gogo54
11.08.11,09:26
Sme SVB na okraji mesta. Po rekonštrukcii susednej budovy na byty, ktorá susedí s našim SVB mesto začalo robiť verejne osvetlenie . Káble sú už pod zemou a vyvedené sú pri našej rozvodnej skrini ktorá sa nachádza na stene nášho bytového domu. Mesto nás teraz žiada aby sme dali súhlas na pripojenie verejného osvetlenia do rozvodovej skrine na našom dome. Poradí niekto či takýto súhlas dať alebo nedať . Vopred ďakujem za každú radu, za každý názor.
Môj názor. Nepočul som ešte že by niekde verejne osvetlenie bolo pripojene od bytovky, okrem toho asi 200m je transformátor od ktorého je napájaná aj naša bytovka.
Ešte raz za reakcie ďakujem
Consultix
11.08.11,07:38
Mesto nás teraz žiada aby sme dali súhlas na pripojenie verejného osvetlenia do rozvodovej skrine na našom dome. Poradí niekto či takýto súhlas dať alebo nedať .
Ešte raz za reakcie ďakujem

Nedefioval si uplne presne o co Vas mesto ziada. Su dve moznosti:
- Mesto ziada len moznost zriadenia samostatnej pripojky z rozvodnej skrine na pate objektu, kde si zriadi samostatne meranie (vlastne odberne miesto) s pripojenim na rozvdnu siet energetikov. Znamena to, ze budu si za to platit sami podla realnej spotreby, od Vas chcu len to, aby sa na siet energetikov mohli pripojit pri Vasom dome a nemuseli tahat dalsich 200m do trafostanice. V tomto pripade by som suhlas jednoznacne dal, je to osvetlenie predsa aj vo Vas prospech a nic Vas to nestoji.
- Menej pravdepodobne je, ze by mesto chcelo od Vas elektrinu na napajanie verejneho osvetlenia. S tym by som samozrejme nesuhlasil...
Jozef I
11.08.11,09:53
tiež si myslím že ide len o využitie skrine s elektrikou ale samozrejme vlastné hodiny treba v každom prípade.
Consultix
11.08.11,10:03
tiež si myslím že ide len o využitie skrine s elektrikou ale samozrejme vlastné hodiny treba v každom prípade.

Ba dokonca ani nie o vyuziti skrinky, ale privodu, ktory je v skrinke ukonceny. Pravdepodobne by zriadili len privod a meranie uz bude u nich, alebo pripadne v skrinke vedla...
gogo54
11.08.11,10:25
ano ide o napojenie do skrine na päte domu so samostatnými hodinami.
verkaz
11.08.11,14:34
Tá rozvodová skriňa je vaším majetkom alebo elektrární ? U nás je to podobné a je to majetok elektrární,
Svetluška1
12.08.11,06:29
samostatný elektromer č...... je samozrejmosť, máte odkúpený pozemok pod bytovým domom?, súhlas by som dala, prípadne ho môžete podmieniť symbolickým príspevkom mesta za "prenájom", rozvodná skriňa je určite majetkom ZSE a tie už žiadosť od mesta dostali. Váš dom by v minulosti musel dať súhlas na jej zriadenie, ale keďže dom bol v čase stavby majetkom mesta alebo družstva, teraz súhlas dávate vy, vlastníci, ale v princípe nie je dôvod to nepodpísať