síra
11.08.11,11:07
Pri búrke nám spadlo 7. poschodia zateplenie Nobasil . Pri kontrole, sme zistili, že zhotoviteľ diela nedodržal technologický postup podľa projektu. dielo je po záruke 1 mesiac. Kde máme začať - poisťovňa to, ako poistnú udalosť neuznala.
Prosím o radu kde začať vymáhať od zhotoviteľa peniaze na opravu, aj keď je dielo už po záruke. Evidentne dokazatelne nedodržal technologický postup.

Ďakujem za radu som bezmocná.
Síra
Halli
11.08.11,11:38
Tak to ti nezávidím, to ako dlho máte od ukončenia prác? Koľko bola tá záruka? Nedá sa ti sem hodiť foto?...Jedine za právnikom a riešiť zmluvy, ale už vopred viem, že s tým bude riadny problém...v našom bezprávnom štáte, .....až mi behá mráz po chrbte, že
7. poschodí...:(
síra
11.08.11,11:49
Záruka bola 5 rokov od júla 2006 do júla 2011.
Fotografie mám zatiaľ všetky ešte v poisťovni. Najskôr mi to likvidátor uznal, ako škodu. Dnes som dostala oznámenie z ústredia, že to neuznávajú. Keď mi vrátia doklady s poisťovne skúsim to tam prilepiť.
Ďakujem že cítiš so mnou.
Halli
11.08.11,12:09
Záruka bola 5 rokov od júla 2006 do júla 2011.
Fotografie mám zatiaľ všetky ešte v poisťovni. Najskôr mi to likvidátor uznal, ako škodu. Dnes som dostala oznámenie z ústredia, že to neuznávajú. Keď mi vrátia doklady s poisťovne skúsim to tam prilepiť.
Ďakujem že cítiš so mnou.

Preboha a to načo je podmienka mať poistenie pri úveroch? Videla som pár zateplených panelákov spred 5tich rokov, no žiadna sláva, veľmi som zvedavá, čo sa bude diať ďalej... 5 rokov je ozaj mizerná záruka a bohužiaľ u nás obvyklá... Bola si za právnikom?
najag
11.08.11,12:11
A preco ste nekontrolovali dodrziavanie technologickeho postupu pocas zateplovania v zmysle projektu ? Kde ste mali Vas stavebny dozor ?
Halli
11.08.11,12:31
A preco ste nekontrolovali dodrziavanie technologickeho postupu pocas zateplovania v zmysle projektu ? Kde ste mali Vas stavebny dozor ?

Myslíš, že na našej škole vedľa môjho paneláku niekto kontroloval postupy? Keby si videl tých robotníkov, chlalanov, brigádnikov za minálnu mzdu, ktorí vedeli o zatepľovaní tak babkinu....:rolleyes:....Keď som videla ako lepili "buchty" na polystyrénové kocky...no hrôza...a kde bol dozor? Hlavne že zateplenie vyšlo 2mil eur....:eek:..

Nehovorím, že je to tak všade , ale toto je na veľmi dlhú debatu. Nebudem sa vyjadrovať k slovenskéj realite....
najag
11.08.11,13:05
Myslíš, že na našej škole vedľa môjho paneláku niekto kontroloval postupy? Keby si videl tých robotníkov, chlalanov, brigádnikov za minálnu mzdu, ktorí vedeli o zatepľovaní tak babkinu....:rolleyes:....Keď som videla ako lepili "buchty" na polystyrénové kocky...no hrôza...a kde bol dozor? Hlavne že zateplenie vyšlo 2mil eur....:eek:..

Nehovorím, že je to tak všade , ale toto je na veľmi dlhú debatu. Nebudem sa vyjadrovať k slovenskéj realite....

No ved prave, ludia sa dokazu natahovat o cent pre maly rohlik v obchode, ale ked investuju miliony do zateplenia, tak to nechaju na zateplovacej firme a vlastnikom bytov je to putinka a potom sa divia.....kto sa ma lepsie postarat o to, ako je z ich korunami - centami narabane, ako oni sami? Vdaka vlastnej lahostajnosti takto dopadnu, zial ten vysledok je potom velmi zalostny, firma zanikne a mozu sa skrabat na nose.
Daniela
11.08.11,16:07
Pri búrke nám spadlo 7. poschodia zateplenie Nobasil . Pri kontrole, sme zistili, že zhotoviteľ diela nedodržal technologický postup podľa projektu. dielo je po záruke 1 mesiac. Kde máme začať - poisťovňa to, ako poistnú udalosť neuznala.
Prosím o radu kde začať vymáhať od zhotoviteľa peniaze na opravu, aj keď je dielo už po záruke. Evidentne dokazatelne nedodržal technologický postup.

