zk24
11.08.11,12:38
Ahojte,

urcite ste uz narazili na tento portal - dlznik.zoznam.sk. je tam zoznam firiem, ktori maju nejake podlznosti, a takisto su tam aj firmy, ktore nikdy podlznosti nemali.

nepaci sa mi ze sa tam napriklad nachadza moja firma, a takisto firmy mojich klientov (nove firmy), ktore sice nemaju podlznosti, ale tento portal zobrazuje aj nejake socialne prepojenia medzi firmami.

Ked hodim nazov mojej firmy, alebo aj moje osobne meno do googla, tak jedna z prvych stranok kde ju najde je na dlznik.zoznam.sk, a pritom ked to tam dalej clovek skuma tak zisti ze to zobrazuje len prepojenia statuarnych organov, ale aj tak sa mi nepaci ze moje meno svieti na portali ktory ma takyto urazajuci nazov.

Bud nech zobrazuje iba dlznikov, alebo nech sa takto nevola.

mate rovnake skusenosti, vyhlada vas to? Ziadali ste o to, aby vas odtial vymazali? Musia mi vyhoviet ked im napisem ze si nezelam zobrazovanie na ich stranke?

Dakujem.


Vysledok, co google najde ked napisem svoje meno do vyhladavaca:
Stanislav 1975
11.08.11,10:57
Ahojte,

urcite ste uz narazili na tento portal - dlznik.zoznam.sk. je tam zoznam firiem, ktori maju nejake podlznosti, a takisto su tam aj firmy, ktore nikdy podlznosti nemali.

nepaci sa mi ze sa tam napriklad nachadza moja firma, a takisto firmy mojich klientov (nove firmy), ktore sice nemaju podlznosti, ale tento portal zobrazuje aj nejake socialne prepojenia medzi firmami.

Ked hodim nazov mojej firmy, alebo aj moje osobne meno do googla, tak jedna z prvych stranok kde ju najde je na dlznik.zoznam.sk, a pritom ked to tam dalej clovek skuma tak zisti ze to zobrazuje len prepojenia statuarnych organov, ale aj tak sa mi nepaci ze moje meno svieti na portali ktory ma takyto urazajuci nazov.

Bud nech zobrazuje iba dlznikov, alebo nech sa takto nevola.

mate rovnake skusenosti, vyhlada vas to? Ziadali ste o to, aby vas odtial vymazali? Musia mi vyhoviet ked im napisem ze si nezelam zobrazovanie na ich stranke?

Dakujem.


Vysledok, co google najde ked napisem svoje meno do vyhladavaca:

A okrem toho sa tam kopíruje Porada...:cool:
zk24
11.08.11,17:05
Posúvam.....

Najdete sa v uvedenej databaze? Tí, ktorí ste živnostníci alebo mate s.r.o-cky? Ked vidite tento portal, napadne vas ze je to len obycajna databaza firiem, alebo si to hned spajate s dlznictvom?
srska
11.08.11,17:14
no, moje meno a priezvisko to tiež vyhodí na 4. stránke ale keď kuknem, tak je to dakto iný.
duves
11.08.11,17:16
Ahojte,

urcite ste uz narazili na tento portal - dlznik.zoznam.sk. je tam zoznam firiem, ktori maju nejake podlznosti, a takisto su tam aj firmy, ktore nikdy podlznosti nemali.

nepaci sa mi ze sa tam napriklad nachadza moja firma, a takisto firmy mojich klientov (nove firmy), ktore sice nemaju podlznosti, ale tento portal zobrazuje aj nejake socialne prepojenia medzi firmami.

Ked hodim nazov mojej firmy, alebo aj moje osobne meno do googla, tak jedna z prvych stranok kde ju najde je na dlznik.zoznam.sk, a pritom ked to tam dalej clovek skuma tak zisti ze to zobrazuje len prepojenia statuarnych organov, ale aj tak sa mi nepaci ze moje meno svieti na portali ktory ma takyto urazajuci nazov.

Bud nech zobrazuje iba dlznikov, alebo nech sa takto nevola.

mate rovnake skusenosti, vyhlada vas to? Ziadali ste o to, aby vas odtial vymazali? Musia mi vyhoviet ked im napisem ze si nezelam zobrazovanie na ich stranke?

Dakujem.


Vysledok, co google najde ked napisem svoje meno do vyhladavaca:To nebude žiadna legalna stranka uradu vlady. Ja koli dlžnictvu v SP chodím na web socialnej poistovni (pracovne). Uvedenu stranku by som nebral za doveryhodny zdroj.
veronikasad
11.08.11,17:16
Posúvam.....

