Archy24
11.08.11,10:47
dobrý deň, neviete mi prosím ktosi poradiť, ako nahlásiť zamestnávateľovi, že chcem opäť nastúpiť do roboty po MD? telefonovala som s nim a on mi povedal, že nemá pre mňa robotu , Že mam ostať dokonca MD doma, a potom sa uvidí čo ďalej. Može ma zamestnávateľ takto odmietnuť? Mám mu poslať nejakú žiadosť , alebo niečo podobné ? Ďakujem za rady.
Archy24
11.08.11,13:18
dobrý deň, neviete mi prosím ktosi poradiť, ako nahlásiť zamestnávateľovi, že chcem opäť nastúpiť do roboty po MD? telefonovala som s nim a on mi povedal, že nemá pre mňa robotu , Že mam ostať dokonca MD doma, a potom sa uvidí čo ďalej. Može ma zamestnávateľ takto odmietnuť? Mám mu poslať nejakú žiadosť , alebo niečo podobné ? Ďakujem za rady.
veronikasad
11.08.11,13:20
dobrý deň, neviete mi prosím ktosi poradiť, ako nahlásiť zamestnávateľovi, že chcem opäť nastúpiť do roboty po MD? telefonovala som s nim a on mi povedal, že nemá pre mňa robotu , Že mam ostať dokonca MD doma, a potom sa uvidí čo ďalej. Može ma zamestnávateľ takto odmietnuť? Mám mu poslať nejakú žiadosť , alebo niečo podobné ? Ďakujem za rady.
Pošli mu to písomne, s uvedením predpokladaného nástupu do práce.

O rodičovskú dovolenku si žiadala písomne ? Ak ano, dokedy ?
Archy24
11.08.11,13:36
jedine co som davala do roboty bol papier pred porodom, co mi dala gyn. ze nastupujem na MD
Tweety
11.08.11,14:44
jedine co som davala do roboty bol papier pred porodom, co mi dala gyn. ze nastupujem na MD Takže si ho o RD ani nežiadala.
Chceš nastúpiť priamo z MD, alebo si bola už na RD?
vieraaaa
11.08.11,15:02
§ 166 ZP
Materská dovolenka a rodičovská dovolenka
(3) Žena a muž písomne oznámia zamestnávateľovi najmenej jeden mesiac vopred predpokladaný deň nástupu na materskú dovolenku a rodičovskú dovolenku, predpokladaný deň ich prerušenia, skončenia a zmeny týkajúce sa nástupu, prerušenia a skončenia materskej dovolenky a rodičovskej dovolenky.
suzliky
11.08.11,15:15
§ 166 ZP
Materská dovolenka a rodičovská dovolenka
(3) Žena a muž písomne oznámia zamestnávateľovi najmenej jeden mesiac vopred predpokladaný deň nástupu na materskú dovolenku a rodičovskú dovolenku, predpokladaný deň ich prerušenia, skončenia a zmeny týkajúce sa nástupu, prerušenia a skončenia materskej dovolenky a rodičovskej dovolenky.

mimotemyVšimli ste si, že sa tam nič nepíše o sankciách za nedodržanie tejto oznamovacej povinnosti? Ak aj neoznámila a nepožiadala po skončení MD o RD, tak čo potom? Zase aby personalisti obháňali nezodpovedných zamestnancov alebo čo iné? Ale to je na samostatnú tému.
suzliky
11.08.11,15:31
dobrý deň, neviete mi prosím ktosi poradiť, ako nahlásiť zamestnávateľovi, že chcem opäť nastúpiť do roboty po MD? telefonovala som s nim a on mi povedal, že nemá pre mňa robotu , Že mam ostať dokonca MD doma, a potom sa uvidí čo ďalej. Može ma zamestnávateľ takto odmietnuť? Mám mu poslať nejakú žiadosť , alebo niečo podobné ? Ďakujem za rady.
Pošli mu to písomne ako oznámenie (mesiac dopredu), že nastupuješ do práce po skončení MD resp. RD.
Naspäť ťa zobrať musí, ale...
1. Hneď prvý deň ako nastúpiš prestáva pre zamestnávateľa platiť zákaz výpovede voči tebe ako zamestnacovi, takže ti môže pekne doručiť výpoveď, vychádza to asi až na september, kedy bude v platnosti nový ZP, takže buď tam zostateš počas výpovednej doby alebo dostaneš odstupné (dĺžka a výška v závislosti od počtu odpracovaných rokov u tohto zamestnávateľa).
2. Nejako ti tú prácu predsa len nájde a zmieri sa s tvojim návaratom, ale atmosféra a vzťahy nebudú asi najlepšie, uvidíš...

Neviem presne, akú prácu vykonávaš, či je to veľká alebo malá firma, ale ak je šéf relatívne v pohode, skús sa s ním osobne porozoprávať. Možno je situácia naozaj vo firme zlá a tú prácu pre teba momentálne nemá alebo len špekuluje, ako sa ťa zbaviť, lebo sa mu viacej páči tvoja zastupujúca kolegyňa s veľkým poprsím, prípadne sa bojí, že s malým dieťaťom už nebudeš taká výkonná, nebudeš môcť zostávať dlhšie v práci, prípadné OČR.
Aspoň budeš vedieť, na čom si a čo očakávať po tvojom návrate.