Robert Kempny
10.08.11,21:33
Dobry den,chcel by som Vás poprosiť o radu,v roku 1991 sme z manželkou dostali od štatnych majetkou Handlova 2 izbový byt v 6-bytovej jednotke v Morovne,ktory užívame dodnes.V roku 1997 sa štatny majetok premenoval na AGROPRODUKT slovakia a.s....Problem spočíva v tom,že v roku 2009 sme chceli byt odkupiť do osobneho vlastnictva,ale terajší Pan riaditel my povedal,že oni s tymto bytom nemaju už nič spoločne a aj na katastralnom urade stale figuruje že vlastnikom tohoto bytu sú stale "štatne majetky",ktore v roku 1997 sa premenovali na AGROPRODUKT slovakia a.s,ale tento byt si na katastry zabudli dať prepísať na AGROPRODUKT slovakia a.s,L.V č.354 byt č.24,teraz neviem ako mam postupovať pri odkupení tohoto bytu,kedže nieje "nikoho".Najomne za byt ale platíme AGROPRODUKTU,nakolko manželka stale pracuje v AGROPRODUKTE "ako je to možné,ked nie su vlastnikom".V tejto dobe jej ale oznamili,že asi dostane výpoved,tak mame obavy že by nam mohli tento byt tým padom vziať,ked dostane tú výpoved zo zamestnania.Chcel by som poradiť,ako mame postupovať na odkupení bytu,kam si mam napisať žiadost o prevod do vlastnictva a či mame mať obavy o tento byt,ked manželka dostane vypoved.Dakujem za odpoved.
danushka
10.08.11,20:23
Ale ten byt ma majitela.
AROPRODUKT ako nastupca statnych majetkov mal len vykonat zapis na katastri a myslim, ze by to nemal byt problem urobit aj teraz.

Postupovala by som tak, ze na Obecnom urade v Morovne by som ziadala info o tom, kto vlastne plati dan za bytovku.
Robert Kempny
11.08.11,04:58
Ale ten byt ma majitela.
AROPRODUKT ako nastupca statnych majetkov mal len vykonat zapis na katastri a myslim, ze by to nemal byt problem urobit aj teraz.

Postupovala by som tak, ze na Obecnom urade v Morovne by som ziadala info o tom, kto vlastne plati dan za bytovku.

No prave,Agroprodukt ako nastupca ten zapis vtedy nevykonal.
Pan riaditel Agroproduktu mi povedal,že poslal svojho pravnika na kataster vykonať zapis a nedá sa to,a že si mam napísať žiadosť na ministerstvo hospodarstva,neviem ako dalej,som s toho zúfalí.Dakujem za odpoved.
Mária27
11.08.11,05:48
Prestante platiť nájomné a hneď sa majiteľ nájde. Pretože nevlastníkovi bytu platiť nemusíte, ani vám ho nemôže vziať.
Robert Kempny
11.08.11,07:45
Prestante platiť nájomné a hneď sa majiteľ nájde. Pretože nevlastníkovi bytu platiť nemusíte, ani vám ho nemôže vziať.


Dakujem za odpoved,to je tiež jedna z možnosti,ale finta je v tom že manželke to najomné automaticky strhavaju pri vyplate,takže na vyplatnej paske ma strhnutu položku"najomne".
danushka
11.08.11,07:56
Dakujem za odpoved,to je tiež jedna z možnosti,ale finta je v tom že manželke to najomné automaticky strhavaju pri vyplate,takže na vyplatnej paske ma strhnutu položku"najomne".

A ako môžu strhávať nájomné za niečo, čo im nepatrí?:eek:
kn-alka
11.08.11,07:58
Napadnúť nájomnú zmluvu z dôvodu, že je neplatná a žiadať spätne všetko nájomné... uvidíš ako rýchlo si vybavia prepis na LV :)
Robert Kempny
11.08.11,09:46
Napadnúť nájomnú zmluvu z dôvodu, že je neplatná a žiadať spätne všetko nájomné... uvidíš ako rýchlo si vybavia prepis na LV :)

Dakujem za odpoved,no aj to je jedna z možností,porozmyšlam o tom,ale keby som to spravil,som zvedavý za kolko by mi ho odpredali,určite drahšie.
Robert Kempny
11.08.11,09:49
A ako môžu strhávať nájomné za niečo, čo im nepatrí?:eek:

To by zaujimalo aj mna.....