Najdete sa v uvedenej databaze? Tí, ktorí ste živnostníci alebo mate s.r.o-cky? Ked vidite tento portal, napadne vas ze je to len obycajna databaza firiem, alebo si to hned spajate s dlznictvom?
ako SZČO som sa nenašla. Dlžnik nikde nie som a iné prepojenie SZČO asi na tejto stránke nie je.
zk24
11.08.11,17:19
To nebude žiadna legalna stranka uradu vlady. Ja koli dlžnictvu v SP chodím na web socialnej poistovni (pracovne). Uvedenu stranku by som nebral za doveryhodny zdroj.

Urcite to nie je oficialna stranka. Ja len ze kedze to funguje aj ako databaza firiem (aj takych ktore nemaju ziadne dlhy), ale portal sa vola dlznik.zoznam.sk tak to na mna posobi trosku .... no zle.

Proste ked si niekto o mne chce zistit, a hodi ma do tohto vyhladavaca, a vyhodi mu to jednu zhodu, sice len v sekcii "socialna siet" a nie v sekcii "dlh na poistnom", aj tak si mysilm ze je to velmi zle vyzerajuce....
zk24
11.08.11,17:22
Proste to na mna posobi rovnako, ako ked je treba www.or.sk, len sa to vola dlznik.zoznam.sk......

Bola som externe upozornena na to, ze akoto ze figurujem na stranke dlznikov... aj ked to zobrazi iba neajke udaje o mne, nikto dalej nepatra, ze ci tam mam naozaj dlhy alebo nie. Proste portal "Dlznik.zoznam.sk" sa mi zda urazajuci.

Nevyzeram doveryhodne pred uvedenou osobou.

Myslite, ze ked im napisem ze si nezelam zobrazovanie na ich "blbej" stranke, ze mi musia vyhoviet?
veronikasad
11.08.11,17:23
Zuzka, neviem z akej databazy sú tieto údaje.

Nikdy som sa do žiadnej neprihlasovala, mala som len inzerciu v Zlatých stránkach. Napriek tomu cez Google nájdem svoje meno s kompletnou adresou a tlf. číslom v rôznych zoznamoch.
zk24
11.08.11,17:25
Zuzka, neviem z akej databazy sú tieto údaje.

Nikdy som sa do žiadnej neprihlasovala, mala som len inzerciu v Zlatých stránkach. Napriek tomu cez Google nájdem svoje meno s kompletnou adresou a tlf. číslom v rôznych zoznamoch.

Tiez som vo vsetkych moznych databazach. Tam mi to neprekaza, su to len oficialne udaje. Ale tato sa vola "DLZNIK" :mad: A ja som dlznik neni, ani som nikdy nebola

Vyhodi mi zaznam iba v sekcii "socialna siet firiem", ale aj tak sa mi nepaci ze tam som.
Mila123
11.08.11,17:28
Urcite to nie je oficialna stranka. Ja len ze kedze to funguje aj ako databaza firiem (aj takych ktore nemaju ziadne dlhy), ale portal sa vola dlznik.zoznam.sk tak to na mna posobi trosku .... no zle.

Proste ked si niekto o mne chce zistit, a hodi ma do tohto vyhladavaca, a vyhodi mu to jednu zhodu, sice len v sekcii "socialna siet" a nie v sekcii "dlh na poistnom", aj tak si mysilm ze je to velmi zle vyzerajuce....

aj ja som sa tam našla......aj ako FO aj ako PO....ale potešili ma vyhlásením, že
Sociálna sieť firiem na doméne dlznik.sk zobrazuje údaje z verejne dostupných zdrojov v obchodnom registri a neobsahuje informácie o finančnej situácii zverejnených firiem a osôb. Údaje obsiahnuté v Sociálnej sieti firiem pochádzajú z iných zdrojov ako údaje v databáze dlžníkov na doméne dlznik.sk.
srska
11.08.11,17:29
Tiez som vo vsetkych moznych databazach. Tam mi to neprekaza, su to len oficialne udaje. Ale tato sa vola "DLZNIK" :mad: A ja som dlznik neni, ani som nikdy nebolapožiadaj o výmaz z databázy
zk24
11.08.11,17:30
Ked im napisem ze si nezelam byt v ich databaze, su povinni ma vymazat?
zk24
11.08.11,17:32
aj ja som sa tam našla......aj ako FO aj ako PO....ale potešili ma vyhlásením, že
Sociálna sieť firiem na doméne dlznik.sk zobrazuje údaje z verejne dostupných zdrojov v obchodnom registri a neobsahuje informácie o finančnej situácii zverejnených firiem a osôb. Údaje obsiahnuté v Sociálnej sieti firiem pochádzajú z iných zdrojov ako údaje v databáze dlžníkov na doméne dlznik.sk.