Ďakujem za radu som bezmocná.
Síra

Tak to nie dobra sprava. Vidim to iba na sudne pojednavanie.
lubica_02
11.08.11,19:23
Mali ste aj svoj stavebný dozor? Kto kontroloval stavebný denník a ako prebiehalo preberanie prác - kontrolné dni so zápismi máte?
Ako sa vyjadril zhotoviteľ diela na túto katastrofu. Mal by pochopiť vážnosť poškodenia a okamžite vykonať opravu. Ako ste mali odovzdané dielo - pozrite presné dátumy odovzdania a pokúste sa reklamovať. Držím palce.
pepsikova
15.08.11,12:18
...a aký dôvod neuznania škody vlastne uviedla poisťovňa,keď najskôr bola škoda uznaná a potom už nie?..
síra
15.08.11,14:17
Nedodržanie technologického postupu. Poistenec je povinný urobiť všetko preto, aby k škode nedošlo. Názor právnikov je, že to odmietnutie je zrelé
na žalobu. Ozval sa mi aj zhotoviteľ diela. Zajtra máme stretnutie uvidím, či sa dohodneme a potom budem zvažovať možnosti riešenia.Trochu to ponáhľa, treba to riešiť čo najrýchlejšie,aby nepoškodila aj ostatná časť.
Ďakujem všetkým za podporu. Je to pre mňa veľmi dôležité
Díki síra
Stanislav 1975
15.08.11,14:24
Nedodržanie technologického postupu. Poistenec je povinný urobiť všetko preto, aby k škode nedošlo. Názor právnikov je, že to odmietnutie je zrelé
na žalobu. Ozval sa mi aj zhotoviteľ diela. Zajtra máme stretnutie uvidím, či sa dohodneme a potom budem zvažovať možnosti riešenia.Trochu to ponáhľa, treba to riešiť čo najrýchlejšie,aby nepoškodila aj ostatná časť.
Ďakujem všetkým za podporu. Je to pre mňa veľmi dôležité
Díki síra

právnici sa velmi mýlia, keď vravia že odmietnutie plnenia je na žalobu...
odmietnutie plnenia je OK a v poriadku- totižto poistná udalosť je náhodná situácia a keďže to bolo zle urobené,tak to nebola náhodná udalosť ale skor či neskor k tomu muselo prísť, takže poistné plnenie tu nieje namieste...
Petra Nová
15.08.11,14:58
Nepíšeš, kedy boli práce ukončené, ani to, či ste SVB alebo máte správcu, a kto za objednávateľa bol poverený výkonom stavebného dozoru.

Akú ste mali dohodnutú záručnú dobu?
síra
15.08.11,15:17
Sme SVB od r. 1995 a je ho predsedom som ja už 16 rokov, som členkou RC ZSVB v Bratislave. Dali sme si vypracovať podrobný projekt na cele zateplenie, vrátane strechy. Pri takom podrobnom projekte sme sa rozhodli, že členovia rady spolu so mnou usledujeme zateplenie dvoch štítových stien, pretože ostatné sme odsunuli až po zaplatení úveru na túto časť ( tak rozhodlo zhromaždenie - pôvodne sme žiadali dotáciu na odstránenie systémových poruch domu - to sme nedostali ). Práce sme kontrolovali. ani vo sne by ma nenapadlo, že siedme poschodie nauktovili - tam sa nikto z nás nebol pozrieť. Doplatili sme na staré :" dôveruj, ale preveruj " Prvý deň, keď som písala tú otázku som bola v šoku - stále som mala v hlave, že tam mohol niekto práve vtedy prejsť a smrteľnému úrazu by sme sa nevyhli.Teraz som sa už trochu upokojila a začínam riešiť veci, aby moji spoluvlastníci na to nedoplatili. Som už starý mazák v SVB a vidíte , ako ma to zaskočilo.
Ešte raz Vám všetkým ďakujem .
síra
rudopp
15.08.11,16:46
Myslíš, že na našej škole vedľa môjho paneláku niekto kontroloval postupy? Keby si videl tých robotníkov, chlalanov, brigádnikov za minálnu mzdu, ktorí vedeli o zatepľovaní tak babkinu....:rolleyes:....Keď som videla ako lepili "buchty" na polystyrénové kocky...no hrôza...a kde bol dozor? Hlavne že zateplenie vyšlo 2mil eur....:eek:..

