pinec
11.08.11,09:12
Dobrý deň,
potreboval by som krbovú vložku s obojstranným presklením.
Prosím poraďte mi akú výkonnú vložku mám použiť . Vložka bude umiestnená v priečke ktorá oddeľuje priestor izba2 ( 47 m3 )a chodby5 (20 m3) ktorá je prepojená s kuchyňou3 (37 m3) (príloha). Do susednej izby1 (47m3) chcem urobit teplovzdušný prieduch.
Na poschodi je rovnaký pôdorys, teplovzdušný rozvod by som chcel robiť do troch miestostí celkovo (132m3). Krb nebude slúžiť ako hlavné kúrenie.
Dom bude zateplený, s plastovými oknami, murivo je kvadra. Podkrovie neobývané.

Na stránke Nordpeis som našiel krbovú vložku s označením N 23 ale má výkon len 7 KW, bola by vhodná ?
Na nete som našiel vložku Dovre 2100 CD ktorá je tiež obojstranná. Mohli by ste ich prosím porovnať a nejakú mi odporučiť.


Aké máte skúsenosti s obojstranným presklením.

Ďakujem za každú reakciu.

Pinec
arizona
11.08.11,07:41
Podla mojho "bajocko" prepoctu potrebujes min 14KW krb. vlozku.

N23 nepoznam, ale znacku Dovre mozem odporucat, su to kvalitne vyrobky
alltracboy
11.08.11,08:08
zisti si tepelne straty domu. Pokial to chces na paradu tak ber 7kW. Vacsiu mozno budes musiet skrtit, v slabsej mozes dosiahnut optimalne horenie a neupecies sa v dome.
dolfort
15.08.11,19:58
pinec z toho co ja kurim u seba v kachliach, neviem si predstavit ako by to vyzeralo keby ze to ma z oboch stran presklenie.
ono ta pahrebka vo vlozke sa rada niekde "oprie", cize za normalnych okolnosti o tri steny tvorene samotovymi tvarovkami.
ak by som isiel do obojstranneho presklenia, tak by som dbal hlavne aby vlozka bola riadne priestranna aby ked sa tam rozhori drievko tak aby sa uhliky nesypali na jedno zo skiel.
samozrejme predajcovia ti budu tvrdit svoje, ja by som skutocne hladal niekoho co to ma doma. dobre robis.
Oliwa
17.08.11,06:49
Chcem sa spýtať, ktorá krbová vložka /obojstranná sa vylučuje/ na trhu má najmenšiu hĺbku, keďže sme limitovaní priestorom, kde môže krb stáť, nakoľko sa nejedná o novostavbu. Zatiaľ som vygúglila 440 mm, to je hranica, alebo existuje aj niečo menej hlboké? Nepýtam sa na značku, výkon, materiál ani typ. Momentálne nám stavajú komín a keďže krb bude umiestnený v rohu miestnosti, každý centimeter priestoru bude dobrý... Majstri boli viacerí, momentálne čakáme na vizualizáciu návrhu...
Má niekto skúsenosť s krbovou vložkou ROMOTOP - český výrobca? Mne osobne sa veľmi nevidí...