uvažovať, že je pre ňu výhodnejšie mať zamestnanca.

A čo sa počtu sro týka, tak je občas hlavný problém v tom, koľko dokážeš spracovať nárazovo vždy pre kvartálnymi DPH. Lebo nie je veľa takých klientov, čo nosia doklady priebežne. Dosť častá je práve nároazová práca.
Xanti
10.08.11,18:34
Dáši,
on tú sumu 2000 e dal spolu, za cca 5-6 s.r.o. nie za každú samostatne.
zk24
10.08.11,18:43
Ako zacinajuci uctovnik sa pohybujem v nizsich cenovych kategoriach, ale snazim sa dodrziavat orientacne tento nas "interny cennik". Takze si to jednoducho prenasob. Ale ja mam cca 5 stalych s.r.o-ciek. Aby ma to uzivilo musela by som mat 4x tolko. Ale nesnazim sa ani viac klientov hladat, som zamestnana, takze toto mam ako hobby. Niekto lusti krizovky, niekto lusti danove priznanie :)
martinez
11.08.11,07:14
Ok, takze zaver je taky, ze sa tym asi neda zivit na plny uvazok.

Najlepsia kombinacia je mat zamestnanie na pracovny pomer a zivnost mat iba ako bokovku, teda nejaky doplnkovy prijem.

Suhlasite ?
Stanislav 1975
11.08.11,07:19
Ja síce niesom účtovník, ale dosť ich poznám a takto- najmenej zarobí kamarát, čo sa tomu viac nevenuje ako venuje( nechce sa mu) asi cca. 500 eur a najviac zarobí iný kamarát ,on moc nechcel povedať presnú sumu ale pohybuje sa to okolo 10.000 eur mesačne...
marjankaj
11.08.11,07:20
Ok, takze zaver je taky, ze sa tym asi neda zivit na plny uvazok.

Najlepsia kombinacia je mat zamestnanie na pracovny pomer a zivnost mat iba ako bokovku, teda nejaky doplnkovy prijem.

Suhlasite ?


Najlepšie je dať sa zvoliť za poslanca, najmä europoslanca.:cool:
Stanislav 1975
11.08.11,07:22
Ok, takze zaver je taky, ze sa tym asi neda zivit na plny uvazok.

Najlepsia kombinacia je mat zamestnanie na pracovny pomer a zivnost mat iba ako bokovku, teda nejaky doplnkovy prijem.

Suhlasite ?

Vobec nemáš pravdu- určite sa tým dá uživiť ,táto robota chce celého človeka od rána do noci-víkend- nevíkend...
Stále nejaké novinky , novelizácie-to všetko treba sa učiť a sledovať...
zk24
11.08.11,07:22
Ok, takze zaver je taky, ze sa tym asi neda zivit na plny uvazok.

Najlepsia kombinacia je mat zamestnanie na pracovny pomer a zivnost mat iba ako bokovku, teda nejaky doplnkovy prijem.

Suhlasite ?

Co by nie, da sa tym zivit. Len to chvilku potrva kym nazbieras klientelu. Ja klientelu nehladam. Mam par stabilnych a to mi ako hobby staci. A to su len trzby, cisty zisk je zas uplne niekde inde.
zk24
11.08.11,07:25
Vobec nemáš pravdu- určite sa tým dá uživiť a navyše ja osobne by som účtovníka ktorý to nerobí naplno ale len nejako pomimo práce ani nechcel...-táto robota chce celého človeka od rána do noci-víkend- nevíkend...
Stále nejaké novinky , novelizácie-to všetko treba sa učiť a sledovať...

Dovolim si oponovat. To kolko sa tomu denne venujes vobec nema vplyv na kvalitu tvojej prace.

