JOF
11.08.11,06:23
Chcel by som vedieť, či a ktorý zákon zrušil exekučné tituly Okresných súdov vydaných v rokoch 1996, pretože podľa nepodložených informácii zánikom exekučných oddelení Okresných súdov po polroku mal zaniknúť aj výkon týchto exe titulov.
J.
Stanislav 1975
11.08.11,04:38
Podľa mňa sú tieto exek. tituly stále platné...
intro
11.08.11,05:22
Týkalo sa to vymáhania výživného , oprávnení mali v tejto lehote navrhúť súdneho exekútora, ktorý by pokračoval vo výkone
, inak sa zastavil súdny výkon v týchto veciach.
Exekučné tituly z roku 1996 sa vymáhajú aj teraz, zaleží len od toho v akej lehote bol podaný návrh na vykonanie exekúcie - ak v roku 2008, tak povinný mohol vzniesť námietku premlčania.
JOF
11.08.11,08:59
No lenže táto exekúcia stále beží :(
Ako to zastaviť ?
intro
11.08.11,11:23
Právnická osoba by mohla byť vymazaná z OR ,
fyzická by mohla radšej zaplatiť /aby nemali problémy príp. dedičia/.
JOF
11.08.11,12:05
tejto odpovedi síce nem rozumiem, ale jedná sa o to že výživné končí 31. 08. 2011, nakoľko dieťa dospelo a úplným ukončením štúdia zanikla vyživovacia povinnosť. Pričom pracovnička na mzdovej učtárni v BA mi povedala, že ona neprestane zrážať, lebo je tam exekučný príkaz z OS PO z roku 1996, podľa ktorého mi stále zrážajú čiastku na výživné.
intro
11.08.11,12:14
- toto je špecifikum - vyživovacia povinnosť
- ja by som podala návrh na zastavenie exekúcie /odpadli predpoklady jej trvania / čo ak pôjde na VŠ ?/ / a pre istotu aj návrh na zrušenie vyživovacej povinnosti
JOF
11.08.11,13:30
no ak dá osud tak aj z motyky vystrelí, ale ak som písal že uplne ukončilo štúdium, to podľas mňa značí že už ďalej nebude študovať, jedine tak podvodom :)
a kedže všetky exe tituly mali skončiť do pol roka po zániku oddelenia na súde, mala si to uplatniť u exekútora, pretože podľa nepodložených informácii zánikom exekučných oddelení Okresných súdov po polroku mal zaniknúť aj výkon týchto exe titulov a to jedno v akej veci. Veď firma ktorá neexistuje nemôže fungovať. Buď to niekto prevezme alebo to zanikne :(