Daniela12345
11.08.11,06:37
Z- teľ vyslal z-nca na služobnú cestu do Rakúska vlastným autom ( utobusom ). Ako sa posudzuje čas, keď z-nec cestuje a pracovná doba sa mu začína až o 7,00? Cesta sa mu ráta ako výkon práce ?
Erislava
11.08.11,05:20
Hovorí o tom § 37 Zákona o cestovných náhradách - čas, ktorý na pracovnej ceste zamestnanca spadá do pracovného času zamestnanca, strávený bez jeho zavinenia inak ako plnením pracovných úloh, sa na účely tohto zákona považuje za výkon práce. Ak cesta trvá dlhšie ako je pracovný čas zamestnanca, nie je to nadčas( len ak by to bol napr. vodič z povolania). Treba si sledovať čas, kedy sa prekročia hranice, odvety je nárok na zahraničné diéty. Môže sa stať, že zamestnancovi vznikne nárok aj na slovenské aj na zahraničné diéty.
Chobot
11.08.11,06:40
Z- teľ vyslal z-nca na služobnú cestu do Rakúska vlastným autom ( utobusom ). Ako sa posudzuje čas, keď z-nec cestuje a pracovná doba sa mu začína až o 7,00? Cesta sa mu ráta ako výkon práce ?

To už bolo popisované na porade x-krát. Tu máš len pár príkladov tém, kde to bolo diskutované:

http://www.porada.sk/t8723-sluzobna-cesta-a-praca-nadcas.html

http://www.porada.sk/t19788-pracovny-cas-na-pracovnej-ceste.html
milka1619
23.08.11,11:25
V PZ mám uvedenú vetu :Miesto výkonu práce sa bude meniť podľa pokynov nadriadeného. Zml.strany s obsahom PZ súhlasia a porozumeli jej, čo potvrdzujú svojimi podpismi.
Potrebujem ešte nejaké naviac prehlásenie, že z-nec súhlasí s pracovnou cestou ? Ďakujem.
milka1619
23.08.11,16:24
Prosííííím radu.
milka1619
24.08.11,06:13
V PZ mám uvedenú vetu :Miesto výkonu práce sa bude meniť podľa pokynov nadriadeného. Zml.strany s obsahom PZ súhlasia a porozumeli jej, čo potvrdzujú svojimi podpismi.
Potrebujem ešte nejaké naviac prehlásenie, že z-nec súhlasí s pracovnou cestou ? Ďakujem.
Prosíííím radu.
tictac7
24.08.11,06:30
Prosíííím radu.

...je také tlačivko "Cestovný príkaz", ktorý má byť vypísaný už pred nástupom na SC. No a nakoľko je to príkaz, tak myslím, že zamestnanec plní príkazy, či?
Daniela12345
08.09.11,07:57
Naša firma uzatvorila ZoD s firmou v ČR na práce na obdobie jedného roka. Posielame tam pracovať zamestnancov. Ja sa chcem spýtať, aké doklady mám vystaviť z-ncovi. Formulár E 101 už vypisujem. Ďakujem.