Mna to netesi vobec. Ked dam svoje meno do googla, tak to vyhodi to co je v prvom obrazku - v zadani temy. Staci aby na to niekto pozrel a povie si ze som dlznik a nema zaujem sa mi ani ozvat...
Mila123
11.08.11,17:34
Ked im napisem ze si nezelam byt v ich databaze, su povinni ma vymazat?
ej keby som ja to vedela......
srska
11.08.11,17:39
Ked im napisem ze si nezelam byt v ich databaze, su povinni ma vymazat?
ja si myslím, že áno. ja som mal taký spor s drsr. a poslúchli po upozornení.
peterknazeje
11.08.11,17:51
Ziadali ste o to, aby vas odtial vymazali? Musia mi vyhoviet ked im napisem ze si nezelam zobrazovanie na ich stranke?
- neziadal som o vymaz,
- nemaju povinnost Vam vyhoviet.
Je to automaticky informacny system, ktory cerpa z verejne pristupnych zdrojov (obchodny vestnik, obchodny register sr, zivnostensky register sr, verejne pristupne udaje socialnej poistovne a zdravotnych poistovni).
zk24
11.08.11,17:54
ked si zalozim portal s nazvom. "www.zlodeji.sk" a budem tam zverejnovat udaje firiem, bude to legalne?

ja si neprajem aby moje meno vystupovalo na portali ktory sa vola dlznik.zoznam.sk
Mila123
11.08.11,17:57
ked si zalozim portal s nazvom. "www.zlodeji.sk" a budem tam zverejnovat udaje firiem, bude to legalne?

ja si neprajem aby moje meno vystupovalo na portali ktory sa vola dlznik.zoznam.sk

tí zlodeji sa mi páčia......:D:D:D
duves
11.08.11,17:58
- neziadal som o vymaz,
- nemaju povinnost Vam vyhoviet.
Je to automaticky informacny system, ktory cerpa z verejne pristupnych zdrojov (obchodny vestnik, obchodny register sr, zivnostensky register sr, verejne pristupne udaje socialnej poistovne a zdravotnych poistovni).
Aj ja si myslim, že to funguje ako mirror. Zrkadlovi ponatahuje udaje o podnikatelskych subjektov. No podla mna treba požiadať o zmenu nazvu tej stranky.
misisko
16.08.11,05:40
Súhlasím, ja tam síce som, ale tiež asi nie ako dlžník, ale v sociálnej sieti firiem. Ale tiež sa mi nepáči, že moja firma je obsiahnutá v kadejakých neoficiálnych zoznamoch a navyše aj na stránke dlznik.
mixal1
16.08.11,07:40
Ahojte,

urcite ste uz narazili na tento portal - dlznik.zoznam.sk. je tam zoznam firiem, ktori maju nejake podlznosti, a takisto su tam aj firmy, ktore nikdy podlznosti nemali.

nepaci sa mi ze sa tam napriklad nachadza moja firma, a takisto firmy mojich klientov (nove firmy), ktore sice nemaju podlznosti, ale tento portal zobrazuje aj nejake socialne prepojenia medzi firmami.

Ked hodim nazov mojej firmy, alebo aj moje osobne meno do googla, tak jedna z prvych stranok kde ju najde je na dlznik.zoznam.sk, a pritom ked to tam dalej clovek skuma tak zisti ze to zobrazuje len prepojenia statuarnych organov, ale aj tak sa mi nepaci ze moje meno svieti na portali ktory ma takyto urazajuci nazov.

Bud nech zobrazuje iba dlznikov, alebo nech sa takto nevola.

mate rovnake skusenosti, vyhlada vas to? Ziadali ste o to, aby vas odtial vymazali? Musia mi vyhoviet ked im napisem ze si nezelam zobrazovanie na ich stranke?

Dakujem.


