Brumik69
11.08.11,14:49
ahojte! chcel by som radu pre moju známu, kde sa má obrátiť so sťažnosťou alebo odvolaním proti rozhodnutiu so soc. poisťovne. 22.7. :confused: rozhodli že zastavia vyplácanie vdovského a sirotského dôchodku od mes. september. keďže jej dcéra skončila(podotýkam výborne) stredoškolské štúdium. Rozhodli v júli, aj keď lehota skončenia študia je do konca augusta. Od septembra nastupuje na vysokú školu, takže naďalej bude nezaopatrená, študentka. Rozhodnutie zo školy o prijatí vraj nestačí. Oficiálny zápis je 6.9. až potom škola potvrdí že je študentkou. A až potom sa zasiela na soc. poisťovňu že je nezaopatrená, a po schválení sa predlžuje vyplácanie.. To znamená že v septebri, možno aj v oktobri, keď bude potrebovať ešte viac financií (nástup do školy je drahý), nedostane dôchodok. Alebo sa má radšej kvôli dvom mesiacom dostať do dlhov aby dopriala dcére štúdium? Myslím že je to ďalší prípad do "lampárne"
ďakujem za všetky rady aj komentáre. :confused:
tictac7
11.08.11,12:55
Môže sa predsa odvolať, v rozhodnutí to má určite napísané. No s týmto si vyrieši len situáciu do 31.8. To, že SP neuznáva doklad o prijatí, je pravda, pretože študentom sa človek stáva až dňom zápisu (to má ešte šťastie, že zápis má tak skoro). Takže potom bude musieť dokladovať, že dcéra má opäť status študenta a dôchodky jej obnovia (avšak až dňom zápisu). Z vlastnej dávnej skúsenosti (som polosirota) viem, že to takto bolo vždy, aj za socíku.
veronikasad
11.08.11,13:08
Brumik69, nahlásila tvoja známa v stanovenej lehote v SP ukončenie stredoškolského štúdia dcéry ?