Jana Š.1
11.08.11,13:08
Ako postupovať pri vymáhaní, o aký zákon ide (ak teda ešte platí)
Ďakujem
rodina1
11.08.11,11:25
Ako postupovať pri vymáhaní, o aký zákon ide (ak teda ešte platí)
Ďakujem
V akej súvislosti sa pýtaš?
Bola si predtým evidovaná na úrade práce?
Jana Š.1
11.08.11,11:30
nie, ja som štátny zamestnanec a máme tu zamestnanú upratovačku prostredníctvom inej firmy - firma si účtuje nejakých 980€ na upratovacie práce a upratovačka má plat tuším 232€ ja síce napíšem, aby jej zvýšili, lebo upratuje ďalší sklad, ale to asi nepochodím - akurát by navýšili platbu (keď je sklad navyše...) - tak som chcela, nech jej aspoň cestu preplatia...
je to smutné, ale bohužiaľ
rodina1
11.08.11,11:34
nie, ja som štátny zamestnanec a máme tu zamestnanú upratovačku prostredníctvom inej firmy - firma si účtuje nejakých 980€ na upratovacie práce a upratovačka má plat tuším 232€ ja síce napíšem, aby jej zvýšili, lebo upratuje ďalší sklad, ale to asi nepochodím - akurát by navýšili platbu (keď je sklad navyše...) - tak som chcela, nech jej aspoň cestu preplatia...
je to smutné, ale bohužiaľ
Je len vecou zamestnávateľa, aký plat dá zamestnancovi (pritom však musí dodržiavať ZP a stanovenú minimálnu mzdu).
Ale žiaden zákon mu neurčuje, že pri minimálnej mzde musí zamestnancovi preplácať cestovné.
Jana Š.1
11.08.11,12:05
no ďakujem pekne..... takže nemám sa na čo odvolať....
ešte raz vďaka
veronikasad
11.08.11,12:14
Mária27
12.08.11,07:46
Nemyslela si náhodou zákon o sociálnom fonde 152/1994?

§ 7
Použitie fondu

(1) Zamestnávateľ v rámci realizácie svojej sociálnej politiky poskytuje zamestnancom z fondu príspevok na

a) stravovanie zamestnancov nad rozsah ustanovený osobitnými predpismi,
b) dopravu do zamestnania a späť,
c) účasť na kultúrnych a športových podujatiach,
d) rekreácie a služby, ktoré zamestnanec využíva na regeneráciu pracovnej sily,
e) zdravotnú starostlivosť,
f) sociálnu výpomoc a peňažné pôžičky,
g) doplnkové dôchodkové sporenie okrem príspevku na doplnkové dôchodkové sporenie, ktorý je zamestnávateľ povinný platiť podľa osobitného predpisu, 7)
h) ďalšiu realizáciu podnikovej sociálnej politiky v oblasti starostlivosti o zamestnancov.