Vysledok, co google najde ked napisem svoje meno do vyhladavaca:

poziadaj aby ta vymazali zo zoznamu
alebo sprav tak, aby sa v google zobrazili ine informacie na prvej stranke
zk24
16.08.11,07:52
Napisala som im dnes mail:

Dobry den,

vzhladom k dehonestujucemu nazvu Vasho portalu "www.dlznik.zoznam.sk" Vas tymto ziadam o odstranenie spolocnosti ***, s.r.o. spolu so zaznamom statutarneho organu spolocnosti (Zuzana K***) z databazy firiem. Nasa spolocnost nie je dlznikom, a napriek tomu, ze sa na Vasom portali zobrazuje iba v sekcii "socialna siet firiem", posobi na nas a nasich klientov takato evidencia vo Vasej databaze velmi negativnym dojmom.

S pozdravom,

Zuzana K***
konateľ


Uvidim, ci sa dockam reakcie :) Nedavam tomu velku nadej ale uvidime.
zk24
22.08.11,10:29
Bola som vymazana zo zoznamu firiem na uvedenom portali :)
muno2
07.02.13,16:26
Pokusal som vyhladat konatela Dlznik.zoznam.sk, nastastie je nim
Ing. Roman Bielich
Pod hájom 1362/151
Dubnica nad Váhom 018 41

e-mail: roman.bielich@upsvar.sk


Vela stastia pri reklamaciach
Monika Kováčová
07.02.13,17:00
Pokusal som vyhladat konatela Dlznik.zoznam.sk, nastastie je nim
Ing. Roman Bielich
Pod hájom 1362/151
Dubnica nad Váhom 018 41

e-mail: roman.bielich@upsvar.sk


Vela stastia pri reklamaciach

ty kokso, to je majiteľom zamestnanec úradu práce sociálnych vecí a rodiny??? Tak zato tá databáza... to je niečo pre média by som povedala...
Monika Kováčová
07.02.13,17:04
No ale to je veľmi zaujímavé, pretože v kontaktoch je uvedená firma Ascalon Media s.r.o., ktorú vyhľadávač dlznik.zoznam.sk vôbec nenájde... to sú zase dekloviny na porcelánovej mise... fúúúj
Monika Kováčová
07.02.13,17:11
Ascalon Media
House, s.r.o.Továrenská 56
018 41 Dubnica nad Váhom
E-mail: info@dlznik.sk
Infolinka: 0900 511 503
Cena za minútu hovoru je: 1,20 EUR.
IČO: 44 936 087
IČ DPH: SK 202 288 5260
DIČ: 202 288 5260
Úradné hodiny: od 9.00 do 15.00
Monika Kováčová
07.02.13,17:13
CENA ZA MINÚTU HOVORU! čo by na to povedala SOI
muno2
08.02.13,13:52
Tiez je prepojeny sem:



Obchodné meno:



Music Media s. r. o.

(od: 31.12.2009)







Sídlo:


Turčianska 16
Bratislava 821 09






Spoločníci:

Ascalon Media House, s. r. o.
Továrenská 56
Dubnica nad Váhom 018 41

(od: 25.10.2012)




Ing. Roman Bielich (http://www.orsr.sk/hladaj_osoba.asp?PR=Bielich&MENO=Roman&SID=0&T=f0&R=0)
Pod hájom 151/1362
Dubnica nad Váhom 018 41

(od: 06.10.2012)
Monika Kováčová
08.02.13,14:59
ty ho tuším nemáš rád... no vieš čo, ani ja nie, ale zato sledovať ho nembudem...
A moju firmu zo zoznamu včera vymazal... nie je tam už, toto sú mi veci.
IVETA N
08.02.13,15:34
či je to ten alebo onen ,či ho mám rada , alebo nemám je to jednoducho ponižujúce. Keď sa tam ,,zjavíte,, bez toho aby si niekto pýtal,,,dovolenie,,,,alebo Vás informoval o tom , že ste tam,len ako ,,,sociálne prepojená osoba,,, a keď to tam zverejnia aj so súhlasom a dôvodom prosím beriem to.Ale že Vás tam dajú a Vy sa to dozviete od niekoho a ešte s komentárom po ktorom by ste najradšej zaliezli do myšacej diery tak to je choré.Mne sa to už stalo a po mojom ráznom liste ma od tade vymazali.......
misoft
08.02.13,15:52
A čo takto konflikt záujmov? Ako št. zamestnanec nesmie používať získané informácie z pracovného pomeru, pre svoju potrebu - už by som ho žaloval.
misoft
08.02.13,15:55
Inak - pokiaľ má prepojenie na štátnu správu, resp. v nej pracuje a zároveň "vedie" takúto službu - nesmie používať informácie, získané v št. správe - tuším sa tomu vraví konflikt záujmov.