Niekto sa v skole ucil na pisomku 3 tyzdne a aj tak to spravil za 4-. Niekomu stacilo davat pozor na prednaskach a spravil za 1*. Trochu sa ma to dotklo. Len za to ze mam uctovnictvo ako hobby a nie ako hlavny prijem, este nemusi znamenat ze nie som zodpovedna.
Stanislav 1975
11.08.11,07:27
Dovolim si oponovat. To kolko sa tomu denne venujes vobec nema vplyv na kvalitu tvojej prace.

opravil som to, ešte pred tvojím protestom-napísal som to moc tvrdo, zmakčil som to...:)
martinez
11.08.11,07:43
Ja síce niesom účtovník, ale dosť ich poznám a takto- najmenej zarobí kamarát, čo sa tomu viac nevenuje ako venuje( nechce sa mu) asi cca. 500 eur a najviac zarobí iný kamarát ,on moc nechcel povedať presnú sumu ale pohybuje sa to okolo 10.000 eur mesačne...

Stano, ale ten kamarat, co najviac zarobi to asi nema len za vedenie uctovnictva, vsak ? musi tam mat aj nejake danove poradenstvo (gulata peciatka) a poskytovanie auditorskych sluzieb. Ci mylim sa ?
Stanislav 1975
11.08.11,07:59
Stano, ale ten kamarat, co najviac zarobi to asi nema len za vedenie uctovnictva, vsak ? musi tam mat aj nejake danove poradenstvo (gulata peciatka) a poskytovanie auditorskych sluzieb. Ci mylim sa ?

je pravda,že to nieje obyčajný účtovník, dosť sa bojí...ja by som s ním nemenil...-to vieš DPH a podobné účtovníctva sú niekedy riskantné veci...
martinez
11.08.11,08:02
Ak mam byt uprimny, ja by som bol spokojny, keby som mohol mesacne vyfakturovat za vsetkych klientov spolu sumu 2000 - 2500 eur mesacne.

Myslite, ze ak by som mal klientelu a pracoval by som 8 hodin denne, je to realne ? samozrejme hovorime teraz o hrubych trzbach... teda nie o cistom prijme pre mna.
srska
11.08.11,08:04
Ak mam byt uprimny, ja by som bol spokojny, keby som mohol mesacne vyfakturovat za vsetkych klientov spolu sumu 2000 - 2500 eur mesacne.

Myslite, ze ak by som mal klientelu a pracoval by som 8 hodin denne, je to realne ? samozrejme hovorime teraz o hrubych trzbach... teda nie o cistom prijme pre mna.je to reálne
Stanislav 1975
11.08.11,08:04
Ak mam byt uprimny, ja by som bol spokojny, keby som mohol mesacne vyfakturovat za vsetkych klientov spolu sumu 2000 - 2500 eur mesacne.

Myslite, ze ak by som mal klientelu a pracoval by som 8 hodin denne, je to realne ? samozrejme hovorime teraz o hrubych trzbach... teda nie o cistom prijme pre mna.

martinez,všetko je len o jednom- či si nájdeš klientelu-ak máš niečo vo výhlade ,tak nevidím problém,prečo by si nemal do toho ísť...-ale samozrejme serioznu klientelu, takých čo platia, lebo sú aj takí čo neplatia akoby mali...
Stanislav 1975
11.08.11,08:07
je to reálne

Vlado to má za týždeň...:D:D:D,ta ňe fešák...
srska
11.08.11,08:08
naviac máš výhodu, že chceš prejsť zo zamestnaneckého pomeru na voľnú nohu (prvotné kontakty)
Stanislav 1975
11.08.11,08:12
naviac máš výhodu, že chceš prejsť zo zamestnaneckého pomeru na voľnú nohu (prvotné kontakty)

jojo- nezaškodilo by si dať s niektorými terajšími klientami nejakú utajenú kávičku niekde v obchodnom centre-ponúknuť im o 20% nižšie sadzby a ako písaval sito- dokolečka dokola...:)
martinez
11.08.11,08:13
ok, dakujem Vam vsetkym za Vase skusenosti.