Nehovorím, že je to tak všade , ale toto je na veľmi dlhú debatu. Nebudem sa vyjadrovať k slovenskéj realite....

Realita keby robili u mňa, že o 2 hodiny (ako by som ich videl) , by už nerobili u mňa.

PS
A čo s niekým, kto si neváži peniaze = nechá stavbárov pracovať iba tak :D
Netvrdím, že 100% pomôže - - kedysi som povedal požiadavku rovinnosti : stavbyvedúcemu / majstrovi / šalovačom - nepomohlo = osekávali betón.
rudopp
15.08.11,16:49
Sme SVB od r. 1995 a je ho predsedom som ja už 16 rokov, som členkou RC ZSVB v Bratislave. Dali sme si vypracovať podrobný projekt na cele zateplenie, vrátane strechy. Pri takom podrobnom projekte sme sa rozhodli, že členovia rady spolu so mnou usledujeme zateplenie dvoch štítových stien, pretože ostatné sme odsunuli až po zaplatení úveru na túto časť ( tak rozhodlo zhromaždenie - pôvodne sme žiadali dotáciu na odstránenie systémových poruch domu - to sme nedostali ). Práce sme kontrolovali. ani vo sne by ma nenapadlo, že siedme poschodie nauktovili - tam sa nikto z nás nebol pozrieť. Doplatili sme na staré :" dôveruj, ale preveruj " Prvý deň, keď som písala tú otázku som bola v šoku - stále som mala v hlave, že tam mohol niekto práve vtedy prejsť a smrteľnému úrazu by sme sa nevyhli.Teraz som sa už trochu upokojila a začínam riešiť veci, aby moji spoluvlastníci na to nedoplatili. Som už starý mazák v SVB a vidíte , ako ma to zaskočilo.
Ešte raz Vám všetkým ďakujem .
síra

Tak sa nepleť do stavariny
síra
15.08.11,17:00
Ďakujem, aj to je rada.
síra
rudopp
15.08.11,17:30
Ďakujem, aj to je rada.
síra

Jemnejšie.
Ak :
- v ZoD nenájdeš nič
- v stavebnom denníku nenájdeš nič.

Tak iba tá poisťovňa (zavolaj do meteorogického, či poryvy vetra prekročili 87 km/ hod - - lebo oni ZAVOLAJÚ ).
A potom oči.
síra
16.08.11,05:49
Mám osobnú skúsenosť z praxe,kde bolo všetko v stavebnom denníku, na stavbe 5 stavebných dozorov( išlo veľkú stavbu)
Po kolaudácii a prebratí stavby spustení do prevádzky sme zistili,že kuchyňa nie je napojená na lapač tuku, laboratórium nie je napojené na kanalizáciu.
Ja verím, že to zhotoviteľ diela buď to opraví, alebo uhradí vzniknutú škodu.
Čauko drž mi palce
rudopp
16.08.11,07:32
Mám osobnú skúsenosť z praxe,kde bolo všetko v stavebnom denníku, na stavbe 5 stavebných dozorov( išlo veľkú stavbu)
Po kolaudácii a prebratí stavby spustení do prevádzky sme zistili,že kuchyňa nie je napojená na lapač tuku, laboratórium nie je napojené na kanalizáciu.
Ja verím, že to zhotoviteľ diela buď to opraví, alebo uhradí vzniknutú škodu.
Čauko drž mi palce

Poznám.
1,
Hala 100x140 metrov.
Na jednom mieste začala "vyvierať" voda z podlahy = 1 zvod nezapojený do kanalizácie.
Ale :
- to nebolo za moje peniaze
- zvodov bolo asi 20
- štítové steny iba 2.
2,
Naša MŠ.
Pretekala plochá strecha.
Opravili.
Nepretekala.
Začala premokať.
Prehli sa stropy.
Blbci prelepili aj zvod :D:D:D .