Už mal mať padáka zo št. správy, alebo iné následky.
IVETA N
08.02.13,16:07
a taký , že by nevedel , kde je záchranná brzda
riki111
11.04.14,10:04
ja sa tiez hnevam na dlznik.sk,
misoft
11.04.14,15:57
riki111
28.04.14,05:57
... moderator zmazal link v mojom prispevku, lebo som "jednoprispevkovy", takze ak by to niekoho zaujimalo, staci do Googlu napisat :

" Internetove chrapunstvo - zoznam.sk, dlznik.sk"


Riki Dvojprispevkovy
Alka1234
31.07.14,16:38
No to je ozaj chrapunstvo, lebo som sa tam nasla aj ja a nepodnika uz 5 rokov, parada, co?
A "najlepsie" na tom je, ze pan konatel pracuje na UPSVAR. Je typickym prikladom slovenskych birokratov-lajdakov. Nechapem odkial berie tieto info, to asi co sa panu Ing. v noci sniva, to potom "zavesi" na internet. Bolo by na neho podat trestne oznamenie nech sa preberie zo smyku. Tymto ludi doslova uraza. A vobec kedze uz vysnival tolkych dlzniko bolo by fajn keby sa tam "zavesil" aj on sam, hlupak podnikavy..........
misoft
31.07.14,20:25
Ľudia - veď vám nič nebráni na neho podať TO pre poškodzovanie dobrého mena, ohovárania, zverejňovania nepravdivých údajov. Ak máte relevantné dôkazy a on - naopak - nie, môžete od neho požadovať vysoké odškodné. Zároveň môžete na neho podať TO pre zneužitie právomocí verejného činiteľa, zneužitia osobných údajov, pretože ako štátny úradník použil osobné údaje iných osôb pre svoje účely bez zvolenia dotknutých osôb.
misoft
01.08.14,07:39
A ešte niečo! Pokiaľ tento štátny úradník (využívajúci údaje získané pri svojej práci na súkromné účely) toto robí - treba ešte podať podnet i tu: http://www.dataprotection.gov.sk/uoou/
(A mám dojem, že ak sa preukáže, to čo robil - bude mať dosť veľké problémy...a možno i mrežované..... a nepočítame i vyhadzov zo štátnej služby...)
kopretinka
01.08.14,08:39
on má adresu roman.bielich@upsvar.sk,ale oficiálny email na nich je xxyy@upsvr.gov.sk takže nie je upsvar ako upsvr..........takže on vôbec nemusí byť zamest.št.správy....
misoft
01.08.14,08:58
on má adresu roman.bielich@upsvar.sk,ale oficiálny email na nich je xxyy@upsvr.gov.sk takže nie je upsvar ako upsvr..........takže on vôbec nemusí byť zamest.št.správy....
Tiež pravda - nevšimol som si. Takže tu síce nepôjde o zneužívanie právomocí - ale i tak tu bude poškodzovanie dobrého mena, ohováranie, zneužívanie osobných údajov....
kopretinka
01.08.14,09:05
mno......ale komu to nahlásiť? Bude to riešiť úrad na ochranu osobných údajov? On používa iba info,ktoré sú na nete dostupné pre každého......
misoft
01.08.14,13:46
Možno - ale to zverejňovanie nepravdivých údajov - to už je ohováranie....
http://www.pravny-poradca.sk/ohovaranie
Tr.zákon §373 ods.1
"Kto o inom oznámi nepravdivý údaj, ktorý je spôsobilý značnou mierou ohroziť jeho vážnosť u spoluobčanov, poškodiť ho v zamestnaní, v podnikaní, narušiť jeho rodinné vzťahy alebo spôsobiť mu inú vážnu ujmu, potrestá sa odňatím slobody až na dva roky."
ods. 2
"Odňatím slobody na jeden rok až päť rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1

a) a spôsobí ním značnú škodu,

b) z osobitného motívu,

c) verejne, alebo

d) v podnikaní závažnejším spôsobom konania."
ods. 3
"Odňatím slobody na tri roky až osem rokov sa páchateľ potrestá, ak spácha čin uvedený v odseku 1

a) a spôsobí ním škodu veľkého rozsahu, alebo

b) a spôsobí inému stratu zamestnania, úpadok podniku alebo rozvod manželstva."
A k tým osobným údajom....
i na toto je § 374
...potom poškodzovanie cudzích práv §375.
Myslím, že by sa toho na neho našlo dosť!