certik
11.08.11,09:06
Dobrý deň, prešla som už veľa tém o stravovaní zamestnancov ale mám trošku špecifický problém. Robím mzdy reštaurácii. Zamestnanci sú zamestnaní na osem hodín. Stravovanie im zamestnávateľ ponúkol vo vlastnej prevádzke. Oni odmietli. Ako to mám ošetriť aby som bola chránená že sa im stravovanie umožnilo? Je to vôbec možné nejakou písomnou formou? Vopred ďakujem za odpovede.
certik
11.08.11,07:40
Prosím, poraďte mi ...
pavlinka
11.08.11,07:42
Zamestnávateľ si povinnosť splnil.Dajte si podpísať písomne že odmietli, aby ste boli krytí
certik
11.08.11,07:46
Zamestnávateľ si povinnosť splnil.Dajte si podpísať písomne že odmietli, aby ste boli krytí

A prosím akou formou to mám spraviť, stačil by zoznam zamestnancov s dňami v mesiaci a fajočky akože vtedy jedli a vtedy nie? Na konci mesiaca im dať podpísať že to bolo ich stravovanie, lebo oni môžu hocikedy zmeniť názor tak nech to mám pripravené?
certik
11.08.11,08:36
posúvam
inuš
11.08.11,08:54
U nás, ked sme riešili stravovanie (dovoz stravy, lebo v obci nie je žiadne stravov. zariadenie a najbližšie je 15 km) mi zamestnanci sami napísali budem odoberať, nebudem odoberať. A či on v mesiaci odoberie len jeden obed, alebo dvadsať, je na ňom. Ak si zoberie obed len v jeden deň v mesiaci, za ostatné nedostáva žiadnu náhradu, lebo zamestnávateľ si povinnosť splnil a umožnil im stravovanie. To, že to nevyužili je na ich škodu.

Keďže nám ale po pár rokoch poklesol počet zamestnancov, dovoz stravy sa nám tak predražil, že sme prešli na stravné lístky, lebo iná možnosť stravovania u nás nie je.
Janulik M
11.08.11,09:11
Ak zamestnávateľ zabezpečil stravu, splnil si svoju povinnosť. Jeho prvoradou povinnosťou je zabezpečiť jedno teplé jedlo. Ak to neide takto, potom môže stravné lístky. Tebe stačí o tom zamestnancov informovať. Nepotrebuješ to riešiť proti podpisu (môžeš, ak chceš) a už vôbec nie, či s tým súhlasia alebo nesúhlasia. Ak to zamestanci odmietnu, vzdávajú sa toho, čo im patrí zo zákona. Je jasné, že sa voči tomu búria, lebo v stravných lístkoch vidia peniažky, ale....zo strany zamestnávateľa je zákon splnený. Čo sa týka zmeny ich názoru, ako uvádzaš, v tomto prípade je to irelevantné. Ty im to nejakým písomným oznamom daj na vedomie, že odo dňa takého a takého platí, že poskytuješ stravu (ako káže zákon), popríde to aj vsuň do vnútorného poriadku (nemusíš) a máš to vybavené. Kto využije túto možnosť, využije, kto nie, dobrovolne sa jej vzdáva...
certik
11.08.11,09:19
Ďakujem veľmi pekne za pomoc.